Ako vložiť text na obrázok v Dokumentoch Google?

Dokumenty Google sú cloudový textový procesor a sú veľmi obľúbené. Je to skvelá náhrada za program Microsoft Word, ale má aj niektoré obmedzenia. Ale takmer pre všetkých používateľov sú dokumenty Google dosť dobré na to, aby mohli vykonávať svoje úlohy.

Existuje mnoho ľudí, ktorí stále uprednostňujú prácu s MS Word. Ale ja som zamilovaný do Dokumentov Google, pretože nemusím odosielať súbory, ak pracujem na dvoch počítačových systémoch. K svojim súborom Google doc mám prístup kdekoľvek pomocou internetového pripojenia, pretože ide o cloudovú aplikáciu. Používam ho najmä na vytváranie dokumentov a vytváranie listov pre výpočty a zoznamy.

Tiež skontrolujte: Najlepšie tipy a triky pre MS Word, ktoré vám uľahčia život

Dnes, V tomto blogovom príspevku, som tu, aby som sa podelil o trik, ktorý môže byť pre vás užitočný, a tým je „Ako vložiť text do obrázka v službe Dokumenty Google“. Tieto typy vecí spravidla robíme v niektorých nástrojoch na úpravu obrázkov alebo vo Photoshope. To isté však môžete urobiť aj v Dokumentoch Google. Pozrime sa teda, ako môžeme do dokumentu Google vložiť text cez obrázok.

Ako vložiť text na obrázok v Dokumentoch Google?

Krok 1: Otvorte docs.google.com a kliknutím na „Prázdny“ vytvorte nový prázdny dokument.

Krok 2: Teraz uvidíte nový dokument. V tom choďte na Vložiť >> Kresba >> +Nové

Krok 3: Uvidíte vyskakovacie okno „Kresba”, Ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Tam uvidíte an obrázok ikona. Kliknite na to a vyberte obrázok. Teraz bude obrázok importovaný do kresliaceho poľa.

Krok 4: Teraz kliknite na Text možnosť.

A potom kliknutím na obrázok umiestnite textovú oblasť, ktorá potom bude vyzerať takto:

Krok 5: Teraz začnite písať do tejto oblasti a upravte text, ako chcete. Môžete urobiť veľa základného formátovania textu a v rámci obrázka sa presúvať, kam chcete.

Krok 6: Kliknite na „Uložiť a zavrieť”, Vložiť tento výkres do doc.

Teraz, ak chcete zmeniť text, stačí dvakrát kliknúť kdekoľvek na tento obrázok (vrátane textovej oblasti), otvorí sa kontextové okno kresby, môžete tam vykonať zmeny a potom to znova uložiť.

Takto teda môžete vložiť text na obrázok v Dokumentoch Google.

Okrem textu môžete v sekcii kreslenia urobiť veľa. Na obrázok môžete pridať tvary, aby ste dokonca urobili niečo kreatívne. Dá sa tam toho veľa urobiť. Môžete tam experimentovať s nástrojom na kreslenie.

Teraz teda viete, ako vložiť text na obrázok v Dokumentoch Google. Teraz vám poviem niekoľko dobrých dôvodov, prečo milovať a používať Dokumenty Google.

Niekoľko dôvodov, prečo by ste chceli Dokumenty Google milovať a používať!

  • Odosielajte dokumenty e -mailom a sťahujte ich v rôznych formátoch

Toto je jedna z najlepších funkcií Dokumentu Google, pomocou ktorej môžete jednoducho vytvoriť dokument v službe Dokument Google a stiahnuť alebo odoslať e -mail v ktoromkoľvek z formátov, ako sú HTML, Docx, odt, PDF, rtf a mnoho ďalších. To znamená, že aj keď nemáte nástroje na vytváranie takýchto formátov súborov, stačí vytvoriť v dokumente Google a stiahnuť v tomto formáte.

Napríklad na mojom počítači Mac nemám nainštalovaný balík MS Office, takže keď vytvorím dokument pomocou služby Dokumenty Google, keď potrebujem odoslať vo formáte Docx, jednoducho ho stiahnem v tomto formáte a pošlem ho e -mailom.

Hlasové zadávanie je ďalšou funkciou, ktorá sa mi páči. Vďaka tomu nemusíte písať, iba hovoriť, a to sa napíše do dokumentu. Je to úžasná funkcia, ak sa vám nechce písať, alebo ste si pri niečom niekde poranili prst. V týchto prípadoch môže byť písanie hlasom skvelé. Začnite hovoriť a písanie bude dokončené. Alebo ak ste niekto, kto nevie rýchlo písať, pomohlo by vám aj hlasové písanie

Na jednom súbore Dokumentov Google môže pracovať viacero používateľov a zmeny sa prejavia a budú viditeľné pre každého používateľa v reálnom čase. To je pre mňa a pre mnohých používateľov skvelá vec. Páči sa mi táto funkcia služby Dokumenty Google.

Záver

Dúfam, že teraz dobre viete, ako vložiť text na obrázok v dokumente Google. Je to veľmi jednoduché, ako som vysvetlil vyššie.

Okrem toho som zdieľal niekoľko funkcií Dokumentov Google, ktoré mám rád, a existuje nespočetné množstvo funkcií, ktoré môžu byť užitočné pre rôznych používateľov.

Podeľte sa o svoje názory v komentároch!

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2BdBl7T