Ako skryť a odkryť riadky a stĺpce jedným kliknutím na Tabuľkách Google

– Reklama –

Tabuľky Google sú jednou z najlepších alternatív k programu Microsoft Excel, pokiaľ ide o online riešenia. Je dodávaný so všetkými potrebnými funkciami, ktoré môžete potrebovať, a tiež s niektorými ďalšími funkciami, ktoré môžu podstatne zjednodušiť pracovný tok. Pokiaľ ide o používanie Tabuliek Google alebo akéhokoľvek iného tabuľkového softvéru, veľa ľudí ich používa na rôzne požiadavky, a preto bol program Tabule Google naprogramovaný tak, aby vyhovoval požiadavkám všetkých používateľov. Jednou z najužitočnejších úloh, ktorú väčšina používateľov potrebuje pri práci s tabuľkami, je skryť určité riadky a stĺpce a obsah v nich.

Neskôr sa stĺpce a riadky môžu zobraziť aj kedykoľvek je to potrebné a obsah buniek v riadkoch a stĺpcoch bude neporušený. Schopnosť skryť riadky a stĺpce v tabuľkovom programe môže byť užitočná v mnohých situáciách a táto možnosť je k dispozícii aj v Tabuľkách Google. Je veľmi ľahké skryť alebo skryť určité riadky a stĺpce v hárkoch Google a dnes sa budem venovať tomu, ako to môžete urobiť najjednoduchším spôsobom. Je však potrebné vedieť, prečo môže byť za rôznych okolností dôležité skryť alebo skryť riadky a stĺpce v Tabuľkách Google.

Prečo skryť riadky a stĺpce v Tabuľkách Google?

Pozrime sa na dôležité dôsledky toho, že dokážeme skryť riadky a stĺpce v Tabuľkách Google.

Ak pracujete s veľkým množstvom údajov v tabuľke a potrebujete prejsť doľava a doprava alebo hore a dole, skrytie riadkov a stĺpcov môže byť v tomto prípade veľmi užitočné. Napríklad, ak pracujete s veľkým množstvom údajov a existuje stĺpec, ktorý zobrazuje niečo, čo pre vás v tejto chvíli nie je dôležité, môžete tento stĺpec jednoducho skryť. Neskôr, v čase tlače listu alebo v čase jeho zobrazenia niektorým z vašich kolegov alebo seniorov, môžete znova odkryť riadky a stĺpce, aby si mohli pozrieť celú tabuľku.

Ďalej, ak potrebujete skryť nejaký obsah pred osobou, ktorá upravuje hárok, môžete tiež zobraziť skrytie určitých riadkov a stĺpcov, aby nemohli pozorovať alebo sa pozrieť na obsah v týchto bunkách, pokiaľ to nebudú vedieť ako skryť riadky a stĺpce v tabuľke. Ak má niekto privilégium na zobrazenie iba tabuľky, v takom prípade nebude môcť skryť riadky a stĺpce a nájsť obsah v bunkách. V niektorých prípadoch to môže byť užitočné.

V čase, keď niečo zobrazuje veľkému publiku, napríklad zníženie cien modulov gadget, môže byť užitočná aj schopnosť skryť stĺpce. Napríklad, ak ten istý hárok obsahuje skutočnú cenu, ziskové marže a iné obchodné tajomstvá, môžete jednoducho skryť stĺpce a riadky, aby neboli viditeľné pre verejnosť, a ten istý hárok je možné neskôr použiť aj ako referenciu ,

Môže dôjsť k mnohým užitočným dôsledkom schopnosti skryť určité riadky a stĺpce v Tabuľkách Google alebo v iných tabuľkových programoch.

Ako skryť a odkryť riadky a stĺpce v Tabuľkách Google?


Teraz sa pozrime, ako môžete skryť alebo skryť niektoré riadky a stĺpce v Tabuľkách Google.

Otvorte Tabuľky Google alebo akýkoľvek existujúci súbor Tabuliek Google. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na riadok alebo stĺpec, ktorý chcete skryť, a kliknite na symbol ‘Skryť stĺpec“.

Skryť stĺpec Tabuľky Google 10Skryť stĺpec Tabuľky Google

Toto bude stĺpec alebo riadok v Tabuľkách Google okamžite skryte a na tomto mieste už nebude viditeľná. Jednu vec však treba poznamenať, že hoci stĺpec alebo riadok bude skrytý, abnormalita v číslovaní riadkov a stĺpcov môže pomôcť každému pochopiť, že určitý riadok alebo stĺpec bol skrytý. Napríklad, na obrázku nižšie, mám skrytý stĺpec C. Stĺpce sú očíslované A, B a potom D. To sa bude vzťahovať aj na číslovanie riadkov.

stĺpec alebo riadok budú skrytéstĺpec alebo riadok budú skryté

Na druhej strane, ak sa chcete odkryť alebo zviditeľniť riadky alebo stĺpce, môžete ich zviditeľniť kliknutím na malú ľavú a pravú šípku alebo na ikony šípok nahor a nadol. Vyžaduje iba jedno kliknutie.

malé ľavé a pravé šípkymalé ľavé a pravé šípky

Ako môžete zistiť, informácie, ktoré sa nachádzali v bunkách skrytého stĺpca, zostanú nedotknuté potom, ako sa stĺpec opäť zobrazí.

bunky skrytého stĺpcabunky skrytého stĺpca

Takto môžete skryť alebo skryť riadky a stĺpce v Tabuľkách Google. Je tiež možné zmenšiť šírku riadkov a stĺpcov tak, aby boli takmer neviditeľné. Ale aj potom môže ktokoľvek zväčšiť šírku, aby boli riadky a stĺpce opäť viditeľné, a preto to nie je dobré riešenie.

zmenšiť šírku riadkov a stĺpcovzmenšiť šírku riadkov a stĺpcov

Namiesto odstránenia úplných riadkov a stĺpcov je lepšie skryť iba tie riadky a stĺpce, ktoré v súčasnosti nie sú potrebné. Išlo teda o to, ako môžete v Tabuľkách Google skryť alebo skryť riadky a stĺpce. Máte nejaké otázky alebo chcete niečo povedať? Neváhajte a komentovať to isté nižšie.

Ďalšie články: