Ako skontrolova┼ą aktualiz├ície na va┼íom telef├│ne s Androidom

Ako skontrolova┼ą aktualiz├ície na va┼íom telef├│ne s Androidom

Ak chcete z├şska┼ą najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android, vyh─żadajte aktualiz├íciu syst├ęmu. Najnov┼í├ş opera─Źn├Ż syst├ęm Android pre smartphones a tablety dost├ívaj├║ pravideln├ę aktualiz├ície syst├ęmov rovnako ako iOS Apple pre iPhone a iPad.

Tieto aktualiz├ície sa naz├Żvaj├║ aj aktualiz├ície firmv├ęru, preto┼że funguj├║ na ├║rovni syst├ęmov hlb┼íie ako be┼żn├ę aktualiz├ície softv├ęru (aplik├ície) a s├║ ur─Źen├ę na riadenie hardv├ęru. Aktualiz├ície firmv├ęru vy┼żaduj├║ schv├ílenie, ─Źas a re┼ítart zariadenia.

Po─Ćme hlb┼íie do t├ęmy: Ako aktualizova┼ą najnov┼í├ş opera─Źn├Ż syst├ęm Android

Pokyny v tomto ─Źl├ínku by sa mali vz┼ąahova┼ą (v┼íeobecne) bez oh─żadu na v├Żrobcu v├í┼ího telef├│nu s Androidom: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi at─Ć. Zaznamenali sme ur─Źit├ę rozdiely v z├ívislosti od zna─Źky telef├│nu.

Ako fungujú aktualizácie

Spolo─Źnos┼ą Google pravidelne odosiela aktualiz├ície firmv├ęru do telef├│nu s Androidom zasielan├şm aktualizovan├Żch inform├íci├ş prostredn├şctvom mobiln├ęho alebo Wi-Fi pripojenia. Ke─Ć je telef├│n zapnut├Ż, na obrazovke sa zobraz├ş dostupn├í aktualiz├ícia.

Tieto aktualiz├ície implementuj├║ v├Żrobcovia a spr├ívcovia zariaden├ş vo vln├ích, tak┼że aktualiz├ície nie s├║ dostupn├ę pre v┼íetk├Żch s├║─Źasne. D├┤vodom je, ┼że aktualiz├ície firmv├ęru musia by┼ą konkr├ętne kompatibiln├ę s hardv├ęrom telef├│nu, na rozdiel od aplik├íci├ş, ktor├ę pracuj├║ s r├┤znymi zariadeniami.

Pokia─ż ide o aplik├ície: Ako aktualizova┼ą aplik├ície v syst├ęme Android

Ako skontrolova┼ą aktualiz├ície syst├ęmu Android

T├íto met├│da funguje s nov┼í├şmi verziami syst├ęmu Android, aj ke─Ć niektor├ę verzie sa m├┤┼żu mierne l├ş┼íi┼ą. Pod─ża t├Żchto pokynov tie┼ż viete, ktor├í verzia syst├ęmu Android je na va┼íom smartf├│ne spusten├í.

    Otvorte aplik├íciu nastavenie, Zariadenia Samsung m├┤┼żu zobrazi┼ą spr├ívu o aktualiz├ícii softv├ęru. Ak nie, stla─Źte nastavenie > aktualiz├ícia softv├ęru aby ste zistili, ─Źi s├║ k dispoz├şcii aktualiz├ície. koh├║tik Syst├ęm, Dotknite sa niektor├Żch telef├│nov telef├│nne inform├ície, potom cho─Ćte do pas├í┼że 4, Na niektor├Żch telef├│noch Samsung stla─Źte Aktualiz├ície syst├ęmu, potom cho─Ćte do pas├í┼że 5, koh├║tik telef├│nne inform├ície, Na niektor├Żch telef├│noch s Androidom stla─Źte Pokro─Źil├ę, potom vyberte Aktualiz├ícia syst├ęmov, koh├║tik Aktualiz├ície syst├ęmu, Telef├│n m├┤┼że zobrazova┼ą r├┤zne vety. Na obrazovke sa zobrazuje, ─Źi s├║ syst├ęmy aktualizovan├ę a ─Źi bola naposledy skontrolovan├í aktualiz├ícia serverom. Vybra┼ą Skontrolujte aktualiz├ície h─żada┼ą aktualiz├íciu. Ak je k dispoz├şcii aktualiz├ícia, stla─Źen├şm spustite in┼ítal├íciu. Po─Źas aktualiz├ície firmv├ęru nechajte telef├│n pripojen├Ż k nab├şja─Źke, aby ste pri aktualiz├ícii a pr├şpadnom uzamknut├ş telef├│nu mali men┼íiu ┼íancu na vybitie. Aktualiz├ícia bude trva┼ą nieko─żko min├║t, potom sa telef├│n re┼ítartuje.

Pred pokra─Źovan├şm si pre─Ź├ştajte: Je d├┤le┼żit├ę aktualizova┼ą telef├│n s Androidom?

├║vahy

Preto┼że syst├ęm Android je rozdelen├Ż na cel├Ż syst├ęm – r├┤zni v├Żrobcovia zariaden├ş a mobiln├ş oper├ítori ho aktualizuj├║ osobitne – aktualiz├ície sa distribuuj├║ r├┤znym z├íkazn├şkom v r├┤znom ─Źase.

Prv├Żmi pr├şjemcami novej aktualiz├ície s├║ pou┼ż├şvatelia slu┼żby Google Pixel, preto┼że aktualiz├ície posiela spolo─Źnos┼ą Google priamo bez toho, aby ich oper├ítor telef├│nu presk├║mal alebo zmenil.

Pou┼ż├şvatelia, ktor├ş oto─Źili svoj telef├│n (tj zmenili zariadenie pri poslednej oper├ícii (z├íkladn├ę), nemusia ma┼ą n├írok na aktualiz├ície leteck├ęho dopravcu a bud├║ musie┼ą znova prehra┼ą p├┤vodn├Ż firmv├ęr v telef├│ne, aby mohli inovova┼ą na najnov┼íiu verziu syst├ęmu Android optimalizovan├║ pre va┼íe zariadenie.