Ako urobiť snímku obrazovky na Moto E pre pamäte Android

Jednou z prvých otázok, ktoré si veľa ľudí kladie hneď po kúpe smartfónu s Androidom, je, ako urobiť snímku obrazovky. Moto E je jedným z telefónov, ktoré je možné jednoducho prichytiť a upraviť v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak sa chcete dozvedieť, ako urobiť snímku obrazovky v Moto E, pokračujte v čítaní a ukážeme vám najrýchlejšie metódy.

Vytváranie snímok obrazovky je ideálne pre autorov, ktorí potrebujú v článkoch zdieľať funkcie telefónu. Snímky obrazovky sú vhodné aj pre hráčov, ktorí sa chcú podeliť o svoje najvyššie skóre. Dokonca som použil screenshoty, keď sa moja mama pýtala, ako urobiť z fotky pozadie, pretože vysvetľovať to cez telefón jednoducho nejde. Pozrime sa, ako môžete na svojom Moto E vytvárať snímky obrazovky.

Súvisiace: Snímka obrazovky systému Android

Metóda 1: Predvolená metóda systému Android

Dobro

Nie je potrebná aplikácia tretej strany. Na získanie snímky obrazovky stačí kliknúť na jednoduchú kombináciu tlačidiel.

Zlý

Táto predvolená funkcia snímky obrazovky je skrytá a veľa ľudí o nej nevie, pretože neexistuje žiadna aplikácia na vytváranie snímok obrazovky.

Krok 1

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť. Ak napríklad chcete urobiť snímku obrazovky e -mailu, otvorte tento e -mail v telefóne.

Krok 2

Súčasne stlačte a podržte tlačidlá napájania a zníženia hlasitosti. Uvoľnite tlačidlá, akonáhle budete počuť zvuk spúšte fotoaparátu alebo sa vám na obrazovke zobrazí upozornenie. To je všetko! Úspešne ste urobili snímku obrazovky svojho Moto E.

moto e screenshot

Krok 3

K snímke obrazovky sa teraz dostanete buď prostredníctvom panela s upozorneniami (nájdete ho potiahnutím prstom nadol z hornej časti obrazovky), alebo z aplikácie Galéria.

Metóda 2: Snímka obrazovky od Lovekara

Dobro

Predbežnú snímku obrazovky si môžete prezrieť pomocou vlastného priečinka na ukladanie súborov snímok obrazovky a orezanie obrázku. Snímku obrazovky môžete nasnímať buď pomocou kombinácie klávesov, alebo stlačením tlačidla fotoaparátu na obrazovke.

Zlý

Musíte si stiahnuť aplikáciu tretej strany a neponúka veľa spúšťačov.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si aplikáciu Screenshot By Lovekara do svojho Moto E. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Spustite aplikáciu a kliknite na ikonu Nastavenia v pravom hornom rohu.

nastavenia snímky obrazovky

Krok 3

Klepnutím na priečinok na ukladanie snímok vyberte adresár, do ktorého chcete uložiť súbory snímok obrazovky.

adresár snímok obrazovky

Krok 4

Aplikáciu povolíte klepnutím na Spustiť zachytenie.

spustenie snímky obrazovky

Krok 5

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť, a použite požadovanú spúšť na zachytenie obrazovky. Môžete použiť buď tlačidlo fotoaparátu na obrazovke, alebo súčasne držať stlačené tlačidlá napájania a zníženia hlasitosti, kým sa nevytvorí snímka obrazovky. To je všetko!

spúšťač snímky obrazovky

Krok 6

Klepnite na tlačidlo Uložiť, ak chcete snímku obrazovky ponechať vo svojom telefóne, alebo klepnutím na tlačidlo Zrušiť ju odstráňte.

uložiť snímku obrazovky

Metóda 3: Obrazovka snímania

Dobro

Aplikácia obsahuje niekoľko spúšťačov na vytváranie snímok obrazovky, ako je potrasenie zariadenia, stlačenie tlačidla prekrytia a používanie panela s upozorneniami. Okrem toho vám aplikácia tiež umožňuje vybrať si vlastný adresár na ukladanie súborov snímok obrazovky a pred uložením môžete tiež upraviť názov snímky obrazovky. Aplikácia vám tiež umožňuje zmeniť formát obrázku a snímku obrazovky môžete po nasnímaní rýchlo zdieľať.

Zlý

Vyžaduje sťahovanie treťou stranou a môže byť trochu zdrvujúce pre ľudí, ktorí chcú iba aplikáciu na rýchle snímky obrazovky.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si aplikáciu Capture Screen do svojho Moto E. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu a vyberte spúšťač, ktorý chcete použiť. Ak napríklad chcete použiť spúšťač otrasov, začiarknite možnosť Pretrepať zariadenie. Môžete tiež povoliť viacero spúšťačov.

snímacia obrazovka

Krok 3

Teraz môžete upravovať ďalšie nastavenia, napríklad formát obrázka, názov a zvuk uzávierky.

možnosti snímania obrazovky

Krok 4

Ak chcete aplikáciu aktivovať, povoľte možnosť Spustiť službu.

spustenie obrazovky snímania

Krok 5

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť, a pomocou požadovaného spúšťača nasnímajte snímku obrazovky. To je všetko!

Záver

Pokiaľ ide o hardvérové ​​špecifikácie, Moto E nemusí byť najlepším telefónom, ale zariadenie má dostatok energie na multitasking a hranie hier. Po kúpe telefónu by ste sa mali určite naučiť, ako urobiť snímku obrazovky v Moto E.

Ak chcete vo svojom telefóne zachytávať okamžité snímky obrazovky a nehľadáte rozsiahle možnosti prispôsobenia, potom kliknite na položku Metóda 1 je najlepšia možnosť. Ak hľadáte aplikáciu s pokročilými nastaveniami a ľahko použiteľným rozhraním, metóda 2 je perfektná možnosť. Pre používateľov, ktorí hľadajú ďalšie spúšťače a rôzne pokročilé možnosti, metóda 3 je ideálnou možnosťou. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob si vyberiete, ubezpečte sa, že ste správne dodržali všetky pokyny, a pokojne položte otázky nižšie.