Ako urýchliť môj Nexus 5 [3 Methods]

Ako urýchliť môj Nexus 5 [3 Methods] 1

Ak ste nedávno aktualizovali svoj Nexus 5 a všimli ste si, že je to pomalšie, existuje niekoľko spôsobov, ako to rýchlo napraviť. Aktualizácia je navrhnutá tak, aby zvyšovala výkon vášho telefónu, nie ho znižovala; Poďme sa teda pozrieť na to, čo by mohlo byť jadrom problému.

Metóda 1: Vymažte vyrovnávaciu pamäť

Niečo také jednoduché, ako je vymazanie vyrovnávacej pamäte telefónu, neznie, že by to znamenalo až taký veľký rozdiel, ale je to jedna z najľahších vecí, ktoré môžete urobiť na zlepšenie výkonu telefónu.

Pred vymazaním vyrovnávacej pamäte si však uvedomte, že existujú dve rôzne úrovne vymazania vyrovnávacej pamäte. Prvým je ľahké čistenie, ktoré môžete ľahko vykonať z nastavení pamäte. Druhý je úplne jasný a bude si vyžadovať trochu viac úsilia, pretože budete vymazávať oblasť medzipamäte systému. Ukážem vám, ako urobiť oboje, takže ideme na to.

Krok 1:

Ľahká vyrovnávacia pamäť

Ak budete mať šťastie, nebudete musieť urobiť oveľa viac ako tento krok. Ak chcete vykonať ľahké čistenie, jednoducho choďte do telefónu nastavenie, potom pokračujte na Pamäť alebo Skladovanie.

Prehľad nastavení

Z Pamäť alebo Skladovanie tab, potom vyberte Údaje vo vyrovnávacej pamäti dostať varovnú výzvu.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť

Prečítajte si varovanie a rozhodnite sa, či chcete vymazať údaje uložené vo vyrovnávacej pamäti. Ak ste sa v kroku dostali tak ďaleko, pravdepodobne budete chcieť trafiť OK.

Ak vám telefón teraz beží plynulejšie, gratulujeme, problém ste vyriešili! Žiaľ, pre väčšinu to nebude také jednoduché. Ak svetlo nevyriešilo problém, budete musieť skúsiť úplné vymazanie.

Krok 2:

Úplné vymazanie vyrovnávacej pamäte

Ak Krok 1 potom nebol úspešný, potom v kroku 2 budeme musieť vymazať oblasť medzipamäte systému. Ak máte obavy, že tento proces úplne vymaže údaje vášho telefónu, nebojte sa. Všetky vaše integrálne údaje, ako sú kontakty, uložené údaje, obrázky, hudba, videá a rôzne súbory, budú presne tam, kde ste ich nechali.

Našťastie vymazanie oblasti medzipamäte systému nie je také zastrašujúce, ako to znie. Hĺbkové vysvetlenie, ako to urobiť, nájdete tu na väčšine zariadení s Androidom.

Ak ani jedno z týchto vymazaní vyrovnávacej pamäte nefungovalo, budeme musieť prejsť na inú metódu na otvorenie problému.

Metóda 2: Vyladenie prechodných animácií

Aj keď animácie, ktoré sa prehrávajú počas prechodov, môžu rušivo pútať pozornosť, môžu spôsobiť spomalenie, ktorému môžete zabrániť. Jedným zo spôsobov, ako zrýchliť telefón, je vypnúť ho alebo ho len doladiť. Ak neviete, ako na to, vysvetlím vám to.

Krok 1:

Zapnutie zariadenia Nexus 5 Možnosti vývojára

Ak vaše možnosti pre vývojárov ešte nie sú povolené, budete ich musieť zapnúť.

Naskočte do svojho nastavenie a potom prejdite nadol na O telefóne, klepnite na ňu a potom sa posuňte úplne nadol k svojmu Číslo zostavy/modelu.

Číslo modelu

Klepnite na číslo svojej zostavy/modelu, potom na ďalšie, ešte jedno a potom na niekoľko ďalších, kým naň neklepnete sedemkrát.

Blahoželáme, ak ste to ešte neurobili, teraz ste vývojár a nemáte veľa informácií o tom, čo sa deje vo vašom telefóne.

Krok 2:

Úpravy animácií na zariadení Nexus 5

Teraz, keď máte prístup pre vývojárov, si môžete s animáciami svojho telefónu pohrávať, ako chcete, alebo ich úplne vypnúť.

Pri posúvaní nadol vo svojom Nastavenie, konkrétne by malo byť k dispozícii niekoľko ďalších možností Stupnica animácie okna, Stupnica prechodovej animáciea Rozsah trvania animátora. V predvolenom nastavení by mali byť 1 ×, ale ak na každého klepnete, môžete ich škálovať kdekoľvek 00,5x a 10x.

Vyladenie každého na 00,5x by mal byť váš prvý krok k zisteniu, či si všimnete nejaké veľké rozdiely v rýchlosti telefónu. Ak nevidíte žiadne zmeny, možno budete musieť reštartujte zariadenie Nexus aby zmeny nastali.

Ak ani po reštarte nenastanú žiadne viditeľné zmeny, skúste animácie úplne vypnúť. Potom, ak spozorujete zvýšenú výkonnosť, zdá sa, že ste našli vinníka. Ak sa však výkon vášho telefónu relatívne nemení, aj keď sú animácie úplne vypnuté, budú musieť byť prijaté radikálnejšie opatrenia.

Metóda 3: Obávaný reset z výroby

Toto nie je možnosť, ktorú by väčšina ľudí chcela počuť, dokonca aj ja som sa trochu obával, keď som zadal obnovenie továrenských nastavení, a ani to neplánujem urobiť! Ak však nič iné doposiaľ nefungovalo, úplným odpočinkom môže byť jediná metóda, ktorá vám môže pomôcť.

Predtým, ako sa pokúsite o obnovenie továrenských nastavení, skontrolujte, či je v telefóne a na karte SD správne zálohované všetko dôležité, aby ste oň neprišli navždy. Ak ste sa pripravili na najhoršie, pozrime sa na vykonanie posledného strediska technickej podpory, obnovenie továrenských nastavení.

Krok 1:

Nájdenie tlačidla na vymazanie histórie

Najprv prejdite na svoj Nexus 5 nastaveniea posúvaním vyhľadajte Zálohujte a resetujte.

Zálohovať a resetovať

V spodnej časti tejto sekcie bude Obnovenie továrenských dát. Nie je to obrovské červené tlačidlo s nápisom „Netlačte!“ ale môže to byť aj tak.

Obnovenie výrobných nastavení

Potom, čo sa uistíte, že je zálohované všetko dôležité, a bola overená posledná vôľa vášho telefónu, kliknite na tlačidlo.

Krok 2:

Master resetujte svoj Nexus 5

Našťastie to nemôže byť urobené prostredníctvom nesprávnej mapy, je tu ďalšie menu Zálohujte a resetujte prejsť, aby ste potvrdili svoje rozhodnutie.

Potvrďte obnovenie továrenských nastavení

Keď potvrdíte, že je to vaše rozhodnutie, kliknite na tlačidlo VYNULOVAŤ TELEFÓN začať proces. Môže to trvať päť až desať minút a možno budete musieť zadať aj heslo, ale keď budete hotoví, telefón sa sám resetuje.

Ak v tomto mieste váš telefón stále vykazuje nedostatočnú výkonnosť, obávam sa, že problém ide oveľa hlbšie ako samotný softvér. Väčšina telefónov by sa však mala po obnovení výrobných nastavení vrátiť do predchádzajúceho stavu, takže ak je vaša rýchlosť opäť tam, kde by mala byť, môžete znova ľahko dýchať.

Záver

Pre väčšinu zariadení Nexus 5 vlastníkov, spomalenia je možné ľahko opraviť prvou metódou. Vymazanie vyrovnávacej pamäte alebo vymazanie medzipamäte systému je možné vykonať rýchlo a väčšinou je bezproblémové.

Ak však problém ide hlbšie ako vymazanie vyrovnávacej pamäte, niektoré z Nexus 5Animácie je možné vyladiť, ako je uvedené v druhej metóde. Tieto animácie je možné úplne zmeniť alebo vypnúť, čo by malo u väčšiny používateľov znamenať výrazné zlepšenie.

Ak všetko ostatné zlyhá, vždy je tu obnovenie továrenských nastavení uvedené v metóde tri, rovnako desivé. Ak nemáte inú možnosť a dvakrát ste sa presvedčili, že žiadne ďalšie možnosti neexistujú, zostáva vám to jediné, čo môžete skúsiť.

V prípade najmenej 99% zariadenia Nexus 5 spomalenia, tieto tri metódy by sa mali o problém postarať. Ak váš telefón nemá správnu rýchlosť po vyskúšaní každej metódy, problém spočíva hlbšie v samotnom hardvéri telefónu.

Nexus 5 je rýchly malý stroj s Androidom, takže nie je dôvod, aby ho lízanka spomaľovala.

Mali ste Nexus 5 problémy, ktoré ste vyriešili iným spôsobom ako ktoroukoľvek z vyššie uvedených metód?

Mali by ste to zdieľať v nižšie uvedených komentároch a ak máte ďalšie otázky, pokojne sa ich opýtajte!

Odporúčaný kredit obrázku