Ako streamovať obrazovku systému Android na Windows 10 PC

Windows 10, či už ho milujete alebo nenávidíte, má zapnutých niekoľko funkcií, vďaka ktorým môže váš počítač ľahko komunikovať so zariadením Android. Jedna z týchto funkcií umožňuje jednoduché vysielanie obrazovky z telefónu do počítača. Ak používate Android 4.4.2 alebo vyššie, potenciál na vysielanie obrazovky už máte.

Niektoré telefóny s Androidom majú túto funkciu zabudovanú priamo v sekcii rýchlych akcií. Ak tam nemáte možnosť prenášania, rovnako ako ja, môžete si našťastie stiahnuť aplikáciu z Google Play Store ktorý funguje rovnako. Tak či onak, streamovanie obrazovky Androidu na Windows 10 PC je rýchly a bezbolestný.

Metóda 1: Streamovanie bez zapnutých káblov Windows 10

Existuje viac ako jeden spôsob, ako streamovať obrazovku Androidu Windows 10, ale táto prvá možnosť je bezplatná a nepotrebuje žiadne ďalšie káble. Využíva sa tak nová aplikácia Connect vo výročnom vydaní Windows 10.

Poznámka: Ak je vaša verzia Windows nie je aktuálne, nebude fungovať podľa plánu.

Krok 1:

Ak ste to ešte neurobili sami, alebo ak Windows neurobil to automaticky za vás; aktualizujte svoj počítač.

aktualizovať-stream-obrazovku-windows

Už som to spomenul, ale ak ste neaktualizovali svoj operačný systém, potom aplikácia Connect nebude fungovať, čo znamená, že táto možnosť nefunguje. Ak nechcete aktualizovať svoj Windows, túto možnosť radšej preskočte a vyskúšajte inú.

Ak neviete, ako aktualizovať počítač Windows 10, vyskúšajte:

Stlačením Úvodná ponukaNa paneli vyhľadávania vyhľadajte „windows aktualizovať. “Kliknite buď na Windows Aktualizovať nastavenia alebo Skontroluj aktualizácie pokračovať.

Odtiaľ môžete aktualizovať počítač.

Krok 2:

Ďalej sa uistite, že vaše zariadenie s Androidom môže prenášať obsah z ponuky rýchleho prístupu. Do ponuky rýchleho prístupu sa dostanete potiahnutím nadol z panela s upozorneniami. Ako príklad uvádzam záber na moju obrazovku.

rýchly prístup k obrazovke streamuwindows

Bohužiaľ, nemám praktické tlačidlo prenášania, čo znamená, že si musím stiahnuť sekundárnu aplikáciu, aby som mohol používať Casting na obrazovku.

Ak ty mať tlačidlo prenášania, preskočte na krok 4 pokračovať. Ak tlačidlo Cast nemáte, pokračujte Krok 3 pre ďalšie pokyny.

Krok 3:

Ak ste na prúde Cast bez pádla ako ja, musíte si ho stiahnuť, ak chcete pádlovať kdekoľvek. Aplikácia sa nazýva Google Cast a je našťastie bezplatná.

Ako streamovať obrazovku systému Android na Windows 10 PC 2

Sťahovanie nie je väčšie ako 7 MB a keď je hotové, môžete aplikáciu otvoriť a použiť v aplikácii funkciu Casting namiesto ponuky rýchleho prístupu.

Krok 4:

Pred pokračovaním, uistite sa, že sú povolené bezdrôtové služby. Ak váš telefón nemôže komunikovať, váš Android nemôže nič streamovať do počítača, aj keď je spustený Windows 10.

Ak máte v ponuke rýchleho prístupu tlačidlo Cast, klepnite na ňu a potom prejdite na Viac nastavení z vašich možností castingu. Teraz pokračujte v procese odtiaľ do počítača.

Ak prenášate obsah pomocou služby Google Cast, otvorte aplikáciu a uistite sa, že váš Android aj Windows K rovnakému pripojeniu Wi-Fi je pripojených 10 počítačov. Potom klepnutím na tri vodorovné pruhy vľavo hore otvorte novú ponuku.

cast-stream-screen-windows

Klepnite na Cast obrazovka / zvuk, a potom klepnite na LIETADlová OBRAZOVKA / AUDIO na ďalšej obrazovke potom. Akonáhle to urobíte, obráťte sa na počítač.

Krok 5:

Na počítači vyhľadávajte v aplikáciách, kým nenájdete aplikáciu Connect, a potom kliknutím alebo klepnutím aplikáciu otvorte.

connect-stream-screen-windows

Odtiaľ počkajte, kým počítač nezistí váš telefón, a pokračujte. Ak váš Android nie je rozpoznaný, skúste zatvoriť aplikáciu Connect a znova ju otvoriť, aby ste znova spustili proces hľadania.

Krok 6:

Po nadviazaní spojenia môžete začať streamovať svoj Android na svojom Windows 10 PC s ľahkosťou. Vaša obrazovka sa zobrazí v okne vašej aplikácie Connect, hneď ako sa vytvoríte.

connected-stream-screen-windows

Ak streamujete do svojho počítača prvýkrát z Androidu, možno budete musieť zapnúť zdieľanie v Nastaveniach pripojenia. Hľadaj odkaz, ktorý hovorí Projektovanie na tento počítač. Zapnite možnosť Windows Počítače a telefóny môžu do tohto počítača premietať, keď poviete, že je to v poriadku.

Ak vám táto metóda nevyhovuje, vyskúšajte ešte jednu, ale vyžaduje káblové pripojenie a ďalšie nákupy.

Metóda 2: Streamujte svoju obrazovku pomocou kábla OTG / Micro / Mini HDMI

Táto možnosť je diskutabilná oveľa jednoduchšie ako používanie aplikácie Connect systému Windows 10 a prináša ďalší bonus pri práci s takmer akoukoľvek verziou Windows. Jediným problémom je, že budete potrebovať kábel OTG, prípadne Micro/Mini HDMI, adaptér OTG a myš USB.

Ak nemáte žiadne z týchto požiadaviek, je to vysoká zákazka, ale každá z nich je dobrou investíciou pre Android a nie je lacná kus za kus.

Kde kúpiť to, čo potrebujete

Pretože je toho veľa, čo musíte kúpiť, ak to ešte nemáte, a niektoré kúsky, ktoré nepotrebujete, závisia od vášho Androidu; musíte nájsť a zoradiť všetko potrebné. To, čo potrebujete, môžete určiť zodpovedaním jednej otázky: Má váš Android podporu Mini/Micro HDMI?

Ak na to odpoviete, je to niečo iné ako sebavedomé „áno!“ potom si musíte kúpiť: jeden adaptér MHL na HDMI (alebo prevodník, ku ktorému sa dostaneme neskôr), myš USB, ktorá funguje so zariadením Android, a kábel HDMI, ktorý sa pripája k vstupu HDMI monitora vášho počítača.

Ak používate prenosný počítač, ktorý nemá vstup HDMI alebo len výstup HDMI (výstup HDMI nebude vykonávať rovnakú funkciu), budete na to potrebovať ďalší adaptér.

adapter2-stream-screen-windows

Ak je vaša odpoveď na túto otázku skutočne „áno!“ potom všetko, čo potrebujete, je kábel Micro/Mini HDMI, kábel OTG, myš USB a extra adaptér ak váš počítač nemá prístup k vstupu HDMI.

To všetko tvorí veľký zoznam bielizne, ale našťastie to všetko nájdete na jednom digitálnom obchode. Nasledujú moje odporúčania pre každý typ zariadenia, ale vždy si môžete kúpiť svoje vlastné.

Môj odporúčaný adaptér MHL na HDMI / konvertor OTG a HDMI je zapnutý Amazon.

Môj odporúčaný kábel OTG je zapnutý Amazon.

Môj odporúčaný kábel HDMI je zapnutý Amazon.

Môj odporúčaný kábel Micro HDMI zapnutý Amazon.

Moja odporúčaná myš USB je zapnutá Amazon. Táto myš je úplne základná, ale ak ešte nemáte myš USB, táto prácu zvládne.

Môj odporúčaný adaptér HDMI na USB je zapnutý Amazon. Ak chcete tento adaptér používať správne, postupujte podľa týchto dodatočných pokynov.

Keď máte všetko, čo potrebujete, môžete konečne streamovať obrazovku Androidu na svoju Windows 10 PC.

Krok 1:

Aby niečo z toho fungovalo, ladenie USB je potrebné povoliť. Bez ladenia USB nebude váš telefón pri pokuse o pripojenie zistený. Ak je ladenie USB v súčasnosti zakázané, môžete ho povoliť vo svojom Možnosti vývojára.

dev-options-stream-screen-windows

Ak momentálne nemáte prístup pre vývojárov, môžete ho povoliť, ak:

Prejdite na stránku Prejdite na O telefóne.

about-phone-stream-screen-windows

Prejdite nadol na svoj Číslo zostavy.Klepnite na svoje Číslo zostavy kým nedostanete správu.

build-number-stream-screen-windows

Blahoželáme, teraz ste vývojár a môžete povoliť alebo zakázať ladenie USB, kedykoľvek budete chcieť!

Krok 2:

Krok 2 a Krok 3 bude platiť iba vtedy, ak máte vo svojom systéme Android možnosť Micro / Mini HDMI.

Najprv nájdite svoj port Micro/Mini HDMI a pomocou kábla Micro/Mini HDMI pripojte svoj Android k počítačovému monitoru. Ak používate prenosný počítač, kábel jednoducho zapojíte priamo do prenosného počítača alebo do adaptéra.

adaptér-stream-obrazovka-windows

To vyžaduje, aby boli obidve pripojené zariadenia zapnuté a správne fungovali.

Krok 3:

Ďalej pripojte svoj kábel OTG k portu micro USB v systéme Android. Keď je pripojený kábel, zapojte myš USB a počkajte, kým sa pripojenie zaregistruje. Keď je všetko správne zarovnané, mala by sa vám na monitore alebo prenosnom počítači zobraziť obrazovka Androidu.

Svoj Android môžete ovládať ako obvykle, alebo môžete všetko ovládať pomocou priloženej myši. Teraz streamujete svoj Android do svojho Windows 10 PC, alebo aspoň váš monitor, ak nepoužívate prenosný počítač.

Krok 4:

Pretože váš Android nemá kábel Micro/Mini HDMI, potrebujete adaptér alebo prevodník, ktorý som prepojil vyššie.

prevodník-stream-obrazovka-windows

Našťastie prevodník bude fungovať aj ako váš kábel OTG, takže sa uistite, že máte pripravený prevodník, myš USB a kábel HDMI.

Krok 5:

S prevodníkom je inštalácia oveľa jednoduchšia, pretože z telefónu nevyvíja toľko drôtov. Nastavenie bude vyzerať trochu takto:

diagram-stream-obrazovka-windows

Keď máte zapnutý monitor/prenosný počítač aj zariadenie Android, pripojte prevodník k svojmu systému Android. Postupne pripojte kábel HDMI z prevodníka k monitoru/prenosnému počítaču. Budete vedieť, že je pripojený, akonáhle uvidíte obrazovku Androidu na displeji.

Potom, aby ste nemuseli ovládať svoj stream dotykovým displejom, pripojte svoju USB myš k prevodníku. Teraz môžete pohybovať ukazovateľom a klikať, ako keby ste klopali na obrazovku. Rovnako tak streamujete obrazovku Androidu do svojho Windows 10 PC.

Aj keď sa táto metóda zdá byť oveľa ťažšia ako prvá, prinajmenšom spočiatku si myslím, že je to jednoduchšie a odporúčam ju, ak už máte k dispozícii potrebnú technológiu.

Záver

Existujú dva rôzne hlavné spôsoby streamovania obrazovky systému Android na serveri Windows 10 PC a jeden z nich je našťastie bezplatný, ak je váš operačný systém aktuálny. Ak by ste radšej nechali svoj operačný systém v aktuálnom stave, metóda OTG je životaschopná, ak nie spočiatku mätúca. Tak aj tak, Windows 10 je rovnako priateľský k systému Android ako Windows niekedy bol.

Mali ste problémy s obidvoma metódami? Ak potrebujete pomoc, položte nižšie uvedenú otázku!