Ako skryť svoju IP adresu?

Všetci sme už počuli o IP adresách a o tom, ako je dôležité ich skryť, obzvlášť v dnešnej dobe. Internet, ktorý sme poznali pred desaťročím alebo dvoma, je už dávno preč, najmä keď väčšina spoločností pomaly prechádza na plnú online prevádzku. Napriek tomu, že prináša množstvo výhod, existujú aj nevýhody.

V dnešnej dobe je internet plný všetkých druhov malvérových útokov, takže udržať sa v bezpečí a udržať v tajnosti osobné informácie je stále náročnejšie. S postupujúcim internetom sa vyvíjajú aj útoky, ktoré sú oveľa sofistikovanejšie a jemnejšie než v minulosti. Bez akejkoľvek ďalšej ochrany bolo udržanie bezpečnosti online takmer nemožné.

Nemusíte sa však obávať, pretože existuje niekoľko spôsobov, ako zostať na internete čo najviac v anonymite, a my sa zmienime o tom, ako skryť adresu IP.

Čo je to vlastne IP adresa?

Adresa IP alebo adresa internetového protokolu je jedinečná adresa vášho sieťového hardvérového zariadenia. Rovnako ako ulice v reálnom živote, každý dom alebo byt má svoj názov ulice a číslo. Podobne všetky IP adresy na celom svete majú špecifickú kombináciu čísel a znakov, ktoré ich na internete identifikujú.

Tieto kombinácie čísel nie sú náhodné, pretože sú priradené poskytovateľmi internetových služieb (ISP). Predtým Internetová spoločnosť pre priradené mená a čísla alokuje všetky dostupné kombinácie a odovzdá ich doménam a poskytovateľom internetu na celom svete.

V zásade, keď chcete používať internet, v zákulisí prebieha proces predtým, ako vám udelí povolenie ísť online. Konkrétne sa pripájate k internetu prostredníctvom poskytovateľa siete, ktorý vám umožní prístup a pridelí vášmu internetovému zariadeniu jedinečnú adresu IP, ktorú potom budete používať online.

Prečo skryť IP adresu?

Keďže bola vaša IP adresa ľahko dostupná, mnoho ľudí začalo hľadať spôsoby, ako zostať na internete skutočne anonymní. Aj keď všetci poskytovatelia internetu tvrdia, že ich užívatelia sú v bezpečí, stále nie je známe, ako je to pravda. Tu je teda niekoľko dôvodov, prečo by ste mali skryť IP adresu:

  • Reklamy: Webové stránky používajú vaše súkromné ​​informácie na zobrazovanie súvisiacich reklám. Na nájdenie najvhodnejších reklám pre každého používateľa použijú váš vek, polohu, predchádzajúce vyhľadávania a rôzne osobné predvoľby. Aj keď niektorým ľuďom táto funkcia príde užitočná, iní ju považujú za príliš rušivú.
  • ISP: Účel Poskytovatelia internetových služieb majú umožniť prístup všetkým ľuďom, ktorí používajú internet prostredníctvom svojich domén. Pretože sú zodpovední za poskytovanie IP adries, majú tiež schopnosť ich sledovať a sledovať všetko, čo robíte.
  • Vláda: Rovnako ako ISP, vládne agentúry a spoločnosti poskytli prístup aj k tým najosobnejším a najcitlivejším informáciám. Mnoho krajín preto tajne sleduje svojich občanov a sleduje každý ich krok online.
  • Geografické bariéry: Určite ste už narazili na video alebo webovú stránku, ktorá nie je vo vašej krajine povolená, a nemohli ste sa k nemu dostať. Vzhľadom na niekoľko zákonov o autorských právach a zákonov internet jednoducho nie je v každej krajine rovnaký.
  • Citlivý výskum: Niektorí ľudia hľadajú informácie, ktoré by ich vláda radšej utajila, najmä novinári, celebrity a právnici. Môžu skúmať niektoré citlivejšie údaje ako bežní používatelia internetu, ktorých by chceli ponechať v súkromí.

Spôsoby, ako skryť svoju IP

Ak chcete zostať v anonymite a chrániť všetky svoje informácie pred zvedavými očami, mali by ste zvážiť, ako skryť svoju IP adresu. Našťastie existuje viac spôsobov ako jeden, preto sa na ne pozrite a zistíte, ktorý vám najviac vyhovuje:

  • Proxy: Proxy servery tiež patria k najlepším nástrojom na zabezpečenie vašich údajov a ochranu vašej IP adresy. Tiež maskujú vašu polohu, takže si môžete prezerať nespočetné množstvo webových stránok.
  • ISP: Ak chcete niečo rýchle a efektívne, môžete kedykoľvek požiadať svojho ISP, aby vám zmenil vašu IP adresu. Nejde o trvalé riešenie, pretože váš ISP môže stále sledovať vašu aktivitu a je si vedomý tejto zmeny, ale môžete zastaviť, ak vašu prítomnosť na internete sleduje niekto podozrivý.
  • Verejné Wi-Fi: Pripojenie k verejnej sieti maskuje vašu online aktivitu a je to ďalšia jednoduchá a rýchla oprava na sledovanie údajov. Má to však aj svoje nevýhody, pretože vaše zariadenie je viditeľné a prístupné každému. To môže spôsobiť potenciálne útoky malvéru.
  • VPN: VPN je ďalším nástrojom na skrytie adries IP. VPN alebo virtuálna súkromná sieť vám umožňuje prístup ku všetkým geograficky obmedzeným webovým stránkam, pretože skrýva vašu skutočnú IP adresu. Okrem toho sú vaše údaje úplne zabezpečené, pretože sú šifrované.

Záver

Celkovo vzaté, zabezpečenie IP adries a zabezpečenie všetkých osobných informácií je niečo, čoho sa v dnešnej dobe väčšina ľudí obáva. S toľkými sofistikovanými útokmi, neoprávneným používaním osobných údajov a údajov, ako aj s neustálym sledovaním poskytovateľov a vlády nie je nikto na internete v bezpečí.

Existuje množstvo spôsobov, ako skryť svoju online prítomnosť, ale ak chcete maximalizovať svoje súkromie, zvážte použitie servera proxy alebo siete VPN.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3jQSPbO