Ako spusti┼ą aplik├ície pre Android v prehliada─Źi Chrome pomocou Arc Welder

Google je v┼żdy vzru┼íuj├║ci. Tentokr├ít n├ím umo┼żnili sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície pre Android v prehliada─Źi Chrome pomocou Arch Welder, v├Żvoj├írskeho n├ístroja, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że testova┼ą va┼íe aplik├ície. Predt├Żm, ako p├┤jdeme ─Ćalej, ├íno, v prehliada─Źi Chrome m├┤┼żete ─żahko sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície pre Android, ale nie s├║ dokonal├ę. Ako m├┤┼żete uh├ídnu┼ą, je to n├ístroj pre v├Żvoj├írov, a nie plnohodnotn├Ż simul├ítor Androidu, ktor├Ż m├┤┼że fungova┼ą vo va┼íom prehliada─Źi.

Cie─żom spolo─Źnosti Google je propagova┼ą svoju ─Ćal┼íiu platformu, ktor├í st├íle vstupuje do na┼íich ┼żivotov. Osobne nem├ím vyu┼żitie notebooku so syst├ęmom Chrome OS, ─Źiasto─Źne preto, ┼że som jedn├Żm z prv├Żch, ktor├Żm sa to p├í─Źi Windows preto┼że tam s├║ hry. Ale m├┤j otec skuto─Źne miluje svoj ─żahk├Ż a prenosn├Ż ─Ź├şnsky Chromebook, tak┼że je to tak. To znamen├í, ┼że lacn├ę verzie si pomaly z├şskavaj├║ na popularite, a to a┼ż do takej miery, ┼że uva┼żujem o ich k├║pe ako z├ílo┼żn├ęho p├şsacieho stroja.

Ke─Ć som o Arc Welder po─Źul prv├Żkr├ít, mal som dojem, ┼że to bude len pre notebooky so syst├ęmom Chrome OS. Na┼í┼ąastie Google nie je ako ostatn├ę spolo─Źnosti a n├ístroj pre v├Żvoj├írov funguje rovnako dobre na serveri Windows po─Ź├şta─Ź so syst├ęmom Chrome Brower. Rozhodne som zamilovan├Ż do prehliada─Źa Chrome v po─Ź├şta─Źi na osobn├║ z├íbavu a pou┼ż├şvanie soci├ílnych siet├ş. Niet divu, ┼że na sn├şmkach obrazovky uvid├şte mno┼żstvo aplik├íci├ş z Obchodu Chrome (nes├║─Ćte ma, pros├şm).

Pozn├ímka: Pomocou tohto novo vydan├ęho n├ístroja m├┤┼żete sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície pre Android v syst├ęme Chrome OS alebo v prehliada─Źi. Bud├║ buginy a niektor├ę pri spusten├ş ├║plne havaruj├║. Niektor├ę v┼íak bud├║ fungova┼ą bezchybne. Preto v├ís vyz├Żvam, aby ste tento nov├Ż n├ístroj nepova┼żovali za trval├║ n├íhradu skuto─Źn├Żch testovac├şch zariaden├ş. Tento ─Źl├ínok podobn├Ż sprievodcovi bude pou┼ż├şva┼ą a Windows po─Ź├şta─Ź s prehliada─Źom Chrome na spustenie nieko─żk├Żch aplik├íci├ş pre Android. Toto nie je ├║plne nabit├Ż sprievodca, ale prevedie v├ís spr├ívnymi krokmi.

Be┼żiaci obl├║kov├Ż zv├íra─Ź

Krok 1: Na─Ź├ştajte prehliada─Ź Chrome

1

Ak m├íte zariadenie so syst├ęmom Chrome OS, prehliada─Ź Chrome vlastne nebude potrebn├ę s┼ąahova┼ą, je pravdepodobn├ę, ┼że ho pou┼ż├şvate tak, ako je. Ak m├íte a Windows po─Ź├şta─Ź s opera─Źn├Żm syst├ęmom Arc Welder, budete potrebova┼ą prehliada─Ź Google Chrome. M├┤┼żete to z├şska┼ą z tohto odkazu.

Teraz, ke─Ć ste si stiahli nastavenie, nain┼ítalujte prehliada─Ź na po┼żadovan├ę miesto. Cel├Ż proces bude trva┼ą nieko─żko min├║t. Prehliada─Ź Chrome pre Windows je vynikaj├║ci prehliada─Ź, ktor├Ż pou┼ż├şva ve─żmi m├ílo zdrojov, ale pri pou┼żit├ş tohto prehliada─Źa som zaznamenal v├Żrazn├Ż pokles vyb├şjania bat├ęrie. Firefox je v┼íak stabilnej┼í├ş, ale z nejak├ęho d├┤vodu pohlcuje ve─ża pam├Ąte RAM.

Krok 2: Z├şskajte zv├íra─Źku obl├║ka

Arch Welder m├┤┼żete z├şska┼ą v obchode Google Chrome, ale kto to chce urobi┼ą spr├ívne? Tu je priamy odkaz na str├ínku aplik├ície.

2

Odtia─ż kliknite na In┼ítalova┼ą a aplik├ícia sa za─Źne s┼ąahova┼ą. Nain┼ítaluje sa tie┼ż automaticky a pohodln├í ikona sa umiestni na plochu alebo do ponuky ┼átart v z├ívislosti od va┼íich osobn├Żch preferenci├ş. Aplik├ícia sa zobraz├ş ako samostatn├í entita a je mo┼żn├ę ju priamo spusti┼ą pomocou skratky.

Krok 3: Spustite Works

Teraz budete musie┼ą aplik├íciu spusti┼ą ak├Żmko─żvek sp├┤sobom, ktor├Ż v├ím vyhovuje. Po in┼ítal├ícii sa z nejak├ęho d├┤vodu zobrazuje trval├ę pole aplik├ície Chrome. Vyu┼żi to na spustenie obl├║kov├ęho zv├íra─Źa na spustenie aplik├íci├ş pre Android.

3

Spustenie aplik├ície m├┤┼że nejak├Ż ─Źas trva┼ą, tak┼że bu─Ćte trpezliv├ş, nie je zavesen├í alebo nie─Źo podobn├ę. Po nieko─żk├Żch sekund├ích sa zobraz├ş uv├ştacia obrazovka. Po┼żiada v├ís, aby ste vybrali adres├ír vo svojom ├║lo┼żisku. Odpor├║─Źam vytvori┼ą nov├Ż prie─Źinok na nejakom vhodnom mieste, v├Żhradne za ├║─Źelom pou┼żitia obl├║kov├ęho zv├íra─Źa.

Krok 4: N├íjdite nieko─żko APK

4

Aplik├ícia bohu┼żia─ż nie je prepojen├í s Google Play Store a preto nem├┤┼żete s┼ąahova┼ą aplik├ície priamo do aplik├ície, ktor├║ chcete pou┼żi┼ą. To sa v┼íak o─Źak├ívalo, je to predov┼íetk├Żm n├ístroj pre v├Żvoj├írov. Ak teda tvor├şte videohru, ur─Źite budete ma┼ą prototyp. Ak nie, existuje ve─ża str├ínok, ktor├ę hostia s├║bory APK. Na z├şskanie okam┼żit├Żch v├Żsledkov bude potrebn├ę zada┼ą v├Żraz do vyh─żad├ívacieho panela Google. U┼ż som mal polo┼żen├Żch nieko─żko APK, tak┼że mi to nerobilo ve─żk├Ż probl├ęm.

Krok 5: Na─Ź├ştajte ich aplik├ície

Klepnite na tla─Źidlo Prida┼ą svoj APK a aplik├ícia otvor├ş prehliada─Ź s├║borov. Jednoducho prejdite na miesto, kde sa nach├ídza APK, a vyberte ho. Tu vid├şte, ┼że som do aplik├ície na─Ź├ştal APK TurboScan. Toto je aplik├ícia, ktor├í bola uveden├í v zozname najlep┼í├şch aplik├íci├ş skenera pre Android, a urobil som z├ílohu aplik├ície, aby som skontroloval, ─Źi sa povolenia odhlasuj├║ alebo nie.

Tu je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że obl├║kov├Ż zv├íra─Ź nie je schopn├Ż na─Ź├şta┼ą viac aplik├íci├ş pre Android naraz. Budete teda neust├íle potrebova┼ą odstr├íni┼ą predch├ídzaj├║ci s├║bor APK z vyrovn├ívacej pam├Ąte aplik├ície. Nebojte sa, preto┼że skuto─Źn├Ż APK nebude nijako po┼íkoden├Ż.

Krok 6: Testovanie

5

Po na─Ź├ştan├ş APK sa dostanete na obrazovku nastaven├ş. Odtia─ż m├┤┼żete vybra┼ą orient├íciu obrazovky, napr├şklad niektor├ę aplik├ície funguj├║ dobre v re┼żime na ┼í├şrku. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą form├ít virtu├ílneho zariadenia, v ktorom budete testova┼ą APK. Potom existuje nieko─żko skuto─Źn├Żch inform├íci├ş o v├Żvoj├íroch, ktor├ę som si ist├Ż, ┼że pom├┤┼żu iba v├Żvoj├írom, a nie pre n├ís.

Krok 7: Spustite aplikáciu

6

Teraz prich├ídza ─Źas┼ą spustenia aplik├íci├ş pre Android v prehliada─Źi Chrome. Ke─Ć ste s nastaveniami spokojn├ş, kliknite na tla─Źidlo Spusti┼ą aplik├íciu. Spustenie aplik├ície bude nejak├Ż ─Źas trva┼ą, tak┼że sa nemus├şte b├í┼ą, ak aplik├ícia chv├ş─żu prestane reagova┼ą. Aplik├ícia sa otvor├ş v novom okne, ktor├ę sa automaticky spust├ş.

8

Vy┼í┼íie uveden├Ż obr├ízok ukazuje aplik├íciu TurboScan v jej neprirodzenom prostred├ş. Ako vid├şte, u┼ż som dosiahol nastavenia a testujem aplik├íciu. S ─ż├║tos┼ąou v├ím oznamujeme, ┼że t├Żmto sp├┤sobom nebudete m├┤c┼ą skuto─Źne skenova┼ą dokumenty. Tu je dobr├í logick├í hra s n├ízvom Tangled, ktor├í be┼ż├ş na obl├║kovom zv├íra─Źke. T├íto hra v┼íak v aplik├ícii funguje bezchybne.

Záver:

Teraz, ke─Ć m├┤┼żete v prehliada─Źi Chrome sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície pre Android pomocou programu Arc Welder, povedzte mi, ak├ę aplik├ície budete sp├║┼í┼ąa┼ą. Tie┼ż sa mi podarilo prihl├ísi┼ą do svojho ├║─Źtu Viber, ─Źo bolo pekn├ę, ale aplik├ícia bola pre m┼ła mal├í chyba. Celkovo by som z├í┼żitok hodnotil ako experiment a ni─Ź viac. V bl├şzkej dobe nenahrad├ş ┼ąa┼żk├ę emula─Źn├ę aplik├ície pre Android, ako napr├şklad Blue Stacks, ale je to ur─Źite za─Źiatok. Ak naraz├şte na nejak├Ż probl├ęm alebo m├íte nejak├ę ot├ízky, op├Żtajte sa ich v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch a pok├║sim sa v├ís ─Źo najsk├┤r kontaktova┼ą!