Ako skryť posledný online čas Facebook

Facebook a obavy o ochranu súkromia idú dnes v súčasnosti ruka v ruke. Hoci ľudia od tej doby mali nejakú predstavu o tom, ako sa ich súkromné ​​informácie zaznamenávajú a zdieľajú na reklamné účely Facebook Po prvýkrát boli najnovšie odhalenia skutočného obchodného plánu spoločnosti pre mnohých používateľov viac než desivé.

Teraz nie je žiadnym tajomstvom, že cielená reklama je názov hry. Všetko od osobných rozhovorov, páči sa mi stránka a dokonca aj vyhľadávanie Google slúži na to, aby vás viedlo k určitým produktom, ktoré by ste si mohli kúpiť.

Napriek tomu, vzhľadom na verejné pobúrenie nad tým, ako Facebook Funguje to, vykonalo sa veľmi málo zmien. Pokiaľ ide o nastavenie ochrany osobných údajov, používatelia majú stále veľmi malú kontrolu. To isté možno povedať o jednoduchších funkciách, ako napríklad byť vonku, zaregistrovať sa alebo obmedziť to, čo sa vaši priatelia môžu dozvedieť o vašich aktivitách.

Skryť protokol aktivity

Väčšina používateľov chce vedieť, ako skryť posledný aktívny čas v systéme Windows Facebook Messenger, Ak to chcete urobiť, je potrebné vykonať niekoľko veľmi jednoduchých krokov.

stôl

Keď aktualizujeme tento článok, Facebook Ste uprostred rozsiahlej aktualizácie a redizajnovania stránok pre stolné počítače, ktoré sa používateľom v najbližších týždňoch budú postupne zavádzať. V závislosti od vašej verzie Facebook, vypnutie aktívneho stavu v systéme Windows Messenger sa môže líšiť v závislosti od toho, či ste dostali novú verziu systému Facebook Zatiaľ.

Pre tých v predchádzajúcej verzii Facebook Messenger, v pravom dolnom rohu vyhľadajte ikonu nastavení, potom na ňu kliknite a vyberte možnosť Vypnúť aktívny stav. Facebook Poskytne vám možnosť ovládať, ako sa vypína jeho aktívny stav, takže si môžete vybrať, či ho chcete vypnúť pre konkrétnych ľudí alebo ho úplne vypnúť.

Nová verzia Facebook Použite rovnaké menu, ale dostať sa tam trochu inak. V pravom hornom rohu vyhľadajte ikonu ponuky s tromi bodkami a vyberte možnosť Vypnúť aktívny stav. Vyberte požadovanú možnosť a potom kliknite na tlačidlo OK. Zatiaľ ste však neskončili. Ak používate Facebook Na iných platformách, napríklad v telefóne, ho musíte tiež vypnúť.

Ako skryť posledný online čas Facebook 1

mobilné

Ak tiež používate Facebook Messenger na telefóne, mali by ste ísť na Messenger aplikáciu, ktorá tam zakáže aj aktívny stav. Našťastie po poslednom prepracovaní Messenger, je to super ľahké Otvorte aplikáciu a potom vyhľadajte ikonu svojho profilu v ľavom hornom rohu obrazovky. Kliknite na jeho ikonu a potom vyhľadajte „Aktívny stav“ pod možnosťou tmavého režimu. Dotknite sa tejto možnosti a potom páčku vysuňte. Na rozdiel od pracovnej plochy nebudete mať možnosť ovládať fungovanie svojho aktívneho stavu; je to čisto zapnuté alebo vypnuté nastavenie. Vysuňte ju a máte hotovo. Nezabudnite zopakovať postup pre akékoľvek zariadenie, ktoré máte Messenger nainštalovaný.

Jedinou nevýhodou je, že vám môže byť zabránené kontrolovať stav „posledného diela“ vašich priateľov offline.

Ako skryť posledný online čas Facebook 2

Chyba „Naposledy online pred minútou“

Niektorí používatelia hlásia, že skrytie ich aktivity nefunguje presne tak, ako je inzerované. Pre niektorých používateľov existuje aj po deaktivácii zeleného tlačidla časová pečiatka „naposledy aktívna“. Namiesto zobrazovania presného času sa však ako posledná časová známka vašej online aktivity vždy zobrazí „jedna minúta“.

Aplikácie na odosielanie správ nie sú dokonalé a Facebook Messenger nie je výnimkou. Aj keď technický gigant investuje do svojho programovania softvéru veľa zdrojov, je tu určite veľa chýb, z ktorých niektoré ovplyvňujú viac používateľov ako iných.

Oplatí sa skrývať vašu aktivitu?

Koľko vám to pomôže a skrýva tak poslednú aktivitu, ktorú ste videli naposledy? Vo veľkej schéme vecí je odpoveďou nie. Toto je len malý výhoda, ktorú môžete využiť vo svoj prospech, keď sa snažíte vyhnúť určitým ľuďom: bývalí spolupracovníci, susedia, bývalí spolužiaci stredných škôl atď.

Ako skryť posledný online čas Facebook 3

Ak sa rozhodnete skryť svoju dostupnosť, môžete sa ubezpečiť, že vás nemôžu sledovať a sledovať vaše aktivity. Stále však budete dostávať správy od ľudí, ktorých ste neblokovali alebo nezakázali. To znamená, že na konci dňa, ak sa vás niekto pokúša urobiť nervóznym, skrytie vašej časovej pečiatky „naposledy videnej“ je pre jej zastavenie veľmi malé.

Najdôležitejšou otázkou by bolo, prečo Facebook neponúka viac podobných funkcií a zvyšuje spoľahlivosť existujúcich. Ak nechcete zhromažďovať údaje, aby ste mohli skryť svoju aktivitu pred vašimi priateľmi a priateľmi, nemalo by to byť zbytočné.

Avšak, Facebook Má veľa čo doháňať, pokiaľ ide o technickú podporu a dáva používateľom väčšiu kontrolu nad svojimi nastaveniami ochrany osobných údajov. Momentálne je toho málo, čo môžete urobiť, čo je skutočne dôležité pre vaše celkové skúsenosti s prehliadaním alebo zasielaním správ.

Záverečné myslenie

Je zaujímavé poznamenať, že Facebook správy tak vždy nefungovali. V minulosti nebola dostupná časová pečiatka „naposledy zobrazená“. Dokonca aj po oddelení Facebook Messenger a jeho vydanie ako samostatnej aplikácie, posledná online časová pečiatka nebola implementovaná.

Zatiaľ čo používatelia prehliadača to stále museli riešiť, Facebook Messenger používatelia nie. Potom sa zrazu ľudia začali vidieť naposledy, keď boli ich priatelia online. V tom čase to nevyzeralo ako veľký problém, ale keďže sa čoraz viac obáv týkalo politiky ochrany súkromia, táto činnosť bola tiež veľmi vinná.

Nie toľko kvôli informáciám, ktoré ukázal, ale hlavne preto, že to znova ukázal Facebook Zdá sa, že vývojári sa veľmi zaujímajú o to, čo používatelia hovoria a čo požadujú. Nové funkcie a politiky je možné implementovať cez noc bez toho, aby boli múdrejšie. Nikto nežiada schválenie, všetko sa jednoducho zmení a používatelia sa držia času.