Ako urobiť snímku obrazovky v Moto G

Napriek tomu, že je Moto G v kategórii s nízkym až stredným rozpočtom, stále má slušný hardvér a mal by vás ľahko dostať cez multitasking a hranie hier v rozlíšení HD. Možno vás bude zaujímať aj to, ako urobiť snímku obrazovky v Moto G.

Snímky obrazovky sú skvelým spôsobom, ako sa podeliť o svoje skúsenosti s ostatnými, najmä ak máte obrazovku s vysokým rozlíšením. Možno budete chcieť svojim priateľom ukázať svoje domovské obrazovky, miniaplikácie, obrazovky aplikácií a dokonca aj svoje najvyššie skóre v hre Angry Birds. Spisovatelia môžu pomocou snímok obrazovky vytvárať technické články, deti môžu pomocou snímok obrazovky pomáhať rodičom s technológiami, keď sú na vysokej škole, a hráči môžu zdieľať svoje obľúbené úrovne. Ak chcete zistiť, ako je možné jednoducho vytvárať snímky obrazovky vášho Moto G, pokračujte v čítaní.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Snímka obrazovky systému Android

Metóda 1: Predvolená metóda systému Android

Táto metóda sa zameriava na používanie predvolenej funkcie snímania snímok obrazovky na zariadeniach Android. Táto funkcia je skrytá a málokto o nej vie, pretože v zásuvke aplikácie nemôžete nájsť žiadnu aplikáciu na snímanie obrazovky.

Dodáva sa takmer so všetkými zariadeniami Android a snímky obrazovky na svojom Moto G budete môcť zhotovovať za niekoľko sekúnd pomocou jednoduchej kombinácie tlačidiel. Ak hľadáte jednoduchý a efektívny spôsob zachytávania okamžitých snímok obrazovky, je to najlepšia voľba.

Krok 1

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť. Ak napríklad chcete urobiť snímku obrazovky textovej správy, otvorte danú konverzáciu v telefóne.

Krok 2

Súčasne stlačte a podržte tlačidlá zníženia hlasitosti a vypínača. Uvoľnite tlačidlá, akonáhle budete počuť zvuk spúšte fotoaparátu alebo sa vám na obrazovke zobrazí upozornenie. To je všetko! Úspešne ste urobili snímku obrazovky svojho Moto G.

snímka obrazovky moto g

Krok 3

Snímku obrazovky si môžete pozrieť na paneli upozornení alebo v aplikácii Galéria.

Metóda 2: Snímka obrazovky je jednoduchá

Ďalším skvelým spôsobom, ako vytvoriť snímku obrazovky v Moto G, je aplikácia Screenshot Easy. Aplikácia prináša niekoľko spúšťačov a pokročilých funkcií a na používanie niektorých z týchto pokročilých funkcií budete potrebovať prístup typu root. Aplikácia obsahuje niekoľko spúšťačov vrátane trasenia, tlačidla prekrytia, ikony upozornení a miniaplikácie.

Mojou najobľúbenejšou vecou na tejto aplikácii je jej rozhranie ako aplikácie vo formáte dlaždíc, aby ste mohli vidieť miniatúry a zdieľať ich, ako chcete. Môžete tiež vybrať viacero snímok obrazovky a zdieľať ich v aplikácii. Okrem toho má aplikácia svetlý a tmavý motív a umožňuje vám tiež snímať snímky obrazovky bez zvuku spúšte fotoaparátu.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si aplikáciu Screenshot Easy do svojho Moto G. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Spustite aplikáciu a vyberte spúšťače, ktoré chcete použiť. Ak napríklad chcete použiť spúšťač kombinácie klávesov, povoľte voľbu BUTTON COMBO. Môžete tiež povoliť viacero spúšťačov.

jednoduché spúšťače snímok obrazovky

Krok 3

Teraz môžete prejsť na nastavenia a upravovať veci, ako napríklad tiché ukladanie, od spustenia, úpravy motívov a snímok obrazovky.

jednoduché nastavenie snímky obrazovky

Krok 4

Aplikáciu aktivujete klepnutím na Spustiť snímanie.

snímka obrazovky ľahký štart

Krok 5

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť, a pomocou požadovaného spúšťača nasnímajte snímku obrazovky. Ak napríklad chcete použiť spúšťač otrasov, zatraste zariadením. To je všetko!

Metóda 3: Easy Screenshot (aScreenshot)

Táto metóda sa zameriava na používanie aplikácie tretej strany z obchodu Google Play na vytváranie snímok obrazovky do vášho zariadenia. Easy Screenshot nemusí fungovať správne, ak na svojom Moto G. nemáte prístup root. Viac informácií o rootovaní nájdete v našom sprievodcovi rootovaním.

Možno sa pýtate, prečo aplikácia potrebuje prístup root, pretože pomocou Metódy môžete jednoducho nasnímať snímky obrazovky bez prístupu root 1. Ide o to, že táto aplikácia vám nielenže umožní urobiť základné snímky obrazovky, ale prináša aj niekoľko pokročilých funkcií a spúšťačov zachytávania snímok obrazovky, ktoré vyžadujú prístup root. Môžete potriasť zariadením, nastaviť časovač oneskorenia, stlačiť tlačidlo na obrazovke a pomocou panela s upozorneniami nasnímať snímku obrazovky. Okrem toho vám aplikácia tiež umožňuje vybrať kvalitu obrazu, formát a adresár, kam chcete uložiť súbory snímok obrazovky.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si aplikáciu Easy Screenshot (aScreenshot) do svojho Moto G. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Spustite aplikáciu a vyberte spúšťač, ktorý chcete použiť. Ak napríklad chcete použiť funkciu trasenia, klepnite na možnosť Pretrepať. Môžete tiež upraviť ďalšie nastavenia, napríklad kvalitu obrazu, formát obrázku, citlivosť otrasov a adresár. Aplikáciu aktivujete klepnutím na tlačidlo Štart.

ľahký screenshot

Krok 3

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť, a pomocou vybratého spúšťača nasnímajte snímku obrazovky. To je všetko!

Záver

Napriek tomu, že niektorí používatelia systému Android si predvolenú funkciu snímania obrazovky nemusia všimnúť, je to jedna z mojich obľúbených funkcií v systéme Android. Nikdy som si nemyslel, že by som do svojho telefónu zachytával snímky obrazovky, ale teraz si neviem predstaviť, že by som túto funkciu nemal. Moto G je skvelý smartphone so systémom Android a ak sa chcete podeliť o svoje skúsenosti s ostatnými, potom môžete jednoducho nasnímať snímky obrazovky pomocou vyššie uvedených metód.

Metóda 1 je najlepšou možnosťou, ak nechcete pokročilé funkcie, pretože snímky obrazovky budete môcť zachytiť za niekoľko sekúnd. Ak však hľadáte ďalšie spúšťače a pokročilé funkcie, môžete použiť ktorúkoľvek z metód 2 alebo Metóda 3. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob si vyberiete, ubezpečte sa, že ste správne dodržali všetky pokyny, a pokojne položte otázky, ako nasnímať snímku obrazovky na Moto G, nižšie! Tiež by vás mohlo zaujímať nahrávanie obrazovky a môžete si prečítať môj návod, ako nahrať obrazovku v systéme Android.