Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy)

Ch├Żbala v├ím akcia na OH 2016 v Riu?

Doposia─ż okrem skuto─Źn├Żch ┼íportov├Żch udalost├ş bolo aj ve─ża z├íbavy. Vyskytli sa ┼íkand├íly, ako napr├şklad po─Źiato─Źn├Ż bar Julie Efimovej v Rusku a tich├í obnova dopingu. V Guanabarskom z├ílive sa vyskytli probl├ęmy so zat├║lan├Żmi gu─żkami, zni─Źen├şm pol├şcie bez dozoru pol├şciou a v├Żbuchom pol├şcie.

Potom s├║ tu ─Ćal┼íie in┼ípirat├şvne pr├şbehy, ako napr├şklad najr├Żchlej┼í├ş ragbyov├Ż hr├í─Ź Carlin Isles, ktor├ęho odhodlanie ho v detstve priviedlo z bezdomovectva a detsk├ęho domova k jedn├ęmu z najlep┼í├şch hr├í─Źov rugby na svete. A nehovoriac o tom, ┼że je len jedn├Żm z 10 500 ┼íportovcov z 205 r├┤znych kraj├şn, ktor├ş v t├Żchto hr├ích s├║┼ąa┼żia proti sebe.

Aj vy m├┤┼żete by┼ą s├║─Źas┼ąou celosvetov├ęho publika, ktor├ę je svedkom t├Żchto ├║┼żasn├Żch v├Żkonov a zauj├şmav├Żch udalost├ş, a m├┤┼żete to urobi┼ą zo svojho syst├ęmu Android. Aj ke─Ć lietanie do Braz├şlie a sledovanie z├ípasov na┼żivo m├┤┼żu by┼ą tento rok mimo dosahu, st├íle existuje mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch sp├┤sobov, ako si tieto hry m├┤┼żete pozrie┼ą.

Diskutujeme o streamovan├ş webov├Żch str├ínok, sledovan├ş na zariaden├ş Android TV a pou┼ż├şvan├ş ┼íportov├Żch alebo spravodajsk├Żch aplik├íci├ş a soci├ílnych m├ędi├ş. Mnoho z t├Żchto aplik├íci├ş poskytuje aj nabit├Ż rozvrh udalost├ş, tak┼że m├┤┼żete n├íjs┼ą konkr├ętne to, ─Źo v├ís zauj├şma.

S├║visiace ─Źl├ínky: N├ístroje a pr├şslu┼íenstvo Android, ktor├ę m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą na olympi├íde v Riu

1. Sledujte olympijsk├ę hry v Riu prostredn├şctvom streamovacej aplik├ície na Android TV

Google dok├ízal presved─Źi┼ą nieko─żko vysielate─żov, aby nasadili niektor├ę z najlep┼í├şch ─Źast├ş hier YouTube. A tam sa n├íhodou stane aplik├ícia s n├ízvom YouTube pre Android TV, ktor├Ż pon├║ka hlasov├ę vyh─żad├ívanie. Ak d├ívate prednos┼ą streamovaniu priamo z mobiln├ęho zariadenia, existuje aj a YouTube mobiln├í aplik├ícia. Len pre inform├íciu, u┼ż sa vyskytlo nieko─żko s┼ąa┼żnost├ş na kvalitu videa pomocou aplik├ície Android TV.

Olympiády YouTube

Tie┼ż to nebude tak├ę, ako ke─Ć sledujete cel├║ udalos┼ą. V├Ą─Ź┼íina zachyten├Żch momentov je v┼íak v re├ílnom ─Źase a pon├║kaj├║ 360-stup┼łov├ę zobrazenie. Budete sa musie┼ą zmieri┼ą s niektor├Żmi reklamami, ktor├ę be┼żne rob├şte YouTube. Aj ke─Ć sa olympijsk├ę hry skon─Źia, m├┤┼żete sa pomocou tejto aplik├ície prihl├ísi┼ą na odber konkr├ętnych kan├ílov, ak chcete.

YouTube pre Android TV

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

YouTube Mobilná aplikácia

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

2. Oficiálna aplikácia Olympics pre Android

T├íto aplik├ícia bude pre v├ís obzvl├í┼í┼ą zauj├şmav├í, ak ste milovn├şkom olympijskej hist├│rie alebo chcete, aby sa kri┼ít├í─żov├í gu─ża pozerala na bud├║ce olympijsk├ę spr├ívy. M├┤┼żete si pozrie┼ą video z lond├Żnskych hier 1908 alebo sa dozvedie┼ą o novink├ích t├Żkaj├║cich sa olympijsk├Żch hier v Pchjong─Źchangu v roku 2018. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia pova┼żovali za u┼żito─Źn├ę uchov├íva┼ą si z├íznamy o sk├│re a sk├│re pod─ża ┼íportovcov, ┼íportu a udalost├ş. Tak├ęto aplik├ície m├┤┼żu by┼ą skvel├ę, ak m├íte nabit├Ż program a nem├íte luxus zosta┼ą prilepen├Ż k telev├şzoru.

Olympijská aplikácia

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia v┼íak uviedli, ┼że k inform├íci├ím ch├Żbaj├║ alebo je k nim ┼ąa┼żk├Ż pr├şstup. Zd├í sa, ┼że to, ku ktor├Żm inform├íci├ím a vizu├ílom m├íte pr├şstup, neprich├ídza pr├şli┼í r├Żchlo; aplik├ícia m├┤┼że by┼ą dos┼ą pomal├í. Navig├ícia nie je stra┼íne intuit├şvna a niektor├ę funkcie sa zdaj├║ by┼ą nefunk─Źn├ę.

Zd├í sa, ┼że ─żudia nie s├║ pr├şli┼í sklaman├ş z vizu├ílnych komponentov aplik├ície, ktor├í obsahuje vide├í aj fotografie z tohtoro─Źn├Żch olympijsk├Żch hier, ako aj z predch├ídzaj├║cich. In├ş pova┼żovali rozlo┼żenie za ─Źist├ę a r├Żchlos┼ą im vyhovovala. Ni┼ż┼íie sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą sami.

Olympi├ída – ofici├ílna aplik├ícia

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

3. Streamujte aplik├ície NBC do zariadenia Chromecast alebo do svojho syst├ęmu Android

Na pou┼ż├şvanie niektorej z aplik├íci├ş NBC je potrebn├ę k├íblov├ę predplatn├ę, ale ak to potrebujete len na mal├ę olympijsk├ę sledovanie, m├┤┼żete vyu┼żi┼ą bezplatn├║ 30-min├║tov├║ sk├║┼íobn├║ verziu (alebo si po┼żi─Źa┼ą prihlasovacie ├║daje priate─ża). Mohlo by to st├í┼ą za to, aby ste videli poradie medail├ş, streamovanie jednotliv├Żch olympijsk├Żch udalost├ş, v├Żsledky v re├ílnom ─Źase a video na po┼żiadanie.

┼áportov├í aplik├ícia pon├║ka upozornenia push, aby ste si mohli pam├Ąta┼ą, ktor├ę akcie sa ─Źoskoro bud├║ kona┼ą. Pou┼ż├şvatelia sa s┼ąa┼żovali na kvalitu videa (niektor├ş tvrdia, ┼że sa mu to po─Źas rekl├ím zd├í by┼ą v poriadku; len nie na udalosti) a nekompatibilitu poskytovate─żov, ale aktualiz├ícia zlep┼íila mnoho ─Ćal┼í├şch probl├ęmov.

Aplikácia NBC

Pred t├Żmto augustom bolo streamovanie NBC do Chromecastu n├íro─Źn├ę, ak nie nemo┼żn├ę. A ke─Ć┼że spolo─Źnos┼ą NBC dr┼żala v├Żhradne americk├Ż kontrakt na vysielanie olympijsk├Żch hier a nepon├║kala ┼żiadnu podporu pre Android TV, mo┼żnosti boli ve─żmi obmedzen├ę.

Jedin├Ż sp├┤sob, ako to ob├şs┼ą, bolo streamova┼ą aplik├íciu do telef├│nu alebo tabletu Android a potom do zariadenia Chromecast zo zariadenia Android. St├íle to m├┤┼żete urobi┼ą, ale teraz, ak chcete u┼íetri┼ą na bat├ęrii svojho Androidu, aplik├ície NBC teraz podporuj├║ streamovanie Chromecastu priamo. Aj ke─Ć sa pod─ża pou┼ż├şvate─żov st├íle zd├í, ┼że m├í ur─Źit├ę probl├ęmy s preru┼íovan├Żm pripojen├şm.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Najlep┼íie aplik├ície Chromecast pre Android

NBC Sports

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

Olympi├ída NBC – Spr├ívy a v├Żsledky

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

4. Za┼żite olympijsk├ę hry vo virtu├ílnej realite pomocou Samsung VR

Ak vlastn├şte n├íhlavn├║ s├║pravu Samsung VR Gear, m├┤┼żete by┼ą prakticky na olympijsk├Żch hr├ích. Dobre, to m├┤┼że by┼ą kus, vzh─żadom na to, ┼że va┼ía najlep┼íia delov├í gu─ża nemus├ş zodpoveda┼ą schopnostiam olympijsk├Żch pot├ípa─Źov. Napriek tomu budete ma┼ą pr├şstup k najmenej 85 hodin├ím obsahu, ktor├Ż v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş nebude ma┼ą – pokia─ż ne┼żijete v New Yorku – a potom si ho m├┤┼żete pozrie┼ą v predv├ídzacej miestnosti Samsung 837. A aj ke─Ć nem├íte pri sebe n├íhlavn├║ s├║pravu, aplik├íciu VR m├┤┼żete na svojom Samsung S6, S6 alebo Note st├íle sledova┼ą 5.

Gear VR

Ak chcete so svojimi n├íhlavn├Żmi s├║pravami VR Gear vyu┼żi┼ą olympijsk├ę hry na maximum, budete si chcie┼ą nain┼ítalova┼ą ni┼ż┼íie uveden├║ aplik├íciu NBC Sports, ku ktorej budete st├íle musie┼ą doda┼ą poverenia pre k├íbel. V aplik├ícii prejdite na Exkluz├şvny obsah VR. Zapojte telef├│n do n├íhlavnej s├║pravy. Upozor┼łujeme, ┼że aplik├íciu NBC Sports si budete musie┼ą stiahnu┼ą aj v obchode Oculus.

Bude vhodn├ę sledova┼ą basketbal, otv├íracie a z├ívere─Źn├ę ceremoni├íly, gymnastiku, volejbal, atletiku, box, pot├ípanie, ┼íerm a najd├┤le┼żitej┼íie body. Technol├│gia by sa mohla a pravdepodobne e┼íte bude zlep┼íova┼ą, ale je to sp├┤sob, ako presko─Źi┼ą reklamy. Nie je to v┼íak ┼żiv├ę-me┼íkanie je asi 24 hod├şn. Headset pravdepodobne sp├┤sob├ş, ┼że ostatn├ş urobia dvojn├ísobn├Ż z├íber, ale je to celkom pohodln├ę.

NBC Sports

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

Samsung VR

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

5. ┼Żiadny k├íbel? ┼Żiadny probl├ęm so Sling TV v syst├ęme Android

T├íto internetov├í slu┼żba pon├║ka v┼íetky hlavn├ę kan├íly, ktor├ę ukazuj├║ olympijsk├ę hry. To neznamen├í, ┼że je bezplatn├Ż – slu┼żba m├┤┼że fungova┼ą kdeko─żvek od 20 do 40 dol├írov mesa─Źne, v z├ívislosti od bal├şka alebo kombin├ície bal├şkov, ktor├ę si vyberiete. Slu┼żba webov├í telev├şzia pon├║ka bezplatn├ę 7-denn├í sk├║┼íka; a je v┼íak k dispoz├şcii pre Android. Sling TV tie┼ż nevy┼żaduje ┼żiadnu dlhodob├║ zmluvu ani v├ís neprekvap├ş poplatkami.

ESPN

Mo┼żnos┼ą modrej vrstvy je pravdepodobne va┼íou najlep┼íou st├ívkou na z├şskanie maxim├ílneho olympijsk├ęho pokrytia, preto┼że zah┼Ľ┼ła v┼íetky kan├íly NBC vr├ítane MSNBC a CNBC bez poplatku za mesiac august. Tieto s├║ s├║─Źas┼ąou bal├şka World News Extra, ktor├Ż be┼żne stoj├ş $5 viac na doplnenie. Samotn├Ż modr├Ż bal├ş─Źek be┼żne stoj├ş 25 dol├írov mesa─Źne, ktor├Ż sa pou┼żije na va┼íu kreditn├║ kartu, ak zabudnete zru┼íi┼ą sk├║┼íobn├║ verziu.

Ak sa rozhodnete prida┼ą k bal├şku Sports Extra, ktor├Ż je $5 e┼íte viac do augusta z├şskate Golf Channel, ESPNEWS, SEC Network, ESPNU, beIN Sports, Outside Television, NFL RedZone, Univision Deportes Network, ESPN Goal Line, ESPN Basees Loaded a ESPN Buzzer Beater.

Sling TV

Ako sledova┼ą olympijsk├ę hry v Riu na svojom zariaden├ş Android (5 Met├│dy) 2

Záver

Medzi v┼íetk├Żmi bezplatn├Żmi sk├║┼íobn├Żmi verziami a uveden├Żmi aplik├íciami ste mohli pre┼żi┼ą zvy┼íok olympijsk├Żch hier bez toho, aby ste museli plati┼ą cent. Tie┼ż m├íte na v├Żber, ako a ─Źo chcete z tohtoro─Źn├Żch letn├Żch hier vidie┼ą. Pravdepodobne pozn├íte ─żud├ş, ktor├ş by po─Źas olympijsk├Żch hier nikdy neopustili gau─Ź, keby mal vstavan├ę soci├ílne zariadenie, alebo by ste mohli by┼ą jedn├Żm z nich. Alebo ste pr├şli┼í zanepr├ízdnen├ş pr├ícou a de┼ąmi, aby ste si mohli sadn├║┼ą a sledova┼ą cel├║ udalos┼ą, ale napriek tomu chcete vedie┼ą v├Żsledky. Tak ─Źi onak, alebo pre t├Żch medzi t├Żm, je tu aplik├ícia alebo slu┼żba pre v├ís.

Boli ste sklaman├Ż z niektorej z t├Żchto aplik├íci├ş alebo slu┼żieb? Stretli ste sa s nejak├Żmi probl├ęmami? Ktor├Ż bol v├í┼í ob─ż├║ben├Ż? Ak├Ż je v├í┼í ob─ż├║ben├Ż moment olympijsk├Żch hier? Po┼ílite n├ím svoje my┼ílienky.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku