Ako urobiť snímku obrazovky v Samsung Galaxy S3 pre vaše spomienky

Ako väčšina z vás vie, najnovší Android smartphones prichádzajú s displejmi najvyššej kvality. Od rozlíšenia po živosť sa výrobcovia snažia, aby ich zariadenia vyčnievali z radu. Jedným z takýchto zariadení je Samsung Galaxy S3 a ja sa nemôžeme nabažiť schopností fotoaparátu a snímky obrazovky.

Zatiaľ čo obrazovka na Galaxy S3 bol solídny vzhľadom na čas, kedy vyšiel, možno budete chcieť podeliť sa o túto skúsenosť s ostatnými. Ak sa chcete podeliť o to, ako vyzerá vaša obrazovka, s priateľmi alebo sa len radi chválite svojim vysokým skóre v hre Angry Birds alebo v inej hre, môžete si na svojom zariadení ľahko robiť snímky obrazovky. Galaxy S3.

Pokračujte v čítaní a získajte informácie o rôznych metódach, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii na vytváranie snímok obrazovky v spoločnosti Samsung Galaxy S3. Ukážeme vám predvolené metódy spoločnosti Samsung a tiež aplikáciu tretej strany od Google Play Store pre všetky vaše potreby prispôsobenia. Dokonca by vás mohli zaujímať ROMy a príslušenstvo na ďalšie prispôsobenie vášho S3.

Metóda 1: Kombinácia kľúčov

Toto je najľahší a najrýchlejší spôsob snímania obrazovky v Samsungu Galaxy S3. Metóda kombinovania kľúčov je k dispozícii na zariadeniach s Androidom za posledných niekoľko rokov a je predinštalovaná na väčšine zariadení s Androidom.

V zásade stačí stlačiť dve klávesy a telefón urobí snímku obrazovky. Ak nehľadáte nič vymyslené a chcete najľahšiu možnú možnosť, potom je táto metóda pre vás.

Krok 1

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť na svojom zariadení Galaxy S3.

snímka obrazovky s3

Krok 2

Súčasne stlačte a podržte tlačidlá napájania a domov. Podržte tlačidlá, kým sa neozve zvuk spúšte fotoaparátu alebo sa nezobrazí upozornenie na snímku obrazovky. To je všetko! Úspešne ste urobili snímku obrazovky.

Krok 3

Zobrazte snímku obrazovky pomocou panela s upozorneniami alebo z aplikácie Galéria.

Metóda 2: Gesto ruky

Táto metóda je špecifická pre Galaxy S3 a ten je tiež predinštalovaný na väčšine Samsung Galaxy zariadenia vrátane S4 a S5. Táto metóda plne využíva novú technológiu snímača pohybu Samsung, pri ktorej sa snímka obrazovky nemusí dotýkať obrazovky.

Zatiaľ čo niektorým používateľom sa zdali pohybové gestá predčasné, iným sa zdá, že sú mimoriadne účinné. Možno to nie je najrýchlejší spôsob vytvárania snímok obrazovky, ale ak hľadáte niečo fantastické alebo chcete snímať snímky obrazovky bez dotyku obrazovky, je to ideálna voľba.

Krok 1

Prejdite do aplikácie Nastavenia a klepnite na Pohyb. Uistite sa, že je povolená možnosť Aktivácia pohybom.

pohybová aktivácia

Krok 2

Posuňte sa nadol na kartu Pohyby rukou a povoľte možnosť snímania potiahnutím dlaňou.

potiahnutie dlaňou

Krok 3

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť.

Krok 4

Prejdite prstom po okraji sprava doľava alebo zľava doprava bez toho, aby ste sa dotkli obrazovky. Teraz by mala byť nasnímaná snímka obrazovky.

Krok 5

Snímku obrazovky si môžete pozrieť na paneli s upozorneniami alebo v aplikácii Nastavenia. Gratulujem! Nasnímali ste snímku obrazovky v Samsungu Galaxy S3.

Metóda 3: Screenshot UX

Táto metóda sa zameriava na aplikáciu tretej strany z Google Play Store ktorý vám umožňuje snímať snímky obrazovky pomocou niekoľkých rôznych spúšťačov. Ak hľadáte niečo viac ako len vytváranie snímok obrazovky, potom by to mohla byť správna voľba. Screenshot UX je jednou z najobľúbenejších aplikácií na vytváranie snímok obrazovky, ktoré sú k dispozícii v obchode Google Play.

Aplikáciu si stiahli milióny používateľov systému Android a umožňuje vám snímať snímky obrazovky pomocou rôznych spúšťačov, vrátane trepania zariadenia, stlačenia tlačidla na obrazovke a používania stavového riadka. Okrem toho vám aplikácia umožňuje nastaviť aj oneskorenie snímky obrazovky a to, či chcete pri snímaní snímok obrazovky zapnúť zvuk spúšte fotoaparátu.

Aplikácia má tiež vstavaný editor obrázkov, ktorý môžete použiť na orezanie a úpravu snímok obrazovky ihneď po ich zachytení. Môžete tiež zmeniť formát obrázku a priečinok, do ktorého chcete uložiť súbory snímok obrazovky. Aplikácia na niektorých zariadeniach vyžaduje prístup typu root, ale mala by fungovať aj bez prístupu root na serveri Samsung Galaxy zariadení.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Screenshot UX do svojho Galaxy S3. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu a povoľte požadované metódy spustenia. Ak napríklad chcete potriasť zariadením, aby zachytil snímku obrazovky, povoľte spúšťač snímky obrazovky potrasením. Môžete tiež vybrať viac ako jeden spúšťač.

spúšťače snímok obrazovky

Krok 3

Nastavte čas oneskorenia a zvoľte, či chcete zapnúť zvuk spúšte fotoaparátu.

Krok 4

Klepnutím na možnosť Nastaviť formát obrázku vyberte formát, ktorý chcete použiť pre súbory snímok obrazovky.

formát snímky obrazovky

Krok 5

Klepnite na Spustiť zachytenie a prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť.

Krok 6

Použite vami preferovaný spúšťač. Ak ste napríklad povolili funkciu trasenia, zachytením snímky obrazovky potraste zariadením.

Krok 7

Upravte snímku obrazovky pomocou vstavaného editora alebo si prezrite obrazovku prostredníctvom aplikácie Galéria.

úprava snímky obrazovky

Záver

Vytváranie snímok obrazovky je jednou z mojich obľúbených funkcií, ktorá je vo väčšine Androidov predinštalovaná smartphones a aj keď nie ste vývojár a nechcete predvádzať svoju novú aplikáciu, snímky obrazovky môžete použiť na veľa vecí. Môžete svojim priateľom ukázať novú aplikáciu, ktorú ste si stiahli, alebo s nimi zdieľať svoju domovskú obrazovku. Jeden z dôvodov, prečo veľa používateľov robí snímky obrazovky, je chváliť sa vysokým skóre v konkrétnej hre a nikto o vás nebude môcť pochybovať, ak máte dôkaz v tvare snímky obrazovky.

Či už sa chcete podeliť o svoje najvyššie skóre s niektorými priateľmi alebo chcete viesť konverzáciu, môžete na svojom Samsung jednoducho vytvárať snímky obrazovky. Galaxy S3 pomocou ktorejkoľvek z vyššie uvedených metód. Metóda 1 dodáva sa takmer so všetkými zariadeniami Android, ale veľa ľudí o tejto skrytej funkcii stále nevie. Je to najlepšia voľba, ak hľadáte niečo ľahké a rýchle.

Ak hľadáte niečo zábavné alebo zaujímavé, potom Metóda 2 je perfektná možnosť. Metóda 3 je ideálnou voľbou pre používateľov, ktorí hľadajú ďalšie spúšťače a pokročilé funkcie prispôsobenia. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob si vyberiete, dbajte na to, aby ste dodržiavali všetky pokyny a neváhajte položiť nižšie uvedené otázky! Potom nezabudnite skontrolovať, ako resetovať a odomknúť S3.

Nasledujúce čítanie: Snímka obrazovky systému Android