Ako urobiť snímku obrazovky na Samsung Galaxy S5: Snap and Send

Spoločnosti Samsung Galaxy S5 má fantastický HD displej, ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako sa môžete o tento zážitok podeliť so svojimi priateľmi a rodinou? Ak chcete predviesť neuveriteľnú obrazovku a funkcie svojho smartfónu, môžete to ľahko urobiť tak, že na svojom zariadení urobíte snímky obrazovky.

Ak hráte na svojom počítači veľa hier Galaxy S5, možno sa budete chcieť pochváliť svojimi vysokými skóre, ale čo keď vám iní neveria? Nemusíte si robiť starosti, pretože vám ukážeme, ako môžete na svojom zariadení vytvárať snímky obrazovky Galaxy S5 zachytí na vašom smartfóne takmer čokoľvek.

Jednou z veľkých vecí na Androide je, že prichádza s funkciou skrytého snímky obrazovky. Niektorí používatelia o tom nevedia, ale metóda je celkom štandardná. Avšak spoločnosť Samsung Galaxy S5 prichádza s ďalšou unikátnou technikou vytvárania snímok obrazovky bez toho, aby ste sa museli dotknúť telefónu! Pokračujte v čítaní a zistite, ako vytvoriť snímku obrazovky pre Samsung Galaxy S5.

Súvisiace: Snímka obrazovky systému Android

Metóda 1: Predvolená kombinácia kľúčov

Toto je pravdepodobne najbežnejší a najspoľahlivejší spôsob vytvárania snímok obrazovky na každom zariadení s Androidom. Táto funkcia je v systéme Android predinštalovaná smartphones a tablety. Na používanie tejto metódy nemusíte inštalovať žiadne aplikácie tretích strán a nemusíte sa učiť žiadne šialené triky. Je to také jednoduché, ako stlačiť dve tlačidlá.

Ak hľadáte rýchly a ľahký spôsob snímania snímok obrazovky, je to najlepšia voľba. Po vykonaní nižšie uvedených krokov budete môcť nasnímať toľko snímok obrazovky, koľko chcete Galaxy S5.

Krok 1

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť v telefóne. Ak napríklad chcete zachytiť obrázok webovej stránky, navštívte webovú stránku vo svojom prehliadači.

Krok 2

Súčasne stlačte a podržte tlačidlá napájania a domov, kým nebudete počuť zvuk spúšte fotoaparátu a dostanete upozornenie na snímanie obrazovky. Je to zložité, najmä na väčších zariadeniach, ako je Galaxy S5, pretože musíte držať dve tlačidlá súčasne a nie jedno za druhým. Ako sa hovorí, po niekoľkých pokusoch to pochopíte.

Snímka obrazovky S5

Krok 3

Keď je snímka obrazovky nasnímaná, môžete si ju zobraziť stiahnutím panela s upozorneniami alebo z aplikácie Galéria. To je všetko!

Metóda 2: Gesto ruky

Táto konkrétna metóda je predinštalovaná iba pre niektoré Galaxy smartphones, vrátane Galaxy S5 a S4. Aj keď pre niektorých používateľov táto metóda nie je praktická, pre ostatných je jednoduchšie, ak pre nich je jednoduchšie vytvárať snímky obrazovky pomocou kombinácie klávesov.

Niektoré z najnovších majú určité funkcie smartphones ktoré ešte nie sú praktické, ale sú zahrnuté len preto, aby bolo zariadenie o niečo chladnejšie. Ak chcete predvádzať, čo vaše zariadenie dokáže, pred ostatnými, je to najlepšia metóda na vytváranie snímok obrazovky. Ďalšou veľkou výhodou je, že na nasnímanie snímky obrazovky sa v skutočnosti nemusíte dotýkať telefónu, čo môže byť celkom užitočné, keď máte špinavé ruky.

Krok 1

Otvorte aplikáciu Nastavenia, prejdite nadol na kartu Pohyb a klepnite na Pohyby a gestá.

Pohyby gestami

Krok 2

Klepnutím na prejdenie prstom po dlani zachytíte a prepnete prepínač z Vypnuté do Zapnuté.

Potiahnutie dlaňou

Krok 3

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť.

Krok 4

Okraj ruky nechajte na jednej strane telefónu bez toho, aby ste sa ho v skutočnosti dotýkali, a potiahnite ho na druhú stranu. Môžete to urobiť zľava doprava alebo sprava doľava. Toto urobí snímku obrazovky.

Krok 5

Zobrazte snímku obrazovky pomocou panela s upozorneniami alebo z aplikácie Galéria. To je všetko!

Metóda 3: Screenshot Ultimate

Táto metóda sa zameriava na používanie aplikácie z Google Play Store na vytváranie snímok obrazovky na serveri Galaxy S5. Ak hľadáte plne funkčnú aplikáciu na snímanie obrazovky, je to pravdepodobne najlepšia aplikácia. Obsahuje viac ako 15 rôznych spúšťačov na zachytávanie snímok obrazovky a má vstavaný editor s funkciami, ako je orezávanie, kreslenie, pridávanie textu, zrkadlenie, otáčanie a pridávanie efektov.

Môžete si tiež nastaviť vlastné úpravy úprav, ktoré je možné automaticky použiť na všetky snímky obrazovky. Aplikácia tiež umožňuje vybrať viacero snímok obrazovky na úpravu a vytváranie súborov zip. Po nasnímaní snímky obrazovky ju môžete zdieľať prostredníctvom programu Picasa alebo e -mailu priamo z aplikácie. Okrem toho môžete tiež nastaviť adresár na ukladanie snímok obrazovky a vyberať formáty obrázkov, napríklad JPEG a PNG. Pretože má aplikácia niekoľko pokročilých možností, budete na svojom zariadení potrebovať prístup root Galaxy S5 používať väčšinu týchto funkcií.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Screenshot Ultimate do svojho Galaxy S5. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu, klepnite na tlačidlo Spúšťače a vyberte spúšťače, ktoré chcete použiť. Môžete vybrať viac ako jeden spúšťač.

Screenshot Ultimate Triggers

Krok 3

Kliknite na tlačidlo Nastavenia a upravte položky, ako je názov súboru, formát obrázku a adresár, kam chcete uložiť snímky obrazovky.

Screenshot Ultimate Settings

Krok 4

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť, a použite požadovanú metódu spustenia. Ak napríklad vyberiete spúšť zatrasenia, zatraste telefónom. Toto urobí snímku obrazovky.

Krok 5

Upravte obrázok snímky obrazovky pomocou vstavaného editora alebo si ho pozrite v aplikácii Screenshot Ultimate alebo v aplikácii Galéria.

Screenshot Ultimate Editor

Záver

Ak ste si kúpili Samsung Galaxy S5, uistite sa, že viete, ako vytvárať snímky obrazovky v telefóne. Vytváranie snímok obrazovky je celkom jednoduché. V skutočnosti sa stanete profesionálom po niekoľkých pokusoch.

Bez ohľadu na to, či sa chcete s niekým podeliť o dôležitú správu, alebo len chcete ukázať svoje najvyššie skóre niektorým priateľom, na vytváranie snímok obrazovky môžete použiť ktorúkoľvek z vyššie uvedených metód. Galaxy S5. Metóda 1 je pravdepodobne najlepšou možnosťou, ak hľadáte niečo jednoduché a ľahké. Metóda 2 je perfektný, ak chcete použiť Galaxy Senzor pohybu S5 alebo ak chcete snímať snímky obrazovky, bez toho, aby ste sa ho dotkli. Posledná metóda je ideálna pre pokročilých používateľov, ktorí potrebujú funkcie ako viacnásobné spúšťače a vstavaný editor.

Bez ohľadu na to, akú metódu si vyberiete, uistite sa, že dodržujete všetky pokyny týkajúce sa vytvárania snímok obrazovky v spoločnosti Samsung Galaxy S5 a akékoľvek otázky môžete napísať nižšie! Tiež by vás mohli zaujímať ďalšie aplikácie na snímanie obrazovky pre prípad, že by niektorá z týchto metód nevyhovovala vašim predstavám.