Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android – z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície

H─żad├íte v├Żbuch z minulosti, ktor├Ż s├║─Źasn├ę aplik├ície jednoducho nem├┤┼żu po┼íkriaba┼ą? Zd├í sa, ┼że je na─Źase odhali┼ą v┼íetky tie star├ę aplik├ície a hry Java u┼ż od veku, k├Żm nebol takmer ka┼żd├Ż telef├│n chytr├Ż. Budete radi, ┼że sa nau─Ź├şte, ┼że nie je nemo┼żn├ę sa pohra┼ą so v┼íetk├Żmi va┼íimi star├Żmi klasikami v jazyku Java.

Znie to v┼íetko skvele, ale je to bohu┼żia─ż ┼ąa┼ż┼íie, ako to vyd├ívam. ─î├şm bli┼ż┼íie ste k najaktu├ílnej┼íej verzii syst├ęmu Android, t├Żm ┼ąa┼ż┼íia je emul├ícia a konverzia Java. Neexistuje ┼żiadna verzia syst├ęmu Android, kde by to bolo 100% nemo┼żn├ę, ale ak pou┼ż├şvate Nougat, po─Ź├ştajte s ┼ąa┼żk├Żmi ─Źasmi.

Je to trochu ako pok├║┼ía┼ą sa spusti┼ą alebo previes┼ą star├Ż Windows 95 program zapnut├Ż Windows 10. Ak to dok├í┼żete, aby to fungovalo, je to z├ízrak, ale ne─Źakajte m├ígiu na prv├Ż pokus a bu─Ćte pripraven├ş na ve─ża probl├ęmov.

Met├│da 1: JBED (vy┼żaduje sa kore┼ł)

JBED je ├║┼żasn├Ż program, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą star├ę aplik├ície a hry Java rovnako ako APK, ale jedin├Żm probl├ęmom je, ┼że samotn├Ż program je n├íro─Źn├Ż na nov┼íiu verziu syst├ęmu Android. Na to, aby ste dosiahli ─Źo najlep┼íie v├Żsledky, potrebujete navy┼íe rootovan├ę zariadenie, mus├şte v┼íak by┼ą v syst├ęme Android 4.4 alebo ni┼ż┼íie.

St├íle existuje ┼íanca, ┼że by t├íto met├│da mohla fungova┼ą na nov┼í├şch telef├│noch s Androidom, ale je ┼ąa┼żk├ę poveda┼ą, preto┼że to funguje odli┼íne od pr├şpadu k pr├şpadu. Ak napriek tomu chcete vysk├║┼ía┼ą t├║to prv├║ met├│du, postupujte presne pod─ża pokynov.

1. Predpokladan├ę s┼ąahovanie

Obnova: Ak m├íte nain┼ítalovan├║ vlastn├║ obnovu, napr├şklad obnovu TWRP alebo obnovu CWM, mus├şte si stiahnu┼ą tento s├║bor:

Jbed.zip

Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android - z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície 2

Po stiahnut├ş s├║boru umiestnite s├║bor zip na kartu SD svojho zariadenia.

Bez obnovy: Ak nem├íte nain┼ítalovan├ę ┼żiadne obnovenie, m├┤┼żete emul├ítor jednoducho nain┼ítalova┼ą ru─Źne. M├┤┼żete si stiahnu┼ą s├║bor .apk s├║bor tu:

S├║bor APK

Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android - z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície 2

A potom .lib s├║bor tu:

S├║bor Lib

Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android - z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície 2

Po stiahnut├ş sa uistite, ┼że ste umiestnite s├║bory na SD kartu v├í┼ího zariadenia.

2. Inštalácia na obnovu alebo bez nej

Obnovenie: Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź do re┼żimu obnovenia a prejdite na ÔÇ×In┼ítalova┼ą zip z karty SDÔÇť. Teraz skontrolujte, ─Źi ste vybrali s├║bor JBED zip, ktor├Ż ste si stiahli predt├Żm. Tento proces by mal trva┼ą nieko─żko sek├║nd a malo by sa zobrazi┼ą ÔÇ×In┼ítal├ícia je dokon─Źen├íÔÇť. Teraz m├┤┼żete zariadenie re┼ítartova┼ą.

Bez obnovy: Prejdite na cestu, kam ste ulo┼żili s├║bor APK, pomocou ─żubovo─żn├ęho prieskumn├şka s├║borov a nain┼ítalujte s├║bor. Potom presu┼łte s├║bor ÔÇ×libjbedvm.soÔÇť do prie─Źinka system/lib. Na presun s├║boru budete potrebova┼ą prehliada─Ź s├║borov s podporou root, ako napr├şklad Root Browser. Akon├íhle presuniete s├║bor lib, mus├şte ho vybra┼ą a v ponuke mo┼żnost├ş klikn├║┼ą na ÔÇ×PovoleniaÔÇť. Uistite sa, ┼że ste v povolen├ş za┼íkrtli ÔÇ×RW-RRÔÇť. Pozrite sa na sn├şmky obrazovky ni┼ż┼íie.

jbed1-java-apps
jbed2-java-apps

3. Re┼ítartova┼ą

Ak ste aplik├íciu nain┼ítalovali ru─Źne, uistite sa, ┼że po zmene povolen├ş pre s├║bor lib re┼ítartujete telef├│n. Teraz by ste v z├ísuvke aplik├ície mali vidie┼ą aplik├íciu s n├ízvom ÔÇ×JavaÔÇť.

jbed3-java-apps

4. Zabezpe─Źte svoje s├║bory

Uistite sa, ┼że ste si stiahli aplik├íciu JAR, ktor├║ chcete pou┼ż├şva┼ą. Ulo┼żte s├║bor na kartu SD.

5. Otvorte Java

Otvorte aplik├íciu Java zo z├ísuvky na aplik├íciu a v ponuke vyberte kartu SD. Kliknite na s├║bor JAR, ktor├Ż chcete nain┼ítalova┼ą, a emul├ítor nain┼ítaluje aplik├íciu do v├í┼ího zariadenia.

jbed4-java-apps

6. U┼żite si svoje star├ę aplik├ície

Po dokon─Źen├ş in┼ítal├ície by ste mali v prie─Źinku s aplik├íciami vidie┼ą aplik├íciu/hru Java. Teraz m├┤┼żete aplik├íciu spusti┼ą ako ka┼żd├║ in├║ aplik├íciu pre Android zo z├ísuvky na aplik├íciu.

Met├│da 2: Java Manager; Napodobni┼ą Javu

Aj ke─Ć vy┼í┼íie uveden├í met├│da vy┼żaduje rootovan├Ż telef├│n a pr├íca s nov┼í├şmi zariadeniami je n├íro─Źn├í, Java Manager je na tom lep┼íie. Je to pohodln├í aplik├ícia, ktor├í sp├║┼í┼ąa s├║bory Java iba nieko─żk├Żmi klepnutiami, ale nieko─żko rokov nebola aktualizovan├í ani vyladen├í.

app-info-java-apps

Nenechajte sa t├Żm vydesi┼ą, ale ak nie je po┼íkoden├Ż Java Manager, pre─Źo to opravova┼ą? To by som chcel aspo┼ł poveda┼ą, ale Java Manager m├í zmie┼ían├ę v├Żsledky pre pou┼ż├şvate─żov na celom svete. U niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android funguje bezchybne a u in├Żch sa nedok├í┼żu ani orientova┼ą v pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş. Emul├ícia Java je o┼íemetn├í vec, tak┼że ne─Źakajte, ┼że t├íto aplik├ícia bude na prv├Ż pokus fungova┼ą ako m├ígia.

Java Manager; Napodobni┼ą Javu

Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android - z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície 5

1. Zabezpe─Źte svoje s├║bory

Bu─Ć si pred alebo po stiahnut├ş Java Manager stiahnite a umiestnite ─żubovo─żn├Ż s├║bor .jar na kartu SD alebo do kore┼łovej pam├Ąte telef├│nu. Ak neviete, kde je kore┼ł, s├║ tam v┼íetky prie─Źinky v├í┼ího telef├│nu. Tak┼że namiesto umiestnenia s├║boru do jedn├ęho z t├Żchto mnoh├Żch prie─Źinkov ho jednoducho umiestnite ved─ża nich.

2. Spustite ak├ęko─żvek s├║bory

Tu za─Ź├şna by┼ą v┼íetko zlo┼żit├ę. Java Manager sa okam┼żite otvor├ş a zobraz├ş v┼íetky va┼íe mo┼żnosti.

manager-java-apps

S├║bory .java, .class a .jar m├┤┼żete spusti┼ą nieko─żk├Żmi klepnutiami, alebo sa to tak aspo┼ł zd├í. Hne─Ć ako na─Ź├ştate s├║bor, je to hod mincou, aby ste zistili, ─Źi to bude fungova┼ą alebo nie. Ak m├┤┼żete pomocou tejto aplik├ície spusti┼ą svoje s├║bory, je to skvel├ę. Ak v┼íak nem├┤┼żete, s rie┼íen├şm probl├ęmov nem├┤┼żete urobi┼ą ve─ża.

Ak vám táto aplikácia nefunguje, vyskúšajte:

M├Ąkk├ę resetovanie telef├│nu Vypnutie telef├│nu na najmenej dve min├║ty Odstr├ínenie a op├Ątovn├í in┼ítal├ícia aplik├ície Na─Ź├ştanie s├║boru z in├ęho umiestnenia

To je v┼íetko, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą. Tak┼że ve─ża ┼í┼ąastia pri na─Ź├ştan├ş va┼íich star├Żch java aplik├íci├ş a hier.

Met├│da 3: PhoneME

PhoneME je ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, ako vysk├║┼ía┼ą a spusti┼ą vo svojom telef├│ne aplik├ície a hry Java, ale mus├şm kl├ís┼ą ve─żk├Ż d├┤raz na slovo vysk├║┼ía┼ą. PhoneME bohu┼żia─ż v syst├ęme Android neu─żah─Źuje v┼íetky z├íludn├ę zvraty a emul├ície Java.

Toto je jedna z najmenej spo─żahliv├Żch met├│d na spustenie ─żubovo─żn├ęho programu Java v telef├│ne, ale je to met├│da, ktor├í m├í svoje sk├║senosti.

1. S┼ąahovanie v┼íetk├ęho

Na to, aby PhoneME fungoval, potrebujete okrem telef├│nu samozrejme dve veci. Najprv potrebujete tento softv├ęr PhoneME:

PhoneME

Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android - z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície 2

Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov nebudete m├┤c┼ą aplik├íciu nain┼ítalova┼ą hne─Ć, tak┼że si mus├şte stiahnu┼ą spr├ívcu s├║borov OI:

Správca súborov OI

Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android - z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície 5

Pred pokra─Źovan├şm nain┼ítalujte spr├ívcu s├║borov.

2. Navigácia v OI

Teraz, ke─Ć m├íte v┼íetko stiahnut├ę a zabezpe─Źen├ę, otvorte Spr├ívcu s├║borov OI a prejdite na svoj s├║bor PhoneME. Otvorte s├║bor a spustite proces in┼ítal├ície.

oi-navigate-java-apps

Vykonajte r├Żchle vyh─żad├ívanie s├║boru PhoneME, aby ste ho na┼íli, alebo sa v prie─Źinkoch a telef├│ne be┼żne pohybujte pomocou rozhrania OI File Manager.

3. Pripravte si ─Ćal┼íie s├║bory

Po dokon─Źen├ş in┼ítal├ície PhoneME sa uistite, ┼że v┼íetky s├║bory, ktor├ę chcete spusti┼ą, s├║ na va┼íej SD karte zabezpe─Źen├ę.

4. Spustite CLDC

Teraz vyh─żadajte aplik├íciu CLDC v prie─Źinku s aplik├íciami alebo sa pozrite na domovsk├║ obrazovku. Akon├íhle ho n├íjdete, otvorte ho a m├┤┼żete za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą ─żubovo─żn├Ż s├║bor alebo aplik├íciu Java pomocou Spr├ívcu s├║borov OI, ak je v┼íetko nain┼ítalovan├ę spr├ívne.

cldc-java-apps

Stla─Źen├şm Otvoren├ę tla─Źidlo automaticky otvor├ş OI File Manager a umo┼żn├ş v├ím n├íjs┼ą aplik├íciu Java, ktor├║ chcete spusti┼ą. Akon├íhle ho n├íjdete, vyberte ho a potom stla─Źte Utekaj v CLDC.

Met├│da 4: NetMite

Zost├íva jedna posledn├í met├│da a t├íto zah┼Ľ┼ła v├í┼í po─Ź├şta─Ź. Pomocou NetMite m├┤┼żete konvertova┼ą s├║bory .jar na .apk. To znamen├í, ┼że ich m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą norm├ílne, rovnako ako ostatn├ę aplik├ície. Vysk├║┼ían├şm NetMite nem├íte ─Źo strati┼ą, ale nie je zaru─Źen├ę, ┼że bude fungova┼ą bezchybne, podobne ako v┼íetko ostatn├ę, ─Źo sa t├Żka Javy.

Ak m├íte ─Źas a pracujete na po─Ź├şta─Źi, NetMite je ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako dosta┼ą svoje aplik├ície a hry Java sp├Ą┼ą tam, kam patria.

1. Stiahnite si APK NetMite

Ne┼ż budete m├┤c┼ą robi┼ą ─Źoko─żvek in├ę, mus├şte si stiahnu┼ą NetMite .apk do svojho zariadenia. M├┤┼żete ho z├şska┼ą tu:

Ako spusti┼ą aplik├ície a hry Java v syst├ęme Android - z├şskajte sp├Ą┼ą svoje klasick├ę aplik├ície 2

2. Preme┼łte svoje s├║bory

V tejto ─Ćal┼íej ─Źasti budete potrebova┼ą s├║bor .jar a .jad s├║boru Java, ktor├Ż chcete previes┼ą, alebo odkaz na s├║bor j2me MIDP jad.

netmite-java-apps

─îoko─żvek urob├şte, je na v├ís, ale ak pou┼żijete druh├║ mo┼żnos┼ą, z├şskate odkaz na stiahnutie pre novo skonvertovan├Ż s├║bor .apk. Ke─Ć m├íte s├║bor .apk, m├┤┼żete ho nain┼ítalova┼ą do telef├│nu norm├ílne ako ktor├Żko─żvek in├Ż s├║bor .apk.

Tu je video z postupu:

Záver

Emul├ícia Java nie je jednoduch├í, ale ke─Ć funguje, je to ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako si u┼żi┼ą v┼íetku nostalgiu zo svojich star├Żch aplik├íci├ş a hier. Met├│dy na spustenie a spustenie s├║borov Java v syst├ęme Android s├║ s pokrokom syst├ęmu Android st├íle ┼ąa┼ż┼íie a ┼ąa┼ż┼íie, preto si svoje hry a aplik├ície Java uchov├ívajte, k├Żm m├┤┼żete.

Ak m├íte st├íle probl├ęmy so spusten├şm aplik├íci├ş a hier Java, nev├íhajte zanecha┼ą koment├ír a vysvetli┼ą svoj probl├ęm.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku