Ako umiestniť polohu na fotografie nasnímané fotoaparátom…

hack pridať fotografie miesta dslr google

Mobilné fotoaparáty sú stále lepšie a lepšie a v skutočnosti od nich do roku 2020 očakávame veľa, no sú chvíle, keď trochu zaostávajú. V tomto type prípadu je to, keď si vezmete zrkadlovku (DSLR) alebo poloprofesionálnu kameru, vezmete ju z domu a idete do fotenie po celom meste s tvojimi kamarátmi.

Teraz sa stáva, že by ste chceli uložiť aj rôzne miesta, ktoré cestujete, ale váš fotoaparát nemá GPS. Ale ak sme vám povedali, že existuje spôsob, ako to vyriešiť, Trúfli by ste si to vyskúšať? Učiť sa hacknite svoje fotografie prepojením polohy vášho mobilu s nimi a len pomocou Fotiek Google.

Fotky Google, skvelý spojenec pre vaše fotografie a vaše mobilné úložisko

Fotky Google

Fotky Google sú jednou z najužitočnejších služieb na Googli. Vďaka nemu môžete zálohujte všetky fotografie a videá, ktoré chcete na serveroch Google, aby zbytočne nezaberali miesto vo vašom mobilnom úložisku. To však prichádza s malou podmienkou.

Ak chcete uložiť neobmedzený počet fotografií vo Fotkách Google, musíte mu povoliť, aby ich trochu skomprimoval, ak majú rozlíšenie väčšie ako 16 MP. V opačnom prípade, ak si chcete vytvoriť kópiu v pôvodnom formáte, použijete úložný priestor na Disku Google. V druhom prípade si môžete kúpiť aj jeden z balíkov cloudového úložiska Google One, ak chcete viac miesta.

Okrem toho, Fotky Google majú tiež veľa vstavaných nástrojov ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše fotografie alebo z nich vytvoriť skvelé návrhy a koláže. Môžete tiež rýchlo nájsť požadovanú fotografiu a zdieľať ju so svojimi priateľmi rôznymi spôsobmi (alebo zdieľanými albumami).

Aktivujte si históriu polohy vo svojom účte Google

aktivovať históriu polohy gmail účet

Pred začatím procesu sa musíte uistiť mať aktivovanú históriu polohy vo svojom účte Google. To umožní spoločnosti zaznamenať polohu vášho telefónu a podľa asociácie aj dátumy, kedy ste boli na tom alebo onom mieste.

Ak si to chcete overiť:

 1. Hľadajte aplikácia google na svojom mobile (Android aj iOS) a pristupujte k nemu.
 2. Klepnite na avatar svojho účtu v pravom hornom rohu obrazovky.
 3. Stlačte tlačidlo “Spravujte svoj účet Google”.
 4. Zadajte kartu “Údaje a personalizácia” a vyhľadajte časť „Ovládacie prvky aktivity.
 5. Na tejto karte prístup “História polohy” a potom aktivujte možnosť s rovnakým názvom.

Prepojte svoju polohu s fotografiami, ktoré nasnímate digitálnou zrkadlovkou pomocou Fotiek Google

pridať polohu k obrázkom pomocou Fotiek Google

S aktivovanou polohou je čas naučiť vás tento báječný trik na prepojenie polohy vášho mobilu s vašimi fotografiami a videami uloženými vo Fotkách Google. Zabudnite na hádanie miest, ktoré ste navštívili, podľa týchto krokov:

 1. Zálohujte svoje obrázky a nahrajte ich do Fotiek GoogleMôžete to urobiť vo webovej verzii služby, ako aj prostredníctvom aplikácií pre Android a iOS.

  • Webová verzia: preneste fotografie z pamäte fotoaparátu do úložiska počítača, otvorte stránku Fotky Google, vytvorte nový album a nahrajte obrázky.
  • Mobilná verzia: presunúť fotografie z pamäte fotoaparátu do mobilného úložiska. Fotky Google vo všeobecnosti zistia nový priečinok s obrázkami a pošlú vám upozornenie na schválenie jeho zálohy do cloudu. Prijať a ísť.

Aplikácia málokedy nerozpozná nové fotografie. V tomto prípade stačí vstúpiť do aplikácie, stlačiť ikonu s tromi pruhmi a vyhľadajte priečinok, do ktorého ste uložili fotografie na svojom mobile. Trik, aby sa vám to nikdy nestalo, je, že fotografie uložíte do priečinka DCIM a Google vždy zálohuje všetko, čo tam je.

 1. Keď Fotky Google naimportujú všetko, algoritmus veľkého G sa postará o to, aby zistil miesto, kde ste nasnímali každý obrázok. Ak to chcete urobiť, bude to mať ako zdroje EXIF metadáta každého obrázka a vás históriu polohy.

Dva kroky? Áno, viac netreba. Teraz iste budete môcť vidieť všetky informácie o polohe, dátume a čase každej fotografie vďaka Fotkám Google. Chcete vidieť presnú polohu? Stačí klepnúť na ľubovoľný obrázok a potiahnutím nahor zobrazíte metadáta. Sekcia polohy vám ukáže malú mapu so značkou označujúcou, kde bola snímka nasnímaná.

Opravte polohu obrázka pomocou Fotiek Google

umiestnenie google maps

Čo ak značka nie je na svojom mieste? Je to niečo, čo sa takmer nikdy nestane, ale môže sa stať. Z mobilnej aplikácie Fotky Google to bohužiaľ neopravíte, ale z webovej verzie áno. Prejdite naň a vykonajte tieto kroky:

 1. Zadajte webovú verziu Fotiek Google a vyberte obrázok, ktorý chcete opraviť.
 2. Kliknite na ikonu “Ⓘ” a potom vyberte ceruzku v sekcii Poloha, ktorú chcete upraviť.
 3. Napíšte správnu polohu Y pripravený!

Teraz je čas, aby ste svoje obrázky zdieľali so svojimi priateľmi. Ak to urobíte prostredníctvom služieb Google, presmerujú ich do Fotiek Google a budú môcť vidieť fotografie s polohou a ďalšími. Naopak, ak ich zdieľate cez sociálne siete, tieto informácie sa nezobrazia.

Museli ste si myslieť, že tento malý hack bolo ťažké urobiť, pravda?