Ako uložiť SMS do Gmailu v systéme Android a udržať ich navždy

Tu je priznanie, vraciam sa k starým rozhovorom a veľmi rád ich čítam. Pri pohľade na množstvo SMS by som bol skutočne smutný. Našťastie viem, ako ukladať SMS v Gmaile, čo mi spôsobuje obrovský tlak. Viem, že si vážite aj niekoľko textových rozhovorov so svojimi priateľmi, rodinou a dokonca s niekým iným. Nebuďte teda hlúpi ako môj priateľ, ktorý stratil telefón a plakal, buďte úžasní ako ja a zazálohujte si svoje SMS na Gmail ešte dnes!

Vždy odporúčam, aby ste pre svoje zariadenie s Androidom použili záložnú aplikáciu. Alebo použite úložisko v cloude ako iCloud, aby boli vaše spomienky v bezpečí. Čítanie SMS je však utrpením takmer pre každé iné riešenie zálohovania. Preto sme našli spôsob, ako uložiť SMS v službe Gmail a uľahčiť ich prístup. To je správne; všetky svoje správy si môžete prečítať, ako keď čítate e -maily v aplikácii Gmail. Začnime teda pekne od začiatku.

Metóda 1: Získava sa záloha SMS+

Existuje skvelá aplikácia, ktorá ľahko zálohuje vaše správy. Najlepšie na tom je, že si ich môžete pozrieť v doručenej pošte Gmail rovnako ako bežnú poštu.

Krok 1:

Prejdite na stránku SMS Backup+ a stiahnite si aplikáciu do svojho zariadenia Android. Toto je obvyklý spôsob, akým inštalujete aplikácie do svojho smartfónu.

Stiahnuť na Google Play

Krok 2:

V počítači prejdite na stránku Gmail.com a prihláste sa do svojho účtu. Bude to vyzerať asi takto; samozrejme uvidíte svoje vlastné maily.

1

Krok 3:

Hneď tam kliknite na ikonu v tvare ozubeného kolieska v pravom hornom rohu obrazovky. Rozbalí sa ponuka. Teraz musíte vybrať nastavenia.

2

Krok 4:

Uvidíte obrazovku s nastaveniami, jednoducho kliknite na kartu Posielanie ďalej a POP/IMAP v hornej časti.

Ako uložiť SMS do Gmailu a udržať ich navždy

Krok 5:

Teraz stačí povoliť IMAP a uložiť nastavenia. Nebojte sa, že to neohrozí bezpečnosť vášho smartfónu ani vašich e -mailov.

4

Krok 6:

Teraz späť vo svojom smartfóne otvorte aplikáciu, ktorú sme práve stiahli. Má veľmi jednoduché a priame rozhranie.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-45-35

Krok 7:

Kliknutím na začiarkavacie políčko „Prihlásiť sa“ sa prihlásite do svojho účtu Google. Aplikácia sa vás spýta niečo také:

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-45-392-576x1024

Krok 8:

Potom sa aplikácia jednoducho opýta, či chcete zálohovať existujúce SMS v zariadení. Vždy je múdre ich zálohovať. Ak vyberiete áno, aplikácia spustí proces zálohovania.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-45-53

Krok 9:

Počas zálohovania môžete zmeniť niektoré nastavenia. Napríklad som zmenil plán zálohovania.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-46-09

Krok 10:

Počas zálohovania správ SMS môžete prejsť do počítača alebo dokonca do aplikácie Gmail. Odtiaľ môžete ľahko vidieť automaticky vyrobenú menovku SMS.

6

Krok 11:

Môžete začať prezerať SMS pri ich odosielaní, stránka sa po chvíli automaticky obnoví a nové SMS sa budú pridávať dynamicky.

Metóda 2: Zálohovanie a obnovenie SMS

Prípadne môžete použiť inú aplikáciu s názvom SMS Backup & Restore. Má ľahko použiteľné rozhranie, ktoré uľahčuje zálohovanie vašich SMS správ do Gmailu.

Krok 1:

Stiahnite si aplikáciu z Google Play Store.

Stiahnuť na Google Play

Krok 2:

Spustite aplikáciu. Uvidíte takú obrazovku. Odtiaľ pokračujte klepnutím na tlačidlo zálohovania.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-53-56

Krok 3:

Vyberte miestny priečinok na ukladanie. Nebojte sa, v nasledujúcom kroku dostanete správu SMS. Vždy je dobré mať lokálnu zálohu.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-54-02

Krok 4:

Po kliknutí na tlačidlo OK sa dostanete na inú obrazovku s možnosťami. Vyberte možnosť Odovzdať do e -mailu.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-54-18

Krok 5:

Aplikácia vám povie, že na to, aby táto funkcia fungovala, je potrebný doplnok. Získajte doplnok z Google Play Store, aplikácia vás na to priamo zavedie.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-54-46

Krok 6:

Po stiahnutí doplnku si môžete vybrať e -mailovú službu, ktorú chcete používať.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-55-02

Krok 7:

Teraz sa jednoducho prihláste do svojho účtu a začnite jednoducho zálohovať SMS do Gmailu.

Snímka obrazovky_2015-05-25-21-55-11

Tieto dve metódy sú relatívne bezbolestné a sú veľmi spoľahlivé. Vrelo odporúčam prvú metódu, pretože je veľmi užívateľsky prívetivá a aplikácia vyžaduje veľmi málo zdrojov. Ak však chcete viac možností, druhá aplikácia ich môže poskytnúť veľa. Nakoniec voľba samozrejme zostáva na vás. Odporúčam dobrú aplikáciu pre klávesnicu na ľahké odosielanie textových správ, musíte si nechať svoje pekné palce, nie? Ak máte otázku alebo máte problém, pokojne sa so mnou porozprávajte v nižšie uvedených komentároch.