Ako s┼ąahova┼ą fotografie z Fotiek Google a bezpe─Źne ich z├ílohova┼ą

Ako s┼ąahova┼ą fotografie z Fotiek Google a bezpe─Źne ich z├ílohova┼ą 1

Fotky Google: v├í┼í trezor fotografi├ş

Fotky Google boli spusten├ę v m├íji 2015 ako aplik├ícia na ukladanie fotografi├ş. Netu┼íili, ┼że aplik├ícia na fotografie sa po ┼íiestich rokoch stane najvyh─żad├ívanej┼íou aplik├íciou na ukladanie fotografi├ş.

Fotky Google ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł ulo┼żia viac ako 28 mili├írd fotografi├ş a s├║ ├║lo┼żiskom pre viac ako 4 bili├│n fotografi├ş na celom svete.

V priebehu tej doby sa potreba ├║lo┼żn├ęho priestoru vyvinula a Fotky Google sa stali lep┼í├şm produktom. V novembri minul├ęho roku v┼íak spolo─Źnos┼ą Google ozn├ímila, ┼że v j├║ni skon─Ź├ş bezplatn├ę neobmedzen├ę ├║lo┼żisko vo Fotk├ích Google 1, 2021, ─Źo je zajtra. Preto nem├┤┼że by┼ą vhodnej┼í├ş ─Źas na to, aby ste o tom mohli p├şsa┼ą.

─îo to v┼íak znamen├í pre v├ís? A mali by ste sa ob├íva┼ą? Po─Ćme zisti┼ą!

S├║visiace:

Bezplatn├ę neobmedzen├ę ├║lo┼żisko Google Photos kon─Ź├ş v utorok 1. j├║na

Fotky Google prid├ívaj├║ funkciu, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje vyh─żad├íva┼ą text vo va┼íich obr├ízkoch

Nov├Ż pl├ín spolo─Źnosti Google

Pod─ża blogu Google,

Od j├║na 1, 2021, ak├ęko─żvek Nov├Ż fotografie a vide├í, ktor├ę nahr├íte, sa zapo─Ź├ştaj├║ do bezplatn├Żch 15 GB ├║lo┼żiska, ktor├ę je s├║─Źas┼ąou ka┼żd├ęho ├║─Źtu Google, alebo dodato─Źn├ęho ├║lo┼żiska, ktor├ę ste si zak├║pili ako ─Źlen Google One. ├Ülo┼żisko v├í┼ího ├║─Źtu Google je zdie─żan├ę na Disku, v Gmaile a vo Fotk├ích. T├íto zmena n├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje dr┼ża┼ą krok s rast├║cim dopytom po ├║lo┼żisku. A ako v┼żdy, dodr┼żiavame n├í┼í z├ív├Ązok nepou┼ż├şva┼ą inform├ície vo Fotk├ích Google na reklamn├ę ├║─Źely. Vieme, ┼że je to ve─żk├Ż posun a m├┤┼że n├ís to prekvapi┼ą, preto sme v├ís chceli informova┼ą v dostato─Źnom predstihu a poskytn├║┼ą zdroje, ktor├ę v├ím to u─żah─Źia.

Tento koniec neobmedzen├ęho ├║lo┼żiska pre v├ís teda ur─Źite ve─ża znamen├í, pokia─ż v├ís nezauj├şmaj├║ mesa─Źn├ę poplatky za ├║lo┼żisko vo v├Ż┼íke $10,99 za 100 GB cloudov├ę ├║lo┼żisko vo v┼íetk├Żch slu┼żb├ích Google. Tak┼że pokia─ż a k├Żm nezaplat├şte za ├║lo┼żisko navy┼íe, o svoje fotografie sa nemus├şte stara┼ą.

Upozor┼łujeme, ┼że nov├ę pravidl├í v s├║─Źasnosti neodstr├ínia ┼żiadne obr├ízky, ktor├ę m├íte v aplik├ícii Fotky Google. Ke─Ć dosiahnete 15 rokov, u┼ż nebudete m├┤c┼ą uklada┼ą ┼żiadne ─Ćal┼íie nov├ę obr├ízky GB limit ├║lo┼żiska vo v┼íetk├Żch slu┼żb├ích Google. V tomto podrobnom ─Źl├ínku n├íjdete ─Ćal┼íie inform├ície o aktualizovan├Żch z├ísad├ích slu┼żby Fotky Google.

V opa─Źnom pr├şpade mus├şte na stiahnutie a bezpe─Źn├ę z├ílohovanie fotografi├ş zv├í┼żi┼ą ktor├Żko─żvek z ni┼ż┼íie uveden├Żch sp├┤sobov. Pokra─Źuj v ─Ź├ştan├ş!

Sp├┤soby s┼ąahovania fotografi├ş a in├Żch m├ędi├ş z Fotiek Google

1. Ulo┼żte fotografie do zariadenia

Ak chcete ulo┼żi┼ą svoje fotografie do zariadenia s Androidom, postupujte takto:

Krok 1: V telefóne otvorte aplikáciu Fotky Google

Krok 2: Dlh├Żm stla─Źen├şm vyberte fotografie a/alebo vide├í, ktor├ę chcete z├ílohova┼ą

Krok 3: Klepnite na ikonu ponuky v pravom hornom rohu aplikácie Fotky Google

Krok 4: ─Äalej klepnut├şm na ÔÇ×Ulo┼żi┼ą do zariadeniaÔÇť ulo┼ż├şte fotografiu alebo video do zariadenia.

Pr├şpadne m├┤┼żete ┼ąuknut├şm na obr├ízok a v├Żberom mo┼żnosti Stiahnu┼ą stiahnu┼ą z├ílohu obr├ízka do zariadenia.

2. Pou┼żite alternat├şvnu z├ílo┼żn├║ aplik├íciu

Presne povedan├ę, ka┼żd├í aplik├ícia na z├ílohovanie fotografi├ş pon├║ka obmedzen├ę bezplatn├ę ├║lo┼żisko. ─îi u┼ż ide o Dropbox, Flickr, Microsoft OneDrive alebo Snapfish, ka┼żd├í z t├Żchto aplik├íci├ş m├í obmedzen├Ż bezplatn├Ż ukladac├ş priestor a za ukladac├ş priestor nad ich limit mus├şte zaplati┼ą. Je zauj├şmav├ę, ┼że Fotky Google pon├║kaj├║ najv├Ą─Ź┼íie ├║lo┼żisko spomedzi v┼íetk├Żch ostatn├Żch aplik├íci├ş na ukladanie fotografi├ş.

T├Żm sa v┼íak probl├ęm so z├ílohovan├şm fotografi├ş nekon─Ź├ş. Ak m├íte Amazon Prim├írne ─Źlenstvo, m├íte ┼í┼ąastie, preto┼że m├íte pr├şstup k neobmedzen├ęmu ├║lo┼żisku na serveri Amazon Aplik├ícia Fotky. Pozrite sa na funkcie Amazon Fotografie.

├Ülo┼żisko v plnom rozl├ş┼íen├ş Prisp├┤sobte si Fire TV a Echo Vysokokvalitn├ę v├Żtla─Źky Zobrazi┼ą spomienky spred rokov Prida┼ą hudbu k v├Żnimo─Źn├Żm okamihom Prezent├ícia na o┼żivenie dobr├Żch ─Źasov Zdie─ża┼ą fotografie a vide├í v plnom rozl├ş┼íen├ş 5 GB ├║lo┼żisko videa

3. Ulo┼żte fotografie na kartu SD

Prenos fotografi├ş z v├í┼ího ├║─Źtu Google Photos na kartu SD v├ím pom├┤┼że nielen bezpe─Źne z├ílohova┼ą va┼íe nezabudnute─żn├ę fotografie, ale je to tie┼ż ├║─Źinn├Ż sp├┤sob vy─Źistenia telef├│nu s Androidom.

Ak chcete bezpe─Źne z├ílohova┼ą svoje fotografie a vide├í na kartu SD, postupujte pod─ża t├Żchto krokov.

Krok 1: V telef├│ne s Androidom otvorte aplik├íciu Files by Google. Ak aplik├íciu e┼íte nem├íte v telef├│ne nain┼ítalovan├║, stiahnite si ju z Obchodu Play klepnut├şm na tla─Źidlo ni┼ż┼íie.

Krok 2: Teraz klepnite na ÔÇ×Vy─Źisti┼ąÔÇť v ─żavom dolnom rohu aplik├ície

Krok 3: Teraz n├íjdite mo┼żnos┼ą ÔÇ×Presun├║┼ą na kartu SDÔÇť a klepnite na Vybra┼ą a uvo─żni┼ą.

Krok 4: ─Äalej pri mo┼żnosti Uvo─żni┼ą uvid├şte miesto, ktor├ę m├┤┼żete u┼íetri┼ą prenosom m├ędia na kartu SD. Vyberte s├║bory, ktor├ę chcete prenies┼ą na kartu SD.

Krok 5: Nakoniec klepnite na ÔÇ×Presun├║┼ą na kartu SDÔÇť. V┼íetky vybrat├ę fotografie a vide├í sa ulo┼żia na va┼íu SD kartu.

Toto je pod─ża m┼ła najlep┼í├ş sp├┤sob, ako bezpe─Źne z├ílohova┼ą svoje fotografie v aplik├ícii Fotky Google. Karta SD je v porovnan├ş s pr├ęmiov├Żm predplatn├Żm v aplik├íci├ích na z├ílohovanie fotografi├ş ove─ża lacnej┼íia.

V porovnan├ş s mesa─Źnou alebo ro─Źnou obnovou aplik├íci├ş pre ukladac├ş priestor je to navy┼íe jednorazov├í mal├í invest├şcia. M├┤┼żete si v┼íak k├║pi┼ą a┼ż 30 TB miesto vo Fotk├ích Google, ─Źo je viac ako dostato─Źn├ę mno┼żstvo rokov na ukladanie va┼íich fotografi├ş a vide├ş.

Av┼íak 30 TB tarifa v├ís bude st├í┼ą 299,99 dol├írov mesa─Źne. Z toho vypl├Żva, ┼że mo┼żnos┼ąou ukladania je karta SD alebo zariadenie s pevn├Żm diskom.

Pozrite sa na ni┼ż┼íie uveden├Żch sprievodcov, aby ste splnili potreby karty SD.

7 Najlepšia karta SD pre telefóny s Androidom

7 Najlepšie SD karty pre Samsung Galaxy S10

M├┤┼żete tie┼ż zv├í┼żi┼ą k├║pu tejto karty Sandisk SD na z├ílohovanie va┼íich fotografi├ş a vide├ş.

Sandisk Extreme 128 GB SD kartaSandisk Extreme 128 GB SD karta
tla─Źidlo k├║pi┼ą na amazone

4. Z├ílohujte fotografie do po─Ź├şta─Źa

V┼íetky fotografie a vide├í si m├┤┼żete z├ílohova┼ą vo svojom ├║─Źte Fotky Google v po─Ź├şta─Źi. Pozrite sa na ni┼ż┼íie uveden├ę kroky.

Krok 1: Otvorte v po─Ź├şta─Źi svoj ├║─Źet Fotky Google

Krok 2: Vyberte fotografiu alebo video, ktor├ę chcete stiahnu┼ą a z├ílohova┼ą do po─Ź├şta─Źa

Krok 3: V pravom hornom rohu kliknite na ikonu ponuky

Krok 4: ─Äalej kliknite na polo┼żku Stiahnu┼ą alebo stla─Źen├şm kombin├ície kl├ívesov Shift + D stiahnite medi├ílny s├║bor.

Fotografia alebo video sa stiahne do po─Ź├şta─Źa. Ak chcete tieto s├║bory n├íjs┼ą, v po─Ź├şta─Źi kliknite na prie─Źinok Stiahnut├ę s├║bory.

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

Ako odstr├íni┼ą Fotky Google z gal├ęrie

Najlep┼íia aplik├ícia na z├ílohovanie fotografi├ş pre Android – uhol zabezpe─Źenia

Ako automaticky z├ílohova┼ą fotografie a vide├í v syst├ęme Android

─îast├ę ot├ízky

Ako m├┤┼żem stiahnu┼ą v┼íetky fotografie z Fotiek Google do po─Ź├şta─Źa naraz?

Otvorte v po─Ź├şta─Źi aplik├íciu Fotky Google a vyberte jednu fotografiu. Teraz posu┼łte kliknutie (stla─Źte shift + kliknutie) na posledn├║ fotografiu a┼ż na miesto, kam chcete obr├ízky stiahnu┼ą do po─Ź├şta─Źa. Potom kliknite na tla─Źidlo ponuky (tri bodky) a vyberte polo┼żku Stiahnu┼ą. V┼íetky vybrat├ę obr├ízky sa stiahnu do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

Ako m├┤┼żem pren├í┼ía┼ą obr├ízky z Gmailu do Gal├ęrie?

Otvorte obr├ízok a klepnite na tla─Źidlo ponuky. Teraz vyberte polo┼żku Ulo┼żi┼ą obr├ízok. Obr├ízok bude ulo┼żen├Ż do gal├ęrie.

Ako pren├í┼ía┼ą fotografie z Fotiek Google na pevn├Ż disk?

V aplik├ícii Fotky Google vytvorte nov├Ż prie─Źinok a preneste v┼íetky obr├ízky, ktor├ę chcete prenies┼ą, na pevn├Ż disk. Teraz kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na prie─Źinok a vyberte polo┼żku Stiahnu┼ą. Prie─Źinok sa stiahne. Potom prie─Źinok skop├şrujte a prilepte z po─Ź├şta─Źa do prie─Źinka na pevnom disku v programe Prieskumn├şk s├║borov.

Zálohujte svoje fotografie

Inovovan├ę pravidl├í slu┼żby Fotky Google neodstr├ínia va┼íe fotky, ktor├ę s├║ moment├ílne vo va┼íom ├║─Źte Fotky Google. Akon├íhle v┼íak dosiahnete maxim├ílny limit ├║lo┼żiska 15 GB pre v├í┼í ├║─Źet Google m├┤┼żete by┼ą n├║ten├ş upgradova┼ą na pr├ęmiov├ę predplatn├ę v slu┼żbe Google One.

Ale s met├│dami, ktor├ę som uviedol vy┼í┼íie, m├┤┼żete u┼íetri┼ą peniaze a bezpe─Źne z├ílohova┼ą svoje medi├ílne s├║bory vo Fotk├ích Google. Osobne odpor├║─Źam z├ílohova┼ą si fotografie na SD kartu. Je k dispoz├şcii za ove─ża ni┼ż┼íie n├íklady v porovnan├ş s pr├ęmiov├Żm predplatn├Żm v aplik├íci├ích na ukladanie fotografi├ş.

Tie┼ż, ak u┼ż m├íte Amazon Prime ─Źlenstvo, m├┤┼żete vyu┼żi┼ą Amazon Aplik├ícia Fotky na z├ílohovanie va┼íich fotografi├ş.

D├║fam, ┼że tento ─Źl├ínok priniesol ur─Źit├║ hodnotu pre va┼íe pou┼ż├şvanie syst├ęmu Android. Ak├║ met├│du pou┼żijete na s┼ąahovanie a z├ílohovanie fotografi├ş? Dajte mi vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. Uvid├şme sa nabud├║ce, d├ívajte na seba pozor a zosta┼łte v bezpe─Ź├ş! Na zdravie!