Ako spustiť hry Gameboy Advance v systéme Android

Keď som vyrastal, vždy som chcel nablýskaný nový Gameboy Advance, aby som mohol hrať hry na cestách. Ale neskôr som dostal jeden od bratranca a mal iba dve hry. Do tej doby som prešiel na iné konzoly a nemal som čas na starú pamiatku.

Našťastie s Androidom vo vrecku takmer stále som sa mohol k hraní hier Gameboy Advance (GBA) na Androide dostať celkom jednoducho. Dve hry, ktoré som zo zákona aj tak mal. Už som napísal zoznam emulátorov pre Android a tento článok je len jeho rozšírením. Tento článok bude vysvetľovať proces získavania hier GBA na vašom smartfóne alebo tablete s Androidom.

Testoval som dookola 4 Emulátory GBA pre Android a vybrali tie najlepšie do zoznamu emulátorov. Budem používať My Boy! Zadarmo – emulátor GBA na spustenie niekoľkých hier na mojom Samsung Galaxy Smartfón s poznámkou III k tejto príručke.

Uisťujem vás, že som emulátor dôkladne otestoval a taktiež som si ho naplno užíval aj mimo služby. V záujme tejto príručky urobím tento proces veľmi jednoduchým a pohodlným.

Poznámka: ROMy Gameboy Advance ROM musíte mať už stiahnuté alebo uložené vo svojom počítači. Emulátor vám neposkytne žiadne hry samotné, budete si ich musieť zaobstarať samostatne. Podľa zásad Joy of Android nebudem v príručke poskytovať ani žiadne odkazy na stiahnutie ROM.

Používanie služby My Boy! Emulátor

Môj chlapec! GBA Emulator je jedným z najstabilnejších emulátorov Gameboy Advance, ktoré som mal to potešenie testovať. Testoval som dookola 4 hry na emulátore a všetky fungovali perfektne. Ovládacie prvky boli tiež veľmi prispôsobiteľné. Emulátor tiež prichádza s niekoľkými úžasnými technikami šetrenia energie, ktoré môžu pomôcť ušetriť výdrž batérie na cestách.

1. Stiahnite si bezplatnú verziu My Boy! Emulátor GBA na vami preferovanom zariadení. Odporúčam používať tablet, pretože virtuálne ovládacie prvky sa na ňom budú cítiť lepšie. Na tabletoch bude však spočiatku ťažké dosiahnuť niektoré tlačidlá (nebojte sa, dajú sa prispôsobiť). Tu je odkaz na emulátor:

Stiahnuť na Google Play

2. Po stiahnutí a nainštalovaní emulátora do vášho zariadenia Android. Prejdite k počítaču a vyhľadajte uložené pamäte ROM.

Gameboy ROMS na PC

3. Presuňte požadovanú pamäť ROM z počítača do hlavného úložiska zariadenia. Odporúčam vám vytvoriť nový priečinok s názvom „ROMS“ pre ľahký prístup neskôr. Z nejakého dôvodu som v emulátore nevidel externú kartu SD, preto navrhujem, aby ste ROM vložili do interného úložiska.

4. Teraz, keď boli súbory prenesené do zariadenia, môžete sa vrátiť späť do systému Android.

5. Spustite My Boy! Emulátor GBA vo vašom smartfóne s Androidom.

Môj chlapec!  v zásuvke aplikácie

6. Uvidíte toto počiatočné zrieknutie sa zodpovednosti a uvítaciu obrazovku.

Môj chlapec!  prvá obrazovka

7. Potom sa na obrazovke zobrazia niektoré priečinky. Toto je vlastne vnútorné úložisko vášho telefónu/tabletu.

Môj chlapec!  v zásuvke aplikácie

Ak ste použili niektorého z najlepších správcov súborov pre Android, okamžite sa s formátom oboznámite. Pre prvých používateľov to môže byť trochu mätúce.

Umiestnenie ROM v My Boy!

8. Teraz prejdite nadol, kým neuvidíte priečinok s názvom „ROMS“. Je to ten istý priečinok, do ktorého ste vložili hry GBA.

9. Kliknite na priečinok a uvidíte uvedené hry.

Výber hry GBA

10. Klepnite na hru a hneď sa spustí.

Pokemon  Červené načítanie

11. Tu môžete vidieť Pokémon beží v režime na výšku.

Pokemon  Emulovaná červená hlavná obrazovka
Profesor DUB na My Boy!  Emulátor

12. Nastavenia hry môžete upraviť stlačením tlačidla ponuky na zariadení a zvolením nastavenia.

Nastavenia a možnosti v My Boy!  Emulátor

13. Odporúčam, aby ste vo všetkých hrách používali automatické otáčanie, pretože niektoré sa najlepšie hrajú v režime na šírku.

Obrazovka hlavného nastavenia na My Boy!

14. Môžete dokonca prispôsobiť veľkosť obrazovky na tabletoch aj smartphones.

GTA na My Boy!

15. Preskupenie ovládacích tlačidiel je tiež celkom jednoduché.

Úprava obrazovky na My Boy!

16. Na obrazovku môžete tiež pridať nové tlačidlá.

Pridanie tlačidla uložiť na obrazovku

Rýchle tlačidlo bude skutočne vhodné pre kombá v bojových hrách.

Mapovanie tlačidiel a kombá

17. Ak chcete hru ukončiť, môžete to urobiť prostredníctvom rovnakého menu.

18. Tu ma môžete vidieť hrať Grand Theft Auto Advanced v režime na šírku.

Krajinská hrateľnosť na My Boy!

19. Horné tlačidlá spúšte boli o niečo ťažšie dostupné, a tak som ich posunul nadol, aby bol ľahký prístup.

20. Teraz, keď vaše hry fungujú bezchybne, si môžete s emulátorom a Androidom užiť veľa zábavy.

Záver:

Emulácia je to, čo robí Android tak bezplatným. Jednoducho rád navštevujem staré videohry, ktoré som nikdy nemal možnosť hrať. Cez deň som čítal veľa herných časopisov a slintal som nad neuveriteľnými hrami, ktoré vyšli. Teraz, keď si môžem ľahko kúpiť akúkoľvek novú hru, staré sa posadili na zadné sedadlo.

Vďaka systému Android teraz môžem bez problémov hrať tieto zmeškané klasické hry. Návody môžu byť samozrejme dlhé, ale ak sa na ne pozriete, sú to v podstate iba mierne podrobné scenáre kopírovania/vkladania.

Ak máte nejaké problémy s emulátorom alebo touto príručkou, neváhajte ma kontaktovať v nižšie uvedených komentároch. Postarám sa o to, aby ste si mohli čo najskôr zahrať úžasné hry Gameboy Advance na svojom Androide.

Odporúčaný kredit obrázku