Ako šifrovať dokument Google?

Rovnako ako je Gmail jednou z vynikajúcich možností, ako vám poskytnúť prístup k čo najlepšiemu výkonu firmy, je aplikácia Dokumenty Google tiež ideálnou voľbou pre väčšinu vašich požiadaviek. Keď sa však pozriete na Dokumenty Google, mali by ste tiež dbať na to, aby boli dostatočne bezpečné. Šifrovanie údajov sa môže určite ukázať ako správny spôsob, ako zaistiť, aby boli dokumenty nečitateľné bez správneho kľúča. Ako teda zašifrovať dokument Google?

Ako šifrovať dokument Google?

Dokumenty Google sú súčasťou prostredia CCP. CCP sa týka platformy pre spoluprácu obsahu a v ideálnom prípade pracujú s tvorbou a spoluprácou so živým obsahom. Tieto platformy umožňujú viacerým používateľom pracovať súčasne na jednom projekte v reálnom čase. Tento typ technológie a fungovania nepodporuje šifrovanie. Jeho šifrovanie môže sťažiť zvládnutie základných funkcií služby Dokumenty Google.

Existuje však niekoľko možností, ktoré vám môžu pomôcť pri prístupe k tomuto obmedzeniu. Môžete sa rozhodnúť pre niekoľko dobrých možností, aby ste zaistili prístup k vysokej úrovni zabezpečenia.

Niektoré z najlepších možností užitočných pri dosahovaní najlepšieho šifrovania môžu zahŕňať niektoré z nasledujúcich-

Transport Layer Security alebo TLS

Google Docs je živá platforma, ktorá obsahuje niekoľko komplikácií. V ideálnom prípade zistíte, že Dokumenty Google a množstvo aplikácií Disku Google šifrujú spojenie medzi webovým prehliadačom a Diskom Google. To sa vykonáva prostriedkami presadzovania zabezpečenia TLS (Transport Layer Security).

Ak chcete povoliť TLS, nemusíte povoliť žiadne nastavenie. Používa asymetrické šifrovanie a pomáha vám pri vytváraní bezpečného prepojenia medzi používateľom a dokumentmi Google. Táto metóda zachová šifrovanie údajov na úrovni prenosu, ale na úrovni siete zostane zraniteľná. Dokonca ani obsah v službe Dokumenty Google nie je šifrovaný. Pretože je obsah zdieľaný medzi viacerými používateľmi, mal by vždy zostať nezašifrovaný.

Sharding

Sharding je ešte jedna metóda šifrovania, ktorá je priamo súčasťou architektúry Google Doc. Sharding zahŕňa rozdelenie kúskov údajov na menšie kúsky. Akonáhle sú menšie kúsky alebo úlomky vytvorené, sú potom šifrované. Toto je metóda používaná na zabezpečenie dynamických údajov.

Šifrovanie kompletných údajov nie je jednoduché a možné. Dokument neustále komunikuje s databázou Google a zaistenie bezpečnosti a rýchlosti údajov pomocou úplných údajov je veľmi náročné na zdroje. To je dôvod, prečo rozdeľuje údaje na črepy, a preto ich možno pomerne ľahko rozbiť. Tieto útržky sú počas prenosu šifrované a po dosiahnutí cieľa sa znova dešifrujú.

Sharding však nemusí byť úplnou a dokonalou možnosťou. Chráni údaje iba na serveroch Google. Môže to tiež spomaliť výkon. Môžete tiež stratiť alebo poškodiť údaje.

Riešenia tretích strán

Sharding a TLS sú dve možnosti natívneho šifrovania a ochrany údajov, ktoré používa Dokumenty Google. Sú výkonné, ale šifrujú údaje iba na úrovni servera alebo databázy. Týmito metódami však nemôžete zaistiť ochranu údajov. Preto a možno budete musieť ísť s riešeniami tretích strán.

Diskutujeme o niekoľkých dobrých možnostiach, ktoré vám pomôžu pri šifrovaní dokumentu uloženého na Disku Google.

  • Pred nahraním dokumenty zašifrujte

Pred odoslaním dokumentu na Disk Google ho môžete zašifrovať. Túto metódu však nebude možné upravovať. Žiadny z používateľov nebude môcť dokument upravovať v službe Dokumenty Google. Môžete si ich stiahnuť do akéhokoľvek počítača, dešifrovať, upraviť a potom znova načítať do služby Dokumenty Google.

Pred opätovným načítaním dokumentu do služby Dokumenty Google budete možno chcieť dokument znova zašifrovať. V prípade citlivých dokumentov môže byť skvelou možnosťou pomôcť vám ich chrániť. Má to svoje nevýhody a neumožňuje vám pracovať s dokumentom v rozhraní Dokumentov Google, ale môže to byť dobrá voľba na starostlivosť o vaše dôležité dokumenty.

  • Šifrujte dokument pomocou programu Word

Pri šifrovaní údajov môžete použiť niekoľko spôsobov. Program Microsoft Word by mal byť skvelou možnosťou na šifrovanie dokumentu. Word, ak nič neviete, obsahuje vstavanú funkciu na šifrovanie dokumentu.

Vyberte možnosť, z ktorej chcete dokument zašifrovať Súbor> Informácie> Chrániť dokument> Šifrovať heslom možnosť. Vytvorte heslo pre dokument a zapamätajte si ho. V opačnom prípade stratíte prístup k dokumentu. Akonáhle to urobíte, môžete dokument nahrať do služby Dokumenty Google.

Keď je čas na úpravu dokumentu, môžete si ho stiahnuť, otvoriť v programe Microsoft Word a dešifrovať ho zadaním hesla. Hneď ako ho upravíte, môžete ho znova nahrať do Dokumentu Google.

Môžete tiež použiť množstvo ďalších šifrovacích nástrojov, ako napríklad VeraCrypt alebo Boxcrypt.

Služba Dokumenty Google nemá možnosť použiť na žiadne z dokumentov individuálne šifrovanie. Sú samozrejme chránené na serveroch Google. Zabezpečenie vašich zariadení môže byť jednou z najlepších možností zabezpečenia údajov.

Niektoré z možností, ktoré sa môžu ukázať ako veľmi účinné, môžu zahŕňať použitie silného hesla, povolenie dvojfaktorovej autentifikácie a používanie hardvérového zabezpečenia. Vďaka týmto bezpečnostným opatreniam si môžete byť istí, že nikto nebude mať prístup k vašim údajom alebo vášmu účtu – samozrejme, pokiaľ s nimi dokument nezdieľate.

Spodný riadok

Kým Google nepríde s funkciou šifrovania pre Dokumenty Google, neexistuje žiadny spôsob, akým by ste mohli zašifrovať dokument Google na Disku Google. Ako ste už zistili, Google používa na zabezpečenie Dokumentov Google bezpečnostné funkcie, ako napríklad Sharding a TLS. Priame použitie špičkového šifrovania na dokumenty nie je možné jednoducho kvôli povahe funkcie CCP.

Ak máte skutočne citlivé dokumenty, použite vyššie uvedené metódy. V opačnom prípade sa Google postará o ochranu vašich dokumentov.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3raSzH8