Ako sledova┼ą straten├Ż alebo ukradnut├Ż syst├ęm Android

Vieme, ak├ę hrozn├ę je n├íhle strati┼ą alebo ukradn├║┼ą smartphone. Okrem straty drah├ęho zariadenia s├║ ohrozen├ę aj va┼íe inform├ície a s├║bory. Dobrou spr├ívou je, ┼że Android m├┤┼żete v tak├Żchto situ├íci├ích sledova┼ą v─Ćaka vlastnej funkcii spolo─Źnosti Google.

Najlep┼íie na tom je, ┼że je pr├ştomn├ę na akomko─żvek zariaden├ş s Androidom. Sta─Ź├ş zapn├║┼ą zariadenie a GPS. Ak chcete zisti┼ą, ako presne t├║to funkciu pou┼ż├şva┼ą na sledovanie syst├ęmu Android, pre─Ź├ştajte si ni┼ż┼íie uveden├ę tipy na v├Żu─Źbu.

Pou┼ż├şvanie funkcie N├íjs┼ą moje zariadenie

sledova┼ą Android

Ako sme u┼ż spomenuli, spolo─Źnos┼ą Google m├í k dispoz├şcii funkciu N├íjs┼ą moje zariadenie, ktor├í je k dispoz├şcii v┼íetk├Żm smartphones s nain┼ítalovan├Żm syst├ęmom Android. Pou┼ż├şva sa na sledovanie syst├ęmu Android a na dia─żku vykon├íva niektor├ę bezpe─Źnostn├ę opatrenia v pr├şpade straty zariadenia.

Na pou┼żitie tejto funkcie existuje nieko─żko ┼ípecifik├íci├ş. Najsk├┤r ho zapnite na smartf├│ne, ─Źo sa predvolene st├íva na v┼íetk├Żch zariadeniach. To je sp├┤sob, ktor├Żm je v poriadku zisti┼ą, ┼że funkcia existuje a┼ż po strate zariadenia.

Ak ju v┼íak chcete skontrolova┼ą, t├íto mo┼żnos┼ą sa nach├ídza v nastaveniach na karte ÔÇ×Zabezpe─ŹenieÔÇť. Je zrejm├ę, ┼że spolo─Źnos┼ą Google m├í r├┤zne po┼żiadavky, aby t├íto funkcia fungovala tak, ako by mala. M├┤┼żete ich vidie┼ą ni┼ż┼íie:

 • Zariadenie mus├ş by┼ą zapnut├ę;
 • Mus├şte sa prihl├ísi┼ą do svojho ├║─Źtu Google.
 • Mus├ş by┼ą pripojen├Ż k ├║dajom mobiln├ęho telef├│nu alebo Wi-Fi;
 • Mus├ş by┼ą vidite─żn├Ż na Google Play;
 • Mus├şte ma┼ą povolen├║ polohu.
 • Toto s├║ ve─żmi z├íkladn├ę faktory, ktor├ę s├║ u┼ż predvolene vo v├Ą─Ź┼íine povolen├ę smartphones, Ke─Ć to chcete n├íjs┼ą, mali by ste prejs┼ą na str├ínku ÔÇ×N├íjs┼ą moje zariadenieÔÇť. urob to pomocou odkazu ni┼ż┼íie.

  Ako sledova┼ą Android

  Predt├Żm mus├şte ma┼ą svoju vlastn├║ aplik├íciu N├íjs┼ą moje zariadenie, ale teraz je to nat├şvna funkcia syst├ęmu Android. Ke─Ć teda nav┼ít├şvite web a prihl├ísite sa do toho ist├ęho ├║─Źtu Google, ktor├Ż pou┼ż├şvate na svojom zariaden├ş, zobrazia sa z├íkladn├ę inform├ície.

  sledova┼ą umiestnenie syst├ęmu Android

  Zah┼Ľ┼ła to model zariadenia, ku ktor├ęmu je sie┼ą pripojen├í, ├║rove┼ł nabitia bat├ęrie a presn├ę umiestnenie na mape. To v┼íetko s├║ cenn├ę inform├ície pri sledovan├ş straten├ęho syst├ęmu Android.

  Ako sme u┼ż spomenuli, je mo┼żn├ę z├şska┼ą inform├ície pomocou GPS a internetu. Ak tieto funkcie nemaj├║, inform├ície bud├║ menej ─Źast├ę. To ist├ę plat├ş, ak je zariadenie vypnut├ę.

  Na u─żah─Źenie tohto procesu m├┤┼żete pou┼żi┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×Prehra┼ą zvukÔÇť.

  sledova┼ą android vyd├íva zvuk

  V─Ćaka tomu bude zariadenie prehr├íva┼ą zvuk 5 min├║t bez zastavenia, dokonca aj v tichom re┼żime. Ako vid├şte, je skvel├ę n├íjs┼ą zariadenie, ak ste u┼ż k nemu ve─żmi bl├şzko.

  In├ę N├íjdite mo┼żnosti m├┤jho zariadenia

  ─Äal┼íou v├Żhodou pou┼ż├şvania slu┼żby Vyh─żad├ívanie mojich zariaden├ş Google je to, ┼że m├íte mo┼żnosti, aj ke─Ć Android nem├┤┼żete sledova┼ą okam┼żite. Zariadenie m├┤┼żete uzamkn├║┼ą napr├şklad pomocou mo┼żnosti ÔÇ×Chr├íni┼ą zariadenieÔÇť.

  ukradnut├ę zariadenie

  To znamen├í, ┼że zariadenie je ├║plne zablokovan├ę a op├║┼í┼ąa v├í┼í ├║─Źet Google. St├íle ich m├┤┼żete sledova┼ą, ale va┼íe ├║daje bud├║ pri pokuse o sledovanie syst├ęmu Android bezpe─Źnej┼íie.

  Druh├Żm najdramatickej┼í├şm opatren├şm je pou┼żitie mo┼żnosti ÔÇ×Vymaza┼ą zariadenieÔÇť.

  vymaza┼ą ├║daje

  T├Żmto sa jednoducho odstr├ínia v┼íetky ├║daje z v├í┼ího zariadenia a u┼ż nebudete m├┤c┼ą sledova┼ą Android. Odpor├║─Źame to, ak nem├┤┼żete n├íjs┼ą zariadenie a nechcete strati┼ą ├║daje a s├║bory.

  Ke─Ć┼że spolo─Źnos┼ą Google z├ílohuje v┼íetko do cloudu, je zrejm├ę, ┼że ├║daje m├┤┼żete obnovi┼ą na inom smartf├│ne. V tejto situ├ícii to v┼íak st├íle nie je zl├í mo┼żnos┼ą.

  Ka┼żdop├ídne m├┤┼żete vidie┼ą, ak├ę ─żahk├ę je n├íjs┼ą polo┼żku N├íjs┼ą moje zariadenie na sledovanie syst├ęmu Android, v┼íak?

  Tip ─Źl├ínku: Ako blokova┼ą slu┼żbu WhatsApp v pr├şpade odcudzenia telef├│nu

  Podarilo sa v├ím udr┼ża┼ą krok s Androidom?

  M├┤┼żete sledova┼ą na┼íe tipy na sledovanie straten├ęho alebo ukradnut├ęho syst├ęmu Android? Nezabudnite teda zanecha┼ą koment├ír, ktor├Ż n├ím hovor├ş, ─Źo si mysl├şte o tutori├íle a ─Źi existuj├║ nejak├ę ─Ćal┼íie n├ívrhy, ktor├ę by pod─ża v├ís mali by┼ą tu.