Ako skryť obrázky v systéme Android (4 metódy)

Každý má svoje tajomstvá, súkromné ​​chvíle a sem tam malé obrázky, ktoré nechcú dostať von. Väčšinu času môžete obrázok presunúť niekam inam a skončiť s tým. Ak však chcete tieto obrázky ponechať vo svojom zariadení s Androidom a držať ich mimo dohľadu; musíte ich skryť.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako to môžete urobiť, a všetky nebudú trvať dlhšie ako minútu vášho času. Budete potrebovať buď svojho vybraného prieskumníka súborov, aplikáciu so zámkom a kľúčom, alebo počítač a malé know-how.

Metóda 1: File Commander

Najprv si povedzme niečo o prieskumníkoch súborov. Najprv prejdem File Commander, pretože sa mi zdá najľahšie sa používa a má atraktívnejšie rozhranie. Ak chcete radšej používať ES File Explorer, môžete preskočiť na Metódu 2 zistiť, ako dosiahnuť rovnakú úlohu pomocou rôznych nástrojov.

Krok 1:

Predtým, ako budete môcť čokoľvek robiť s programom File Commander, musíte si ho najskôr stiahnuť. Môžete to urobiť kliknutím na obrázok nižšie:

ikona súboru co

Krok 2:

Po dokončení inštalácie otvorte aplikáciu File Commander a pohodlne sa ovládajte. Chvíľu to budete riešiť, ak ste to ešte nikdy nepoužili.

Krok 3:

Teraz, keď ste trochu známejší, klepnite na tri vodorovné pruhy na hlavnej stránke programu File Commander.

kartotéky

Tým sa rýchlo otvoria vaše nastavenia a prepínač v strede vás okamžite upúta.

Krok 4:

Keď prepnete prepínač do bezpečného režimu, budete si musieť vytvoriť heslo. Toto heslo nebudete môcť obnoviť, tak sa uistite, že je to ten, ktorý si budete vždy pamätať. Po dokončení prístupového kódu sa v hornej časti rozhrania zobrazí panel s upozorneniami.

súbor čo bezpečný

Zabezpečený režim môžete kedykoľvek opustiť kliknutím na X v ľavom hornom rohu bannera.

Krok 5:

Teraz, keď ste v zabezpečenom režime, budú všetky obrázky alebo súbory, ktoré je možné zamknúť, mať vedľa seba symbol zámku.

súborový visiaci zámok

Ak je zámok otvorený a sivý, priečinok alebo obrázok je otvorený pre kohokoľvek. Ak klepnete na visiaci zámok, môžete ho uzamknúť a zabrániť mu tak v zobrazení vo vašej galérii. Môžete to urobiť pre jednotlivé obrázky alebo dokonca pre celé priečinky plné nich.

Tieto obrázky a priečinky potom budú k dispozícii iba v programe File Commander v zabezpečenom režime.

Metóda 2: ES File Explorer

Ďalej v zozname je ES File Explorer. Použitie tohto správcu súborov na skrytie obrázkov bude trvať o niečo dlhšie ako program File Commander, ale má k dispozícii viac možností.

Krok 1:

Ak chcete začať, môžete si stiahnuť ES File Explorer kliknutím na ikonu nižšie:

ikona súboru es

Sťahovanie ani inštalácia nebude trvať dlho.

Krok 2:

Po dokončení inštalácie otvorte ES File Explorer a chvíľu sa venujte oboznámeniu s rozhraním.

es súborové rozhranie

Spočiatku to môže byť trochu mätúce, ak ste ho nikdy predtým nepoužívali, ale časom to pochopíte.

Krok 3:

Ak máte ďalšie znalosti, klepnite na tri vodorovné pruhy vľavo hore v ľubovoľnej ponuke.

es súborové lišty

Tým sa otvorí nová ponuka na strane, ktorá vám pomôže pri navigácii v programe ES File Explorer a umožní vám zobraziť skryté obrázky.

Krok 4:

Tu je viac ako niekoľko rozbaľovacích ponúk, ale prvé, na ktoré musíte klepnúť, je Nástroje.

es súborové nástroje

Otvorí sa ďalšia rozbaľovacia ponuka s prepínačom na zobrazenie skrytých súborov. Zatiaľ to povoľte, aby ste videli šifrované obrázky. Keď skončíte so šifrovaním, môžete to vypnúť.

Krok 5:

Teraz klepnutím na koliesko nastavení v spodnej časti tej istej ponuky bočného panela otvorte svoje úplné nastavenie nastavenie.

Krok 6:

V tejto novej ponuke prejdite na položku Nastavenia hesla.

nastavenia hesla súboru

Tu môžete nastaviť rôzne parametre, ku ktorým budete potrebovať heslo. Tieto sú voliteľné, ale zvýšia bezpečnosť.

prístupový kód súboru

Krok 7:

Ďalej vyhľadajte všetky obrázky alebo priečinky s obrázkami, ktoré chcete skryť. Môžu byť kdekoľvek v telefóne alebo v akejkoľvek forme sekundárneho úložiska.

Krok 8:

Keď nájdete buď jednotlivé obrázky, alebo priečinok, ktorý chcete skryť, podržte ho a začiarknite políčko. Potom, čo to urobíte, stačí klepnúť na akékoľvek ďalšie obrázky alebo priečinky na tej istej obrazovke a zahrnúť ich.

Krok 9:

Keď máte vybraté všetko, čo chcete, klepnutím na tri zvislé bodky otvorte rozbaľovaciu ponuku.

bodky súboru es

V tejto novej ponuke vyberte položku Šifrovať, možno budete musieť zadať heslo. Toto je heslo, ktoré použijete pri šifrovaní, dešifrovaní a prezeraní skrytých súborov. Šifrované súbory budú s visiacim zámkom sivé.

súbor es uzamknutý

Metóda 3: Skrytie obrázkov pomocou súboru alebo priečinka

Túto ďalšiu metódu je možné vykonať v ľubovoľnom prieskumníkovi súborov alebo dokonca na počítači PC, ktorý vám umožní prístup k priečinkom telefónu. V tomto prípade použijem ES File Explorer, ale rovnako ľahko to možno vykonať aj inými prieskumníkmi.

Krok 1:

Otvorte prieskumník súborov alebo pripojte zariadenie Android k počítaču pomocou vhodného dátového kábla.

Krok 2:

V priečinku, kde nechcete, aby boli viditeľné žiadne obrázky v prieskumníkovi súborov:

Klepnutím na tri zvislé bodky otvoríte novú ponuku. V tejto ponuke klepnite na Nový

es súbor nový

Vyberte súbor, ak: chcete skryť všetky obrázky v aktuálnom priečinkuVyberte priečinok, ak: chcete priečinok, do ktorého chcete skryť obrázky

Pomenujte súbor alebo priečinok: .nomedia

Súbor alebo priečinok môžete pomenovať ľubovoľne, pokiaľ ide o bodku, ale .nomedia sa najčastejšie používa.

Na počítači to môžete urobiť kliknutím pravým tlačidlom myši a vytvorením nového súboru rovnakým spôsobom:

Otvorte úložisko telefónu na PC Prejdite do priečinka, v ktorom chcete skryť obrázky, alebo vytvorte úplne nový priečinok Pomenujte priečinok .nomedia / alebo vložte nový súbor s názvom .nomedia v priečinku, aby ste skryli jeho obsah

Metóda 4: Skrytie obrázkov pomocou aplikácií

Správcovia súborov a používanie počítača nie sú jediné dva spôsoby, ako skryť obrázky na zariadení Android. V obchode Google Play je veľa aplikácií, ktoré dokážu to isté a dokonca môžu lepšie vyhovovať vašim potrebám. Tieto aplikácie nepracujú iba s obrázkami, ale okrem toho môžu videá uchovávať mimo dohľadu.

Nie je potrebné hľadať v obchode Play to najlepšie z najlepšieho; už sme pokryli päť, ktoré stoja za váš čas. Všetkých päť aplikácií má pripravenú bezplatnú verziu na stiahnutie, takže sa nebojte dať šancu ktorejkoľvek z nich.

Záver

Bez ohľadu na to, kto sa pokúša nahliadnuť do vašich súkromných fotografií, môžete ich ľahko a bezpečne uzamknúť. Používanie aplikácie, ktorá skrýva fotografie, môže vo vašej zásuvke vyzerať podozrivo, ale pomocou správnych nástrojov to môžete tiež skryť.

Ak máte problémy s vyššie uvedenými krokmi, môžete zanechať komentár nižšie a okamžite získať pomoc!

Odporúčaný kredit obrázku