Ako tlačiť textové správy zo zariadení Android

Už ste niekedy chceli udržať svoje textové správy navždy, vo fyzickej forme, ale nevedeli ste, ako na to? Ukážeme vám, ako sa dostať zo snímok obrazovky a vytlačiť textové správy zo zariadení s Androidom! Existuje mnoho spôsobov, ako to môžete urobiť, od úplnej metódy kopírovania správ do dokumentu programu Word až po aplikácie tretích strán, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Ste zvedaví? Pozrime sa, o čo tu ide!

Metóda 1: Ako tlačiť textové správy v systéme Android pomocou Dokumentov Google

Dokumenty Google sú alternatívou k aplikácii Microsoft Office Word, ktorá je súčasťou sady Google Suite. Na túto metódu môžete použiť ľubovoľný textový editor, ale na účely tohto tutoriálu vám ukážeme Dokumenty Google.

Ak aplikáciu ešte nemáte v telefóne, môžete si ju stiahnuť kliknutím na tlačidlo nižšie.

Ako tlačiť textové správy zo zariadení Android 2Logo aplikácie
Google Play

Súvisiace: Ako používať Dokumenty Google a Tabuľky Google

Krok 1: Skopírujte a prilepte svoje textové správy

Jediné, čo musíte urobiť, je dlho stlačiť textové správy, ktoré chcete vytlačiť, zo zobrazených možností vybrať kópiu, potom otvoriť aplikáciu Dokumenty Google a vložiť texty do nového súboru.

Krok 2: Pripojte svoj Android k tlačiarni

To je celkom intuitívne. Ak chcete tlačiť zo zariadenia Android, musíte ho pripojiť k tlačiarni. Obvykle sa to robí prostredníctvom Bluetooth alebo Wi-Fi. Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, mali by ste si prečítať náš článok o tlači z telefónu s Androidom.

Krok 3: Vytlačte si dokument!

Teraz stačí kliknúť na ponuku s tromi bodkami v pravom rohu obrazovky a klepnúť na Zdieľajte a exportujte, a potom Vytlačiť.

Metóda 2: Ako tlačiť textové správy pomocou snímok obrazovky

Táto metóda vyžaduje o niečo menej práce ako vkladanie kópií, ale stále to trvá trochu času.

Krok 1: Vytvorte snímku obrazovky textových správ

Prejdite na svoje textové správy a urobte snímku obrazovky tých, ktoré chcete vytlačiť. Ak sa chcete dozvedieť viac o snímkach obrazovky systému Android, odporúčame vám prečítať si náš článok „Snímka obrazovky systému Android – všetko, čo potrebujete vedieť“.

Krok 2: Pripojte svoj Android k tlačiarni

To je presne to isté ako krok z prvej metódy.

Vytlačte si svoje snímky obrazovky!

Máš 2 možnosti tu: snímky obrazovky si môžete vytlačiť priamo ako obrázky, alebo ich môžete prilepiť do textového editora a postupovať podľa krokov z prvej metódy.

Metóda 3: Ako tlačiť textové správy v systéme Android pomocou aplikácií tretích strán

Toto je možno najľahšia metóda pre tlač textových správ v systéme Android. Ukážeme vám niekoľko aplikácií, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

1. Droid Transfer

Ako tlačiť textové správy zo zariadení Android 3Droid Transfer

Táto aplikácia sa zameriava predovšetkým na pripojenie zariadenia Android k počítaču a prenos všetkých súborov do počítača. Má samostatnú sekciu pre správy, kde si ich môžete priamo vytlačiť pre svoj počítač bez toho, aby ste museli vykonávať akúkoľvek prácu. Má bezplatnú aj platenú verziu, preto by ste si ju mali najskôr pozrieť pred kúpou prémiovej.

Ako tlačiť textové správy zo zariadení Android 4

2. Zálohovanie správ Samsung

Ako tlačiť textové správy zo zariadení Android 5Zálohovanie správ Samsung

Aj keď je táto aplikácia určená predovšetkým pre zariadenia Samsung, je kompatibilná s iným systémom Android smartphones. Je navrhnutý tak, aby vám pomohol zálohovať správy vo vašom osobnom počítači. Z aplikácie môžete svoje textové správy exportovať v kompatibilných formátoch, než je možné neskôr vytlačiť.

Ako tlačiť textové správy zo zariadení Android 4

Tlačte textové správy v systéme Android – prekračujte rámec snímok obrazovky

Z akéhokoľvek dôvodu si chcete vytlačiť svoje textové správy, existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť. Dúfame, že vám naše metódy boli nápomocné, či už ste si vybrali tie časovo náročnejšie, ako sú snímky obrazovky alebo vkladanie kópií, alebo ste sa rozhodli použiť aplikáciu tretej strany.

Akú metódu ste teda vyskúšali? Aké ste mali skúsenosti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Odporúčaný obrázok