Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako skontrolova┼ą, ─Źi po─Ź├║vate hudbu pr├şli┼í nahlas na

Pri po─Ź├║van├ş hudby pomocou zapnut├Żch sl├║chadiel, prem├Ż┼í─żali ste niekedy o optim├ílnej ├║rovni zvuku, ktor├║ by ste mali ma┼ą cel├Ż de┼ł? Ak dlh┼íie po─Ź├║vate hudbu pr├şli┼í nahlas, mus├şte po┼íkodi┼ą sluch. Apple m├í rie┼íenie, ktor├ę v├ís chr├íni pred po┼íkoden├şm u┼í├ş pr├şli┼í hlasn├Żm po─Ź├║van├şm hudby. ├Ürovne zvuku sl├║chadiel v telef├│ne iPhone v├ím m├┤┼żu uk├íza┼ą ├║rove┼ł zvuku pri po─Ź├║van├ş hudby a m├┤┼żu predv├şda┼ą, ─Źi po┼íkod├şte ucho.

Tu je n├ívod, ako skontrolova┼ą, ─Źi po┼íkodzujete ucho t├Żm, ┼że po─Ź├║vate hudbu pr├şli┼í nahlas pomocou v├í┼ího iPhone.

Skontrolujte ├║rove┼ł hlasitosti svojich sl├║chadiel v iPhone

Aplik├ícia Zdravie na telef├│ne iPhone sa zameriava na pohodlie pou┼ż├şvate─ża a na ka┼żdodenn├ę ─Źinnosti, aby sa tieto aktivity mohli sledova┼ą. Na rozdiel od aplik├ície Google Fit alebo in├Żch aplik├íci├ş s├║visiacich so zdrav├şm Apple Zdravie sa zameriava hlavne na pou┼ż├şvanie smartf├│nov a spr├ívanie, aby zostali zdrav├ş pri kontrole pou┼ż├şvania technol├│gie.

Aplik├ícia uchov├íva denn├şk sily zvuku pri ka┼żdom pripojen├ş sl├║chadiel k iPhone. Ka┼żd├ę prehr├ívanie jednotliv├Żch m├ędi├ş, ─Źi u┼ż ide o zvuk alebo video, m├í ├║rovne decibelov na overenie, ─Źi pou┼ż├şvate─ż po─Ź├║va piesne pr├şli┼í nahlas.

V├í┼í iPhone v├ís nebude varova┼ą, ak nastavujete hlasitos┼ą sl├║chadiel na maximum. Aplik├ícia Zdravie v┼íak bude ma┼ą st├íle v┼íetky ├║rovne decibelov v├í┼ího po─Ź├║vania a navrhne vylep┼íenia. Ak chcete skontrolova┼ą ├║rove┼ł zvuku na┼íich sl├║chadiel, ktor├║ ste po─Ź├║vali, a skontrolujte, ─Źi nepo┼íkod├şte ucho, postupujte pod─ża nasleduj├║cich krokov.

Aplik├ícia Zvukov├ę ├║rovne sl├║chadiel pre zdravie v iPhone

 1. Na svojom iPhone spustite aplikáciu Zdravie.
 2. Na spodnom naviga─Źnom paneli prejdite na kartu ÔÇ×Preh─żad├íva┼ąÔÇť.
 3. Klepnite na ÔÇ×Vypo─ŹutieÔÇť.
 4. Na ─Ćal┼íej str├ínke otvorte polo┼żku ÔÇ×├Ürove┼ł hlasitosti sl├║chadielÔÇť.
 5. Hladiny zvuku n├íjdete v grafe, ktor├Ż ukazuje hist├│riu po─Ź├║vania z minul├Żch dn├ş.

Zobrazenie grafu m├┤┼żete prep├şna┼ą pod─ża hodiny, d┼ła, t├Ż┼żd┼ła, mesiaca a pre cel├Ż rok. Va┼ía pozn├ímka o expoz├şcii sluchu sa zobraz├ş v hornej ─Źasti ka┼żd├ęho grafu. Ak sa hovor├ş ÔÇ×OKÔÇť, znamen├í to, ┼że si po─Źujete dobre so svojimi ├║rov┼łami sluchu a nemus├şte sa ob├íva┼ą. Ak je v┼íak pozn├ímka ÔÇ×hlasn├íÔÇť, m├┤┼że to znamena┼ą, ┼że ste vystaven├ş potenci├ílnej hrozbe straty sluchu. Ako viete, po─Ź├║vanie hlasnej hudby a zvukov dlh┼í├ş ─Źas ur─Źite ovplyvn├ş va┼íe sluchov├ę schopnosti.

s├║visiace: Ako zmera┼ą krvn├Ż tlak pomocou Apple Watch

Ako zist├şte, ─Źi po┼íkodzujete sluch?

Apple nemeria iba ├║rovne zvuku pod─ża ├║rovne hlasitosti, ktor├║ udr┼żujete pri po─Ź├║van├ş hudby. Bude monitorova┼ą ├║rove┼ł zvuku ka┼żd├ęho zvukov├ęho v├Żstupu cez sl├║chadl├í. Odtia─żto, AppleAplik├ícia Zdravie meria priemern├║ intenzitu cel├ęho prehr├ívania a uchov├íva denn├şk.

Ke─Ć v aplik├ícii Zdravie otvor├şte ÔÇ×├Ürove┼ł hlasitosti sl├║chadielÔÇť, m├┤┼żete n├íjs┼ą ├║rovne zvuku sluchu a ├║rovne priemernej expoz├şcie. Viac podrobnost├ş o ├║rovniach po─Ź├║vania zvuku v telef├│ne iPhone n├íjdete v grafe.

Ak po─Ź├║vate hudbu pr├şli┼í hlasno, v sekcii Aplik├ícia Zdravie n├íjdete klasifik├ície ├║rovne zvuku

Popri grafe n├íjdete aj tla─Źidlo ÔÇ×iÔÇť. Klepnite na ┼łu a n├íjdete podrobnosti o klasifik├ícii a limity vystavenia zvuku. V┼íetky uveden├ę inform├ície poch├ídzaj├║ z noriem Svetovej zdravotn├şckej organiz├ície Apple,

Z toho ist├ęho okna m├┤┼żete vidie┼ą expozi─Źn├Ż limit a ─Źasov├Ż limit, aby ste zabr├ínili po┼íkodeniu sluchu. Toto s├║ bezpe─Źn├ę ├║rovne pre po─Ź├║vanie hudby pomocou va┼íich sl├║chadiel:

 • 75 dB a┼ż 18 hod├şn denne max.
 • 80 dB a┼ż 5 hod├şn denne.
 • 90 dB a┼ż 30 min├║t denne.
 • 100 dB pre 3 maximum min├║t.
 • Po─Ź├║vanie dlh┼íie ako vy┼í┼íie uveden├ę limity m├┤┼że v├í┼í sluch trvale po┼íkodi┼ą. Preto majte pod kontrolou Apple├Ürovne hlasitosti pre sl├║chadl├í z aplik├ície Zdravie.

  Vr├í┼ąte sa do predch├ídzaj├║ceho okna, Apple v├ím poskytuje priemern├ę ├║rovne a ich porovnanie z predch├ídzaj├║cich ─Źasov├Żch obdob├ş. Ak chcete vidie┼ą v┼íetky ├║daje t├Żkaj├║ce sa zvukov├Żch ├║rovn├ş sl├║chadiel na iPhone, posu┼łte zobrazenie nadol a klepnite na ÔÇ×Zobrazi┼ą v┼íetky ├║dajeÔÇť.

  Aplik├ícia Zdravie v telef├│ne iPhone tie┼ż klasifikuje va┼íe ├║rovne hlasitosti zvuku na z├íklade zariaden├ş vr├ítane t├Żch bezdr├┤tov├Żch. Aplik├íciu Zdravie m├┤┼żete na svojom telef├│ne iPhone vyu┼żi┼ą aj na to, aby ste s technol├│giou zostali zdrav├ş. Zdie─żaj svoje my┼ílienky.