Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku

Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku 1

Niekedy je popis problémov na obrazovke vášho počítača problémom. „Ukáž, nehovor“ je zlaté pravidlo pre veľa vecí. Našťastie je to ľahké urobiť tak, že jednoducho urobíte snímku obrazovky na zariadeniach Chromebook. Vytvorením obrazu obrazovky môžete ľahko zdieľať v skupinovom chate, e-maile alebo na sociálnych médiách.

Každé zariadenie má svoju vlastnú kombináciu ovládacích prvkov na získanie snímky obrazovky. V zariadeniach so systémom Android zvyčajným kombo je súčasné stlačenie tlačidiel na zníženie a zníženie hlasitosti. V systéme iOS sú tlačidlá pre domácnosť a napájanie správne. Pomocou počítača Mac ste stlačili Command > Shift> 4 (naraz) otvorte ikonu nitkového kríža a potiahnite, čo chcete. Príkaz> Shift> 3 , namiesto výberu vyberie snímku obrazovky celej obrazovky. Teraz sa dozvieme, ako nasnímať snímku obrazovky v Chromebooku.

Vyber editora

Príručka pre kupujúcich: Čo je Chromebook, čo môže a nemôže robiť?

Menej spotrebiteľov cíti potrebu vlastniť počítač a mnohí jednoducho používajú svoje telefóny a tablety ako brány na web. Tí, ktorí by chceli väčšiu obrazovku a vhodnú klávesnicu na zadávanie textu, prehľadávanie …


Nasnímanie snímky obrazovky z Chromebooku pomocou klávesnice

Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku 2

Ak chcete zachytiť celú obrazovku ako snímku obrazovky Chromebooku, stlačte klávesy Ctrl a prepínače okien. Ak chcete iba snímku obrazovky časti obrazovky, stlačte tlačidlá prepínania klávesov Ctrl, Shift a Window a potom presuňte ikonu kríža nad časť obrazovky, ktorú chcete zachytiť.

Ak používate externú klávesnicu, musíte urobiť niečo trochu iné. Pri rovnakých akciách snímok obrazovky Chromebooku budete chcieť kliknúť na klávesy Ctrl a F5 alebo Ctrl, Shift a F5.


Nasnímanie snímky Chromebooku v režime tabletu

Asus Chromebook Flip C436 sa zobrazuje v režime tabletu

Čoraz viac Chromebookov bolo navrhnutých ako 2-in-1 zariadenia, kde môžete buď otočiť displej o 360 stupňov, alebo môžete úplne odpojiť displej od hardvérovej klávesnice. Displej potom môžete použiť, akoby išlo o veľký dotykový tablet (za predpokladu, že ide o model s dotykovou obrazovkou).

Vyber editora

Najlepšie Chromebooky s dotykovou obrazovkou, ktoré si môžete kúpiť

Používanie Chromebooku cez laptop alebo tablet má obrovské výhody. Stručne povedané, Chromebook vyplní výklenok niekde medzi týmito dvoma zariadeniami, s trochou väčšieho výkonu a kompatibility s väčšou náročnosťou …

Snímanie obrazovky z Chromebooku v režime tabletu sa vykonáva súčasným stlačením tlačidiel na zníženie napájania a zníženia hlasitosti.


Nasnímanie snímky Chromebooku pomocou stylusu

Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku 3

Viac Chromebookov sa teraz dodáva so zahrnutým dotykovým perom, ako je napríklad Google Pixelbook, HP Chromebook x2, Samsung Chromebook Pro a Samsung Chromebook Plus. Ak má váš Chromebook dotykové pero, klepnutím na obrazovku otvorte ponuku, ktorá vám umožní nasnímať na Chromebooku snímku obrazovky.

Existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku pomocou dotykového pera. Jeden je jednoduchý; jednoducho klepnite na možnosť Zachytiť a urobte snímku obrazovky celej obrazovky. Druhý je trochu komplikovanejší. Klepnutím na možnosť Zachytiť oblasť v menu stylusu urobíte čiastočnú snímku obrazovky. Ak je táto možnosť použitá, jednoducho klepnite, podržte a potiahnite časť obrazovky, ktorú chcete zachytiť. Po dokončení dotykové pero stiahnite z obrazovky.

Viac príspevkov o Chromebooky

Google Pixelbook

Príručka pre kupujúcich: Čo je Chromebook, čo môže a nemôže robiť?

Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku 4

Ako kliknite pravým tlačidlom myši na Chromebook

Google Pixelbook

Ako spustiť Microsoft Office na Chromebooku

Otvorený čelný pohľad Google Pixelbook Go Review

6 najlepšie Chromebooky (február 2020) – Google, Asus, Acer a ďalšie

Umelecký pixel Google Pixelbook Go Review 4

Recenzia služby Google Pixelbook Go: hodnota je v oku pozorovateľa (aktualizácia: teraz je k dispozícii model 4 kB)

Samsung Chromebook Plus V2

Dohoda: Ušetrite 181 dolárov na Samsung Chromebook Plus V2

Lenovo Chromebook C340 recenzia hrdina výstrel

Recenzia Lenovo Chromebook C340: Získate to, za čo platíte

Samsung Galaxy Prebieha zadávanie Chromebooku

Spoločnosť Google rozširuje aktualizácie softvéru pre mnoho Chromebookov do roku 2020 8 leta

Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku 5

Najlepšie ponuky Chromebookov, ktoré môžete získať práve teraz

Bočný profil Lenovo IdeaPad Duet

Konvertibilné Chromebooky od spoločnosti Lenovo vedú spoločnosť spoločnosti poplatok CES


Nasnímanie snímky Chromebooku pomocou rozšírenia Chrome

Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku 6

Rozšírenia prehliadača Chrome sú navrhnuté tak, aby vám pomohli používať systém Chrome OS a / alebo webový prehľadávač Chrome novými a lepšími spôsobmi. Nie je šok, keď vidíte, že sú k dispozícii tony rozšírení prehliadača Chrome na vytváranie úplných alebo vybratých snímok obrazovky na zariadeniach Chromebook. Tu je zoznam niektorých rozšírení, ktoré sú k dispozícii v obchode Chrome:

  • FireShot
  • Screenshot Nimbus
  • LightShot
  • Blipshot

Prístup k snímke obrazovky Chromebooku

Ako urobiť snímku obrazovky v Chromebooku 7

Keď na Chromebooku urobíte snímku obrazovky, zobrazí sa okno s upozornením, ktoré potvrdí, že ste skutočne urobili snímku obrazovky. Prístup k snímkam obrazovky Chromebooku je potom veľmi jednoduchý. Otvorte snímku obrazovky Chromebooku priamo z kontextového okna s upozornením, ktoré sa zobrazí pri snímaní obrazovky. Inak môžete prejsť do priečinka Stiahnuté súbory, ku ktorému sa dostanete otvorením spúšťača aplikácií a vyhľadaním položky „Súbory“.


Vytvorenie snímky obrazovky v Chromebooku sa môže zdať ako klamlivo jednoduchý proces, ale v skutočnosti je to také jednoduché. Tak to urobte a potom zdieľajte všetko, čo by sa vám mohlo zdať zdieľať na obrazovke Chromebooku.

Dajte nám vedieť, ak narazíte na nejaké problémy v komentároch nižšie!

Prečítajte si viac obsahu Chromebooku:

  • Ako nastaviť VPN v Chromebooku
  • Ako resetovať Chromebook
  • Ako kliknite pravým tlačidlom myši na Chromebook