Ako skr├íti┼ą opravu, ktor├í nie je k dispoz├şcii pre chyby pl├ínovanej ├║dr┼żby vo WordPress

Vid├şte v programe WordPress ÔÇ×Stru─Źne nedostupn├ę pre pl├ínovan├║ ├║dr┼żbuÔÇť? T├íto chyba sa zvy─Źajne vyskytuje pri aktualiz├ícii t├ęm jadra, doplnkov alebo WordPress.

Va┼ía webov├í str├ínka WordPress v podstate nem├┤┼że dokon─Źi┼ą aktualiz├íciu, tak┼że v├ís uviazne v re┼żime ├║dr┼żby.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko opravi┼ą slovo ÔÇ×V kr├ítkosti nie je dostupn├ę pre pl├ínovan├║ ├║dr┼żbuÔÇť v programe WordPress. Uk├í┼żeme v├ím tie┼ż, pre─Źo sa t├íto chyba vyskytuje a ako sa jej m├┤┼żete v bud├║cnosti vyhn├║┼ą.

Oprava nie je k dispoz├şcii pre napl├ínovan├ę chyby ├║dr┼żby WordPress

Pre─Źo sa vyskytuje chyba re┼żimu ├║dr┼żby WordPress?

Str├ínka re┼żimu ├║dr┼żby nie je technicky chyba. Je to str├ínka spr├ívy.

Po─Źas procesu aktualiz├ície program WordPress stiahne potrebn├ę aktualiza─Źn├ę s├║bory na v├í┼í server, extrahuje ich a potom nain┼ítaluje aktualiz├íciu.

WordPress tie┼ż uvedie va┼íu webov├║ str├ínku do re┼żimu ├║dr┼żby a zobraz├ş spr├ívu ÔÇ×Stru─Źne povedan├ę, nie je k dispoz├şcii pre pl├ínovan├║ ├║dr┼żbu. Vr├í┼ąte sa za min├║tu. spr├íva po─Źas procesu.

Nie je k dispoz├şcii kv├┤li chyb├ím pl├ínovanej ├║dr┼żby vo WordPress

Ak chcete povoli┼ą spr├ívu o stave ├║dr┼żby, WordPress vytvor├ş do─Źasn├║ spr├ívu .maintenance s├║bor v kore┼łovom adres├íri v├í┼ího webu.

Ak v┼íetko funguje norm├ílne, toto varovanie sa pravdepodobne objav├ş iba na p├ír sek├║nd. Po ├║spe┼ínej aktualiz├ícii program WordPress automaticky odstr├íni s├║bor ├║dr┼żby a vypne re┼żim ├║dr┼żby.

Av┼íak, niekedy kv├┤li pomalej reakcii hostite─ża WordPress alebo nedostatku pam├Ąte, upgrade skript a proces preru┼í├ş. Ak k tomu d├┤jde, WordPress nem├í ┼íancu vyl├║─Źi┼ą va┼íe str├ínky z re┼żimu ├║dr┼żby.

In├Żmi slovami, na va┼íom webe sa bude na─Ćalej zobrazova┼ą spr├íva o stave ├║dr┼żby a budete ju musie┼ą manu├ílne opravi┼ą.

Ako oprav├şm chyby re┼żimu ├║dr┼żby WordPress?

Ak chcete dosta┼ą svoj web z re┼żimu ├║dr┼żby, mus├şte pomocou FTP odstr├íni┼ą s├║bor .maintenance z kore┼łov├ęho adres├íra svojho webu.

Vyma┼żte s├║bor ├║dr┼żby

Ak nem├┤┼żete n├íjs┼ą s├║bor .maintenance v kore┼łovom adres├íri WordPress, uistite sa, ┼że ste svojho FTP klienta overili, aby ste si mohli zobrazi┼ą skryt├ę s├║bory.

Vo Filezille ho m├┤┼żete prin├║ti┼ą, aby zobrazoval skryt├ę s├║bory kliknut├şm Server ┬╗V├Żkon zobrazuj├║ci skryt├ę s├║bory z ponukovej li┼íty.

Zobrazi┼ą skryt├ę s├║bory na FTP

Po odstr├ínen├ş s├║boru .maintenance v├í┼í web opust├ş re┼żim ├║dr┼żby a chyba by sa mala opravi┼ą.

Ak neviete, ako pou┼ż├şva┼ą FTP, m├┤┼żete tie┼ż odstr├íni┼ą s├║bory tak, ┼że prejdete do spr├ívcu s├║borov na ovl├ídacom paneli hostite─ża WordPress a potom vyma┼żete s├║bor .maintenance v spr├ívcovi s├║borov.

Ako sa m├┤┼żem v bud├║cnosti vyhn├║┼ą re┼żimu ├║dr┼żby WordPress?

U┼ż vieme, ┼że chyba ÔÇ×Kr├ítko nedostupn├í pre pl├ínovan├║ ├║dr┼żbuÔÇť je sp├┤soben├í pomalou odozvou servera alebo nedostatkom pam├Ąte na va┼íom webhostingovom serveri.

Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako sa vyhn├║┼ą tejto chybe, je prechod na vynikaj├║ci hostite─żsk├Ż pl├ín. Odpor├║─Źame, aby ste sa pripojili k jednej z t├Żchto spravovan├Żch hostingov├Żch spolo─Źnost├ş WordPress, ktor├í pon├║ka vynikaj├║ci v├Żkon hostenia.

Ak inov├ícia na vy┼í┼í├ş hostite─żsk├Ż pl├ín nie je mo┼żn├í, odpor├║─Źame v├ím postupne aktualizova┼ą doplnky a t├ęmy.

Pou┼ż├şvatelia maj├║ ─Źasto tendenciu r├Żchlo klikn├║┼ą na aktualiza─Źn├Ż odkaz pod ka┼żd├Żm doplnkom. WordPress potom rozo┼íle poradie aktualiz├íci├ş, ale aj milisekundov├ę oneskorenie pripojenia m├┤┼że sp├┤sobi┼ą konflikt, ktor├Ż by sp├┤sobil uviaznutie va┼íich str├ínok v re┼żime ├║dr┼żby.

Doplnok WordPress sa aktualizuje jeden po druhom

Namiesto r├Żchleho kliknutia na odkaz Aktualiz├ícia v├ím odpor├║─Źame trpezlivo aktualizova┼ą jeden doplnok naraz.

Ako prisp├┤sobi┼ą spr├ívu re┼żimu ├║dr┼żby

─Żah┼íie rie┼íenie, ako sa vyhn├║┼ą zobrazeniu predvolenej spr├ívy o ├║dr┼żbe, je manu├ílne uvies┼ą webov├║ str├ínku WordPress do re┼żimu ├║dr┼żby pred in┼ítal├íciou ak├Żchko─żvek aktualiz├íci├ş.

Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako to urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok SeedProd. Je to najpopul├írnej┼í├ş doplnok pre re┼żim ├║dr┼żby WordPress. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii prejdite na str├ínku Nastavenia ┬╗U┼ż ─Źoskoro Pro a za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Povoli┼ą re┼żim ├║dr┼żbyÔÇť.

Povoli┼ą re┼żim ├║dr┼żby

Potom mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Upravi┼ą ─Źoskoro / str├ínku ├║dr┼żbyÔÇť. T├Żm sa otvor├ş prisp├┤sobova─Ź t├ęmy SeedProd. Odtia─ż si m├┤┼żete vybra┼ą t├ęmu a potom ju prisp├┤sobi┼ą tak, aby sa pre va┼íu webov├║ str├ínku vytvorila kr├ísna str├ínka re┼żimu ├║dr┼żby.

Vyberte t├ęmu pre str├ínku re┼żimu ├║dr┼żby

Ak nechcete, aby ste svoje str├ínky manu├ílne uviedli do re┼żimu ├║dr┼żby pri ka┼żdej aktualiz├ícii, m├┤┼żete si vytvori┼ą str├ínku ├║dr┼żby v WordPress bez pou┼żitia doplnku.

Sta─Ź├ş si na plochu vytvori┼ą nov├Ż s├║bor s n├ízvom maintenance.php a vlo┼żi┼ą tento k├│d:

Potom mus├şte tento s├║bor nahra┼ą do adres├íra obsahu wp na svojom webe WordPress.

Zaka┼żd├Żm, ke─Ć aktualizujete svoje str├ínky, WordPress zobraz├ş t├║to str├ínku v re┼żime ├║dr┼żby. Na navrhovanie tejto str├ínky m├┤┼żete pou┼żi┼ą CSS.

Re┼żim vlastnej ├║dr┼żby

Odstra┼łovanie ch├Żb re┼żimu ├║dr┼żby WordPress

Preto┼że sme pomohli tis├şckam pou┼ż├şvate─żov opravi┼ą chybu WordPress ÔÇ×Nie je k dispoz├şcii na pl├ínovan├║ ├║dr┼żbuÔÇť v programe WordPress, pomohli sme pou┼ż├şvate─żom vyrie┼íi┼ą r├┤zne nevidite─żn├ę probl├ęmy, ktor├ę sa m├┤┼żu vyskytn├║┼ą.

V pr├şpade, ┼że vy┼í┼íie uveden├ę rie┼íenie nefunguje, uv├ídzame nieko─żko ─Ćal┼í├şch krokov.

Je WordPress st├íle zaseknut├Ż v re┼żime ├║dr┼żby aj po predch├ídzaj├║cej aktualiz├ícii a oprave?

V takom pr├şpade by ste mali aktualizova┼ą s├║bor wp -gener.php, ktor├Ż sa nach├ídza v hlavnej zlo┼żke WordPress. Je to rovnak├ę miesto, kde ste na┼íli a odstr├ínili s├║bor .maintenance.

Mus├şte otvori┼ą s├║bor spr├ívcu s├║borov pre svoju hostingov├║ spolo─Źnos┼ą alebo si ho stiahnu┼ą do svojho po─Ź├şta─Źa pomocou FTP.

Potom mus├şte n├íjs┼ą k├│d: define ('WP_INSTALLING', true) a zmeni┼ą true na false.

Potom bude v├í┼í k├│d vyzera┼ą takto:

define ("WP_INSTALLING", false)

Potom mus├şte zmeny ulo┼żi┼ą a s├║bor prenies┼ą do webov├ęho hostite─ża pomocou protokolu FTP. Ak pou┼ż├şvate spr├ívcu s├║borov pre hostite─żsk├║ spolo─Źnos┼ą, mali by ste s├║bor jednoducho ulo┼żi┼ą z re┼żimu ├║dr┼żby.

Po opraven├ş ch├Żb v re┼żime ├║dr┼żby WordPress je moja str├ínka po┼íkoden├í. Ako to oprav├şm?

Ne├║pln├í alebo preru┼íen├í aktualiz├ícia m├┤┼że sp├┤sobi┼ą probl├ęmy pri op├║┼í┼ąan├ş va┼íich str├ínok v re┼żime ├║dr┼żby.

Ak sa t├íto chyba vyskytla po─Źas aktualiz├ície z├íkladn├ęho softv├ęru WordPress, mus├şte pod─ża n├í┼ího sprievodcu ru─Źne aktualizova┼ą WordPress pomocou FTP.

Ak sa vyskytla chyba po─Źas aktualiz├ície doplnku WordPress, mus├şte do─Źasne vypn├║┼ą v┼íetky doplnky WordPress s FTP. Tento krok zabezpe─Ź├ş, aby bol po┼íkoden├Ż doplnok deaktivovan├Ż a va┼íe str├ínky sa vr├ítili.

Potom sa mus├şte prihl├ísi┼ą do hlavn├ęho panela WordPress a aktivova┼ą naraz jeden doplnok, aby ste videli, ktor├Ż doplnok sp├┤sobuje probl├ęm. Aby ste doplnok spr├ívne fungovali, mus├şte ho nain┼ítalova┼ą ru─Źne.

D├║fame, ┼że tento ─Źl├ínok v├ím pomohol vyrie┼íi┼ą chybu ÔÇ×V kr├ítkosti nie je k dispoz├şcii pre pl├ínovan├║ ├║dr┼żbuÔÇť v programe WordPress. Mo┼żno si tie┼ż budete chcie┼ą ulo┼żi┼ą z├ílo┼żku n├í┼ího definit├şvneho sprievodcu o tom, ako opravi┼ą naj─Źastej┼íie chyby WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube na pozeranie videoz├íznamu s programom WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,