Ako str├ínkova┼ą koment├íre vo WordPress (krok za krokom)

V┼íimli ste si, ┼że sa va┼íe pr├şspevky v blogu s mnoh├Żmi koment├írmi na─Ź├ştavaj├║ pomal┼íie ako in├ę pr├şspevky? D├┤vodom je, ┼że na─Ź├ştanie to─żk├Żch koment├írov zvy┼íuje za┼ąa┼żenie servera, ─Źo zvy┼íuje priemern├ę na─Ź├ştanie str├ínky.

Mnoh├ę koment├íre s├║ dobr├ę, preto┼że to znamen├í, ┼że va┼íi pou┼ż├şvatelia sa zaoberaj├║ va┼í├şm obsahom. Jej najob─ż├║benej┼íie pr├şspevky s├║ zvy─Źajne najob─ż├║benej┼íie pr├şspevky na jej blogu.

Ak v┼íak pr├şli┼í ve─ża koment├írov spoma─żuje va┼íe str├ínky, m├┤┼że to po┼íkodi┼ą va┼íe hodnotenie SEO. To je, ke─Ć je u┼żito─Źn├ę h─żada┼ą koment├íre WordPress.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako str├ínkova┼ą koment├íre vo WordPress, aby ste ur├Żchlili na─Ź├ştanie. Najlep┼íie na tom je, ┼że je ┼ítandardnou s├║─Źas┼ąou WordPress a je to ve─żmi jednoduch├ę.

Komentáre stránkovania vo WordPress

Pre─Źo by ste mali str├ínkova┼ą koment├íre vo WordPress

Vyh─żad├ívanie pod─ża koment├írov v├ím pom├┤┼że zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok, ─Źo je d├┤le┼żit├Żm faktorom pri hodnoten├ş SEO va┼íich webov├Żch str├ínok.

Mnoho na┼íich pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że niekedy pr├şspevky s mnoh├Żmi koment├írmi m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą, ┼że ich ─Źitatelia uvidia bielu obrazovku smrti, preto┼że vyu┼ż├şva ich serverov├║ pam├Ą┼ą.

Hoci to nesp├┤sobuje ÔÇ×bielu obrazovku smrtiÔÇť, pr├şspevky s mnoh├Żmi koment├írmi b├Żvaj├║ ve─żmi pomal├ę.

Str├ínkovanie koment├írov zni┼żuje za┼ąa┼żenie servera pre va┼íe najviac komentovan├ę pr├şspevky zdie─żan├şm koment├írov na viacer├Żch str├ínkach.

─Äal┼í├şm d├┤vodom str├ínkovania va┼íich koment├írov WordPress je udr┼żanie hustoty k─ż├║─Źov├Żch slov pre va┼íe ─Źl├ínky. Koment├íre prid├ívaj├║ na va┼íu str├ínku pr├şspevku ve─ża obsahu a nemusia v┼żdy obsahova┼ą va┼íe cie─żov├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í v dostato─Źnom mno┼żstve.

Ke─Ć sa pomer k─ż├║─Źov├Żch slov k obsahu zn├ş┼żi, vyh─żad├ívacie n├ístroje nem├┤┼żu indexova┼ą v├í┼í pr├şspevok pomocou spr├ívnych k─ż├║─Źov├Żch slov.

Str├ínkovanie koment├írov m├┤┼że tie┼ż nepriaznivo ovplyvni┼ą SEO, ak sa nepou┼żije spr├ívne. WordPress v z├ísade generuje adresy URL pre ka┼żd├║ nov├║ str├ínku s koment├írmi. Vyh─żad├ívacie n├ístroje to m├┤┼żu pova┼żova┼ą za ÔÇ×duplicitn├Ż obsahÔÇť.

Tento probl├ęm sa d├í ─żahko vyrie┼íi┼ą pomocou doplnku Yoast SEO, ktor├Ż nasmeruje vyh─żad├ívacie n├ístroje na kanonick├║ adresu URL v├í┼ího ─Źl├ínku.

Teraz, ke─Ć sme diskutovali o v├Żhod├ích a nev├Żhod├ích str├ínkovania koment├írov, pozrime sa, ako m├┤┼żeme ─żahko str├ínkova┼ą koment├íre vo WordPress.

Paginujte komentáre WordPress v dvoch krokoch

Prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je prihl├ísi┼ą sa na str├ínku spr├ívcu WordPress a prejs┼ą na str├ínku Nastavenia ┬╗Diskusie str.

Potom vyh─żadajte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Oddeli┼ą koment├íre na str├ínkachÔÇť. Od tejto chv├şle mus├şte zada┼ą po─Źet koment├írov, ktor├ę chcete na ka┼żdej str├ínke a ako ich chcete zobrazi┼ą.

Zdie─żajte koment├íre na str├ínkach v pr├şspevkoch WordPress

Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Ulo┼żi┼ą zmenyÔÇť a nastavenia sa ulo┼żia.

Teraz m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą v┼íetky popul├írne pr├şspevky na va┼íom webe, ktor├ę maj├║ ve─ża koment├írov. Pod koment├írmi si v┼íimnete str├ínkovacie odkazy.

V z├ívislosti od ┼ít├Żlu t├ęmy sa v├ím zobrazia ─Ź├şseln├ę str├ínkovanie alebo odkazy na predch├ídzaj├║ce / nasleduj├║ce koment├íre.

Takto vyzer├í str├ínkovanie koment├írov v na┼íom ─Źl├ínku 24 Doplnky ÔÇ×Mus├ş ma┼ą WordPressÔÇť.

Stránkovanie komentárov WordPress vo WPBeginner

Pozn├ímka: Ako koment├íre m├┤┼żete tie┼ż str├ínkova┼ą pr├şspevky WordPress rozdelen├şm dlh├ęho pr├şspevku na viac str├ínok.

D├║fame, ┼że v├ím tento tutori├íl pomohol str├ínkova┼ą koment├íre vo WordPress. M├┤┼żete tie┼ż nav┼ít├şvi┼ą n├í┼ího sprievodcu o tom, ako bojova┼ą proti spamu s koment├írom WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube na pozeranie videoz├íznamu s programom WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,