Ako spravova┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress

Chcete vylep┼íi┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress? Koment├íre generuj├║ diskusie a ├║─Źas┼ą pou┼ż├şvate─żov na mnoh├Żch blogoch. WordPress v┼íak nerob├ş skvel├║ pr├ícu, pokia─ż ide o upozor┼łovanie pou┼ż├şvate─żov na aktivitu koment├írov. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako lep┼íie spravova┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress a zv├Ż┼íi┼ą aktivitu pou┼ż├şvate─żov na va┼íom webe.

Ako spravova┼ą ozn├ímenia WordPress Koment├íre

Pre─Źo vylep┼íi┼ą e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress?

Koment├íre s├║ d├┤le┼żitou aktivitou na mnoh├Żch weboch WordPress, najm├Ą na spravodajsk├Żch weboch a blogoch. ─Äal┼íie koment├íre znamenaj├║ anga┼żovanej┼íie publikum, ktor├ę vedie k v├Ą─Ź┼íiemu po─Źtu zobrazen├ş str├ínok a nakoniec k vy┼í┼í├şm pr├şjmom.

Syst├ęmov├ę koment├íre ┼ítandardn├ęho WordPress s├║ v┼íak dos┼ą obmedzen├ę. Upozornenia na pozn├ímky posielajte iba spr├ívcom str├ínok a autorom ─Źl├ínkov. Okrem toho neexistuje in├í ┼ítandardn├í mo┼żnos┼ą, aby ostatn├ş pou┼ż├şvatelia dost├ívali ozn├ímenia o nov├Żch koment├íroch.

Nebolo by pekn├ę, keby pou┼ż├şvatelia mohli dost├íva┼ą upozornenia na koment├íre k pr├şspevkom, ktor├ę sa im p├í─Źia? alebo ke─Ć niekto odpovie na v├í┼í koment├ír?

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako m├┤┼żete roz┼í├şri┼ą ┼ítandardn├ę e-maily s upozornen├şm na koment├íre WordPress, aby ste na svojom webe mali viac zapojen├ęho pou┼ż├şvate─ża.

Predvolen├ę mo┼żnosti ozn├ímenia koment├írov vo WordPress

V predvolenom nastaven├ş nem├í WordPress mo┼żnos┼ą odosiela┼ą upozornenia koment├írom. M├í v┼íak mo┼żnos┼ą posiela┼ą e-mailov├ę upozornenia, ke─Ć sa uverejn├ş nov├Ż koment├ír a ke─Ć sa koment├ír bude moderova┼ą.

Predvolen├ę e-mailov├ę upozornenia pre koment├íre WordPress

Obe ozn├ímenia sa odosielaj├║ spr├ívcom str├ínok. WordPress tie┼ż po┼íle e-mailom upozornenie, aby nap├şsal autora o nov├Żch koment├íroch.

Ak si ne┼żel├íte dost├íva┼ą ozn├ímenia o pripomienkach, ktor├ę s├║ moderovan├ę, jednoducho zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka tu. Toto je u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak na svoje webov├ę str├ínky dostanete ve─ża pripomienok.

Informova┼ą pou┼ż├şvate─żov o schv├ílen├ş koment├íra

Pou┼ż├şvatelia netu┼íia, ─Źi koment├ír schv├ílil alebo nie. Vidia, ┼że v├í┼í koment├ír o─Źak├íva moderovanie, ke─Ć zanechaj├║ koment├ír. Mnoho z t├Żchto pou┼ż├şvate─żov sa nikdy nevr├íti na va┼íe str├ínky a nevie, ┼że ste na koment├ír schv├ílili alebo reagovali.

M├┤┼żete to vyrie┼íi┼ą in┼ítal├íciou a aktiv├íciou schv├ílen├ęho doplnku koment├írov. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Schv├ílen├Ż koment├ír umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom dost├íva┼ą ozn├ímenia o schv├ílen├ş koment├íra. Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu t├║to mo┼żnos┼ą skontrolova┼ą zanechan├şm koment├íra. M├┤┼żete tie┼ż upravi┼ą e-mailov├║ spr├ívu odoslan├║ pou┼ż├şvate─żom po schv├ílen├ş koment├íra.

Koment├ír Schv├ílen├ę nastavenia

Podrobn├ę pokyny n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o upozor┼łovan├ş pou┼ż├şvate─żov na schv├ílenie v├í┼ího koment├íra na WordPress.

Povoli┼ą pou┼ż├şvate─żom prihl├ísi┼ą sa na odber koment├írov k WordPress

Va┼íi koment├ítori nem├┤┼żu vedie┼ą, ─Źi ste vy alebo in├ş reagovali na va┼íe koment├íre. Po zanechan├ş koment├íra bude potrebn├ę str├ínku znova nav┼ít├şvi┼ą, aby zistil, ─Źi niekto neodpovedal.

Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Odber pre┼ąa┼żen├Żch koment├írov. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Svojim pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje prihl├ísi┼ą sa na odber koment├írov k ─żubovo─żn├ęmu ─Źl├ínku s koment├írmi alebo bez nich. Taktie┼ż u─żah─Źuje odhl├ísenie pou┼ż├şvate─żov kedyko─żvek.

Vyberajte koment├íre Obnoven├ę nastavenia

Podrobn├ę pokyny krok za krokom n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako povoli┼ą pou┼ż├şvate─żom prihl├ísi┼ą sa na odber koment├írov k WordPress.

Povoli┼ą pou┼ż├şvate─żom prihl├ísi┼ą sa iba na odber svojich vlastn├Żch koment├írov WordPress

Mnoho pou┼ż├şvate─żov nemus├ş chcie┼ą dost├íva┼ą upozornenia na v┼íetky koment├íre k ─Źl├ínku. Mo┼żno v┼íak bud├║ chcie┼ą vedie┼ą, ─Źi niekto odpovedal iba na svoje vlastn├ę pripomienky.

T├║to funkciu m├┤┼żete prida┼ą aj pomocou rovnak├ęho doplnku. Prihl├íste sa na odber pre┼ąa┼żen├Żch koment├írov. Sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą konfigura─Źn├║ str├ínku doplnku a klikn├║┼ą na tla─Źidlo ├üno ved─ża mo┼żnosti Roz┼í├şren├ę predplatn├ę.

Vyberajte koment├íre Obnoven├ę nastavenia

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako informova┼ą pou┼ż├şvate─żov o odpovediach na ich vlastn├ę koment├íre k WordPress.

Umo┼żnite autorom prihl├ísi┼ą sa na odber publik├íci├ş in├Żch autorov

Ak prev├ídzkujete blog s viacer├Żmi autormi, diskusia na va┼íom webe m├┤┼żu sledova┼ą ─Ćal┼í├ş autori. Ak u┼ż m├íte aktivovan├ę predplatn├ę koment├írov, ka┼żd├Ż autor sa m├┤┼że manu├ílne prihl├ísi┼ą a prihl├ísi┼ą sa k odberu koment├írov.

Ak v┼íak chcete, aby niektor├ş pou┼ż├şvatelia dost├ívali v┼íetky ozn├ímenia o koment├íroch, m├┤┼żete tak urobi┼ą pomocou doplnku Ozn├ímenie o koment├íroch pre viacer├Żch autorov cbnet. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po in┼ítal├ícii a aktiv├ícii doplnku by ste mali nav┼ít├şvi┼ą Nastavenia ┬╗Diskusia na konfigur├íciu nastaven├ş doplnku.

Konfigur├ícia oznamovac├şch upozornen├ş pre viacer├Żch autorov

Umo┼ż┼łuje v├ím vybra┼ą u┼ż├şvate─żsk├ę role, pre ktor├ę chcete dost├íva┼ą upozornenia na nov├ę koment├íre. M├┤┼żete tie┼ż prida┼ą e-mailov├ę adresy pre jednotliv├Żch pou┼ż├şvate─żov, ktor├Żch chcete upozorni┼ą.

To je u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak ste zaregistrovali pou┼ż├şvate─żov zodpovedn├Żch za interakciu a moderovanie sp├Ątnej v├Ązby.

Vytvorte si vlastn├ę ozn├ímenia o koment├íroch na WordPress

Chcete na WordPress vytvori┼ą svoje vlastn├ę upozornenia na pozn├ímky? Vlastn├ę upozornenia v├ím umo┼ż┼łuj├║ zmeni┼ą ozn├ímenie odoslan├ę WordPressom a nahradi┼ą ho va┼í├şm.

Najprv budete musie┼ą nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Better Notifications pre WordPress. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Upozornenia ┬╗Prida┼ą nov├ę vytvorte svoje prisp├┤soben├ę upozornenia na koment├íre.

Pridajte nov├ę vlastn├ę upozornenie

M├┤┼żete upravi┼ą nov├Ż koment├ír, koment├ír ─Źakaj├║ci na moderovanie a upozornenia na odpove─Ć na koment├ír. Upozornenia m├┤┼żete posiela┼ą do ktorejko─żvek u┼ż├şvate─żskej role, jednotliv├Żm pou┼ż├şvate─żom alebo manu├ílne prid├íva┼ą e-mailov├ę adresy.

Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż ├║plne prisp├┤sobi┼ą e-mail odoslan├Ż programom WordPress. Na pridanie vlastn├Żch zna─Źiek m├┤┼żete v texte e-mailu pou┼żi┼ą pr├şstupov├ę k├│dy.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o tom, ako prida┼ą lep┼íie prisp├┤soben├ę upozornenia na WordPress.

Vylep┼íite schopnos┼ą doru─Źova┼ą e-mailov├ę upozornenia WordPress

V┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę tipy zlyhaj├║, ak v├í┼í web WordPress nedok├í┼że odosiela┼ą e-mailov├ę upozornenia alebo ak tieto e-maily poskytovatelia e-mailov ozna─Źia ako spam.

Ak chcete vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s e-mailom WordPress a zlep┼íi┼ą mo┼żnosti doru─Źovania e-mailov, mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok WP Mail SMP. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii nav┼ít├şvte str├ínku Nastavenia ┬╗WP Mail SMTP na konfigur├íciu nastaven├ş doplnku.

Nastavenia SMP WP Mail

Tento doplnok umo┼ż┼łuje pou┼ż├şva┼ą na odosielanie e-mailov SMTP (Simple Mail Transfer Protocol). SMTP je ove─ża lep┼íia a spo─żahlivej┼íia met├│da ako ┼ítandardn├í e-mailov├í funkcia pou┼ż├şvan├í programom WordPress.

Funguje s akouko─żvek e-mailovou slu┼żbou, ktor├í podporuje protokol SMTP. To zah┼Ľ┼ła v├í┼í bezplatn├Ż ├║─Źet Gmail, okrem slu┼żieb Gsuite alebo Google Apps for Work, Mailgun a Sendgrid.

Podrobnosti n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o pou┼ż├şvan├ş servera SMTP na odosielanie e-mailov WordPress.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako efekt├şvne spravova┼ą ozn├ímenia o koment├íroch WordPress, aby sa zv├Ż┼íila anga┼żovanos┼ą pou┼ż├şvate─żov a zobrazenia str├ínok. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą na┼íu definit├şvnu podrobn├║ pr├şru─Źku o tom, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą a v├Żkonnos┼ą WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,