Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako spustiť Mac v núdzovom režime a kedy ho používať

Ak máte problémy s počítačom Mac, môžete ho ľahko opraviť jeho opätovným zapnutím. Viem, že to znie čudne, ale niekedy to pomôže. Ak to však problém nevyrieši, existuje normálny spôsob, ako problém vyriešiť. Jedným zo spôsobov, ako sa tomu vyhnúť, je spustenie systému Mac v núdzovom režime.

Nielenže vám to pomôže otestovať, kde je problém, ale je to tiež jedna z najbežnejších metód údržby, ktorú môžete s počítačom použiť.

Vysvetlíme, čo je Bezpečný režim, ako môžete spustiť počítač Mac v tomto stave a kedy ho musíte použiť.

Čo je to núdzový režim?

Núdzový režim alebo bezpečný štart je diagnostický režim MacOS, ktorý je určený na riešenie rôznych problémov v počítači Mac.

Aktivácia núdzového režimu vám umožní vyriešiť akýkoľvek problém, ktorý bráni systému sistema operativo pracovať normálne. Pomôže vám to pri riešení problémov na základe toho, ako počítač reaguje na prostredie v núdzovom režime.

V tomto režime sa váš počítač Mac spustí bez načítania ďalších programov tretích strán. Takže môžete vyskúšať, či všetky sistema alebo určitý program spôsobuje problémy.

Pri používaní núdzového režimu spustite núdzový režim Mac

To znamená, že iba minimálny počet preferencií, predĺženie platnosti sistema a písma, ktoré musia byť spustené, sa začnú od vášho počítača, aby ste mohli problém izolovať a podľa toho vyriešiť.

Núdzový režim môže prebudiť a reštartovať počítač vždy, keď sú poškodené údaje alebo aplikácie, poškodené písma a preferencie súborov alebo problémy s inštaláciou softvéru.

Môžete ho použiť na riešenie problémov, ktoré bránia vášmu Macu spustiť alebo spustiť problémy súvisiace s diskom, vrátane aplikácií, ktoré sa nespustia alebo ktoré spôsobia zlyhanie, zmrazenie alebo smrť vášho počítača.

Čo sa stane, keď je počítač Mac v bezpečnom režime?

Pri používaní núdzového režimu spustite núdzový režim Mac

Niektoré veci sa stanú, keď Mac spustíte v bezpečnom režime. Konkrétne to robí:

    Váš počítač Mac obsahuje rozšírenia jadra potrebné na spustenie makra. Toto overí vašu spúšťaciu jednotku vykonaním kontroly adresárov a pokusom o opravu, či sa nevyskytli nejaké problémy. Zabraňuje automatickému otvoreniu položiek prihlásenia a prihlásenia pri spustení. Zakáže to používateľom nainštalované fonty (tretích strán) iné ako tie, ktoré sa nachádzajú v systémoch, knižniciach a typoch písiem, ktoré poskytuje Apple, Odstráni všetky medzipamäte fontov a presunie ich do koša vrátane základnej vyrovnávacej pamäte a ďalších súborov vyrovnávacej pamäte v systéme Windows sistema, Odstráni tiež dynamické vyrovnávacie pamäte cache, o ktorých je známe, že spôsobujú zlyhanie modrej obrazovky počas spúšťania. Zakáže alebo obmedzí funkcie ako DVD prehrávač, iMovie (nebude nahrávať video), interné a / alebo externé modemy, karty AirPort (v závislosti od použitej verzie a verzie makra), Quartz Extreme a zdieľanie sieťových súborov.

Ako spustiť Mac v bezpečnom režime

Ak chcete začať v núdzovom režime, postupujte takto:

krok 1: Spustite alebo reštartujte počítač Mac.

Keď používate režim bezpečného spustenia, spustite bezpečný režim Mac

krok 2: Keď budete počuť zvonček, okamžite stlačte a podržte kláves Shift. Uvidíte Apple Na obrazovke sa zobrazí logo.

Mac Safe Boot Mode pri použití klávesu Safe Change Mode

krok 3: Po zobrazení prihlasovacieho okna uvoľnite kláves Shift. Ak je spúšťací disk vášho počítača Mac šifrovaný FileVault, Budete sa prihlasovať dvakrát: prvé prihlásenie odomkne spúšťací disk, zatiaľ čo druhé bude vo Vyhľadávači.

Note: Po odstránení problému môžete núdzový režim ukončiť reštartovaním počítača Mac bez stlačenia akéhokoľvek tlačidla pri spustení.

Čo robiť, keď sa váš počítač Mac nespustí alebo nespustí v bezpečnom režime

Ako spustiť nebezpečný režim Mac

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete skontrolovať, keď sa váš Mac nezapne alebo nezapne, ale proces spustenia sa neskončí:

    Skontrolujte, či medzi inými zvukami pri spustení nie sú problémy s napájaním, napríklad hluk ventilátora alebo pevné disky. Skontrolujte tiež svetlá, napríklad kontrolku spánku, kláves Caps Lock alebo podsvietenú klávesnicu. Ak napájací kábel nie je poškodený a bezpečne pripojený k fungujúcej elektrickej zásuvke, môžete tiež skontrolovať, či je napájaný. Skontrolujte, či používate správny napájací kábel a adaptér, a ak používate externý displej, zapnite ho a uistite sa, že neexistujú žiadne ďalšie problémy s displejom. Zvýšte jas obrazovky z predvolenej klávesnice. Skontrolujte, či nie sú ďalšie problémy so spustením, ak sa nedokončí spustenie ako novo nainštalovaný pevný disk / SSD alebo pamäť a uistite sa, že je podporovaný a nainštalovaný správne. Môžete tiež vymazať a otestovať pôvodný disk alebo pamäť.

Ak potrebujete ďalšiu pomoc, kontaktujte nás Apple podpora alebo navštívte úradníka Apple Obchod alebo Poskytovateľ služieb,

Ak nemáte klávesnicu alebo ak nemôžete použiť kláves Shift na spustenie v bezpečnom režime, môžete nakonfigurovať váš počítač Mac tak, aby sa spúšťal v bezpečnom režime, ak máte vzdialený prístup k počítaču Mac.

krok 1: Otvorte Terminál na diaľku, aby ste získali prístup k príkazovému riadku alebo sa do svojho počítača Mac prihlásili pomocou SSH. Použite tento príkaz Terminal: sudo nvram boot-args = "- x"

Pri použití príkazu Bezpečný režim terminálu spustite núdzový režim Mac

Alebo začnite v podrobnom režime pomocou príkazu:

sudo nvram boot-args=”-x –v”

krok 2: Po ukončení používania núdzového režimu sa pomocou tohto príkazu Terminal vráťte k normálnemu uvedeniu do prevádzky:

sudo nvram boot-args=””

Nechajte svoj Mac znova pracovať

Ak máte problém s počítačom Mac, teraz viete, ako ho spustiť v núdzovom režime a obnoviť normálne fungovanie.

Ďalšie: Ak máte zariadenie so systémom Android a chcete spustiť núdzový režim, aby ste problém vyriešili, prečítajte si, ako to urobiť v ďalšom článku.

Table of Contents