Ako vidieť heslo pre Wi -Fi na iPhone?

Aj keď je mobilné pripojenie jednou z preferovaných možností pripojenia na zariadení iPhone alebo v tomto prípade na akomkoľvek smartfóne, zvyčajne používame WiFi na konzistentné internetové pripojenie. Hlavným dôvodom by bola nedostatočná konzistencia s mobilným pripojením, aj keď ste na vysokorýchlostnom pripojení 4G. Zabudnutie hesla k WiFi však môže byť celkom bežné, pretože ho bežne ukladáme do zariadenia a neobťažujeme sa s jeho zadávaním znova a znova.

Prečo potrebujete na iPhone vidieť heslo pre WiFi?

Váš iPhone už má uložené heslo a hneď ako vstúpi do zóny, sa okamžite pripojí k uloženému WiFi pripojeniu. Existujú však prípady, keď chcete k WiFi pripojiť nové zariadenie.

Tu sa do popredia dostáva otázka, ako vidieť heslo pre WiFi v iPhone. Chcete pripojiť nové zariadenie a nemôžete si spomenúť na heslo. Jedinou možnosťou by bolo skontrolovať, ako sa v iPhone zobrazuje heslo pre WiFi.

Ako vidieť heslo pre WiFi na iPhone?

Existuje niekoľko spôsobov, ktoré by vám mali pomôcť pri zobrazovaní hesla pre WiFi na iPhone. Pozrime sa na možnosti jednu po druhej.

Na zobrazenie hesla pre WiFi na iPhone použite IP adresu vášho routera

Musíte si uvedomiť, že iPhone je jedným z najbezpečnejších operačných systémov, aké kedy boli k dispozícii. Neumožňuje vám zobraziť uložené heslá vo vašom iPhone. Toto je skutočne obmedzenie, ktoré by ste mohli pri používaní iPhone zažiť.

To je dôvod, prečo by ste mali nájsť IP adresu smerovača. Takto by ste to mohli dosiahnuť:

 • Na hlavnej obrazovke zariadenia iPhone spustite súbor nastavenie možnosť
 • Klepnite na WiFi možnosť tu.
 • Klepnite na názov WiFi, pre ktorý chcete nájsť heslo.
 • Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na možnosť DHCP.
  Obrázok – Switchtomac

Mali by ste nájsť IP adresu vášho smerovača. Poznačte si to, pretože to bude potrebné na nájdenie vášho hesla WiFi.

Spustite prehliadač Safari a zadajte IP adresu, ktorú ste si práve poznačili. Jeho prehliadaním získate prístup na stránku konfigurácie smerovača.

Teraz by ste mali zadať používateľské meno a heslo, aby ste mohli zadať nastavenia smerovača. Ak ste to nezmenili, predvolené možnosti budú admin pre obe polia.

Choďte do Bezdrôtové nastavenia možnosť v nastaveniach smerovača. Presný vzhľad bude závisieť od smerovača, ktorý používate. Vyhľadajte možnosti, ktoré v nastaveniach smerovača označujú Zabezpečenie bezdrôtovej siete alebo Zabezpečenie WiFi. Tu by ste mali nájsť svoje heslo WiFi.

Nastavenie sa môže zobrazovať aj ako nastavenia WLAN, zabezpečenie WLAN alebo pod iným názvom. Ak si nie ste istí, o čo ide, môžete sa obrátiť na návod na obsluhu dodaný s vašim routerom alebo skontrolovať všetky nastavenia bez zmeny akýchkoľvek hodnôt.

Pozrite si heslo WiFi na iPhone pomocou kľúčenky iCloud

Toto je ďalšia metóda, ktorá by mala byť užitočná pri zobrazovaní hesla pre WiFi na iPhone. Vyššie uvedený postup môže mať niekoľko obmedzení. Bude to užitočné pre pripojenie, ku ktorému ste sa už pripojili. Čo keď ste zabudli heslo pre inú sieť, ku ktorej NIE ste pripojení?

Kľúčenka iCloud môže byť tou správnou voľbou, ak hľadáte úložisko všetkých svojich hesiel. Toto je možné použiť na zdieľanie vašich hesiel na viacerých zariadeniach. Kľúčenka pozostáva z hesiel pre vaše siete a máte k nim prístup na počítači Mac alebo na iných zariadeniach.

Pozrite sa na toto video a zistite, ako môžete získať prístup k heslám pomocou kľúčenky:

Svoje heslá budete musieť synchronizovať so svojou kľúčenkou. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je synchronizácia vašich hesiel WiFi na kľúčenke.

Takto by ste to mohli urobiť:

 • Spustite Nastavenia na svojom iPhone.
 • Klepnite na svoj profil a potom vyberte iCloud.
 • Ďalej vyberte možnosť Kľúčenka. Switch možnosť iCloud Kľúčenka zapnutá.

To by šlo. Váš iPhone začne synchronizovať heslá uložené v iPhone pomocou kľúčenky. Dokončenie postupu môže chvíľu trvať. Kľúčenku teraz budete používať na synchronizáciu hesiel s počítačom Mac.

Takto s tým môžete ísť:

 • Vyber si Predvoľby systému na vašom počítači Mac
 • Kliknite na iCloud
 • Zapnite Kľúčenka možnosť
 • Kliknite na Launchpad a vyhľadajte možnosť Prístup na kľúče.

Teraz by ste mali mať prístup k heslám uloženým na kľúčenke.

Ako nájsť uložené heslá aplikácií v iPhone?

Na vašom iPhone je niekoľko aplikácií a služieb, ktoré na prístup k nim vyžadujú účet. Aplikácie a služby založené na predplatnom si vždy musia vytvoriť účet a účet pozostáva z používateľského mena a hesla.

Ako nájsť heslo uloženej aplikácie v iPhone? Opäť to nemusí byť potrebné, ak aplikáciu používate výlučne vo svojom zariadení iPhone. Telefón ukladá heslá a nemusíte ich zadávať pri každom prístupe k aplikácii alebo službe. Môžu však nastať situácie, kedy budete chcieť mať prístup k heslu, aby ste k účtu mohli pristupovať na akomkoľvek inom zariadení.

Je celkom jednoduché a ľahké nájsť uložené heslá aplikácií v iPhone. Na splnenie úlohy postupujte podľa nižšie uvedených krokov:

 • Spustite nastavenia svojho iPhone.
 • Potom prejdite na Heslá a účty sekcii.
 • Teraz by ste mali nájsť možnosť pre Heslá webových stránok a aplikácií.
 • Teraz sa môžete autentifikovať pomocou Face ID, Touch ID alebo svojho Apple ID na prístup k uloženým heslám.

Heslo by ste mali mať možnosť vyhľadať zadaním názvu aplikácie alebo webu, ktorý hľadáte. Ak si nie ste istí, môžete sa posúvať v zozname hesiel.

To by mala byť najľahšia a najjednoduchšia možnosť Ako nájsť uložené heslá aplikácií v iPhone. Heslá môžete dokonca upravovať alebo odstraňovať, ak ste ich zmenili alebo odinštalovali aplikáciu alebo sa odhlásili zo služby.

Ako uložiť heslá do aplikácií pre iPhone?

Teraz, keď ste zistili, ako nájsť uložené heslá aplikácií v iPhone, chceli by ste sa tiež dozvedieť, ako uložiť heslá v aplikáciách pre iPhone. Za ideálnych podmienok tento aspekt nevyžaduje žiadny váš manuálny zásah.

Správny spôsob, ako uložiť všetky svoje heslá bez toho, aby ste si to museli pamätať, by bolo zvoliť si nastavenia automatického dopĺňania vo vašom iPhone. The Automatické dopĺňanie hesla pre aplikácie sekcia by bola vynikajúcou možnosťou na uloženie hesiel bez akýchkoľvek zábran.

Takto by ste manuálne pridali heslo svojej aplikácie do svojho iPhone:

 • Prejdite do nastavení svojho iPhone
 • Posuňte zobrazenie nadol na Účty a heslá sekcii.
 • Ďalej klepnite na Heslá aplikácií a webových stránok
 • Autentifikujte sa a prejdite nadol na Pridajte heslo.
 • Klepnite na možnosť.

Zadajte svoje údaje a uložte ich.

Obrázok – igeeksblog

To bol kompletný návod, ako uložiť heslá v aplikáciách pre iPhone. Kedykoľvek sa zaregistrujete do novej služby alebo aplikácie, uistite sa, že prijmete návrh na automatické ukladanie hesla, ktoré by sa malo objaviť. Koniec koncov, je to vaše vlastné zariadenie a vaše osobné Apple účtu a uloženie hesiel do zariadenia by nemalo byť prakticky nijaké. To vám ušetrí potrebu zapamätať si každé heslo a umožní vám používať viac hesiel pre každú službu. To by bola správna možnosť, ako zostať v bezpečí hesla.

Heslá dnes hrajú dôležitú úlohu pri prístupe k vášmu účtu alebo pri práci s ktoroukoľvek z vašich aplikácií. Či už na svoje každodenné úlohy používate službu sociálnych médií alebo inú aplikáciu alebo webovú stránku, heslo zostáva kľúčom pre každú z nich. Schopnosť vášho iPhone ukladať heslá tak, aby vám neunikli, možno považovať za vynikajúcu možnosť.

Od toho, ako vidieť heslo pre WiFi na iPhone, až po to, ako nájsť uložené heslá aplikácií v iPhone, sme pokryli väčšinu základných prvkov týkajúcich sa správy vašich hesiel. Naučili sme sa tiež ukladať heslá do aplikácií pre iPhone a konfigurovať pre ne možnosti automatického dopĺňania. Ak máte stále pochybnosti, dajte nám o nich vedieť prostredníctvom nižšie uvedených komentárov.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2TQc1vG