Ako tlačiť do formátu PDF v systéme Windows Windows 10


 • Windows 10 ponúka rozsiahle natívne médiá PDF s Edge ako predvoleným prehliadačom PDF. Windows Používatelia môžu tiež tlačiť dokumenty PDF bez nástrojov tretích strán.
 • V tomto podrobnom sprievodcovi preskúmame, ako môžete rýchlo tlačiť súbory PDF Windows počítačov.
 • Adobe Acrobat Reader je jedným z najlepších nástrojov na tlač súborov PDF. Vďaka veľkému počtu možností tlače je lepšou alternatívou Windows Vstavaná 10 tlačových funkcií.

 • Ak potrebujete ďalších užitočných sprievodcov, navštívte naše Centrum návodov, kde sa dozviete, ako môžete čo najlepšie využiť Windows zážitok.

Windows 10 priniesol veľa vylepšení a jedným z vylepšení bola schopnosť tlačiť dokumenty PDF. Toto je vítaný doplnok, ktorý môže byť užitočný pre mnoho používateľov. Dnes vám ukážeme, ako tlačiť do formátu PDF Windows 10)

Funkcia Tlač do PDF bola k dispozícii pre staršie verzie systému Windows Windows Vďaka použitiu aplikácií tretích strán a keďže je to tak populárna funkcia, spoločnosť Microsoft sa rozhodla pridať natívnu podporu pre tlač do PDF. To znamená, že na tlač do PDF nemusíte inštalovať aplikácie alebo ovládače tretích strán Windows 10)

Aj keď mnoho programov má možnosť exportovať aktuálny súbor ako PDF, táto voľba stále zviditeľní metadáta a ďalšie informácie pre každého, kto otvorí tento súbor PDF, ale so zapnutou funkciou Tlač do PDF. Windows 10, používatelia dostanú rovnakú kópiu súboru vo formáte PDF, ako keby bol vytlačený, takže metadáta alebo iné dôverné údaje nie je možné odhaliť.

Ako sme už uviedli, pridaním natívnej podpory pre tlač do PDF nemusíte používať žiadnu aplikáciu tretích strán a môžete tlačiť do PDF z ľubovoľnej aplikácie v Windows 10, ktoré podporujú tlač.


RÝCHLY TIP: Stiahnite si Adobe Acrobat Reader, aby ste získali prístup k ďalším možnostiam tlače PDF.

Softvér Adobe Acrobat Reader

Acrobat Reader je svetový softvér na prezeranie PDF PDF. Pokiaľ ide o tlač dokumentov PDF, tento nástroj ponúka mnoho užitočných možností vrátane veľkosti stránky a manipulácie, orientácie, komentárov a nastavení formulárov a ďalších.

⇒ Stiahnite si Adobe Acrobat Reader


Tlač v PDF v Windows 10: všetko, čo potrebujete vedieť o tom

Tlač v PDF v Windows 10 je celkom prirodzený a jednoduchý a ak chcete tlačiť do PDF, musíte urobiť nasledujúce kroky:

 1. lis Ctrl + P tlačiť z ľubovoľnej aplikácie. Niektoré aplikácie môžu používať odlišnú skratku, ale ak skratka nefunguje, môžete vždy použiť možnosť Tlačiť z ponuky.
 2. V zozname tlačiarní by ste teraz mali vidieť dokument Microsoft Print to PDF. vybrať že.
  vytlačiť
 3. Kliknite na ikonu vytlačiť a vyberte, kam chcete súbor PDF uložiť.

Ako vidíte, postup tlače PDF je pomerne jednoduchý a prirodzený, a ak ste už dokument predtým vytlačili, mali by ste sa s týmto procesom oboznámiť.

Ak z nejakého dôvodu v zozname tlačiarní chýba možnosť Tlačiť do PDF, môžete ju povoliť vykonaním týchto krokov:

 1. lis Windows Kláves + S a zadajte Windows rysy, vybrať obrátiť Windows funkcie zapnuté alebo vypnuté,
  windows-Characteristics
 2. akonáhle Windows Otvorí sa okno funkcií, vyhľadajte Microsoft Print to PDF a uistite sa, že je povolená. Ak nie, povoľte ju a kliknite na dobre,
  tlačiť do súboru PDF

Ak možnosť Tlačiť do PDF stále chýba, pravdepodobne bude potrebné znova nainštalovať tlačiareň PDF. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť nasledovné:

 1. lis Windows Kláves + S a zadajte rozšírené nastavenia tlačiarne, zvoliť Rozšírené nastavenia tlačiarne z ponukyrozšírené nastavenia tlačiarne
 2. cvaknutie Tlačiareň, ktorú chcem nie je na zozname.
  tlačiarne i-umiestniť-isnt-list
 3. vybrať Pridajte miestnu tlačiareň alebo sieťovú tlačiareň s ručným nastavením a kliknite na tlačidlo OK ďalšie,
  pridať k miestnej tlačiarni
 4. vybrať Použite existujúci port az ponuky vyberte FILE: (Tlačiť do súboru), cvaknutie ďalšie,
  Tlač do súboru
 5. vybrať microsoft zo zoznamu výrobcov a Microsoft Print to PDF zo zoznamu tlačiarní. cvaknutie ďalšie,
  microsoft-driver
 6. Vyberte ikonu Použite aktuálne nainštalovaný ovládač (odporúča sa) a kliknite na tlačidlo OK ďalšie,
  use-a-driver
 7. Zadajte názov novej tlačiarne a kliknite na ďalšie, Počkajte na dokončenie procesu.

Po inštalácii tlačiarne by ste mali mať možnosť zobraziť možnosť Tlačiť do PDF a vytlačiť dokumenty PDF Windows 10)

Tlač do PDF je užitočná funkcia a nie je prekvapujúce, že spoločnosť Microsoft pridala možnosť tlače do PDF bez použitia aplikácií tretích strán. Teraz, keď viete, ako táto funkcia funguje, vyskúšajte to.

Najčastejšie otázky: Prečítajte si viac informácií o tlači dokumentov PDF

 • Môžete vytlačiť súbor PDF?

Windows Používatelia môžu ľahko tlačiť súbory PDF kliknutím na možnosť Tlačiť. Na obrazovke sa objaví nové okno, ktoré vám umožní prispôsobiť nastavenia tlačiarne PDF pred tlačou dokumentu.

 • Má program Adobe Reader tlač do formátu PDF?

Program Adobe Reader má vlastné vstavané tlačové tlačidlo, ktoré umožňuje používateľom tlačiť súbory PDF a konfigurovať tlačové pokyny zo softvéru.

Aká je najlepšia bezplatná tlačiareň PDF?

Adobe Acrobat Reader je najlepší bezplatný tlačový nástroj PDF vďaka veľkému počtu tlačových funkcií, ktoré ponúka.

Z editora Poznámka: Tento príspevok bol pôvodne publikovaný v máji 2016 a odvtedy bol aktualizovaný kvôli čerstvosti a presnosti.