Ako urobiť snímku obrazovky na Huawei Ascend P7 pre povstalcov

Chcete zachytiť obrazovku svojho Huawei Ascend P7 a ukázať ho svojim priateľom? Chcete urobiť snímky dôležitých správ, ktoré si môžete pozrieť neskôr? Chcete urobiť snímku obrazovky svojho vysokého skóre v hre Candy Crush a ukázať ju ostatným?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali áno, pokračujte v čítaní a zistite, ako vytvoriť snímku obrazovky na Hauwai Ascend P7.

Vytváranie snímok obrazovky na Ascend P7 je veľmi jednoduché, najmä ak používate predvolenú metódu systému Android. Ukážeme vám tiež alternatívy snímania snímok obrazovky s niektorými možnosťami prispôsobenia a úprav.

Metóda 1: Kombinácia kľúčov

Toto je predvolený spôsob vytvárania snímok obrazovky pre väčšinu zariadení a súčasným podržaním určitých klávesov môžete nasnímať snímku obrazovky. Kombinácia kľúčov sa môže na rôznych zariadeniach a rôznych verziách softvéru líšiť, metóda je však celkom štandardná a väčšina používateľov si môže urobiť snímku obrazovky sama vyskúšaním vlastných kombinácií. Na vašom Huawei Ascend P7 nepotrebujete prístup root a nemusíte si ani inštalovať žiadnu aplikáciu tretej strany z obchodu Google Play.

Krok 1

Prejdite na obrazovku svojho Huawei Ascend P7, ktorú chcete zachytiť. Ak chcete napríklad urobiť snímku konverzácie, prejdite do aplikácie Správy.

Krok 2

Súčasne stlačte a podržte tlačidlá zníženia hlasitosti a vypínača, kým sa nezobrazí upozornenie alebo nepočuť zvuk spúšte fotoaparátu. To znamená, že sa urobí snímka obrazovky.

Vystúpte na P7

Krok 3

Zobrazte si snímku obrazovky pomocou panela s upozorneniami alebo z aplikácie Galéria. To je všetko!

Metóda 2: Snímka obrazovky od Lovekara

Screenshot od Lovekara je populárna aplikácia na vytváranie snímok obrazovky, ktorá je k dispozícii v obchode Google Play a ktorá vám umožní urobiť o niečo viac ako predvolená metóda systému Android. Na rozdiel od iných aplikácií na vytváranie snímok obrazovky, táto konkrétna aplikácia neobsahuje mnoho funkcií, ale má iba niektoré užitočné funkcie, ktoré by väčšina používateľov potrebovala spolu s atraktívnym používateľským rozhraním. Snímky obrazovky môžete stále vytvárať pomocou kombinácií klávesov, ale tiež môžete upravovať položky, ako napríklad adresár snímok obrazovky, a zahodenie alebo uloženie obrázka.

Okrem toho aplikácia ponúka aj ďalšiu možnosť snímania obrazovky, kde musíte urobiť snímku obrazovky klepnutím na tlačidlo fotoaparátu. Aplikácia umožňuje orezať snímky obrazovky. Používajú ho milióny používateľov systému Android a je to pravdepodobne jeden z najlepších spôsobov vytvárania snímok obrazovky, ak hľadáte atraktívne rozhranie spolu s ľahkými funkciami prispôsobenia.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Screenshot do svojho Huawei Ascend P7. Aplikáciu získate pomocou nižšie uvedeného tlačidla Google Play.

Stiahnuť na Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu a klepnite na ikonu Nastavenia v pravom hornom rohu.

Nastavenia snímky obrazovky

Krok 3

Klepnite na adresár na ukladanie snímok a vyberte priečinok, kam chcete uložiť snímky obrazovky.

Adresár snímok obrazovky

Krok 4

Klepnite na tlačidlo Spustiť zachytenie.

Spustenie snímky obrazovky

Krok 5

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť.

Krok 6

Klepnutím na ikonu Fotoaparát urobíte snímku obrazovky alebo použijete predvolené kombinácie klávesov.

Spustenie snímky obrazovky

Krok 7

Kliknutím na tlačidlo Uložiť ponecháte snímku obrazovky vo svojom zariadení alebo kliknutím na tlačidlo Zrušiť ju odstránite.

Uložiť snímku obrazovky

Krok 8

Otvorte aplikáciu Galéria a prezrite si snímku obrazovky. To je všetko!

Metóda 3: Obrazovka snímania

Capture Screen je ďalšou populárnou aplikáciou na vytváranie snímok obrazovky, ktorá je k dispozícii v obchode Google Play, a je to jedna z ideálnych možností pre používateľov, ktorí hľadajú ďalšie spúšťače a pokročilé funkcie prispôsobenia. Aj keď má aplikácia niekoľko pokročilých funkcií, používanie je veľmi jednoduché. Snímky obrazovky môžete nasnímať pomocou tlačidla prekrytia, z panela s upozorneniami alebo potrasením zariadenia. Potrasenie obrazovky môže byť skvelým spôsobom vytvárania snímok obrazovky, najmä ak ste do zariadenia niečo nakreslili a nemôžete sa dotknúť obrazovky.

Aplikácia vám tiež umožní vybrať adresár na ukladanie súborov snímok obrazovky a umožní vám pomenovať súbory snímok pred ich skutočným uložením. Môžete sa tiež rozhodnúť medzi formátmi JPG alebo PNG na ukladanie súborov snímok obrazovky. Okrem toho aplikácia ponúka aj možnosť zdieľania zdieľania snímok obrazovky bezprostredne po ich zachytení. Môžete tiež zmeniť motív aplikácie, pretože obsahuje dve rôzne témy.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Capture Screen do svojho Huawei Ascend P7. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť na Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu a dostanete sa na obrazovku Nastavenia. Vyberte požadovanú metódu spustenia klepnutím na začiarkavacie políčko vedľa každej možnosti pred METÓDAMI ZACHYTENIA. Môžete si tiež vybrať viac spúšťačov.

Obrazovka zachytenia

Krok 3

Klepnutím na možnosť Uložiť obrázok ako vyberte formát súboru so snímkou ​​obrazovky a ťuknutím na možnosť Obrázok uložený v vyberte adresár, kam chcete uložiť snímky obrazovky.

Krok 4

Ak chcete po nasnímaní snímok obrazovky upraviť názov, uistite sa, že je začiarknutá možnosť Názov súboru s obrázkom a ak chcete po nasnímaní každej snímky obrazovky možnosť zdieľania, uistite sa, že je povolená možnosť Zdieľať. Pri snímaní snímok obrazovky môžete tiež povoliť zvuk.

Možnosti snímania obrazovky

Krok 5

Klepnutím na možnosť Spustiť službu povoľte metódy spustenia.

Spustenie obrazovky zachytenia

Krok 6

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť.

Krok 7

Použite vami zvolenú metódu spustenia. Ak ste napríklad vybrali spúšťač otriasaním zariadenia, zatraste ním.

Krok 8

Prejdite do aplikácie Galéria a zobrazte snímku obrazovky.

Záver

Ascend P7 je jedným z najobľúbenejších Androidov spoločnosti Huawei smartphones a je to jedno z mála prémiových zariadení od spoločnosti. Mať prémiový smartphone nie je k ničomu, ak sa nemôžete podeliť o skúsenosti s ostatnými a vytváranie snímok obrazovky je jedným z najľahších spôsobov zdieľania obsahu s ostatnými. Bez ohľadu na to, či ste vývojár a chcete predviesť svoju najnovšiu navrhnutú aplikáciu, alebo sa len chcete podeliť so svojim priateľom o snímku obrazovky z domovskej obrazovky, môžete ju jednoducho vytvoriť pomocou ktorejkoľvek z vyššie uvedených metód.

Od zachytenia vysokého skóre v hrách po zachytenie dôležitých konverzácií môže byť snímanie snímok obrazovky veľmi užitočné. Ak si do svojho zariadenia nechcete nainštalovať žiadne aplikácie tretích strán, použite položku Metóda 1 je asi najlepšia možnosť. Ak hľadáte ďalšie funkcie, potom Metóda 2 je ideálnou možnosťou a metódou 3 je pre používateľov, ktorí hľadajú pokročilé spúšťače a funkcie prispôsobenia. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob si vyberiete, ubezpečte sa, že ste správne dodržali všetky pokyny o tom, ako vytvoriť snímku obrazovky na Hauwai Ascend P7, a pokojne položte otázky nižšie!

Nasledujúce čítanie: Snímka obrazovky systému Android