Ako soci├ílne m├ędi├í pril├íkali ─Ćal┼í├şch 27 000 ─żud├ş do zamestnania

V ju┼żnej Kalifornii je z├ívodisko Del Mar miesto, kde sa d├í vidie┼ą a vidie┼ą. A teraz je to miesto na registr├íciu, tweetovanie a publikovanie Facebook,

T├íto 71-ro─Źn├í in┼ítit├║cia v ju┼żnej Kalifornii pri┼ąahuje ka┼żd├ę leto tis├şce konsk├Żch dostihov, jej skvel├ę bary a re┼ítaur├ície a ru┼ín├Ż zoznam prehliadok a festivalov.

Rovnako ako na mnoh├Żch miestach v z├íbavnom priemysle sa v┼íak podiel spolo─Źnosti Del Mar v posledn├Żch rokoch zn├ş┼żil v d├┤sledku kr├şzovej ekonomiky. V roku 2010 v┼íak t├íto piese┼ł pridala do svojej marketingovej l├şnie nov├║ hviezdu: soci├ílne m├ędi├í.

Prakticky ┼żiadne ─Ćal┼íie marketingov├ę zmeny., soci├ílne m├ędi├í zv├Ż┼íili ├║─Źas┼ą v minulej sez├│ne o jednu 4,2 percenta.

ÔÇ×Toto je n├írast o 27 000 tielCraig Dado, senior viceprezident pre marketing spolo─Źnosti Del Mar Racetrack, povedal: ÔÇ×V tejto ekonomike mus├şm by┼ą ├║primn├Ż, bolo to trochu prekvapuj├║ce.ÔÇť

z├ívod jedenDel Mar Racetrack je miesto, kde bude leto v ju┼żnej Kalifornii.

organiz├ície: Hip├│dromo Del MarSpracov├ívanie soci├ílnych ┼ítatist├şk a ┼ítatistika:

uveden├ę:

 • 24 000 n├ív┼ítev z Facebook na webov├║ str├ínku Del Mar Racetrack
 • Vykupen├Żch 965 l├şstkov Facebook dostihov├í st├ívka
 • 10 900 nov├Żch pou┼ż├şvate─żov soci├ílnych m├ędi├ş v sez├│ne 2010
 • 1,8 mili├│ny zobrazen├ş prostredn├şctvom soci├ílnych siet├ş
 • Ro─Źn├Ż n├írast o 27 000 ─żud├ş – alebo 4,2 percento
 • A s├║ vonku!

  Del Mar nie je va┼ía tradi─Źn├í dostihov├í dr├íha. Tam budete pravdepodobne vidie┼ą reggae kapely a psie preteky ako plnokrvn├şci a d├ímy v klob├║koch. Tra┼ą zah┼Ľ┼ła desiatky podujat├ş po─Źas sedemt├Ż┼żd┼łovej letnej sez├│ny ka┼żd├Ż rok.

  V─Ćaka siln├ęmu ├║siliu zna─Źky Del Mar sa st├íle viac st├íva ÔÇ×sc├ęnouÔÇť dokonca sa objavuj├║ na HBO ÔÇ×EntourageÔÇť a ABC ÔÇ×The BachelorÔÇť, ako aj na in├Żch v├Żznamn├Żch telev├şznych ┼íou a filmoch.

  Del Mar u┼ż publikoval ─Źast├ę telev├şzne reklamy, aby upozornil miestnu komunitu na nadch├ídzaj├║ce udalosti. Ke─Ć sa za─Źali objavova┼ą soci├ílne m├ędi├í, banner sa pomaly vydal na nohy, aby otestoval vody, ale spo─Źiatku to urobil bez konkr├ętnej strat├ęgie.

  "Spustili sme Facebook pred za─Źiatkom sez├│ny 2009, aby sa zistil verejn├Ż z├íujem o pripojenie na tra┼ą prostredn├şctvom soci├ílnych m├ędi├ş, ÔÇťuviedla Callan Green z marketingu Bailey Gardiner, marketingov├ęho partnera spolo─Źnosti Del Mar.ÔÇť├Üspech, ktor├Ż sme videli bez komplexnej strat├ęgie, n├ís povzbudil, Ver├şme, ┼że v─Ćaka v├Ą─Ź┼íej reflexii, ├║─Źelu a pl├ínovaniu by sme mohli zv├Ż┼íi┼ą n├ív┼ítevnos┼ą a dosiahnu┼ą na┼íe ciele. ÔÇť

  V├Żsledkom bolo, ┼że n├ísledn├ę opatrenia prerozdelili rozpo─Źet na tradi─Źn├ę m├ędi├í na soci├ílne siete, ale s jasn├Żm cie─żom.

  fanúšikovia
  Fan├║┼íikovia, ktor├ş maj├║ radi ÔÇ×kde tr├ívnik stretne surfÔÇť na autodr├│me Del Mar v ju┼żnej Kalifornii.

  ÔÇ×Potrebovali sme premeni┼ą komunik├íciu na pomoc na trati,ÔÇť povedal Dado. ÔÇ×Na konci d┼ła sme naozaj vyzvali n├í┼í t├şm, aby sa nielen vychva─żoval o tom, ak├Ż je skvel├Ż, ale o meran├ş a monitorovan├ş, posil┼łovan├ş zna─Źky a potom na trati sa premen├ş na tel├í, "

  "Astronomická" Twitter aktivita

  Pred za─Źiatkom sez├│ny za─Źala spolo─Źnos┼ą Del Mar propagova┼ą svoje str├ínky soci├ílnych m├ędi├ş v telev├şznych reklam├ích. Na za─Źiatku sez├│ny bola vizu├ílna charakteristika skladby a soci├ílnych m├ędi├ş v├Żhernou kombin├íciou. V skuto─Źnosti prv├í fotografia uverejnen├í v roku 2007 Facebook sl├ívneho ko┼ła Zenyatty vypracoval viac ako 100 koment├írov fan├║┼íikov dostihov a z├íbavy.

  Zenyatta
  Fotografie majstra Zenyatty prilákali viac ako 100 komentárov a 391 lajk.

  Marketingov├Ż t├şm bol povzbuden├Ż zdie─żan├şm denn├Żch fotografi├ş a vide├ş fan├║┼íikov, celebr├şt, kon├ş, jazdcov a udalost├ş.

  Nieko─żko strategick├Żch akci├ş v┼íak otvorilo dvere na roz┼í├şrenie soci├ílnych siet├ş na dostihovej dr├íhe. Na za─Źiatku sez├│ny spolo─Źnos┼ą Del Mar zorganizovala technologick├ę podujatie ÔÇ×Cool As EverÔÇť (jeho slogan), ktor├ę pritiahlo na tra┼ą 725 os├┤b ovplyv┼łuj├║cich soci├ílne m├ędi├í na jazdy a dary. Ovplyv┼łovatelia soci├ílnych m├ędi├ş samozrejme ve─ża hovoria.

  skvel├í technologick├í udalos┼ą ako v┼żdyDruh├ę v├Żro─Źn├ę podujatie Cool as Ever Tech spojilo webov├║ / technick├║ sc├ęnu spolo─Źnosti SoCal pre interakt├şvnu udalos┼ą.

  "Suma Twitter aktivita tohto d┼ła bola astronomick├í, ÔÇťpovedal Green. ÔÇ×├Üspe┼íne sme pril├íkali ┼ípi─Źkov├Żch ovplyv┼łovate─żov soci├ílnych m├ędi├ş na tra┼ą a z├írove┼ł sme vytvorili online zvuky.ÔÇť

  Del Mar tie┼ż zamestnan├Ż Facebook fan├║┼íikovia, ktor├ş h─żadaj├║ fan├║┼íika, ktor├Ż sa m├í objavi┼ą v reklame ÔÇ×Cool As EverÔÇť. Fan├║┼íikovia poslali fotografie a vysvetlenie, pre─Źo boli v skuto─Źnosti ÔÇ×skvel├ş ako v┼żdyÔÇť, ─Źo Del Mar dostala Facebook hovorenie v komunite. V├ş┼ąazka, ┼żena, urobila portr├ęt v karaoke reklame v Del Mar.

  Skladba pridala do mixu aj Foursquare a starostovi poskytla ┼ípeci├ílne o┼íetrenie, ktor├ę zah┼Ľ┼łalo prehliadku v├Żhern├ęho kruhu, st├┤l a ┼ítyri bezplatn├ę l├şstky na tra┼ą. viac Ka┼żd├Ż, kto sa zaregistroval viac ako trikr├ít, vyhral vstupenky za to, ┼że je vern├Żm fan├║┼íikom.

  Za sedem t├Ż┼żd┼łov to viedlo k 3863 registr├íci├ş 2500 ─żud├ş, ─Źo je viac ako in├ę d├┤le┼żit├ę atrakcie v tejto oblasti, ako napr├şklad Zoo v San Diegu, San Diego Wild Animal Park a Sea World.

  star┼í├ş.
  Sprievodca v Facebook pocta starostom trate, ─Ź├şm vystavuje odkaz Foursquare ─Ćal┼íiemu vystaveniu.

  Nakoniec, na konci sez├│ny, ozna─Źila spolo─Źnos┼ą Del Mar posledn├Ż de┼ł z├ívodu ÔÇ×De┼ł ocenenia fan├║┼íikovÔÇť, ktor├Ż tie┼ż sl├║┼żil na zv├Ż┼íenie ├║─Źasti v historicky menej vy┼ąa┼żenom obdob├ş, ke─Ć sa ┼íkola znova za─Źala. ┼żiadny Facebook Ventil├ítor m├┤┼że nasledova┼ą odkaz a po┼żiada┼ą o dva bezplatn├ę l├şstky do klubovne. To pritiahlo 905 ─żud├ş, ktor├ş zase m├ş┼łali peniaze za jedlo a n├ípoje na trati.

  Twitter: Z├ív├Ązok ide oboma smermi

  Okrem udalost├ş monitoruje spolo─Źnos┼ą Del Mar Twitter Podrobne sa uv├ídza meranie a mo┼żnosti ├║─Źasti. Marketingov├Ż t├şm spolo─Źnosti Del Mar r├Żchlo odpoved├í na ot├ízky a sleduje ─żud├ş a povzbudzuje ich, aby odpovedali. Celkovo sa tra┼ą priamo zapojila do spolupr├íce s fan├║┼íikmi 3Tis├şckr├ít a pad├í ─Ćalej Percentil 80 palcov Twitter ovplyvni┼ą meranie,

  ÔÇ×Je to prvok z├íkazn├şckeho servisu, ktor├Ż oslovuje ─żud├ş, ktor├ş nevedeli, ┼że sme tam,ÔÇť povedal Green. ÔÇ×Sna┼ż├şme sa reagova┼ą na ka┼żd├ęho, kto s nami hovoril.ÔÇť

  Tra┼ą sleduje aj pr├şspevky o ─żu─Ćoch cestuj├║cich do San Diega a odosiela inform├ície o nadch├ídzaj├║cich udalostiach.

  delmar twitterMarketingov├Ż t├şm pozorne sleduje tweety a odpoved├í na v┼íetky @ pr├şspevky.

  10 900 nov├Żch priate─żov

  Ke─Ć sa sez├│na ofici├ílne skon─Źila a ─Ź├şsla sa dostali na trh, spolo─Źnos┼ą Dado z├şskala po┼żadovan├║ n├ívratnos┼ą invest├şci├ş. V priebehu sez├│ny Del Mar vytvorila na soci├ílnych m├ędi├ích 10 900 nov├Żch priate─żov, ─Źo pomohlo zv├Ż┼íi┼ą tento n├írast 4,2 percento doch├ídzky. Uk├ízalo sa, ┼że soci├ílne m├ędi├í nie s├║ len konverz├ície.

  ÔÇ×Na v┼íetko, ─Źo sme predstavili, existovali stovky odpoved├ş. V tom ─Źase som si myslel: ÔÇ×P├íni, toto funguje. Nie s├║ to len priatelia alebo sa mi p├í─Źia, ale naozaj n├ím chc├║ poveda┼ą, ako to rob├şme.Dado povedal: ÔÇ×Bolo nesmierne pozit├şvne, ┼że sa Del Mar zdalo toto miesto ako toto leto.ÔÇť

  Ako zosta┼ą ÔÇ×na cest├íchÔÇť so soci├ílnymi m├ędiami

  Vie┼í, kto si – Najprv mus├şte ma┼ą siln├ę posolstvo o zna─Źke a potom ho posilni┼ą prostredn├şctvom soci├ílnych m├ędi├ş. Del Mar str├ívila roky zdokona─żovan├şm svojej zna─Źky a potom tieto spr├ívy d├┤sledne a jasne oznamovala na soci├ílnych sie┼ąach.

  opatrenia – Stanovte konkr├ętne ciele a cestu, ako sa tam dosta┼ą. Zmerajte v┼íetky polo┼żky, ktor├ę potrebujete vedie┼ą, ak ste dosiahli svoje ciele. Cie─ż Del Mar: tel├í na trati.

  Zosta┼łte pravidelne – Uverej┼łujte zauj├şmav├Ż obsah – ─Źasto. V─Ćaka tomu s├║ fan├║┼íikovia informovan├ş a zapojen├ş.

  Darujte veci – Spolo─Źnos┼ą Del Mar distribuovala v sez├│ne 2010 tis├şce bezplatn├Żch vstupeniek, ─Ź├şm pomohla vyhra┼ą nov├Żch vern├Żch fan├║┼íikov, ktor├ş hovoria svojim priate─żom a vracaj├║ sa.

  Ako m├┤┼żete uplatni┼ą my┼ílienky spolo─Źnosti Del Mar na z├şskanie vlastnej kari├ęry v soci├ílnych m├ędi├ích? Ako posiln├şte svoju zna─Źku na soci├ílnych kan├íloch? Svoje koment├íre zanechajte v poli ni┼ż┼íie.