Ako s┼ąahova┼ą aplik├ície pre Android do telef├│nu alebo tabletu: r├Żchlo a ─Źisto

Ako s┼ąahova┼ą aplik├ície pre Android do telef├│nu alebo tabletu: r├Żchlo a ─Źisto 1

Pr├íve ste pre┼íli z iPhone na Android a zauj├şma v├ís, ako si do svojho zariadenia s Androidom m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą aplik├ície tret├şch str├ín? Ste unaven├ş z pou┼ż├şvania Google Play Store aplik├íciu na in┼ítal├íciu aplik├íci├ş do svojho zariadenia s Androidom a teraz h─żad├íte in├Ż sp├┤sob? Chcete nain┼ítalova┼ą aplik├ície, ktor├ę s├║ vo va┼íej krajine zablokovan├ę alebo boli odstr├ínen├ę z prie─Źinka Google Play Store?

Ak ste na niektor├║ z t├Żchto ot├ízok odpovedali ├íno, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş a zistite, ako si m├┤┼żete do zariadenia Android nain┼ítalova┼ą aplik├ície za nieko─żko min├║t.

Pomocou tejto pr├şru─Źky sa nau─Ź├şte r├┤zne met├│dy s┼ąahovania aplik├íci├ş pre Android. M├┤┼żete sa ocitn├║┼ą v nasleduj├║cich situ├íci├ích:

Chcete nain┼ítalova┼ą aplik├ície z Google Play Store
Chcete in┼ítalova┼ą aplik├ície na dia─żku prostredn├şctvom po─Ź├şta─Źa Chcete nain┼ítalova┼ą s├║bory apk, preto┼że nem├┤┼żete s┼ąahova┼ą s├║bory Google Play Store
Mo┼żno budete chcie┼ą pou┼żi┼ą in├Ż obchod s aplik├íciami, preto┼że konkr├ętna aplik├ícia nie je k dispoz├şcii na Google Play Store

Nasleduj├║ce met├│dy by v├ím mali pom├┤c┼ą nain┼ítalova┼ą aplik├ície do zariadenia Android vo v┼íetk├Żch vy┼í┼íie uveden├Żch situ├íci├ích.

Met├│da 1: Google Play Store

Toto je pravdepodobne najbe┼żnej┼í├ş sp├┤sob in┼ítal├ície aplik├íci├ş na zariadenia Android, ktor├Ż pou┼ż├şvaj├║ takmer v┼íetci pou┼ż├şvatelia syst├ęmu Android. Nielen┼że je to jednoduch├ę, ale t├íto met├│da je mo┼żno najspo─żahlivej┼íia na in┼ítal├íciu aplik├íci├ş, preto┼że poch├ídza priamo od spolo─Źnosti Google a je vopred nain┼ítalovan├í na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş s Androidom. Ak h─żad├íte in┼ítal├íciu najnov┼íej aplik├ície, o ktorej v├ím niekto povedal, alebo ak si chcete prezrie┼ą z mili├│nov aplik├íci├ş, ktor├ę s├║ v s├║─Źasnosti k dispoz├şcii, je to pravdepodobne va┼ía najlep┼íia mo┼żnos┼ą nain┼ítalova┼ą aplik├ície.

Aj ke─Ć je v obchode Play k dispoz├şcii nieko─żko platen├Żch aplik├íci├ş, st├íle m├┤┼żete n├íjs┼ą mili├│ny bezplatn├Żch aplik├íci├ş, ─Źo znamen├í, ┼że ich m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą bez zad├ívania podrobnost├ş o kreditnej karte alebo pe┼ła┼żenke Google. Pokia─ż pou┼ż├şvate star┼íiu verziu aplik├ície, t├íto met├│da m├┤┼że na star┼í├şch zariadeniach Android fungova┼ą trochu inak. Ako u┼ż bolo povedan├ę, aplik├ícia Obchod Play bola automaticky aktualizovan├í na v├Ą─Ź┼íine nov├Żch aj star├Żch zariaden├ş s Androidom.

Krok 1

Otvorte zásuvku aplikácie a otvorte Google Play Store aplikácia

Krok 2

Prihl├íste sa pomocou podrobnost├ş svojho ├║─Źtu Google.

Krok 3

Vyh─żadajte aplik├íciu, ktor├║ si chcete stiahnu┼ą. M├┤┼żete prehliada┼ą na r├┤znych kart├ích, ako napr├şklad Najlep┼íie zadarmo a Platen├ę klepnut├şm, alebo z r├┤znych kateg├│ri├ş, ako s├║ hry, z├íbavn├ę aplik├ície a finan─Źn├ę aplik├ície. Pr├şpadne m├┤┼żete po┼żadovan├║ aplik├íciu vyh─żada┼ą klepnut├şm na tla─Źidlo H─żada┼ą v pravom hornom rohu a zadan├şm n├ízvu aplik├ície.

Vyh─żad├ívanie Google Play

Krok 4

V zozname v├Żsledkov klepnite na aplik├íciu, ktor├║ si chcete stiahnu┼ą.

Krok 5

Klepnut├şm na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą stiahnete bezplatn├║ aplik├íciu alebo stla─Źen├şm tla─Źidla K├║pi┼ą stiahnete platen├║ aplik├íciu.

Inštalácia Google Play

Krok 6

Klepnut├şm na tla─Źidlo Prija┼ą alebo Prija┼ą a stiahnu┼ą spust├şte proces s┼ąahovania. Ak kupujete aplik├íciu, budete po┼żiadan├ş o zadanie platobn├Żch ├║dajov.

Prija┼ą Google Play

Krok 7

Po─Źkajte, k├Żm sa aplik├ícia dokon─Ź├ş s┼ąahovanie. Stav s┼ąahovania bude k dispoz├şcii v aplik├ícii Obchod Play a na paneli s upozorneniami. Ke─Ć je s┼ąahovanie dokon─Źen├ę, klepnut├şm na polo┼żku Otvori┼ą spust├şte aplik├íciu alebo ukon─Ź├şte Obchod Play. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste nain┼ítalovali aplik├íciu z Google Play Store.

Google Play otvoren├Ż

Met├│da 2: S┼ąahovanie z PC

T├íto met├│da sa zameriava na in┼ítal├íciu aplik├íci├ş do zariadenia Android pomocou po─Ź├şta─Źa. Met├│da nie je tak├í popul├írna ako ofici├ílna Google Play Store aplik├ícia, je ur─Źite bezpe─Źn├í a spo─żahliv├í, preto┼że t├íto met├│da poch├ídza aj priamo od spolo─Źnosti Google. Pou┼ż├şva Google Play StoreOfici├ílna webov├í str├ínka na vzdialen├║ in┼ítal├íciu aplik├íci├ş do v├í┼ího zariadenia s Androidom bez toho, aby ste sa zariadenia museli v skuto─Źnosti dot├Żka┼ą.

Preto┼że toto pou┼ż├şva webov├║ str├ínku Google Play, v skuto─Źnosti nepotrebujete pou┼ż├şva┼ą po─Ź├şta─Ź a na vzdialen├║ in┼ítal├íciu m├┤┼żete pou┼żi┼ą ak├ęko─żvek in├ę zariadenie, napr├şklad iPhone, zariadenie BlackBerry alebo dokonca in├ę zariadenie s Androidom. T├íto met├│da je perfektn├í, ak chcete nain┼ítalova┼ą aplik├íciu tajne, ke─Ć je va┼íe zariadenie Android s niek├Żm in├Żm, alebo ak chcete aplik├íciu nain┼ítalova┼ą iba vzdialene, preto┼że je va┼íe zariadenie nabit├ę. Nech u┼ż je d├┤vod ak├Żko─żvek, toto je mo┼żno naj├║─Źinnej┼íia met├│da na vzdialen├║ in┼ítal├íciu aplik├íci├ş v syst├ęme Android smartphones a tablety.

Krok 1

Otvorte ├║radn├şka Google Play Store webov├║ str├ínku vo svojom po─Ź├şta─Źi alebo na inom zariaden├ş, ktor├ę pou┼ż├şvate.

Krok 2

Prihl├íste sa pomocou podrobnost├ş svojho ├║─Źtu Google. Uistite sa, ┼że ste sa prihl├ísili pomocou rovnak├ęho ├║─Źtu, ktor├Ż pou┼ż├şvate so svojim zariaden├şm Android.

Krok 3

Vyh─żadajte po┼żadovan├║ aplik├íciu zadan├şm n├ízvu aplik├ície do textov├ęho po─ża a kliknut├şm na tla─Źidlo H─żada┼ą.

Vyh─żad├ívanie webov├Żch str├ínok Google Play

Krok 4

Vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania kliknite na aplik├íciu, ktor├║ si chcete stiahnu┼ą.

Krok 5

Kliknite na tla─Źidlo IN┼áTALOVA┼Ą v─żavo pod hodnoten├şm aplik├ície.

Web Google Play

Krok 6

V ponuke ODOSLA┼Ą NA Drowndown vyberte svoje zariadenie Android. Ak m├íte v Obchode Play zaregistrovan├ę iba jedno zariadenie s Androidom, bude vybran├ę automaticky.

Zariadenie Google Play

Krok 7

Klepnite na tla─Źidlo IN┼áTALOVA┼Ą.

Inštalácia webu Google Play

Krok 8

Klepnite na OK v spr├íve T├íto aplik├ícia sa stiahne. To je v┼íetko! Aplik├ícia sa teraz stiahne a nain┼ítaluje do v├í┼ího zariadenia s Androidom, kedyko─żvek je pripojen├í k internetu.

Google Play nain┼ítalovan├Ż

Metóda 3: Aplikácie mimo Google Play

Pri pou┼żit├ş Google Play Store je mo┼żno najbezpe─Źnej┼íou a najefekt├şvnej┼íou met├│dou, mo┼żno budete chcie┼ą do svojho zariadenia s Androidom nain┼ítalova┼ą niektor├ę aplik├ície, ktor├ę nie s├║ zo slu┼żby Google Play. Existuje nieko─żko aplik├íci├ş, ktor├ę nie s├║ k dispoz├şcii na Google Play Store z d├┤vodov, ako s├║ zmluvn├ę podmienky spolo─Źnosti Google. Tieto aplik├ície n├íjdete na webov├Żch str├ínkach tret├şch str├ín. Va┼ía krajina m├┤┼że by┼ą tie┼ż obmedzen├í pre konkr├ętnu aplik├íciu, ─Źo znamen├í, ┼że aplik├íciu v Obchode Play nen├íjdete, aj ke─Ć je tam ofici├ílne dostupn├í.

T├íto met├│da je tie┼ż perfektn├í, ak chcete nain┼ítalova┼ą aplik├ície ako Flappy Bird, ktor├ę boli k dispoz├şcii v Obchode Play, ale po chv├şli boli odstr├ínen├ę. T├íto met├│da sa preto zameriava na s┼ąahovanie a in┼ítal├íciu s├║borov APK z in├Żch zdrojov ako Google Play Store. Pomocou tejto met├│dy m├┤┼żete tie┼ż nain┼ítalova┼ą syst├ęmov├ę aplik├ície, napr├şklad ru─Źn├║ in┼ítal├íciu s├║boru Google Play Store aktualiz├ícia, ktor├í sa automaticky nenain┼ítaluje do v├í┼ího zariadenia Android.

Krok 1

Vyh─żadajte po┼żadovan├ę s├║bory APK vo webovom prehliada─Źi po─Ź├şta─Źa. Na internete s├║ k dispoz├şcii r├┤zne zdroje na s┼ąahovanie s├║borov APK r├┤znych aplik├íci├ş. M├┤┼żete bu─Ć nav┼ít├şvi┼ą webov├ę str├ínky tret├şch str├ín, alebo ofici├ílne webov├ę str├ínky aplik├íci├ş, ktor├ę zdie─żaj├║ svoj vlastn├Ż s├║bor APK na stiahnutie, ako napr Amazonapk s├║bor App Store.

Krok 2

Stiahnite si s├║bor APK do po─Ź├şta─Źa a pripojte zariadenie Android k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla micro USB.

Krok 3

Preneste s├║bor APK do kore┼łov├ęho adres├íra zariadenia Android a odpojte zariadenie Android od po─Ź├şta─Źa.

Krok 4

Otvorte aplik├íciu Nastavenia, klepnite na Zabezpe─Źenie a uistite sa, ┼że je za─Źiarknut├ę pol├ş─Źko Nezn├íme zdroje. Ak pou┼ż├şvate star┼íie zariadenie Android, t├íto mo┼żnos┼ą bude k dispoz├şcii v ─Źasti Nastavenia aplik├ície.

Neznáme zdroje

Krok 5

Otvorte ─żubovo─żn├ęho spr├ívcu s├║borov, napr├şklad ES File Explorer, a prejdite do adres├íra, do ktor├ęho ste preniesli s├║bor apk.

S├║bor APK

Krok 6

Klepnut├şm na s├║bor apk a stla─Źen├şm tla─Źidla in┼ítal├ície spust├şte proces in┼ítal├ície. Po─Źkajte na dokon─Źenie in┼ítal├ície a klepnut├şm na tla─Źidlo Hotovo ukon─Źite in┼ítal├ítor alebo kliknut├şm na tla─Źidlo Otvori┼ą spustite aplik├íciu. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste stiahli a nain┼ítalovali s├║bory apk do svojho zariadenia Android.

Inštalácia APK

Met├│da 4: Amazon Obchod s aplikaciami

Appstore je Amazonje alternat├şva k ├║radn├şkovi Google Play Store aplik├ícia Appstore si za posledn├Żch nieko─żko rokov z├şskal ve─żk├║ popularitu a existuje nieko─żko aplik├íci├ş, ktor├ę n├íjdete iba v Appstore. Celkov├ę rozlo┼żenie a dizajn je dos┼ą podobn├Ż a budete ma┼ą pocit, ┼że pou┼ż├şvate Google Play Store aplik├ícia v Orangei.

Aj ke─Ć je pou┼ż├şvanie obchodu Appstore na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş s Androidom dobrovo─żn├ę, je to jedin├Ż sp├┤sob s┼ąahovania aplik├íci├ş na konkr├ętne zariadenia, ako napr├şklad Amazon’s Kindle Ohe┼ł. Okrem z├íkladn├Żch funkci├ş v├ím tento konkr├ętny obchod s aplik├íciami umo┼ż┼łuje testova┼ą aplik├ície Drive vo va┼íom po─Ź├şta─Źi predt├Żm, ako ich skuto─Źne stiahnete do zariadenia Android. Tie┼ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą Amazon Mince na n├íkup aplik├íci├ş iba v tomto konkr├ętnom obchode s aplik├íciami.

Krok 1

Stiahnite si s├║bor Amazon S├║bor APK AppStore vo va┼íom po─Ź├şta─Źi. M├┤┼żete si ho stiahnu┼ą prostredn├şctvom Amazonofici├ílna webov├í str├ínka.

Krok 2

Pripojte svoje zariadenie Android k po─Ź├şta─Źu, kliknut├şm na polo┼żku Otvori┼ą prie─Źinok zobraz├şte s├║bory v rozba─żovacom okne Automatick├ę prehr├ívanie a prenesiete s├║bor apk do kore┼łov├ęho ├║lo┼żiska v├í┼ího zariadenia s Androidom.

Automatick├ę prehr├ívanie

Krok 3

Otvorte na svojom zariaden├ş s Androidom aplik├íciu Nastavenia, klepnite na Zabezpe─Źenie a uistite sa, ┼że je za─Źiarknut├í mo┼żnos┼ą Nezn├íme zdroje.

Neznáme zdroje

Krok 4

Otvorte s├║bor apk pomocou ─żubovo─żn├ęho spr├ívcu s├║borov a kliknut├şm na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą spust├şte proces in┼ítal├ície.

Amazon  Inštalácia

Krok 5

Otvoren├ę Amazon Appstore na svojom zariaden├ş s Androidom a prihl├íste sa pomocou svojho Amazon detaily ├║─Źtu. Ak nem├íte Amazon ├║─Źet si m├┤┼żete vytvori┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo Vytvori┼ą ├║─Źet.

Amazon  Prihl├ísi┼ą sa

Krok 6

Vyh─żadajte po┼żadovan├║ aplik├íciu klepnut├şm na tla─Źidlo H─żada┼ą a zadan├şm n├ízvu aplik├ície do textov├ęho po─ża.

Amazon  Vyh─żad├ívanie

Krok 7

Klepnite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą ved─ża aplik├ície, ktor├║ si chcete stiahnu┼ą.

Amazon  Stiahnu┼ą Ôľ╝

Krok 8

Po stiahnut├ş aplik├ície sa zobraz├ş potvrdzuj├║ce kontextov├ę okno. Klepnut├şm na In┼ítalova┼ą spust├şte proces in┼ítal├ície. To je v┼íetko! Teraz by mala by┼ą aplik├ícia nain┼ítalovan├í na va┼íom zariaden├ş s Androidom.

Amazon  Inštalácia aplikácie

Záver

S┼ąahovanie a in┼ítal├ícia aplik├íci├ş je jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch funkci├ş syst├ęmu Android a je jedn├Żm z d├┤vodov, pre─Źo ve─ża ─żud├ş prech├ídza na platformu Android. ─îi u┼ż h─żad├íte hru v rozl├ş┼íen├ş Full HD alebo si chcete nain┼ítalova┼ą aplik├íciu pre osobn├ę financie, po┼żadovan├║ aplik├íciu m├┤┼żete ─żahko n├íjs┼ą v mili├│noch aplik├íci├ş, ktor├ę s├║ v s├║─Źasnosti k dispoz├şcii pre Android. Met├│da 1 je perfektn├ę, ak si chcete nain┼ítalova┼ą be┼żn├ę aplik├ície priamo do zariadenia s Androidom, preto┼że v├Ą─Ź┼íinu aplik├íci├ş n├íjdete v obchode Google Play. Hne─Ć ako za─Źnete s┼ąahova┼ą s├║bory, m├┤┼żete sa pozrie┼ą na n├í┼í zoznam najlep┼í├şch z├íbavn├Żch aplik├íci├ş pre Android.

Ak chcete in┼ítalova┼ą aplik├ície na dia─żku, pou┼żite polo┼żku Met├│da 2 je pravdepodobne ide├ílna vo─żba. Ak konkr├ętnu aplik├íciu nem├┤┼żete n├íjs┼ą na str├ínke Google Play Store alebo ak je vo va┼íej krajine s┼ąahovanie konkr├ętnej aplik├ície obmedzen├ę, m├┤┼żete si pomocou tejto met├│dy nain┼ítalova┼ą s├║bor apk aplik├ície 3. Ak vlastn├şte Amazon Kindle Fire alebo si chcete stiahnu┼ą aplik├íciu, ktor├í je k dispoz├şcii iba na Amazon, potom m├┤┼żete pou┼żi┼ą Met├│du 4 na in┼ítal├íciu aplik├íci├ş z Amazon Obchod s aplikaciami. Bez oh─żadu na to, ktor├Ż sp├┤sob si vyberiete, ubezpe─Źte sa, ┼że ste spr├ívne dodr┼żali v┼íetky pokyny, a pokojne polo┼żte ot├ízky ni┼ż┼íie.