Ako soci├ílne m├ędi├í pril├íkali ─Ćal┼í├şch 27 000 ─żud├ş do zamestnania

V ju┼żnej Kalifornii je z├ívodisko Del Mar miesto, kde sa d├í vidie┼ą a vidie┼ą. A teraz je miesto na registr├íciu, tweetovanie a uverej┼łovanie pr├şspevkov Facebook,

T├íto in┼ítit├║cia v ju┼żnej Kalifornii, ktor├í je v prev├ídzke 71 rokov, ka┼żd├Ż rok v lete pri┼ąahuje tis├şce ─żud├ş na ko┼łsk├ę dostihy, jeho chladn├ę bary a re┼ítaur├ície a ru┼ín├Ż zoznam koncertov a festivalov.

Ale rovnako ako na mnoh├Żch in├Żch miestach v z├íbavnom priemysle sa ├║─Źas┼ą Del Mar v posledn├Żch rokoch zn├ş┼żila v d├┤sledku kr├şzy v ekonomike. V roku 2010 v┼íak t├íto piese┼ł pridala do svojej marketingovej l├şnie nov├║ hviezdu: soci├ílne m├ędi├í.

Prakticky ┼żiadne ─Ćal┼íie marketingov├ę zmeny., soci├ílne m├ędi├í zv├Ż┼íili ├║─Źas┼ą v minulej sez├│ne o a 4,2 percenta.

"To je n├írast o 27 000 tielCraig Dado, senior viceprezident pre marketing spolo─Źnosti Del Mar Racetrack. ÔÇ×V tejto ekonomike mus├şm by┼ą ├║primn├Ż, bolo to trochu prekvapuj├║ce.ÔÇť


Del Mar Racetrack je miestom, ktor├ę sa m├í nach├ídza┼ą v lete v ju┼żnej Kalifornii.

organiz├ície: Hip├│dromo Del Mar┼átatistiky ├║tr┼żkov a soci├ílnych m├ędi├ş:

prednosti:

  • 24 000 n├ív┼ítev z Facebook na webov├║ str├ínku Del Mar Racetrack
  • Vykupen├Żch 965 l├şstkov Facebook tombol├ích
  • 10 900 nov├Żch pou┼ż├şvate─żov soci├ílnych siet├ş v sez├│ne 2010
  • 1,8 mili├│nov zobrazen├ş prostredn├şctvom soci├ílnych siet├ş
  • Ro─Źn├Ż n├írast n├ív┼ítevnosti o 27 000 ─żud├ş – alebo 4,2 percento

A s├║ pre─Ź!

Del Mar nie je va┼ía tradi─Źn├í dostihov├í dr├íha. Tam budete pravdepodobne vidie┼ą reggae bandy a psie preteky ako s├║ plnokrvn├şci a d├ímy v klob├║koch. Tra┼ą zah┼Ľ┼ła desiatky podujat├ş po─Źas sedemt├Ż┼żd┼łovej letnej sez├│ny ka┼żd├Ż rok.

Z d├┤vodu siln├ęho ├║silia o zna─Źku Del Mar sa st├íva st├íle viac ÔÇ×sc├ęnouÔÇť dokonca sa objavuj├║ na ÔÇ×EntourageÔÇť HBO a ÔÇ×The BachelorÔÇť od ABC, ako aj na in├Żch v├Żznamn├Żch telev├şznych ┼íou a filmoch.

Spolo─Źnos┼ą Del Mar dlhodobo prev├ídzkuje ─Źast├ę telev├şzne reklamy, ktor├ę upozor┼łuj├║ miestnu komunitu na nadch├ídzaj├║ce udalosti. Ke─Ć sa za─Źali objavova┼ą soci├ílne m├ędi├í, tra┼ą pomaly chytila ÔÇőÔÇő┼ípicu, aby otestovala vody, ale spo─Źiatku to urobila bez konkr├ętnej strat├ęgie.

"Spustili sme Facebook pred za─Źiatkom sez├│ny v roku 2009, aby sa zistil verejn├Ż z├íujem o pripojenie na tra┼ą prostredn├şctvom soci├ílnych m├ędi├ş, ÔÇťuviedol Callan Green z Bailey Gardiner, marketingov├Ż partner spolo─Źnosti Del Mar.ÔÇť├Üspech, ktor├Ż sme videli bez komplexnej strat├ęgie, n├ís povzbudil, Ver├şme, ┼że v─Ćaka v├Ą─Ź┼íiemu rozm├Ż┼í─żaniu, ├║─Źelu a pl├ínovaniu by sme mohli zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą a splni┼ą na┼íe ciele. ÔÇťÔÇť

N├ísledn├ę opatrenia n├ísledne pridelili soci├ílnym sie┼ąam rozpo─Źet tradi─Źn├Żch m├ędi├ş, ale s jasn├Żm cie─żom.

fanúšikovia
Fan├║┼íikovia sa te┼íia "Kde tr├ívnik stretne surfovanie" na pretek├írskej dr├íhe Del Mar v ju┼żnej Kalifornii.

ÔÇ×Potrebovali sme premeni┼ą komunik├íciu na pomoc pri sledovan├ş,ÔÇť povedal Dado. ÔÇ×Na konci d┼ła sme skuto─Źne vyzvali n├í┼í t├şm, aby sa nielen chv├ílil, ak├ę je to skvel├ę, ale meral a sledoval, posil┼łoval zna─Źku a potom na trati sa premen├ş na tel├í, "

"Astronomická" Twitter aktivita

Pred za─Źiatkom sez├│ny za─Źala spolo─Źnos┼ą Del Mar propagova┼ą svoje str├ínky soci├ílnych m├ędi├ş v telev├şznych reklam├ích. Ako sez├│na za─Źala, vizu├ílna povaha skladby a soci├ílne m├ędi├í priniesli v├Żhern├║ kombin├íciu. V skuto─Źnosti prv├í fotografia uverejnen├í v roku 2007 Facebook sl├ívneho ko┼ła Zenyatty vypracoval viac ako 100 koment├írov od fan├║┼íikov dostihov a z├íbavy.

Zenyatta
Fotografie od plnokrvn├ęho majstra Zenyatty pritiahli viac ako 100 koment├írov a 391 lajk.

Marketingov├Ż t├şm bol povzbuden├Ż denne zdie─ża┼ą fotografie a vide├í fan├║┼íikov, celebr├şt, kon├ş, jazdcov a udalost├ş.

Nieko─żko strategick├Żch akci├ş v┼íak otvorilo dvere k roz┼íirovaniu soci├ílnych siet├ş na dostihovej dr├íhe. Na za─Źiatku sez├│ny spolo─Źnos┼ą Del Mar zorganizovala technologick├ę podujatie ÔÇ×Cool As EverÔÇť (jeho slogan), ktor├ę pritiahlo na tra┼ą 725 os├┤b ovplyv┼łuj├║cich soci├ílne m├ędi├í na v├Żlety a dar─Źeky. Ovplyv┼łovatelia soci├ílnych m├ędi├ş samozrejme ve─ża hovoria.

super technick├í udalos┼ą ako v┼żdy
Druh├ę v├Żro─Źn├ę podujatie Cool as Ever Tech spojilo webov├║ / tech sc├ęnu SoCal pre interakt├şvnu udalos┼ą.

"Suma Twitter aktivita tohto d┼ła bola astronomick├í, ÔÇťpovedal Green. ÔÇ×├Üspe┼íne sme pril├íkali ┼ípi─Źkov├Żch ovplyv┼łovate─żov soci├ílnych m├ędi├ş na tra┼ą a z├írove┼ł sme vytvorili online zvuky.ÔÇť

Del Mar tie┼ż zamestnan├Ż Facebook fan├║┼íikovia, ktor├ş h─żadaj├║ fan├║┼íika, ktor├Ż sa m├í objavi┼ą v reklame ÔÇ×Cool As EverÔÇť. Fan├║┼íikovia predlo┼żili fotografie a vysvetlenie, pre─Źo boli v skuto─Źnosti ÔÇ×skvel├ş ako v┼żdyÔÇť, ─Źo dostala Del Mar Facebook komunitn├ę rozpr├ívanie. V├ş┼ąazka, ┼żena, si u┼żila portr├ęt v reklame s karaoke v Del Mar.

Tra┼ą tie┼ż pridala do mixu ┼ítvorhrann├Ż ┼ítvor─Źek, ktor├Ż starostovi poskytol ┼ípeci├ílne o┼íetrenie, ktor├ę zah┼Ľ┼łalo prehliadku v├Żhern├ęho kruhu, st├┤l a ┼ítyri bezplatn├ę l├şstky na tra┼ą. viac Ka┼żd├Ż, kto sa zaregistroval viac ako trikr├ít, vyhral l├şstky za to, ┼że s├║ vern├Żmi fan├║┼íikmi.

Za sedem t├Ż┼żd┼łov to viedlo k 3, 863 z├íznamov z 2500 ─żud├ş, ─Źo je viac ako in├ę hlavn├ę atrakcie v okol├ş, ako napr├şklad Zoo v San Diegu, San Diego Wild Animal Park a Sea World.

vyššia.
Karta v Facebook vzd├íva pocty starostom trate t├Żm, ┼że venuje ─Ćal┼íie spojenie so spojen├şm Foursquare.

Nakoniec, aby sa sez├│na uzavrela, Del Mar nazval posledn├Ż de┼ł z├ívodu n├ízvom ÔÇ×De┼ł ocenenia fan├║┼íikovÔÇť, ktor├Ż tie┼ż sl├║┼żil na zv├Ż┼íenie ├║─Źasti v historicky menej preplnenom ─Źase, ke─Ć sa ┼íkola znova za─Źala. ak├Żko─żvek Facebook Ventil├ítor by mohol nasledova┼ą odkaz a po┼żiada┼ą o dva bezplatn├ę l├şstky do klubovne. To pritiahlo 905 ─żud├ş, ktor├ş zase m├ş┼łali peniaze za jedlo a n├ípoje na trati.

Twitter: Z├ív├Ązok ide oboma smermi

Okrem udalost├ş monitoruje spolo─Źnos┼ą Del Mar Twitter ├Üzko spom├şna meranie a mo┼żnosti ├║─Źasti. Marketingov├Ż t├şm spolo─Źnosti Del Mar r├Żchlo odpoved├í na ot├ízky a sleduje ─żud├ş a povzbudzuje ich, aby na ne odpovedali. Celkovo sa tra┼ą priamo zapojila s fan├║┼íikmi 3Tis├şckr├ít a spad├í do 80 percentil v Twitter ovplyvni┼ą meranie,

ÔÇ×Je to prvok z├íkazn├şckeho servisu, ktor├Ż oslovuje ─żud├ş, ktor├ş nevedeli, ┼że sme tam,ÔÇť povedal Green. ÔÇ×Sna┼żili sme sa reagova┼ą na ka┼żd├ęho, kto s nami hovoril.ÔÇť

Tra┼ą dokonca sleduje pr├şspevky o ─żu─Ćoch cestuj├║cich do San Diega a odosiela inform├ície o nadch├ídzaj├║cich udalostiach.

delmar twitter
Marketingov├Ż t├şm pozorne sleduje tweety a odpoved├í na v┼íetky @ pr├şspevky.

10 900 nov├Żch priate─żov

Ke─Ć sa sez├│na ofici├ílne uzavrela a marketing zaznamenal ─Ź├şsla, Dado mal NI, ak├Ż chcel. V priebehu sez├│ny Del Mar vytvorila na soci├ílnych sie┼ąach 10 900 nov├Żch priate─żov, ─Źo pomohlo zv├Ż┼íi┼ą tento n├írast 4,2 percento doch├ídzky. Bolo jasn├ę, ┼że soci├ílne m├ędi├í nie s├║ len konverz├ície.

ÔÇ×Na v┼íetko, ─Źo sme predstavili, boli stovky odpoved├ş. V tom ─Źase som si myslel: ÔÇ×P├íni, toto funguje. Nie s├║ to iba priatelia alebo sa mi p├í─Źia, ale naozaj n├ím chc├║ poveda┼ą, ako to rob├şme.ÔÇ×Bolo nesmierne pozit├şvne, ┼że Del Mar vyzerala ako miesto, kde m├í by┼ą toto leto.ÔÇť

Ako zosta┼ą ÔÇ×na cest├íchÔÇť so soci├ílnymi m├ędiami

Vie┼í, kto si – Najprv mus├şte ma┼ą siln├ę posolstvo o zna─Źke a potom posilni┼ą prostredn├şctvom soci├ílnych m├ędi├ş. Del Mar str├ívila roky zdokona─żovan├şm svojej zna─Źky a potom tieto spr├ívy komunikovala d├┤sledne a jasne na soci├ílnych m├ędi├ích.

opatrenia – Stanovte konkr├ętne ciele a cestu, ako sa tam dosta┼ą. Potom zmerajte v┼íetky polo┼żky, ktor├ę potrebujete vedie┼ą, ak ste dosiahli svoje ciele. Cie─ż Del Mar: tel├í na trati.

Zosta┼łte pravidelne – Uverej┼łujte zauj├şmav├Ż obsah – ─Źasto. V─Ćaka tomu s├║ fan├║┼íikovia a fan├║┼íikovia informovan├ş a zapojen├ş.

Dajte veci pre─Ź – Spolo─Źnos┼ą Del Mar rozdala v sez├│ne 2010 tis├şce bezplatn├Żch vstupeniek, ─Ź├şm pomohla z├şska┼ą nov├Żch vern├Żch fan├║┼íikov, ktor├ş rozpr├ívaj├║ svojim priate─żom a vracaj├║ sa.

Ako m├┤┼żete uplatni┼ą my┼ílienky spolo─Źnosti Del Mar na z├şskanie vlastnej kari├ęry v soci├ílnych m├ędi├ích? Ako posiln├şte svoju zna─Źku na soci├ílnych kan├íloch? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.