Ako spravova┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress

Chcete vylep┼íi┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress? Koment├íre podnecuj├║ diskusiu a anga┼żovanos┼ą pou┼ż├şvate─żov na mnoh├Żch blogoch. WordPress v┼íak nerob├ş skvel├║ pr├ícu, pokia─ż ide o upozor┼łovanie pou┼ż├şvate─żov na aktivitu koment├írov. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako lep┼íie spravova┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress a zv├Ż┼íi┼ą aktivitu pou┼ż├şvate─żov na va┼íom webe.

Pre─Źo vylep┼íi┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress?

Koment├íre s├║ d├┤le┼żitou aktivitou na mnoh├Żch webov├Żch str├ínkach WordPress, najm├Ą na spravodajsk├Żch a blogov├Żch serveroch. ─Äal┼íie koment├íre znamenaj├║ anga┼żovanej┼íie publikum, ktor├ę vedie k v├Ą─Ź┼íiemu po─Źtu zobrazen├ş str├ínok a nakoniec k vy┼í┼í├şm pr├şjmom.

Predvolen├Ż syst├ęm koment├írov WordPress je v┼íak dos┼ą obmedzen├Ż. Upozornenia na pozn├ímky posielajte iba spr├ívcom str├ínok a autorom ─Źl├ínkov. Okrem toho neexistuje in├í predvolen├í mo┼żnos┼ą, aby ostatn├ş pou┼ż├şvatelia dost├ívali ozn├ímenia o nov├Żch koment├íroch.

Nebolo by pekn├ę, keby pou┼ż├şvatelia mohli dost├íva┼ą upozornenia na koment├íre k pr├şspevkom, ktor├ę maj├║ radi? alebo ke─Ć niekto odpovie na v├í┼í koment├ír?

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako m├┤┼żete roz┼í├şri┼ą predvolen├ę e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress, aby ste na svojom webe p├┤sobili lep┼íie.

Predvolen├ę mo┼żnosti ozn├ímenia koment├írov vo WordPress

V predvolenom nastaven├ş nem├í WordPress mo┼żnos┼ą odosiela┼ą upozornenia koment├írom. M├í v┼íak mo┼żnos┼ą zasiela┼ą e-mailov├ę upozornenia, ke─Ć sa uverejn├ş nov├Ż koment├ír a ak sa koment├ír ponech├í na moderovanie.

Predvolen├ę e-mailov├ę upozornenia pre koment├íre WordPress

Obe ozn├ímenia sa odosielaj├║ spr├ívcom str├ínok. WordPress tie┼ż po┼íle e-mailom upozornenie, aby nap├şsal autora o nov├Żch koment├íroch.

Ak nechcete dost├íva┼ą ozn├ímenia o pozastaven├Żch koment├íroch na moderovanie, zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka tu. To je u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak na svojom webe z├şskate ve─ża sp├Ątnej v├Ązby.

Informova┼ą pou┼ż├şvate─żov o schv├ílen├ş ich koment├íra

Pou┼ż├şvatelia netu┼íia, ─Źi jeho koment├ír schv├ílil alebo nie. Vidia, ┼że ich koment├ír o─Źak├íva umiernenie, ke─Ć zanechaj├║ koment├ír. Mnoh├ş z t├Żchto pou┼ż├şvate─żov sa nikdy nevr├ítia na va┼íe webov├ę str├ínky a ani nevedia, ┼że ste na ich koment├ír s├║hlasili alebo odpovedali.

M├┤┼żete to vyrie┼íi┼ą in┼ítal├íciou a aktiv├íciou doplnku Schv├ílen├Ż koment├ír. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Schv├ílen├Ż koment├ír umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom dost├íva┼ą ozn├ímenia o schv├ílen├ş ich koment├íra. Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu t├║to mo┼żnos┼ą skontrolova┼ą zanechan├şm koment├íra. M├┤┼żete tie┼ż prisp├┤sobi┼ą e-mailov├║ spr├ívu odoslan├║ pou┼ż├şvate─żom po schv├ílen├ş ich koment├íra.

Koment├ír Schv├ílen├ę konfigur├ície

Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o upozor┼łovan├ş pou┼ż├şvate─żov na schv├ílenie ich koment├íra v programe WordPress.

Povoli┼ą pou┼ż├şvate─żom prihl├ísi┼ą sa na odber koment├írov k WordPress

Va┼íi koment├ítori nem├┤┼żu vedie┼ą, ─Źi ste vy alebo in├ş reagovali na va┼íe koment├íre. Ke─Ć zanechaj├║ koment├ír, bude musie┼ą manu├ílne znova nav┼ít├şvi┼ą svoje webov├ę str├ínky, aby zistili, ─Źi niekto neodpovedal.

Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Prihl├ísi┼ą sa na odber pre┼ąa┼żen├Żch koment├írov. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Svojim pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje prihl├ísi┼ą sa na odber koment├írov k ─żubovo─żn├ęmu ─Źl├ínku s koment├írmi alebo bez nich. Pou┼ż├şvate─żom sa tie┼ż kedyko─żvek odhl├ísi.

Vyberajte koment├íre Obnoven├ę konfigur├ície

Podrobn├ę pokyny krok za krokom n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako povoli┼ą pou┼ż├şvate─żom prihl├ísi┼ą sa na odber koment├írov v programe WordPress.

Povoli┼ą pou┼ż├şvate─żom prihl├ísi┼ą sa iba na odber svojich vlastn├Żch koment├írov WordPress

Mnoho pou┼ż├şvate─żov nemus├ş chcie┼ą dost├íva┼ą upozornenia na v┼íetky koment├íre k ─Źl├ínku. Mo┼żno v┼íak bud├║ chcie┼ą vedie┼ą, ─Źi niekto odpovedal iba na svoje vlastn├ę pripomienky.

T├║to funkciu m├┤┼żete prida┼ą aj pomocou rovnak├ęho doplnku Prihl├ísi┼ą sa na pre┼ąa┼żenie koment├írov. Sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą konfigura─Źn├║ str├ínku doplnku a klikn├║┼ą na tla─Źidlo ├üno ved─ża mo┼żnosti Roz┼í├şren├ę predplatn├ę.

Vyberajte koment├íre Obnoven├ę konfigur├ície

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o upozor┼łovan├ş pou┼ż├şvate─żov na odpovede na ich vlastn├ę koment├íre v programe WordPress.

Umo┼żnite autorom prihl├ísi┼ą sa na odber publik├íci├ş in├Żch autorov

Ak prev├ídzkujete blog pre viacer├Żch autorov, mo┼żno budete chcie┼ą dr┼ża┼ą krok s diskusiami na svojich webov├Żch str├ínkach. Ak u┼ż m├íte povolen├ę odbery koment├írov, ka┼żd├Ż autor m├┤┼że manu├ílne ├şs┼ą a prihl├ísi┼ą sa na odber koment├írov.

Ak v┼íak chcete, aby niektor├ş pou┼ż├şvatelia dost├ívali v┼íetky ozn├ímenia o koment├íroch, m├┤┼żete tak urobi┼ą pomocou doplnku Notification Comment Notification cbnet. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po in┼ítal├ícii a aktiv├ícii doplnku by ste mali nav┼ít├şvi┼ą Nastavenia ┬╗Diskusia na konfigur├íciu nastaven├ş doplnku.

Nastavenie upozornen├ş od viacer├Żch autorov

Umo┼ż┼łuje v├ím vybra┼ą u┼ż├şvate─żsk├ę role, ktor├ę chcete dost├íva┼ą upozornenia na nov├ę koment├íre. M├┤┼żete tie┼ż prida┼ą e-mailov├ę adresy jednotliv├Żch pou┼ż├şvate─żov, ktor├Żch chcete upozorni┼ą.

Toto je u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak ste zaregistrovali pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş s├║ zodpovedn├ş za sp├Ątn├║ v├Ązbu a moderovanie.

Vytv├írajte vlastn├ę upozornenia na koment├íre vo WordPress

Chcete si vytvori┼ą svoje vlastn├ę upozornenia na koment├íre vo WordPress? Vlastn├ę upozornenia v├ím umo┼ż┼łuj├║ zmeni┼ą ozn├ímenie odoslan├ę WordPressom a nahradi┼ą ho va┼í├şm.

Najprv budete musie┼ą nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Better Notifications pre WordPress. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Upozornenia ┬╗Prida┼ą nov├ę vytvorte svoje vlastn├ę koment├íre.

Pridajte nov├ę vlastn├ę upozornenie

M├┤┼żete upravi┼ą nov├Ż koment├ír, koment├ír ─Źakaj├║ci na moderovanie a ozn├ímenia o odpovedi na koment├ír. Upozornenia m├┤┼żete posiela┼ą do ktorejko─żvek u┼ż├şvate─żskej role, jednotliv├Żm pou┼ż├şvate─żom alebo manu├ílne prid├íva┼ą e-mailov├ę adresy.

Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż ├║plne prisp├┤sobi┼ą e-mail odoslan├Ż programom WordPress. Vlastn├ę zna─Źky m├┤┼żete prida┼ą do textu e-mailu pomocou kr├ítkych k├│dov.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako prida┼ą lep┼íie vlastn├ę upozornenia v programe WordPress.

Vylep┼íite doru─Źite─żnos┼ą e-mailov├Żch upozornen├ş WordPress

V┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę tipy zlyhaj├║, ak v├í┼í web WordPress nedok├í┼że odosla┼ą e-mailov├ę upozornenia alebo ak tieto e-maily poskytovatelia e-mailov ozna─Źia ako spam.

Ak chcete vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s e-mailom WordPress a zlep┼íi┼ą dostupnos┼ą e-mailov, mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok WP Mail SMTP. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii nav┼ít├şvte str├ínku Nastavenia ┬╗WP Mail SMTP na konfigur├íciu nastaven├ş doplnku.

Nastavenia SMP WP Mail

Tento doplnok umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą na odosielanie e-mailov SMTP (Simple Mail Transfer Protocol). SMTP je ove─ża lep┼íia a spo─żahlivej┼íia met├│da ako predvolen├í e-mailov├í funkcia pou┼ż├şvan├í programom WordPress.

Funguje s akouko─żvek e-mailovou slu┼żbou, ktor├í podporuje protokol SMTP. Zah┼Ľ┼ła to v├í┼í bezplatn├Ż ├║─Źet Gmail, ako aj Gsuite alebo Google Apps for Work, Mailgun a Sendgrid.

Podrobnosti n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o pou┼ż├şvan├ş servera SMTP na odosielanie e-mailov WordPress.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako efekt├şvne spravova┼ą ozn├ímenia o koment├íroch WordPress, aby sa zv├Ż┼íilo zapojenie pou┼ż├şvate─żov a zobrazenia str├ínky. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą na┼íu definit├şvnu podrobn├║ pr├şru─Źku o tom, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą a v├Żkonnos┼ą WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,