Ako to opraviť Windows Chyba úložiska 0x80072F05 Server bol prerušený

Ako to opraviť Windows Chyba úložiska 0x80072F05 Server bol prerušený 1

Zopár Windows používatelia sa sťažovali na chybu, ktorá im bráni v prístupe Windows Obchod (Microsoft Store). Niektorí používatelia si sťažujú, že zakaždým, keď sa snažia aktualizovať alebo nainštalovať aplikáciu pomocou Windows Obchod, dostanú túto chybovú správu – “0x80072F05 – Server bol prerušený.„Chybové hlásenie jednoducho naznačuje, že s pripojením k serveru niečo nie je v poriadku.

Chyba je však problematickejšia, pretože siaha až po blokovanie Windows aplikácie ako Mail a Outlook. Ak tiež bojujete Windows Chyba obchodu 0x80072F05, ste na správnom mieste. Vysvetlíme vám všetko o chybe a pomôžeme vám vyriešiť túto chybu.

Ako to opraviť Windows Chyba úložiska 0x80072F05 Server bol prerušený

Čo spôsobuje Windows Chyba ukladania 0x80072F05?

Chybové hlásenie naznačuje, že Windows Obchod sa nemôže pripojiť k serveru. Za touto chybou je však niekoľko možných dôvodov. Niektoré z nich sú uvedené nižšie.

Nesprávny dátum a dátum v počítači Vyrovnávacia pamäť Windows Store Poškodené alebo poškodené ovládače Poškodené systémové súbory

Najprv by ste mali urobiť niekoľko základných krokov na riešenie problémov, ako je reštart počítača, kontrola internetového pripojenia, kontrola znova Windows Aktualizácie. Ak po testovaní týchto základných krokov nemôžete chybu opraviť, postupujte podľa nižšie uvedených riešení. Nemusíte vyskúšať všetko. Stačí prejsť zoznamom a zastaviť, keď sa vám podarí chybu opraviť.

Riešenia na riešenie Windows Chyba ukladacieho priestoru 0x80072F05:

Riešenie 1: Správne nastavte čas a dátum

Windows Obchod a ďalšie aplikácie musia overiť, či certifikát vášho systému funguje správne. Ak váš čas a údaje nie sú správne, systémový certifikát bude neplatný Windows Uchovávajte a ďalšie aplikácie. Prvým krokom je správne nastavenie času a dátumu v počítači.

Napísať „Nastavenia dátumu a času “ na paneli vyhľadávania alebo môžete prejsť na panel úloh a otvoriť nastavenia dátumu a času. Nastavenia nájdete aj na paneli úloh. Potom nastavte čas podľa vášho časového pásma. Vyberte „Synchronizovať teraz„Na synchronizáciu systémových hodín s Windows serverov.

Ak sa chyba objaví znova, prejdite na ďalšie riešenie.

Riešenie 2: Odstrániť Windows Ukladať vyrovnávaciu pamäť

Niekedy vyrovnávacia pamäť zhromažďuje a blokuje systémové funkcie. Keď systém začne vykazovať problémy, musíte ich vyčistiť. Podľa týchto pokynov vymažte vyrovnávaciu pamäť z Microsoft Store.

Do vyhľadávacieho poľa napíšte „WSReset.exe„Kliknite naň pravým tlačidlom myši, keď sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania a vyberte možnosť„Spustiť ako správca“Alternative.Windows Obchod zobrazí správu – “Vyrovnávacia pamäť obchodu bola vymazaná, Teraz môžete prehliadať Windows Uložte a nainštalujte všetky programy. Ak sa chyba objaví znova, skúste ďalšie riešenie.

Riešenie 3: Windows Uložte ladiaci program aplikácií

K dispozícii je vstavaný Windows Uložte ladiaci nástroj pre chyby ako Windows Uložte chybu 0x80072F05, ktorá zabraňuje funkciám Windows Store. Ak chcete spustiť nástroj a opraviť chybu 0x80072F05, postupujte podľa týchto krokov.

Ísť do štartcvaknutie výbava na otvorenie nastavenie.Select Aktualizácia a bezpečnosť alternatíva.Vyberte ľavú tablu Riešenie problémov.Nájsť Windows Ukladajte aplikácie alternatíva. Stlačte “Spustite ladiaci program“Button. Po dokončení procesu reštartujte počítač. Pozrite sa, či nájdete chybu znova.

Riešenie 4: Vypnite antivírus

Antivírusový softvér tretích strán niekedy narušuje funkcie systému. Ak máte v počítači nainštalovaný antivírusový softvér tretej strany, môže sa vytvoriť Windows Chyba ukladania 0x80072F05. Ak používate Avast Antivirus, prejdite na nastavenia brány firewall a povoľte zdieľanie internetového režimu.

Musíte vypnúť antivírus a zistiť, či dokáže chybu opraviť. Môžete sa tiež rozhodnúť odinštalovať antivírus. Ak sa chyba vyrieši zakázaním alebo odinštalovaním antivírusu, budete musieť antivírusový program zmeniť. Môžete veriť Windows Defender, kým nenájdete vhodný antivírusový program, ktorý nezasahuje do funkcií vášho systému.

Riešenie 5: Vypnite proxy servery

Niektorí používatelia radšej používajú proxy servery na ochranu svojho súkromia online. Proxy servery však môžu rušiť vaše internetové pripojenie. Vyriešiť Windows Chyba ukladania 0x80072F05, mali by ste deaktivovať proxy servery, ak ich používate.

Ísť do nastavenie Ponuka. vybrať Sieť a internet, V ľavom paneli kliknite na položku „agent, Na pravej table zakážte všetky možnosti.

Ak používate sieť VPN, môžete zvážiť jej zakázanie. Po vypnutí siete VPN skontrolujte chyby.

Riešenie 6: Skontrolujte, či sú na pozadí spustené potrebné služby

Aby Microsoft Store fungoval správne, niektoré ďalšie služby bežia na pozadí. Ak prestanú bežať, v obchode sa začnú zobrazovať chyby. Kontrola služieb:

vytlačiť Windows kláves + R.Type “mscA stlačte OK.Select Windows aktualizovaťDvakrát kliknite naň a otvoria sa jeho vlastnosti. počas všeobecný v sekcii vyberte „Začiatok, “Vybrať”automatický“Alebo”Automatický (oneskorený štart)„V stave služby vyberte“štart„Tlačidlo. Kliknite“platiť“Potom”OK„Na uloženie zmien. Zatvorte okno Vlastnosti v okne Aktualizácia. Rovnaký postup musíte zopakovať pre Centrum zabezpečenia aj pre službu Network Location Awareness. Nájsť bezpečnostné stredisko a vyberte „automatický„Pre svoj počiatočný typ. Musíte kliknúť štart spustiť službu. Potom kliknite na tlačidlo OK platiť a stlačte OK.Ďalšie, Nájsť Povedomie o polohe v sieti Opakujte rovnaké kroky. Vyberte napríklad „automatický„Pre začiatočný typ stlačte a stlačte štart spustiť službu. cvaknutie platiť , potom kliknite na tlačidlo OK OK, Reštartujte počítač a skontrolujte chyby.

Riešenie 7: Obnovte aplikáciu Obchod

Ak chcete problém vyriešiť, môžete obnoviť aplikáciu Microsoft Store Windows Chyba ukladania 0x80072F05. Neboj sa. Neodmažú sa aplikácie, ktoré ste nainštalovali z obchodu. Proces obnovy odstráni iba vyrovnávaciu pamäť, nastavenia, prihlasovacie informácie a údaje. Tu je stručný návod, ako obnoviť aplikáciu Microsoft Store.

vytlačiť Windows kľúč + I, Otvorte nastavenia a vyberte položku Aplikácie a funkcie možnosť v ľavom paneli. Kliknite v pravom okne sklad alternatíva.Vyberte ju Pokročilé nastavenia a vyberte obnoviť Tlačidlo.Keď sa zobrazí výzva na kliknutie obnoviť znova.Po dokončení procesu reštartujte počítač. Skontrolujte, či je chyba správna alebo nie.

Riešenie 8: Znovu zaregistrujte aplikácie pomocou PowerShell

Ďalším spôsobom, ako obnoviť Microsoft Store, je opätovná registrácia aplikácií Store. Opätovná registrácia procesu aplikácie Obchod tiež pomáha ostatným predinštalačným technikom Windows Apps. Aby ste to dosiahli, musíte použiť okno PowerShell. Nasleduj tieto kroky.

Ísť do štart Ponuka. Napísať „Moc„A kliknite pravým tlačidlom myši na PowerShell z výsledkov vyhľadávania a vyberte možnosť„Spustiť ako správca“Option. Keď otázka UAC (Kontrola používateľských účtov) požiada o povolenie, kliknite na tlačidlo „Áno, Teraz musíte do okna PowerShell napísať nasledujúce riadky.

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”}

vytlačiť Choď ďalej.Ak sa všetko reštartuje po reštartovaní počítača, chyba zmizne.

Riešenie 9: Oprava ovládačov sieťových adaptérov

Ako sme už uviedli, poškodené alebo zastarané ovládače sú častou príčinou tejto chyby. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte aktualizovať príslušné ovládače.

cvaknutie štart Ponuka. Napísať „Správca zariadení„Vo vyhľadávacom poli sieť a dvojitým kliknutím ho rozbalíte. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na sieťový adaptér jeden po druhom a vyberte možnosť „Aktualizujte softvér ovládača“Button. Po aktualizácii ovládačov reštartujte počítač. Skontrolujte, či chyba pretrváva.

Riešenie 10: Zmeňte nastavenia internetu

Možnosti internetu na vašom počítači niekedy rušia pripojenie k internetu. Tu je stručná príručka o tom, ako zmeniť nastavenie internetu v počítači tak, aby nenarúšalo vaše internetové pripojenie.

Napísať „možnosti internetu„Na paneli vyhľadávania. Keď otvoríte okno, v ktorom sa zobrazí rámček Internetové vlastnosti, kliknite na možnosť „Pokročilé“Tab. Povoľte nasledujúce možnosti: Použite TLS 1,0, Použite TLS 1.1a použiť TLS 1,2.click Použite> OK.Po uložení zmien reštartujte počítač. Skontrolujte chyby.

Riešenie 11: Prepnite na Google DNS

Vaše sieťové pripojenie závisí od DNS. Ak chcete problém vyriešiť, môžete prepnúť svoje DNS na Google DNS. Vaša rýchlosť internetu môže byť nízka. V niektorých situáciách sa však ukázalo byť efektívne. Podľa tohto rýchleho sprievodcu zmeňte svoje DNS.

Choďte k vám taskbar.Kliknite pravým tlačidlom myši sieť ikona.Kliknite na názov svojej siete a vyberte možnosť „Zmeňte možnosti adaptéra„Možnosť uvedená nižšie Súvisiace nastavenia oddiel.Zobrazí sa obrazovka so všetkými dostupnými sieťami. Musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na svoju aktuálnu sieť. vybrať charakteristika. Teraz kliknite na Verzia internetového protokolu 4 (TCP / IPv4) počas “Toto pripojenie používa nasledujúce objekty“List. vybrať charakteristika a vyberte Použite nasledujúce adresy servera DNS optionType “8,8“IN Požadovaný server DNS box. Potom napíšte „8,8,4,4“IN Alternatívny server boxSelect “OK„Na uloženie zmien.

Riešenie 12: Ručné odstránenie lokálnej vyrovnávacej pamäte v obchode Microsoft Store

Vyrovnávacia pamäť je užitočná pre všetky aplikácie. Ak je však vyrovnávacia pamäť poškodená, začne s aplikáciou vytvárať problémy. Ak chcete manuálne vymazať lokálnu vyrovnávaciu pamäť v obchode Microsoft Store a odstrániť chybu, postupujte podľa týchto krokov.

vytlačiť Windows kláves + R.Type “% Localappdata%A stlačte Choď ďalej. Musíte dvakrát kliknúť Zložka balíka,Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe otvorí Miestna vyrovnávacia pamäť zložky.vytlačiť Ctrl + A a vyberte delete tlačidlo na vymazanie všetkého obsahu. Po zobrazení výzvy povolte akciu. Reštartujte počítač.

Riešenie 13: Preinštalujte aplikáciu Microsoft Store

Ak chyba pretrváva, môžete sa rozhodnúť preinštalovať aplikáciu Microsoft Store. Obchod je vstavanou aplikáciou a na preinštalovanie musíte použiť PowerShell.

Napísať „Moc„Vo vyhľadávacom poli. Kliknite pravým tlačidlom myši Moc z výsledku vyhľadávania a vyberte spustenie ako správca. Keď sa zobrazí výzva UAC, kliknite na „Áno, V okne PowerShell zadajte nasledujúci riadok.

koza appxpackage-loser

vytlačiť Choď ďalejVyhľadajte Microsoft.WindowsStore a vyberte jeho „PackageFullName“ Skopírujte informácie. Prejdite do dolnej časti obrazovky, kde sa nachádza kurzor. Zadajte nasledujúci riadok.

remove-appxpackage

Prilepte podrobnosti PackageFullName, ktoré ste skopírovali skôr. lis Choď ďalej.v Windows Aplikácia Obchod bude teraz odstránená. Reštartujte počítač a znova otvorte okno PowerShell. Nainštalujte nasledujúci riadok v okne PowerShell Windows Store- Dosky Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”}vytlačiť Choď ďalej.Hefa sa chyba opäť neobjaví.

Riešenie 14: Použite nové používateľské konto

Ak pre vás nefungovalo žiadne z vyššie uvedených riešení, problém spočíva vo vašom Windows Používateľský účet OS. Jediným riešením tohto problému je vytvorenie nového používateľského účtu. Ak nemáte druhé konto spoločnosti Microsoft, vytvorte si nové konto spoločnosti Microsoft. Potom postupujte podľa týchto krokov.

Ísť do nastavenie stlačením Windows kľúč + I.Vyberte ho účty alternatívneMusíte kliknúť na „Rodina a ďalší používatelia„Možnosť v ľavom paneli. Vyberte “Pridajte do tohto počítača niekoho iného, Zadajte podrobnosti druhého účtu Microsoft a vytvorte nový Windows Užívateľ. Zatvorte okno Nastavenia a vráťte sa do ponuky Štart. vybrať užívateľ a vyberte nový účet, Zadajte potrebné údaje, aby ste sa prihlásili k svojmu novému Windows Užívateľ.

Dúfame, že ste prešli všetkými riešeniami a že máte predstavu, ako to zvládnuť Windows Chyba ukladania 0x80072F05. Chyba bude naďalej brániť v používaní Windows Majte to, kým to nevyriešite.

Táto chyba vyzerá náročne na vyriešenie, ale dali sme vám rôzne riešenia na vyriešenie všetkých možných príčin, ktoré môžu spôsobiť túto chybu. Opravte chybu a užívajte si používanie Windows Skladujte bez problémov. Ak máte akékoľvek otázky alebo pripomienky, napíšte komentár do poľa pre komentáre nižšie.