Ako vám Android môže pomôcť prežiť s koronavírusom

Buďme úprimní:

S novým koronavírusom, ktorý sa šíri po celom svete ako blesk, sú veci dosť desivé. Každý deň sa infikuje stále viac ľudí, takže viac krajín zavádza obmedzenia a opatrenia na boj proti tejto chorobe.

Pre tých, ktorí nevedia:

COVID-19, tiež známy ako nová koronavírusová choroba, je nový kmeň, ktorý sme nikdy predtým nevideli. Máme o tom len malé znalosti a zatiaľ na to neexistuje žiadny priamy liek.

Počiatočné štádiá novej koronavírusovej choroby je tiež ťažké zistiť bez vhodných testovacích súprav. Vďaka svojim príznakom to vyzerá, že máte bežnú nádchu, ale môže prerásť do vážnejších prípadov, ktoré môžu spôsobiť smrť.

Môže to byť dosť desivé!

Každý deň sa nakazí viac ľudí a ako to vidia odborníci, počty v blízkej dobe neklesajú. Rôzne krajiny teraz implementujú celonárodné obmedzenia, sociálne dištancovanie a vlastnú karanténu.

Musíš si prečítať: Aplikácie, ktoré vás budú počas uzamknutia zamestnávať

Keďže odborníci radia ľuďom, aby kvôli svojej bezpečnosti zostali doma, musia sa svojmu novému životu prispôsobiť. Povedať dlho doma môže byť náročné, najmä ak radšej idete von.

Aký trapas!

Našťastie vám váš smartphone môže v týchto ťažkých časoch pomôcť. Telefón s Androidom môžete používať na komunikáciu, zábavu, správy a mnoho ďalších.

Dnes je váš šťastný deň!

Aby sme vám pomohli, uviedli sme niekoľko spôsobov, ako vám Android môže pomôcť prekonať koronavírus. S týmito aplikáciami vám už nikdy nebudú dochádzať veci, ktoré by ste mohli robiť doma.

Predtým si však nezabudnite umyť ruky a dezinfikovať predmety, ktoré často používate. Patria sem telefóny, prenosné počítače a ďalšie gadgety, ktoré máte.

Si pripravený? Začnime!

Súvisiace: Ako vyčistiť telefón a udržať ho bez vírusov

Zostaňte informovaní o najnovších správach

Aby ste prežili koronavírus, potrebujete vedieť najnovšie správy o pandémii. Na internete je však veľa falošných správ a informácií, preto si ich musíte overiť z dôveryhodných zdrojov.

Aby sme vám pomohli, tu sú niektoré z najlepších spravodajských aplikácií pre Android.

1. Správy Google

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Google-News-1

Správy Google vám poskytujú najnovšie titulky a správy vo vašej krajine a vo svete. Počas tohto prepuknutia koronavírusu musíte poznať najnovšie zdravotné pokyny, aby ste boli v bezpečí.

Vďaka tejto aplikácii je možné hladko pristupovať k novým a zásadným príbehom. Či už hľadáte novinky z oblasti techniky, športu, sveta a koronavírusu z celého sveta, táto spravodajská aplikácia má všetko.

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Google-News-2

Čo je zaujímavé pre Správy Google, je, že ich môžete používať s rôznymi telefónmi a rýchlosťami internetu. Táto aplikácia bude optimalizovať obrázky a používať menej údajov, aby ste boli informovaní o najnovších príbehoch.

Vďaka funkcii Kiosk sa tiež môžete ľahko prihlásiť na odber svojich dôveryhodných zdrojov a okamžite dostávať správy. Ak teda chcete získať túto aplikáciu, kliknite na tlačidlo Google Play nižšie!

Google Play

2. správy BBC

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-BBC-News-1

Ak hľadáte ďalšiu vynikajúcu aplikáciu pre správy, môžete vyskúšať BBC News. Táto aplikácia vám prináša najnovšie správy a príbehy od ich novinárov z celého sveta.

Vďaka tejto aplikácii si môžete prezrieť najlepšie a relevantné príbehy z dôveryhodných zdrojov. Poskytujú tiež videá a fotogalérie, ktoré pravidelne aktualizujú.

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-BBC-News-2

Do svojho kanála môžete tiež pridať svoje obľúbené témy, aby ste k nim mali ľahší prístup. So zapnutými upozorneniami push môžete získať najnovšie titulky aj bez použitia aplikácie!

Je to pre vás najlepšia spravodajská aplikácia? Stiahnite si BBC News kliknutím na tlačidlo Google Play nižšie!

Google Play

3. Reddit

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Reddit-1

Keď väčšina ľudí počuje o Reddite, myslí na memy a zábavné veci. Reddit je však tiež miestom na diskusie o rôznych témach vrátane správ, športu, zábavy a ďalších.

Používatelia sa môžu zapojiť do rôznych diskusií, kde môžu zdieľať a prispievať najlepšími príbehmi. Skúste klepnúť na vyhľadávací panel a zadajte tému, ktorá vás zaujíma.

Ako vám Android môže pomôcť prežiť s koronavírusom 2

Reddit môže každý zadarmo uverejňovať príspevky, diskutovať a hlasovať. Vďaka mobilnej aplikácii si môžete pozrieť najnovšie správy vrátane titulkov koronavírusu, ktoré sa dejú po celom svete.

Ak hľadáte veci, ktoré by vás rozveselili, existujú aj komunity pre memy, videá a vzrušujúce veci. Stiahnite si aplikáciu Reddit z Google Play hneď teraz!

Google Play

Zabavte sa doma

COVID-19 sa môže šíriť medzi ľuďmi a povrchmi pomerne rýchlo. Odborníci preto preventívne odporúčajú implementovať dištancovanie sa od spoločnosti a dokonca aj domácu karanténu, ak je to možné.

Pretože zostať doma je jedným z osvedčených postupov, ako sa udržať v bezpečí pred koronavírusom, veľmi skoro vám doma začnú dochádzať veci, ktoré musíte urobiť. Aby sme vám pomohli, máme tu niekoľko aplikácií, ktoré vás v týchto ťažkých časoch zabavia a bez stresu.

1. YouTube

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-YouTube-1

Prvá na našom zozname je, samozrejme, YouTube. Kto by nepoznal túto fantastickú aplikáciu?

Či už hľadáte zábavné videá, konšpiračné teórie alebo len náhodné videá, YouTube dostal všetko. Táto aplikácia má tiež vynikajúce odporúčania videa, ktoré by vám mohli vyhovovať.

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-YouTube-2

Pokiaľ ide o mňa, zvyčajne hľadám hudbu, zábavné veci a informačné videá, aby som sa zabavil. Nasledujúce video je jednou z mojich obľúbených skladieb, ktoré si môžem pustiť YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=_fuIMye31Gw

Okrem toho, že vás bude baviť, môžete túto aplikáciu používať aj na objavovanie a učenie sa nových vecí, keď zostanete doma. Ak teda nemáte YouTube zatiaľ si ju môžete stiahnuť z Google Play.

Google Play

2. Netflix

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Betflix-1

Ak hľadáte najobľúbenejšie televízne programy a filmy na celom svete, skúste použiť Netflix. Majú veľa dokumentov, seriálov a filmov, ktoré si môžete pozrieť doma.

Táto aplikácia má tiež pôsobivé odporúčania, ktoré sa zlepšujú, keď sledujete viac vecí. Skúste tieto návrhy, pretože môžete objaviť novú sériu, ktorá vyhovuje vášmu vkusu.

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Netflix-2

Zariadenie Chromecast Netflix môžete tiež sledovať na svojej inteligentnej televízii. To vám poskytne väčšiu obrazovku, ktorú môžete použiť pre lepší zážitok zo sledovania.

Či už hľadáte komédiu, drámu alebo sa chcete niečo naučiť, tieto veci nájdete na Netflixe. Kliknutím na tlačidlo Google Play nižšie si stiahnete túto aplikáciu teraz!

Google Play

3. Kindle

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Kindle-1

Ak nie ste fanúšikom čítania kníh, možno je načase si ich teraz prečítať. Prečo netráviť čas, keď ste doma, skúšaním a objavovaním nových vecí, ktoré musíte urobiť?

S Kindle, máte prístup k množstvu kníh, časopisov a novín po celom svete. Táto aplikácia je ideálna pre všetky druhy čitateľov!

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Kindle-2

Či už ste fanúšikom kníh alebo nie, táto aplikácia stojí za vyskúšanie. Bližšie informácie získate po kliknutí na tlačidlo Google Play nižšie!

Google Play

Staraj sa o svoje zdravie

Aj keď je kvôli koronavírusu doma príliš veľa času, nemôžete na to všetko minúť Facebook, Instagramalebo sledovanie filmov. V týchto časoch sa musíte udržiavať fit a zdraví.

Pretože behať vonku alebo chodiť do posilňovne nie je možné alebo vhodné, budete musieť cvičiť doma. Tu je niekoľko aplikácií, ktoré vám pomôžu cvičiť a udržať vaše telo fyzicky fit a zdravé.

1. Domáce cvičenie – žiadne vybavenie

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-youtube-Home-Workout-1

Ak sa chcete počas koronavírusu udržať v kondícii, táto aplikácia vám s tým môže pomôcť. Z dôvodu prepuknutia choroby nie je možné ísť do posilňovne, takže sa musíte udržiavať vo forme bez použitia akéhokoľvek vybavenia.

Uzamknutie môže trvať dlho, takže to znamená viac času na získanie dokonalých svalov!

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Home-Workout-2

Domáce cvičenie pre mužov ponúka rutiny pre rôzne svaly vo vašom tele. Ponúkajú tiež rôzne tréningové plány podľa toho, akú úroveň si vyberiete.

Aj keď nemôžete behať alebo cvičiť vonku, neznamená to, že sa môžete flákať. Ak teda chcete byť zdraví a fit aj doma, vyskúšajte túto aplikáciu!

Google Play

2. Fitness žien – cvičenie pre ženy

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Women-Workout-1

Ak hľadáte denné cvičenia, ktoré by ste mohli robiť, aby ste zostali fit, môžete vyskúšať Female Fitness – Women Workout. Táto aplikácia je ako mať stále pri sebe osobného trénera!

Táto aplikácia, navrhnutá špeciálne pre ženy, ponúka rutiny, ktoré poskytujú najlepšie výsledky. Dostať sa do formy nie je ani pre začiatočníkov problém.

how-android-can-help-you-out-last-coronavirus-Women-Workout-2

Zostaňte fit so svojou telesnou hmotnosťou a bez potrebného vybavenia. S touto aplikáciou potrebujete na dosiahnutie najlepších výsledkov každý deň iba niekoľko minút.

Ak vám teda dochádzajú domáce aktivity, vyskúšajte túto aplikáciu, ktorá vám pomôže prežiť túto pandémiu koronavírusu.

Google Play

3. 30 -dňová fitness výzva – cvičenie doma

how-android-can-help-you-outlast-last-coronavirus-Challenge-1

Pretože nevieme, ako dlho bude táto pandémia trvať, nie je neskoro získať ideálne telo svojich snov. S aplikáciou 30 Day Fitness Challenge získate úžasné výsledky, ak sa budete držať ich rutiny.

Táto aplikácia poskytuje rôznu intenzitu cvičenia, ktorá sa každým dňom zvyšuje. Môžete začať pomaly a svoje telo postupne zlepšovať krok za krokom.

how-android-can-help-you-outlast-last-coronavirus-Challenge-2

30 -dňová fitness výzva sa môže zamerať na rôzne časti tela, ktoré chcete zlepšiť. Nájdite si vhodné cvičenia a urobte výzvu mesiac.

Po výzve budete sami so sebou prekvapení úžasnými výsledkami. Nielenže zostanete fit, ale zmenia sa aj vaše návyky.

Google Play

Časté otázky

Existuje liek na COVID-19?

V súčasnej dobe neexistuje žiadny liek na koronavírus. Odborníci odporúčajú domácu karanténu, ak sa stretávajú s miernymi príznakmi a vyhľadávajú lekársku pomoc, keď dostanú kašeľ, horúčku a ťažkosti s dýchaním.

Čo môžem urobiť, aby som sa chránil pred koronavírusom alebo COVID-19?

Pravidelne si umývajte ruky, implementujte sociálne dištancovanie a vyhýbajte sa ľuďom s respiračnými chorobami. Bolo by najlepšie zostať doma, aby ste sa vyhli davom, ale chápeme, že nie každý si to môže dovoliť.

Čo je to sociálne dištancovanie?

Sociálne dištancovanie je preventívne opatrenie, ktoré má pomôcť v boji proti pandémii koronavírusu. To neznamená žiadny blízky kontakt s inými ľuďmi, pokiaľ to nie je potrebné.
Vlády po celom svete radia ľuďom, aby v snahe obmedziť šírenie vírusu medzi ľuďmi praktizovali dištancovanie sa od spoločnosti. Nie všetci ľudia si to môžu dovoliť, ale tým sa zníži pravdepodobnosť vystavenia vírusu.

Záverečné myšlienky

Keď zostanete dlho doma, veci môžu byť fádne, keď nemáte nič nové na práci. Možno uvažujete o tom, že pôjdete von, ale to sa kvôli koronavírusu neodporúča.

Keďže máte doma toľko času, časom sa začnete nudiť, keď nebudete musieť nič nové robiť. Našťastie existujú aplikácie pre Android, ktoré vám v týchto ťažkých časoch môžu pomôcť.

Dúfame, že vás tieto aplikácie môžu doma zabávať, zdravo a bez stresu.

Našli ste aplikáciu, ktorá vám pomôže prežiť koronavírus? Máte nejaké návrhy? Ak je to tak, zanechajte prosím správu v sekcii komentárov nižšie!

Odporúčaný kredit obrázku