Ako ušetriť výdrž batérie pomocou týchto 5 Užitočné recepty IFTTT

IFTTT je zaujímavý nástroj, ktorý pomáha automatizovať vaše skúsenosti s Androidom a ponúka vám okno do sveta programovania/skriptovania. Znie to ako niečo skvelé nalepiť na zadnú stranu škatule, ale čo to presne znamená? S trochou know -how môžete použiť IFTTT na to, aby vaše zariadenie Android vykonávalo zložité úlohy jediným klepnutím.

Na papieri to znie úžasne a v praxi je to tiež celkom úžasné, ale najťažšie je zistiť, ako sa tam dostať. Našťastie sme už pre vás urobili ťažkú ​​časť. Nastavenie IFTTT netrvá dlho a akonáhle sa konečne odhodláte, je toho veľa, čo môžete získať.

Od tohto bodu budem predpokladať, že viete, ako používať IFTTT, a poznáte jeho účel. Ak o tom počujete prvýkrát; stále je čas prečítať si, ako nastaviť službu, a niekoľko príkladov toho, čo pre vás môže znamenať. Keďže už viete, čo robíte, poďme si prejsť ešte jednu vec, Battery Channel.

Súvisiace: 8 Najlepšie aplikácie na šetrenie batérie pre Android: zvýšte výkonnosť svojho telefónu

Čo je to batériový kanál?

Battery Channel bol predstavený v júni 2015 ako ďalší kanál pre Android, ktorý funguje s IFTTT. Je to v podstate veľké úložisko užitočných receptov, ktoré sa majú zaoberať vašou batériou Android a vami.

batériový kanál ifttt batéria

Ak ste tento kanál ešte nenaladili, nikdy ste o ňom nepočuli alebo ste v ňom nevideli zmysel; Prejdem si najlepšie dostupné recepty, aby ste sa presvedčili, že zo svojej výdrže batérie vyžmýkate maximum.

1. Keď je batéria telefónu takmer vybitá, vypnite Wi-Fi

(od maxmeyer)

Keď sa vám začne vybíjať batéria, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete vypnúť, aby ste sa motali okolo 10% bubliny. Pripojenie Wi-Fi je jedným z nich, ale prečo si ho vypínať sám, keď to za teba dokáže tvoj telefón?

Recept na stiahnutie

wifi vypnutá batéria ifttt

Akonáhle sa batéria ponorí do červených čísiel, tento recept vypne vaše pripojenie Wi-Fi, aby pomohla zachovať túto vzácnu výdrž batérie len na chvíľu. Je to niečo, čo vám môže ušetriť iba niekoľko sekúnd, ale časom budete vďační, že je to súčasť vašej knihy receptov.

2. Vypnite Bluetooth, keď prestanete komunikovať so zariadením Bluetooth

(podľa mach3malestrom)

Nenechávam Bluetooth stále zapnutý, takže keď ho zapnem pre niečo konkrétne, zvyčajne ho zabudnem po skončení znova vypnúť. Aj keď s tým nič nerobíte, ponechanie zapnutého pripojenia Bluetooth bude zaťažovať batériu. Vďaka tomuto receptu sa môžete uistiť, že Bluetooth zostane zapnutý iba tak dlho, ako bude potrebné, aby zostal pripojený.

Recept na stiahnutie

vypnite batériu bluetooth ifttt

Ak na to zabúdate rovnako ako ja, tento recept musíte mať!

3. Pri nabíjaní stlmiť telefón / pri odpojení odpojiť

(od maxmeyers)

Nasledujúce dva recepty vám nepomôžu ušetriť batériu telefónu, ale pomôžu vám ušetriť batérie, keď sa pokúšate spať. Ak vás niekedy zobudilo upozornenie alebo ste po prebudení zabudli zapnúť zvuk telefónu; tieto dva recepty sú pre vás.

Recept na stiahnutie

stlmiť batériu telefónu ifttt
zrušiť stlmenie telefónu, ak je batéria

Recept na stiahnutie

Rozhodne sa previním tým, že si skontrolujem telefón, keď by som mal spať, takže automatické vypnutie zvuku, keď ho nechám v noci nabíjať, to všetko trocha uľahčí.

4. Počas nabíjania znova zapnite Wi-Fi

(podľa vineetkjain)

Je to skoro ako sprievodný recept na recept, ktorý v určitých situáciách vypne Wi-Fi. Vďaka tomu sa vaše Wi-Fi obnoví ihneď po pripojení telefónu k nabíjačke. Mnoho používateľov systému Android znova zapne sieť, keď im telefónom prúdi energia. Prečo teda tento proces nenechať urobiť za vás?

Recept na stiahnutie

wifi na batérii ifttt

Tento recept nevypne Wi-Fi, keď ho odpojíte, pokiaľ samozrejme nepridáte ďalší recept, ktorý to urobí za vás.

5. Nechajte svoje zariadenie Android Wear informovať vás, keď je batéria takmer vybitá

(od maxmeyers)

Vlastníte zariadenie Android Wear? Ak tak urobíte, tento recept vás upozorní, keď vám dôjde batéria. Nikdy nezmeškáte, keď dosiahnete hranicu 15%, keď vás zápästie bude informovať.

Recept na stiahnutie

batéria android opotrebenia ifttt

Ak nemáte inteligentné hodinky Android, ale chcete si ich čoskoro kúpiť, pozrite sa na naše najlepšie tipy na rok 2016, než sa rozhodnete.

Úspory sa nezastavia mimo kanála batérie

Aj keď sú recepty, ktoré som uviedol, navrhnuté špeciálne na boj proti nadmernému používaniu batérie, v rámci služby sú k dispozícii ďalšie recepty, ktoré pomáhajú viac než jedným spôsobom. V skutočnosti si dokonca môžete vytvoriť vlastné recepty na úsporu batérie, ak recepty v batériovom kanáli a mimo neho nevyhovujú vašim potrebám.

Pokiaľ ide o programovanie, IFTTT má veľmi nízku bariéru vstupu, takže niekoľko minút vášho času môže otvoriť úplne nový svet optimalizácie systému Android.

Záver

IFTTT sa môže na prvý pohľad zdať zastrašujúce, ale je ľahké sa ho naučiť a ponúka mnoho výhod, vďaka ktorým sa krátkodobá investícia viac než vyplatí. Služba magicky nezvyšuje životnosť batérie, ale ponúka množstvo skratiek, ktoré vám pomôžu vytlačiť z ranného nabitia viac šťavy.

Ak ste stále na plote o IFTTT alebo hľadáte niečo podobné, ale podrobnejšie; Tasker môže byť pre vás lepšou voľbou.

Ste nováčikom v IFTTT alebo ste dlhoročným používateľom služby? Zanechajte komentár nižšie so svojimi skúsenosťami alebo otázkami!

Odporúčaný kredit obrázku