Ako skryť polohu v iPhone, bez toho, aby to vedeli?

K dispozícii je niekoľko možností sledovacieho softvéru a väčšina z nich je v najvyššej možnej miere veľmi jemná. Potom existuje niekoľko služieb, ktoré vám predávajú údaje o polohe, aby ste sa mohli živiť svojimi osobnými údajmi.

Údaje o polohe sú jedným z najdôležitejších na poskytovanie presnejších údajov o okolitých miestach okolo vás. Pokiaľ napríklad neposkytnete presné informácie o polohe, aplikácia pre počasie vám nebude môcť poskytnúť správne predpovede. To platí aj v prípade služieb, ktoré vám tiež pomôžu nájsť blízke firmy.

Zdieľanie polohy má však aj niekoľko negatívnych aspektov.

Prečo by ste mali skryť polohu na iPhone bez toho, aby to vedeli?

Ako sme už uviedli, zdieľanie informácií o polohe môže byť v určitých prípadoch trochu ťažké a zlý nápad. Keď je vaša služba určovania polohy zapnutá, odhad uvádza, že informácie o polohe sa aktualizujú asi 14 000 krát za deň. A väčšina týchto aktualizácií býva veľmi presná.

S takouto presnou aktualizáciou môžu byť vaše ostatné údaje skutočne ohrozené. Existuje niekoľko odvetví a spoločností, ktoré sa živia zdieľaním vašej polohy na reklamné účely. Práve preto sa od vás očakáva, že zistíte, ako skryť polohu na iPhone, bez toho, aby to vedeli.

Ešte jedna výhoda falšovania vašej polohy spočíva v tom, že máte prístup k aplikáciám a službám špeciálne určeným pre konkrétny región.

Ako skryť polohu v iPhone, bez toho, aby to vedeli?

Skrytie polohy v iPhone sa môže zdať ako celkom nepraktický nápad. Výhody, ktoré zvyčajne získate skrývaním polohy na iPhone, však majú svoju vlastnú výhodu. V ideálnom prípade je možné váš iPhone sledovať iba s vašim povolením. Toto povolenie však môže mať celkom jemnú povahu.

Poďme analyzovať a preskúmať niekoľko spôsobov, ako zastaviť zdieľanie polohy bez toho, aby vedeli, že ste zdieľanie polohy zakázali.

Metóda 1 – Zapnite režim V lietadle

Najľahšou a najjednoduchšou možnosťou, ako zastaviť zdieľanie polohy zariadenia, je zapnúť v zariadení režim V lietadle. Nezabudnite však, že tým sa úplne zastaví pripojenie vášho iPhone k akejkoľvek službe. Prestanete dostávať akékoľvek hovory alebo internetové pripojenie.

Aj keď to nemusí byť najlepšia možnosť, ako vám pomôcť skryť polohu v iPhone, bez toho, aby o tom vedeli, môže to byť užitočné iba v určitých scenároch.

Tu je návod, ako skryť polohu v iPhone bez toho, aby to vedeli zapnutím režimu v lietadle:

 • Na ploche alebo na uzamknutej obrazovke iPhonu potiahnutím prstom nahor vyvoláte Ovládacie centrum.
 • V lietadle by ste mali nájsť ikonu Lietadlo.
 • Klepnite na ňu.
 • Ikona sa zmení na svetlo modrú.

To je všetko. Vo svojom iPhone ste aktivovali režim V lietadle.

Tento režim deaktivuje WiFi, Bluetooth a mobilné pripojenie. Zabráni tak vašim aplikáciám a nastaveniam v prístupe k vašim údajom o polohe a ich zdieľaní.

Táto metóda má svoju tienistú stránku, pretože vám bráni v telefonovaní alebo prijímaní hovorov. Bude vám tiež zakázané používať internet. Môže to byť skvelá voľba, ak sa pokúšate oddýchnuť si od digitálneho sveta.

Metóda 2 – Ako zariadenie na určovanie polohy použite iný iPhone

Môžete nastaviť ďalšie zariadenie na zdieľanie vašej polohy. Jednoducho musíte ako zariadenie na určovanie polohy nastaviť iný iPhone.

Takto to môžete urobiť:

 • Odomknite obrazovku na svojom iPhone a klepnite na svoj profil
 • Nájdite možnosť pre Zdieľať moju polohu a zapni to. Nájdete možnosť zapnúť ho prepnutím na ZAPNUTÉ.
  Fotografický kredit: fonezie.com
 • Nakonfigurujte to isté na inom zariadení iPhone alebo iOS a nastavte na ňom štítok pre svoju aktuálnu polohu.
 • Posuňte zobrazenie nadol a vyhľadajte počet ľudí, ktorí chcú zdieľať polohu.
 • Vyberte zariadenie a nastavte ho na zdieľanie polohy s.

To je všetko. Svoj iPhone môžete nakonfigurovať tak, aby zdieľal polohu zariadenia iPhone alebo iného zariadenia so systémom iOS, ktoré zostáva doma alebo v kancelárii.

Metóda 3 – Vypnite zdieľanie mojej polohy

Spôsob vypnutia polohy bude fungovať iba v telefónoch iPhone a iOS, ktoré sú vybavené systémom iOS 8 alebo vyššie.

Tu sú kroky, ktoré môžete použiť na zmenu svojho Zdieľať moju polohu je vypnuté:

 • Spustite nastavenia svojho iPhone.
 • Posuňte sa v zozname nadol a vyberte možnosť Ochrana osobných údajov.
 • Klepnite na možnosť Ochrana osobných údajov
 • Nájdite možnosť pre Služby určovania polohy. Klepnutím na ňu spustíte možnosť.
 • Klepnite na Zdieľať moju polohu.

 • Zapnuté zdieľam, mali by ste nájsť možnosť pre moju polohu.
 • Prepnite možnosť na vypnutie.

Metóda 4 – Vypnite zdieľanie polohy v aplikácii Find My Friends

Váš iPhone je vybavený funkciou tzv Nájdi mojich priateľov. Táto funkcia sa používa na zdieľanie vašej polohy s rodinou a priateľmi. Po prepnutí bude táto funkcia zdieľať vašu polohu so zariadeniami, ktoré máte na dosah. Táto funkcia môže byť tiež vynikajúcou možnosťou, ak ste stratili telefón a pokúšali ste sa ho nájsť. Môžete jednoducho chytiť ďalšie zariadenie iOS a pokúsiť sa nájsť polohu svojho iPhone.

Ak hľadáte spôsob, ako skryť polohu na zariadení iPhone, bez toho, aby o tom vedeli, je skvelá možnosť zmeniť zdieľanie polohy prostredníctvom funkcie Nájsť priateľov.

Tu je návod, ako zastaviť zdieľanie polohy bez toho, aby o tom vedeli v aplikácii Nájsť mojich priateľov:

 • Otvorte svoj iPhone a vyhľadajte Nájdi mojich priateľov aplikácia
 • Ak máte iOS 13 a vyšší, aplikáciu by ste mali nájsť vo svojom zariadení. Ak ho nemôžete nájsť, budete si ho musieť stiahnuť do telefónu.
 • Klepnite na možnosť s názvom Ja. Ikona by mala byť viditeľná v dolnom rohu
 • Klepnite naň a otvorte nastavenia svojho profilu.
 • Nájdite možnosť pre Zdieľať moju polohu a vypni to.

Môžete ho dokonca zapnúť alebo vypnúť pre niekoľko konkrétnych kontaktov.

Ak to chcete urobiť, klepnite na Ľudia kartu a vyberte člena zo zoznamu. Vyber si Zastaviť zdieľanie mojej polohy na jednotlivých kontaktoch.

Záverečné myšlienky

To bolo niekoľko z najlepších možností, ak sa pokúšate zistiť, ako skryť polohu v iPhone bez toho, aby to vedeli. Vyššie uvedené tipy by mali byť v ideálnom prípade užitočné, pretože vám umožnia zastaviť zdieľanie polohy bez toho, aby o tom vedeli.

Upozorňujeme, že možnosť zdieľania polohy je jednou z najlepších možností a je skutočnou nevyhnutnosťou, ak chcete z moderného digitálneho sveta vyťažiť maximum. Táto funkcia zlepšuje viditeľnosť aplikácie. Ak vám však robí starosti, že niektoré aplikácie a iní ľudia neoprávnene využívajú vašu polohu, vypnutie nastavenia polohy môže byť veľkým rizikom. Tu uvedené tipy by mali byť užitočné pri dosahovaní najlepších výsledkov v tom, ako skryť polohu v iPhone, bez toho, aby o tom vedeli.

Časté otázky

Môžem na Find my iPhone sfalšovať svoju polohu?

V ideálnom prípade nemáte spôsob, ako predstierať svoju polohu v službe Find My iPhone. Existuje niekoľko možností a aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť s falošnou polohou, ale budú fungovať iba na telefónoch iPhone rozbitých vo väzení.

Vidí niekto moju polohu, ak som zapol režim v lietadle?

Nie. Režim V lietadle neumožňuje nikomu prístup na akékoľvek miesto. V žiadnom prípade nebudú vaše údaje odhalené.

Existuje spôsob, ako zastaviť zdieľanie polohy bez upozornenia osoby?

Môžete vypnúť Zdieľať moju polohu možnosť v rámci globálnych nastavení v nastaveniach iCloudu. Svoju polohu môžete zdieľať s konkrétnymi priateľmi v doméne Nájdi mojich priateľov aplikáciu a môže ju vypnúť pre niekoľkých konkrétnych priateľov. Nedozvedia sa, že je pre konkrétnu osobu vypnutý.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/37jb3x1