Ako softvér pracovného toku pomáha vašej firme pri spolupráci

Práca na diaľku je v dnešnej dobe kľúčovým slovom, pretože stále viac a viac spoločností sa plazí, aby našli spôsoby, ako udržať produktivitu, aj keď sú zamestnanci obmedzení na svoje domácnosti, ale nejde o nový koncept. V skutočnosti v poslednom desaťročí tisíce spoločností zistili, že môžu získať produktivitu a kvalitu práce tým, že umožnia prácu na diaľku aspoň na čiastočný úväzok. Iní zistili, že nábor pracovníkov, ktorí musia zostať nad vodou, zvyšuje fond talentov, čo vedie k rýchlejšej inovácii. Či už hľadáte spoluprácu na diaľku, aby ste získali výhodu, alebo len zostali nad vodou v dnešnom obchodnom prostredí, existuje niekoľko kľúčov, ako rýchlo urobiť viac.

workflow softvér

1, Automatizujte pracovný tok pre správu

Jedným z najlepších spôsobov, ako vyhladiť proces online podnikania, je nájsť správny nástroj automatizácie pracovných postupov pre váš administratívny tím. Pomáha to nastúpiť na nových členov tímu a podnikateľov tým, že poskytuje jednoduchý spôsob, ako získať všetky správne formuláre, overením elektronických podpisov a iných nástrojov na zníženie vytvoreného papierového odpadu. Pomocou systému, ako je tento, môžete rýchlo spracovať NDA, kontrakty a ďalšie. Je to len náznak mnohých spôsobov, ako vám správne online nástroje môžu pomôcť uľahčiť pracovný tok na dlhé vzdialenosti.

2, Vybudujte jednotné digitálne prostredie

Správny softvér pracovného toku môže tiež pomôcť jednotlivým projektovým skupinám urobiť viac, najmä ak je spárovaný s inými dôležitými nástrojmi na spoluprácu, ako je napríklad cloudové úložisko pre súbory projektov a zdroje videokonferencií na plánovanie stretnutí. Kľúčom je nájsť spôsob, ako spojiť všetko do ľahko navigačného digitálneho prostredia, cez ktoré sa vaši pracovníci môžu rýchlo pohybovať podľa potreby. Ak máte oddelenie L&D pracujúce na obohacovaní a profesionalizácii, je tiež dobré integrovať tieto nástroje do vášho bežného pracovného postupu a súboru nástrojov na spoluprácu, aby zamestnanci mali prístup ku všetkému spolu, od pracovného postupu po vzdelávanie až po e-mail.

3, Podporujte rýchlu a efektívnu komunikáciu

Keď zamestnanci pracujú na diaľku, majú tiež tendenciu pracovať na menej jednotných harmonogramoch. To môže znamenať, že spolupráca tímu nastáva asynchrónne, čo vedie k problémom, ktoré sa objavia, zatiaľ čo hlavný člen tímu, ktorý ich môže vyriešiť, nie je k dispozícii. Kľúčom k odstráneniu niektorých z týchto rozdielov môže byť podpora dobrých komunikačných návykov, napríklad kontrola správ pred ich prihlásením do projektov. Takto môžu byť jasné očakávania, ako rýchlo musí byť odozva e-mailom, a ďalšie politiky, ktoré poskytujú jasný súbor usmernení pre ľudí, ktorí nemusia nevyhnutne pracovať bok po boku alebo dokonca súčasne.

Pri snahe získať tím na diaľku je veľa vyváženia, ale existuje veľa príležitostí urobiť viac a zefektívniť ho. Vyžaduje sa správne myslenie v oblasti riadenia a správny súbor nástrojov a nikdy nie je príliš skoro začať rozvíjať niektoré z nich.