Ako uk├íza┼ą obr├ízky Gravatar okolo na WordPress

Ned├ívno sme v├ím uk├ízali, ako vytvori┼ą rozlo┼żenie koment├írov a ako vytvori┼ą formul├ír koment├írov. Jeden z na┼íich pou┼ż├şvate─żov n├ím poslal e-mail a op├Żtal sa: ÔÇ×Ako ste transformovali svoje obr├ízky gravatar? Skladujete obr├ízky gravatar lok├ílne, aby boli okr├║hle? V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako zobrazi┼ą gravatarsk├ę okr├║hle obr├ízky na WordPress. Vlastnos┼ą CSS3 border-radius pou┼żijeme na vytvorenie obr├ízkov kruhov├ęho gravatar.

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, je upravi┼ą s├║bor style.css t├ęmy. M├┤┼żete to urobi┼ą pomocou programu FTP alebo pr├şstupom Vzh─żad ┬╗Editor vo va┼íom spr├ívcovi WordPress. ─Äalej chcete do svojho s├║boru CSS prida┼ą nasleduj├║ci k├│d:

.avatar {
polomer okraja: 50%;
polomer okraja mesiaca: 50%;
-webkit-border-radius: 50%;
}

To by malo fungova┼ą na v├Ą─Ź┼íine t├ęm WordPress. Ak to v┼íak na va┼íej t├ęme nefunguje, pravdepodobne existuje nejak├Ż doplnok alebo funkcia pre va┼íu t├ęmu, ktor├í nar├║┼ía ┼ítandardn├ę triedy pou┼ż├şvan├ę na zda┼łovanie v syst├ęme WordPress. Ak chcete zisti┼ą, ak├ę obr├ízky gravatar css pou┼ż├şvaj├║ vo va┼íej t├ęme, mus├şte otvori┼ą blogov├Ż pr├şspevok, ktor├Ż obsahuje koment├íre. Posu┼łte zobrazenie nadol do sekcie koment├írov a kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na obr├ízok gravatar a vyberte mo┼żnos┼ą Inspect Element. Uk├í┼że zdrojov├Ż k├│d v├í┼ího gravatar, ako je tento:

N├íjdite triedu css, ktor├║ pou┼ż├şva ikona gravatar

Ak m├í obr├ízok gravatar viac ako avatar pou┼żite ho namiesto .avatar v k├│de css vy┼í┼íie.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol zobrazi┼ą obr├ízky kruhovej gravatarky na va┼íom blogu WordPress. Dajte n├ím vedie┼ą, ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo pripomienky, zanechajte koment├ír ni┼ż┼íie.