Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d)

Podobne ako ke─Ć dosiahnete vek 30 rokov a zauj├şma v├ís, ako sa to stalo, je ─żahk├ę vzia┼ą to, ─Źo vyzer├í ako relat├şvne nov├ę zariadenie, a naplni┼ą ho aplik├íciami, s├║bormi, prie─Źinkami, vyrovn├ívacou pam├Ą┼ąou, fotografiami, videami, miniaplik├íciami, do─Źasn├Żmi s├║bormi a ─Ćal┼í├şmi funkciami. Probl├ęm sa k v├ím zvy─Źajne vpl├ş┼żi a prejav├ş sa v najnevhodnej┼í├şch ─Źasoch, napr├şklad ke─Ć sa pok├║┼íate odfoti┼ą obr├ízok na dovolenke. M├┤┼żete si myslie┼ą, ┼że ste zachytili perfektn├║ sc├ęnu, ktor├║ nie je mo┼żn├ę replikova┼ą iba na n├íjdenie chybov├ęho hl├ísenia: Nedostatok ├║lo┼żn├ęho priestoru. Aj ke─Ć je t├íto spr├íva nepr├şjemn├í, malo by v├ís podnieti┼ą k tomu, aby ste sa p├Żtali, “Naozaj mus├şm ulo┼żi┼ą v┼íetky tieto fotografie do svojho telef├│nu, ak s├║ z├ílohovan├ę v cloude?”

A ak nie s├║ va┼íe obr├ízky v s├║─Źasnosti z├ílohovan├ę automaticky, pre─Źo nie? Toto je va┼ía ┼íanca odstr├íni┼ą nadbyto─Źn├ę aplik├ície a zlep┼íi┼ą celkov├║ efektivitu v├í┼ího zariadenia. Rovnako ako v├í┼í dom potrebuje ob─Źasn├ę jarn├ę upratovanie, potrebuje aj v├í┼í telef├│n. Ale kde za─Źa┼ą? Uk├í┼żem ti!

1. Zistite, ─Źo pou┼ż├şva ├║lo┼żisko

V├í┼í Android v├ím presne povie, ─Źo zaber├í najviac miesta. ├Źs┼ą do nastavenie a vyberte Skladovanie na zobrazenie limitu pam├Ąte, ko─żko pam├Ąte zost├íva a mno┼żstva ├║lo┼żn├ęho priestoru, ktor├Ż sa pou┼ż├şva na veci, ako s├║ ├║daje ulo┼żen├ę vo vyrovn├ívacej pam├Ąti.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 2

2. Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą/├║daje

Ke─Ć ste tam, m├┤┼żete tie┼ż vymaza┼ą do─Źasn├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. Aj ke─Ć tieto s├║bory m├┤┼żu sl├║┼żi┼ą svojmu ├║─Źelu na zr├Żchlenie pou┼ż├şvania webov├Żch str├ínok a aplik├íci├ş, ktor├ę pravidelne pou┼ż├şvate, m├┤┼żete bez nich ┼żi┼ą. Ak chcete by┼ą selekt├şvnej┼í├ş, m├┤┼żete prejs┼ą do jednotliv├Żch aplik├íci├ş a vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą a ├║daje Nastavenia> Aplik├ície> Klepnite na po┼żadovan├║ aplik├íciu> ├Ülo┼żisko. Stiahnute─żn├ę aplik├ície ako napr App Cache Cleaner v├ím tie┼ż m├┤┼że pom├┤c┼ą by┼ą vyberavej┼í├şmi pri vymaz├ívan├ş vyrovn├ívacej pam├Ąte a do─Źasn├Żch ├║dajov.

Niektor├ę z na┼íich ni┼ż┼íie uveden├Żch tipov v├ím tie┼ż pom├┤┼żu vymaza┼ą tieto ├║daje na individu├ílnej┼íom alebo podrobnej┼íom z├íklade. Tento krok je uveden├Ż ako prv├Ż, preto┼że je jednoduch├Ż, najm├Ą ak ste trochu bezstarostn├ş v tom, ─Źoho sa chcete zbavi┼ą. Vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte by sa v┼íak malo pova┼żova┼ą za do─Źasn├║ opravu, preto┼że v├í┼í telef├│n ho za─Źne znova uklada┼ą, akon├íhle ho znova pou┼żijete. Ak chcete vykona┼ą automatick├ę ─Źistenie vyrovn├ívacej pam├Ąte, nain┼ítalujte si t├║to bezplatn├║ aplik├íciu.

Stiahnutie: ─îisti─Ź vyrovn├ívacej pam├Ąte aplik├íci├ş

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 3
Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 4

3. Uvo─żnite nepotrebn├ę aplik├ície

Ak v├ím jednoducho ch├Żba ├║lo┼żn├Ż priestor, odin┼ítalovanie star┼í├şch aplik├íci├ş, ktor├ę ─Źasto nepou┼ż├şvate, m├┤┼że by┼ą tou najlep┼íou vo─żbou. M├íte probl├ęmy s rozl├ş┼íen├şm medzi aplik├íciami a aplik├íciami, ktor├ę m├ílokedy pou┼ż├şvate? The Google Play aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje triedi┼ą aplik├ície pod─ża ve─żkosti a posledn├ęho pou┼żitia. Ak chcete aplik├íciu odin┼ítalova┼ą, m├┤┼żete na ┼łu klika┼ą a pres├║va┼ą ju Odin┼ítalova┼ą sekcii, ktor├í sa zobraz├ş na va┼íej domovskej obrazovke, alebo m├┤┼żete prejs┼ą na Nastavenia> Spr├ívca aplik├íci├ş> V┼íetko vybra┼ą Odin┼ítalova┼ą tla─Źidlo pre ka┼żd├║ aplik├íciu.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 5

4. Odstr├í┼łte fotografie a vide├í zo zariadenia

M├┤┼żete ma┼ą fotografie, ktor├ę s├║ v├ím ve─żmi bl├şzke a drah├ę a ┼ąa┼żko sa s nimi rozl├║─Źi┼ą. Ale ak m├íte obr├ízky, ktor├ę nie s├║ ve─żmi dobr├ę, pre─Źo sa ich nezbavi┼ą? Vide├í zaberaj├║ e┼íte viac miesta a s├║ v┼íetky vo vysokej kvalite? Nakoniec, pre─Źo nevyhodi┼ą v┼íetky z├ílohovan├ę obr├ízky alebo vide├í?

5. Vymaza┼ą prie─Źinok s┼ąahovania

The K stiahnutiu prie─Źinok je ─Źasto pr├şstupn├Ż priamo z domovskej obrazovky a ke─Ć kliknete na vodorovn├ę ─Źiary v pravom hornom rohu, m├┤┼żete s┼ąahovanie s┼ąahova┼ą pod─ża ve─żkosti. Dlh├Żm stla─Źen├şm ka┼żd├ęho s├║boru sa zobraz├ş k├┤┼í. Viacn├ísobn├Ż v├Żber je mo┼żn├Ż jednoduch├Żm klepnut├şm na ─Ćal┼íie s├║bory po dlhom stla─Źen├ş prv├ęho. T├║to met├│du je mo┼żn├ę vykona┼ą aj pomocou spr├ívcu s├║borov.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 6

6. Presu┼łte aplik├ície na kartu SD

Ak to v├í┼í Android umo┼ż┼łuje (a ak nie, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş, kde n├íjdete ─Ćal┼íie mo┼żnosti prisp├┤sobite─żn├ęho ukladacieho priestoru), pridajte kartu micro-SD a presu┼łte svoje m├ędi├í ─Ćalej. Akon├íhle je va┼ía karta SD na mieste, mali by ste by┼ą schopn├ş ├şs┼ą na Nastavenia> Aplik├ície> Inform├ície o aplik├ícii a klepnite na Pohyb alebo Presun├║┼ą na kartu SD tla─Źidlo. Niektor├ş v├Żvoj├íri v├ím t├║to mo┼żnos┼ą ned├ívaj├║. Aplik├ície pravdepodobne zaberaj├║ najviac miesta, ale prenos ak├Żchko─żvek ─Ćal┼í├şch ├║dajov, ktor├ę m├┤┼żete, na kartu SD v├ím pom├┤┼że uvo─żni┼ą miesto aj vo va┼íom Androide.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 7

7. Spravujte s┼ąahovanie hudby

Ever stream Hudba Google Play alebo podobn├ę slu┼żby? Pravdepodobne za sebou zanech├íva viac zvy┼íkov├Żch ├║dajov, ako by ste si mohli uvedomi┼ą. S┼ąahovanie cel├Żch albumov v├ís v┼íak bude st├í┼ą ove─ża viac miesta a ko─żko skladieb sa v├ím skuto─Źne p├í─Źi? Vy─Źistite si zoznamy skladieb, zapojte sa do streamovania a upratajte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą alebo ├║daje, ktor├ę slu┼żby streamovania zanech├ívaj├║.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 8

8. Odstr├í┼łte obsah offline

Ak nem├íte neobmedzen├ę mno┼żstvo d├ít, m├┤┼że by┼ą v├Żhodn├ę stiahnu┼ą si trasu alebo mapy vopred, ke─Ć ste pripojen├ş k sieti Wi-Fi. Jedinou nev├Żhodou je, ┼że tieto mapy sa m├┤┼żu ─Źasom hromadi┼ą a zabera┼ą v├í┼í priestor. Je to rovnak├í dilema s aplik├íciami/slu┼żbami, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ ulo┼żi┼ą si hudbu alebo ─Ź├şta┼ą ─Źl├ínky alebo pozn├ímky nesk├┤r, napr├şklad pomocou Spotify Premium alebo Jedna pozn├ímka. Ak tieto s├║bory u┼ż nie s├║ potrebn├ę, odstr├í┼łte ich vymazan├şm vyrovn├ívacej pam├Ąte v t├Żchto jednotliv├Żch aplik├íci├ích.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 9

9. Zv├í┼żte alternat├şvne prisp├┤sobite─żn├ę ├║lo┼żisko

Vedeli ste, ┼że kartu micro-SD m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą, aj ke─Ć va┼íe zariadenie nepodporuje jednu z nich? Ako dlho preto┼że m├íte port micro-USB, m├┤┼żete k svojmu Androidu pripoji┼ą ─Ź├şta─Źku kariet micro-SD. V pr├şpade zariaden├ş s podporou OTG (On-The-Go) m├┤┼żete USB flash disk zapoji┼ą pomocou adapt├ęra OTG. Verbatim MediaShare je bezdr├┤tov├í mo┼żnos┼ą, ktor├í sa podob├í na flash disk, ale vo vn├║tri obsahuje micro-SD.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 10

10. Skop├şrujte s├║bory do po─Ź├şta─Źa

Pravdepodobne u┼ż m├íte v telef├│ne aplik├ície, ktor├ę m├┤┼żu ─żahko pren├í┼ía┼ą va┼íe ├║daje do stoln├ęho po─Ź├şta─Źa. disk Google obsahuje Fotky Google, ktor├Ż v├ím po synchroniz├ícii s Androidom umo┼żn├ş stiahnu┼ą ka┼żd├║ fotografiu, ktor├║ chcete prenies┼ą, na plochu. S├║bory m├┤┼żete tie┼ż pren├í┼ía┼ą ru─Źne pomocou k├íbla USB alebo vyh─żada┼ą pomoc v ─żubovo─żnom po─Źte aplik├íci├ş tret├şch str├ín. Ak sa rozhodnete pou┼żi┼ą k├íbel USB, skontrolujte nastavenia po─Ź├şta─Źa a uistite sa, ┼że je nastaven├Ż na automatick├║ detekciu nov├ęho hardv├ęru.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 11

11. Zálohujte mediálne súbory pomocou Dropboxu

Dropbox m├í tie┼ż mo┼żnos┼ą na automatick├ę odosielanie fotografi├ş a vide├ş zo syst├ęmu Android do po─Ź├şta─Źa (z cloudu). M├┤┼żete to tie┼ż manu├ílne dosiahnu┼ą tak, ┼że otvor├şte aplik├íciu Dropbox, otvor├şte prie─Źinok, do ktor├ęho chcete ulo┼żi┼ą svoje m├ędi├í, kliknete na znamienko plus v spodnej ─Źasti obrazovky a potom vyberiete Odovzdajte fotografie alebo vide├í. Alebo sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą len ich bezpe─Źne ulo┼żi┼ą do Dropboxu. V ka┼żdom pr├şpade budete chcie┼ą tieto obr├ízky presun├║┼ą zo syst├ęmu Android, preto┼że m├┤┼żu zabera┼ą ve─ża miesta.

Na stiahnutie: Dropbox

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 3
Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 13

12. Odstr├í┼łte Bloatware

┼ápecifik├ície v├í┼ího syst├ęmu Android mohli by┼ą inzerovan├ę ako 32 GB ├║lo┼żn├ęho priestoru, a aj ke─Ć je to technicky pravda, je ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że to v┼íetko nevyu┼żijete, preto┼że predt├Żm, ako ste si polo┼żili ruky na telef├│n, v├Żrobca a oper├ítor u┼ż nain┼ítalovali niektor├ę aplik├ície. nemohol si si vybrat. A ─Źo je hor┼íie, ke─Ć sa pok├║site odin┼ítalova┼ą mnoho z t├Żchto aplik├íci├ş, zist├şte, ┼że nem├┤┼żete. Ale v skuto─Źnosti m├┤┼żete, ak ste ochotn├ş rootova┼ą svoje zariadenie. Ak ste schopn├ş a ochotn├ş rootova┼ą, vysk├║┼íajte aplik├íciu ako NoBloat zadarmo.

V opa─Źnom pr├şpade m├┤┼żete tieto aplik├ície deaktivova┼ą a skry┼ą, aby boli veci upratan├ę. Ale to v skuto─Źnosti neuvo─żn├ş ┼żiadne miesto.

Na stiahnutie: NoBloat zadarmo

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 3

13. Odstr├í┼łte ├║daje z prehliada─Źa

Aj ke─Ć existuje ve─ża ─Ćal┼í├şch mo┼żnost├ş, prehliada─Ź, ktor├Ż pou┼żijeme ako pr├şklad, je Google Chrome, preto┼że je predvolene k dispoz├şcii na telef├│noch s Androidom. Nezabudnite tie┼ż, ┼że ak synchronizujete pod─ża typu ├║dajov a odstr├ínite ich z tohto syst├ęmu Android, bud├║ odstr├ínen├ę zo v┼íetk├Żch synchronizovan├Żch zariaden├ş. Napriek tomu, ak chcete odstr├íni┼ą ├║daje o prehliadan├ş, nav┼ít├şvte str├ínku nastavenie cez Viac (tri zvisl├ę bodky)> Roz┼í├şren├ę> Ochrana osobn├Żch ├║dajov> Vymaza┼ą ├║daje o prehliadan├ş a zvo─żte ─Źasov├ę obdobie. Okrem toho budete vyzvan├ş, aby ste vybrali typy ├║dajov, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą, a potom ich potvr─Ćte klepnut├şm Zmaza┼ą d├íta.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 15

14. Po┼żiadajte o pomoc cloud svojho oper├ítora

Hoci oblak, mrak m├┤┼że to znie┼ą tajomne, je to skuto─Źne len po─Ź├şta─Ź niekoho in├ęho, ÔÇőÔÇőkde si m├┤┼żete vylo┼żi┼ą svoje veci. A P├ín vie, ┼że svojmu oper├ítorovi zaplat├şte ve─ża (zvy─Źajne v├ím bude ├║─Źtova┼ą viac za ─Źoko─żvek in├ę ako za ukladanie kontaktov, ale ak ste s Verizonom, m├┤┼żete z├şska┼ą bezplatn├║ 30-d┼łov├║ sk├║┼íobn├║ verziu), tak pre─Źo nevyu┼żi┼ą ich cloud?

Verizon pou┼ż├şvam napr├şklad jednoducho preto, ┼że spolo─Źnos┼ą je m├┤j s├║─Źasn├Ż dopravca. Ke─Ć┼że mi u┼ż aplik├íciu dali do telef├│nu, sta─Ź├ş ju otvori┼ą, vybra┼ą ve─żkos┼ą ├║lo┼żiska a klikn├║┼ą Z├şska┼ą teraz, zadajte, pre ktor├Ż riadok ho potrebujem, a potvr─Ćte n├íkup. Ke─Ć to tie┼ż urob├şte, m├┤┼żete si vybra┼ą s├║bory, ktor├ę chcete nahra┼ą.

Na stiahnutie: Verizon Cloud

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 3

15. Zmenšite svoje obrázky a videá

Dobre, tak┼że potrebujete obr├ízky vo svojom telef├│ne, aby ste sa mohli pochv├íli┼ą v┼íetk├Żm svojim kolegom. Ale naozaj musia by┼ą v plnom rozl├ş┼íen├ş? Stiahnite si aplik├íciu, ako je Photo & Picture Resizer, zmen┼íite svoje obr├ízky v telef├│ne na zvl├ídnute─żnej┼íie men┼íie ve─żkosti a s├║─Źasne ulo┼żte v├Ą─Ź┼í├ş obr├ízok v plnom rozl├ş┼íen├ş do po─Ź├şta─Źa alebo do cloudu, kde ho m├┤┼żete prezera┼ą/upravova┼ą v celej svojej kr├íse. . Zn├ş┼żen├şm rozl├ş┼íenia fotoapar├ítu sa zn├ş┼żi aj ve─żkos┼ą s├║borov s obr├ízkami.

Pri vide├ích je rozhoduj├║cim faktorom rozl├ş┼íenie aj sn├şmkov├í frekvencia. Nav┼ít├şvte nastavenia fotoapar├ítu, presk├║majte tieto mo┼żnosti a zistite, ─Źi je to obeta, ktor├║ stoj├ş za to urobi┼ą.

Na stiahnutie: Photo & Picture Resizer

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 3
Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 18

16. Pou┼żite tla─Źidlo vo─żn├ęho miesta v syst├ęme Android Oreo

Android 8.0 zauj├şma in├Ż pr├şstup v sp├┤sobe uv├ídzania polo┼żiek v r├ímci Skladovanie Ponuka. Namiesto zoskupovania aplik├íci├ş dohromady a s├║borov zvl├í┼í┼ą zobrazuje Oreo aplik├ície aj s├║bory spolo─Źne pod─ża kateg├│rie. Napriek podrobnej┼íej organiz├ícii je rie┼íenie Oreo na vytvorenie priestoru dos┼ą jednoduch├ę. Jedin├ę, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je klepn├║┼ą na ve─żk├ę tla─Źidlo v hornej ─Źasti s n├ízvom Uvo─żnite miesto.

17. Konsolidujte ├║vodn├ę obrazovky

Ak hromad├şte ├║vodn├ę obrazovky, presta┼łte. M├┤┼żete ich ma┼ą iba to─żko, aby to nebolo efekt├şvne, ako ke─Ć sa v z├ísuvke na aplik├ície pozer├íte na menej ─Źasto pou┼ż├şvan├ę aplik├ície. Na┼í┼ąastie je Android flexibiln├Ż, preto┼że v├ím umo┼ż┼łuje zvoli┼ą po┼żadovan├Ż po─Źet domovsk├Żch obrazoviek a usporiadanie aplik├íci├ş. Mus├şte si vybra┼ą, ─Źo je pre v├ís to prav├ę; mo┼żno budete potrebova┼ą v┼íetky aplik├ície na odosielanie spr├ív na jednej ploche a svoje ob─ż├║ben├ę kontakty na druhej.

Ako uvo─żni┼ą miesto na telef├│noch s Androidom (17 met├│d) 19

Záver

Pomocou t├Żchto met├│d by ste mali by┼ą schopn├ş uvo─żni┼ą miesto. Ak ste vysk├║┼íali v┼íetko, posledn├Żm krokom je uch├Żli┼ą sa k obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş. Bu─Ćte v┼íak opatrn├ş, preto┼że to sp├┤sob├ş stratu v┼íetk├Żch va┼íich ├║dajov a nastaven├ş, tak┼że je to skuto─Źne posledn├í mo┼żnos┼ą.

M├íte ─Ćal┼íie tipy, o ktor├ę by ste sa chceli podeli┼ą? Dajte n├ím vedie┼ą, ─Źo v├ím fungovalo alebo nefungovalo v koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku: