Ako urobiť celostránkové snímky webových stránok v systéme iOS

Jednou z najobľúbenejších funkcií systému Android je možnosť urobiť snímku celej stránky. Je to omnoho pohodlnejšie ako snímanie viacerých snímok jednej stránky, čo užívatelia iOS už dlho robia. Našťastie v systéme iOS 13 Apple obsahuje funkciu na vytvorenie snímky obrazovky celej stránky, ktorá sa potom dá uložiť ako súbor PDF a zdieľať alebo ukladať lokálne na vašom zariadení.

Táto funkcia na snímanie snímok obrazovky celej stránky je k dispozícii iba na zariadeniach s najnovšou verziou systému iOS. Taktiež to funguje iba teraz vo webovom prehliadači Safari, aj keď dúfame, že sa v budúcich verziách systému iOS rozšíri na ďalšie prehliadače a aplikácie.

Metóda vytvorenia snímky celej stránky funguje podobne ako pri snímaní ktorejkoľvek štandardnej snímky obrazovky, okrem toho, že musíte vybrať možnosť, ktorá celú stránku uloží ako súbor. Robiť to:

1, Otvorte na svojom zariadení webový prehľadávač Safari. Načítajte stránku, z ktorej chcete odfotiť celú stránku.

2, Urobte snímku obrazovky ako obvykle. V prípade novších telefónov iPhone, ktoré nemajú tlačidlo Domov, je to možné súčasným stlačením tlačidla napájania a tlačidla na zvýšenie hlasitosti. Na starších telefónoch iPhone jednoducho stlačte súčasne tlačidlo napájania a tlačidlo Domov a urobte snímku obrazovky.

3, Po nasnímaní snímky obrazovky sa v ľavom dolnom rohu obrazovky zobrazí jej miniatúra. Klepnutím na ňu vyvoláte možnosť označenia a zdieľania snímky obrazovky.

4, Teraz si v hornej časti obrazovky označenia obrazovky všimnete dve karty. Jednoducho stlačte „Celá stránka“ a v pravej časti okna sa zobrazí ukážka celej webovej stránky. Stlačte „Hotovo“.

Celá stránka Screenshot Ios Celá stránka

5, Klepnutím na „Uložiť do súborov“ uložíte celú snímku stránky ako súbor PDF.

Celostránkový Screenshot Ios Uložiť do súborov

6, Môžete si vybrať umiestnenie na vašom zariadení / disku iCloud, kam chcete uložiť snímku obrazovky. Po výbere miesta klepnite na Uložiť.

Plná stránka Screenshot Ios Files App

Ako zdieľať celú stránku Screenshot

Ak na svojom zariadení nie ste zvyknutí používať aplikáciu Súbory, môže byť trochu zmätené, ako zdieľať práve uloženú snímku obrazovky. Aplikácia Súbory je v podstate adresár na vašom zariadení, ktorý umožňuje ukladať položky, ako sú súbory PDF, súbory Word, atď., Aby ste k nim mali prístup neskôr. Umožňuje vám tiež integrovať údaje vášho disku iCloud do vášho zariadenia spolu s akýmkoľvek iným úložiskom typu cloud, ktoré ste mohli nastaviť (napríklad Disk Google).

Ak chcete zdieľať práve uloženú snímku obrazovky, jednoducho postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1, V zariadení otvorte aplikáciu Súbory.

2, Prejdite na miesto, kam ste uložili snímku obrazovky.

3, Keď nájdete snímku obrazovky, klepnutím na ňu zobrazíte súbor PDF.

Dokument celej stránky Ios Pdf

4, V súbore otvorte ponuku Zdieľať stlačením tlačidla Zdieľať v ľavom dolnom rohu. Získate tak výber aplikácií (napríklad sociálnych sietí), z ktorých si môžete zdieľať snímku obrazovky. Môžete tiež použiť Airdrop na odoslanie do iného Apple zariadenie.

Tlačidlo na zdieľanie celej stránky Možnosti zdieľania Ios pre celú stránku

To je všetko. Podľa vyššie uvedených krokov budete môcť vytvoriť snímku obrazovky celej stránky a zdieľať ju so svojimi priateľmi alebo si ju nechať na svojom zariadení pre budúce použitie. Táto funkcia, žiaľ, nie je dokonalá a zatiaľ je zatiaľ obmedzená na Safari. Dúfame však, že v budúcnosti uvidíme podporu aplikácií tretích strán.

Považujete túto funkciu za užitočnú? Máte nejaké otázky? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.

Je tento článok užitočný? Áno nie