Ako ušetriť vodu: Pomocou týchto jednoduchých krokov znížte spotrebu vody

Ak ju začnete tuhnúť, nebude trvať dlho, kým zistíte, že v priemere mnohí z nás používajú obrovské množstvo vody. Či už na umývanie, umývanie riadu, umývanie, záhradníctvo alebo varenie, množstvo vody, ktorú používame, sa môže veľmi rýchlo vymknúť spod kontroly.

V rámci nášho mesačného zamerania na udržateľnosť tu na Pocket-lint, aj keď sme tu, aby sme vám pomohli. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete ľahko znížiť spotrebu vody vo svojom každodennom živote, a tipy, ktoré môžete implementovať a zdieľať s ľuďmi, ktorých poznáte, aby ste povzbudili rozumnejšie návyky. Je to veľmi podobné recyklácii alebo nízkej spotrebe, pretože veľa ľudí, ktorí vykonávajú malé zmeny, môže v priebehu času skutočne zmeniť.

Vkladací kohútik a faucet

Hej, nikdy som nepovedal, že všetky naše rady budú špičkové technológie. Pravdou je, že mnohé technológie na úsporu vody sú ďaleko od nich. Jedným z týchto opatrení je získať nejaké položky na úsporu vody pre faucety vo vašej domácnosti. Inštalácia je neuveriteľne jednoduchá, prispôsobí sa väčšine komerčných vodovodných batérií a cestuje v bezprostrednej vzdialenosti vetraním toku vody.

To znamená, že z hotelových kúpeľní získate tento príjemný pocit, ktorý možno poznáte, a rovnaké ľahké používanie z vašich kohútikov, ale s výhodou zníženia množstva vody, ktorá tečie každú minútu na polovicu, čo znamená, že robíte dvojúčelový faucet. Je to malá zmena, ktorá môže priniesť pomerne veľký rozdiel.

Udržujte dažďovú vodu

V závislosti od toho, kde žijete, môžeme my, obyvatelia Spojeného kráľovstva, každý rok zažiť veľa dažďa, najmä v zime. Táto prírodná voda sa vo všeobecnosti ignoruje a odtiahne, aby ste sa uistili, že na ňu ani nemyslíte.

Až na to, samozrejme, môžete ho ľahko používať bez veľkého úsilia. Stačí niečo ako zadok vody, alebo ak sa cítite pomalšie, len misa, ktorá dokáže sedieť a zadržať dažďovú vodu, a budete mať trochu vody na čistenie vonku alebo starostlivosť o rastliny. Opäť je to všetko o malých rozdieloch – zakaždým, keď zavlažujete záhradu dažďovou vodou, neberiete vodu z elektrického prúdu, aby to urobila. To sa v priebehu času skutočne môže zvýšiť.

Dávajte pozor na netesnosti

Existuje aj iný spôsob, ako veľa rodín skončí s použitím väčšieho množstva vody, ako si uvedomujú, a to aj pri pomalých (alebo rýchlych) únikoch do potrubia. Je to len nočná mora pre kohokoľvek – možnosť, že potrubie niekde v jeho dome môže presakovať vodu nielen na zvýšenie mesačných účtov, ale môže spôsobiť aj nevýslovné poškodenie tohto domu a jeho majetku.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť tomuto nebezpečenstvu, napríklad inteligentný vodotesný detektor úniku spoločnosti Honeywell, ktorý je jednoduchým snímačom, ktorý môže vidieť zmeny teploty a vlhkosti, ktoré vás upozornia na možné úniky alebo zamrznutie. Je to podobné systému včasného varovania, aby ste si boli vedomí akejkoľvek katastrofy. Pomocou káblov, ktoré dokážu odhaliť netesnosti, ktoré môžu siahať až do 500 stôp, môžete v prípade potreby chrániť obrovskú oblasť jediným senzorom.

Podobne, ak už máte inteligentný dom, niektoré produkty sa do vášho systému bezproblémovo vkĺznu, ako je napríklad vodotesný snímač Samsung SmartThings, ktorý sa môže veľmi ľahko integrovať s inými modulmi SmartThings, aby sa voda mohla širšie ovládať.

Sledujte všetko!

Samozrejme môžete ísť ďalej a investovať do systému, ktorý nielenže vidí vaše využitie vody, ale v skutočnosti vám to pomôže kontrolovať, umožní vám pracovať na vašich modeloch používania a úmyselne ich znižovať. Systém, ako je Resideo's Buoy, sa môže efektívne stať inteligentným kliknutím na elektrický prúd celého vášho domu.

To znamená, že vodu môžete ovládať na diaľku, vďaka čomu je užitočná v prípade úniku, keď nie ste doma, ale umožňuje vám to tiež vidieť vašu spotrebu vody a robiť s ňou inteligentnejšie rozhodnutia. Existuje mnoho ďalších systémov, ktoré môžete tiež sledovať – ​​napríklad Flo by Moen, ktorý kombinuje detekciu úniku a kontrolu vody, aby vám poskytol všetky možnosti v jednom systéme, alebo Phyn Plus s profesionálnym nastavením, kontrolou a pôsobivým obdivom. Surveillance.

Všetko je v správaní

Aj keď technológia inteligentných domácností môže byť veľkou pomocou pri šetrení vodou, tieto inteligentné rozhodnutia, ktoré sme spomenuli, sú stále hlavným faktorom. Zdá sa, že by sa vám zdalo, že ak chcete doma spotrebovať menej vody, môže dôjsť k malým zmenám systému.

To by mohlo znamenať načasovanie sprchy, aby ste sa uistili, že to netrvá príliš dlho, alebo sa ubezpečte, že vaše kohútiky neostanú v prevádzke pri čistení zubov alebo umývaní riadu. Tieto jemné zmeny sú vaše silné stránky. Takže vypadni a urob to