Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká?

Mo┼żno sa budete c├şti┼ą ods├║den├ş potenci├ílnymi rizikami spojen├Żmi s aplik├íciami s bo─Źn├Żm za┼ąa┼żen├şm v syst├ęme Android, ale pri spr├ívnom veden├ş to nie je tak├ę zl├ę. Dnes v├ím uk├í┼żeme, ako pracova┼ą pod kapotou v├í┼ího smartf├│nu alebo tabletu pri in┼ítal├ícii vlastn├Żch aplik├íci├ş a firmv├ęru. Nau─Ź├şte sa tie┼ż, ako zosta┼ą v bezpe─Ź├ş pomocou VPN, tak┼że bu─Ćte naladen├ş.

Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká? 1

Ak ste pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android, budete vedie┼ą, ┼że v Obchode Play je ve─ża aplik├íci├ş, ktor├ę si m├┤┼żete stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą, aby ste do svojho zariadenia pridali v┼íetky nov├ę funkcie. Nie ka┼żd├í aplik├ícia, ktor├║ by ste mohli chcie┼ą pou┼żi┼ą, je v┼íak k dispoz├şcii v Obchode Play. V z├ívislosti od oblasti, v ktorej sa pr├íve nach├ídzate, a od verzie syst├ęmu Android, v ktorej je va┼íe zariadenie spusten├ę, nemusia by┼ą niektor├ę aplik├ície dostupn├ę v Obchode Play. Ke─Ć k tomu d├┤jde a chcete nain┼ítalova┼ą aplik├íciu, m├┤┼żete ju nain┼ítalova┼ą ru─Źne priamo zo in┼ítala─Źn├ęho s├║boru v procese zvanom sideloading.

V tomto ─Źl├ínku sa nau─Ź├şme z├íklady toho, ─Źo je na─Ź├ştanie str├ínok a ak├ę rizik├í s n├şm s├║visia, aby ste mohli bezpe─Źne postupova┼ą. Potom v├ím uk├í┼żeme ako nalo┼żi┼ą aplik├ície do Androidu.

30-d┼łov├í z├íruka vr├ítenia pe┼łaz├ş

─îo je to Sideloading?

Sideloading je term├şn, ktor├Ż sa vz┼ąahuje na in┼ítal├íciu aplik├íci├ş do v├í┼ího zariadenia Android, ktor├ę nepoch├ídzaj├║ z Obchodu Play. Ak chcete do zariadenia Android nain┼ítalova┼ą aplik├íciu, jednoducho cho─Ćte do Obchodu Play, vyh─żadajte po┼żadovan├║ aplik├íciu a potom ju nain┼ítalujte zo str├ínky Obchodu Play. Niekedy v┼íak budete chcie┼ą nain┼ítalova┼ą aplik├íciu z in├ęho zdroja ako z Obchodu Play.

Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte na svojom zariaden├ş s Androidom zmeni┼ą niektor├ę nastavenia a potom n├íjs┼ą s├║bor .apk na in┼ítal├íciu po┼żadovanej aplik├ície. Tento proces sa naz├Żva ved─żaj┼íie za┼ąa┼żenie.

Pre─Źo Sideload App?

Niekedy existuj├║ aplik├ície, ktor├ę nie s├║ k dispoz├şcii v obchode Google Play. M├┤┼że k tomu d├┤js┼ą, ke─Ć je aplik├ícia v rozpore so zmluvn├Żmi podmienkami slu┼żby Obchod Play, napr├şklad pr├şstupom k nastaveniam, ktor├ę by nemali. Je zn├íme, ┼że iOS App Store zakazuje alebo odstra┼łuje aplik├ície po cel├Ż ─Źas s ve─żmi mal├Żm vysvetlen├şm pr├ş─Źiny, ─Źo je pre v├Żvoj├írov aj pre pou┼ż├şvate─żov frustruj├║ce. Google Play Store zvy─Źajne nie je a┼ż tak├Ż zl├Ż ako App Store, st├íle v┼íak existuj├║ legit├şmne aplik├ície, ktor├ę z nejak├ęho d├┤vodu nie s├║ v Obchode Play povolen├ę. Ak chcete pou┼ż├şva┼ą niektor├║ z t├Żchto aplik├íci├ş, mus├şte ju nalo┼żi┼ą na druh├║ stranu.

─Äal┼í├şm d├┤vodom ved─żaj┼íieho za┼ąa┼żenia je skuto─Źnos┼ą, ┼że aplik├ícia e┼íte nemus├ş by┼ą vo va┼íom regi├│ne k dispoz├şcii. Aplik├ície sa ─Źasto vyd├ívaj├║ iba do niektor├Żch regi├│nov a ─żudia, ktor├ş ┼żij├║ mimo t├Żchto regi├│nov, bud├║ musie┼ą aplik├íciu vysk├║┼ía┼ą mesiace alebo dokonca roky. Ak t├║to aplik├íciu zavediete nasp├Ą┼ą, pou┼ż├şvatelia v t├Żchto ─Ćal┼í├şch regi├│noch ju m├┤┼żu okam┼żite vysk├║┼ía┼ą. Inokedy nie je mo┼żn├ę v niektor├Żch regi├│noch aplik├ície uvo─żni┼ą kv├┤li region├ílnym obmedzeniam. V takom pr├şpade je mo┼żn├ę aplik├íciu pou┼żi┼ą iba ako doplnok. Pou┼ż├şvatelia tie┼ż pou┼ż├şvaj├║ doplnkov├ę aplik├ície, ak tieto aplik├ície z├şskali zo s┼ąahovania alebo z in├ęho zdroja leg├ílneho obsahu.

Aplik├íciu m├┤┼żete tie┼ż dodato─Źne stiahnu┼ą, ak ste ju k├║pili z in├ęho legit├şmneho zdroja, ako je Obchod Play. Ak napr├şklad kupujete hry z propaga─Źn├Żch akci├ş Humble Bundle, z├şskate pr├şstup k t├Żmto hr├ím v slu┼żbe Steam, Windows, Android alebo in├ę platformy. Ke─Ć idete na uplatnenie hier, m├┤┼żete z├şska┼ą k├│d na pou┼ż├şvanie slu┼żby Steam alebo in┼ítala─Źn├Ż program na stiahnutie Windows, Pre Android v┼íak nem├íte pr├şstup k hre prostredn├şctvom Obchodu Play. Namiesto toho si mus├şte stiahnu┼ą s├║bor .apk a potom pomocou tohto s├║boru na─Ź├şta┼ą hru do svojho zariadenia.

Ak├ę s├║ rizik├í spojen├ę s aplik├íciou Sideloading?

Pri spusten├ş procesu sa v├ím zobraz├ş ve─ża upozornen├ş t├Żkaj├║cich sa ved─żaj┼íieho za┼ąa┼żenia, a to z webov├Żch str├ínok, ktor├ę o ┼łom poskytuj├║ inform├ície, az v├í┼ího zariadenia. D├┤vodom je skuto─Źnos┼ą, ┼że v skuto─Źnosti existuj├║ bezpe─Źnostn├ę rizik├í, ktor├ę by mohli ma┼ą ved─żaj┼íie aplik├ície, o ktor├Żch by ste mali vedie┼ą. Aplik├ícia, ktor├║ ste nalo┼żili, nebola v Obchode Play skontrolovan├í a schv├ílen├í, ─Źo znamen├í, ┼że by mohla obsahova┼ą ┼íkodliv├Ż k├│d, ktor├Ż by mohol po┼íkodi┼ą alebo dokonca po┼íkodi┼ą va┼íe zariadenie.

Aplik├ície, ktor├ę sa s┼ąahuj├║ neleg├ílne, maj├║ ─Źasto tento probl├ęm. S├║bory .apk, ktor├ę pou┼ż├şvate na in┼ítal├íciu aplik├ície, m├┤┼żu vyzera┼ą legit├şmne a m├┤┼żu dokonca skuto─Źne fungova┼ą pri in┼ítal├ícii aplik├ície, ale m├┤┼żu obsahova┼ą aj skryt├Ż malware vo vn├║tri. Tento malware m├┤┼że sp├┤sobi┼ą napr├şklad ukradnutie ├║dajov, vlo┼żenie ─Ćal┼í├şch rekl├ím do webov├ęho preh─żad├íva─Źa a ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş alebo nastavenie v├í┼ího zariadenia ako s├║─Źasti botnetu.

Toto je ve─żk├Ż probl├ęm pre pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android, ktor├ş chc├║ aplik├ície na─Ź├ştava┼ą nasp├Ą┼ą, preto┼że s├║bor .apk m├┤┼że do v├í┼ího zariadenia nain┼ítalova┼ą najr├┤znej┼íie veci. Z tohto d├┤vodu by ste mali by┼ą ve─żmi opatrn├ş pri pou┼ż├şvan├ş d├┤veryhodn├Żch zdrojov iba v pr├şpade, ┼że aplik├íciu na─Ź├ştate na druh├║ stranu. Rozm├Ż┼í─żajte o tom t├Żmto sp├┤sobom: odomknut├Ż telef├│n by ste neodovzdali cudzincovi, s ktor├Żm by si mohli zahra┼ą. In┼ítal├ícia s├║boru .apk je ako umo┼żni┼ą programu pr├şstup k odomknut├ęmu telef├│nu. Preto by ste mali in┼ítalova┼ą iba s├║bory .apks z lokal├şt, ktor├ę pozn├íte a ktor├Żm d├┤verujete.

Ako Sideload aplikácie

Teraz, ke─Ć pochop├şte, ak├Ż je proces ved─żaj┼íieho za┼ąa┼żenia a ak├ę s├║ s t├Żm spojen├ę rizik├í, m├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą, ─Źi chcete pokra─Źova┼ą. Ak chcete spusti┼ą ved─żaj┼íie na─Ź├ştanie, mus├şte najsk├┤r povoli┼ą pou┼ż├şvanie nezn├ímych zdrojov v zariaden├ş a potom sa m├┤┼żete presun├║┼ą do skuto─Źne na─Ź├ştavania aplik├íci├ş. Nerobte si starosti, je to jednoduch├Ż proces. Ak chcete spusti┼ą doplnkov├ę aplik├ície do svojho zariadenia s Androidom, postupujte takto:

Povoli┼ą nezn├íme zdroje

Ak chcete spusti┼ą doplnkov├ę aplik├ície, mus├şte najprv vypn├║┼ą funkciu zabr├íni┼ą nezn├ímym zdrojom v ponuke zabezpe─Źenia syst├ęmu Android. T├íto mo┼żnos┼ą sl├║┼żi na zabr├ínenie tomu, aby ─żudia omylom nain┼ítalovali softv├ęr do svojho zariadenia z ned├┤veryhodn├Żch lokal├şt. Ak ste pravideln├Żm pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android a viete o zabezpe─Źen├ş, m├┤┼żete t├║to mo┼żnos┼ą vypn├║┼ą a bu─Ćte opatrn├ş iba pri in┼ítal├ícii aplik├íci├ş z webov, ktor├Żm d├┤verujete.

Tu je postup, ako povoli┼ą pou┼ż├şvanie nezn├ímych zdrojov na in┼ítal├íciu softv├ęru v syst├ęme Android:

 1. ├Źs┼ą do nastavenie
 2. ├Źs┼ą do zabezpe─Źenia (t├íto polo┼żka ponuky je na r├┤znych miestach na r├┤znych zariadeniach. Na na┼íom zariaden├ş je pod polo┼żkou Uzamknite obrazovku a zabezpe─Źenie ─Źas┼ą)
  Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká? 2
 3. N├íjs┼ą Nezn├íme zdroje polo┼żka
 4. Nastavte pos├║va─Ź do polohy na poz├şcie
  Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká? 3
 5. Zobraz├ş sa upozornenie, ┼że in┼ítal├ícia z nezn├ímych zdrojov m├┤┼że by┼ą pre va┼íe zariadenie ┼íkodliv├í. cvaknutie OK pokra─Źova┼ą
 6. Teraz m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą softv├ęr z in├Żch miest ako z Obchodu Play a ste pripraven├ş spusti┼ą doplnkov├ę aplik├ície

Ako Sideload aplikácie

S povolen├Żmi nezn├ímymi nastaveniami sme pripraven├ş za─Źa┼ą bo─Źn├ę za┼ąa┼żenie. Tento proces je v skuto─Źnosti ve─żmi jednoduch├Ż, ale mus├şte si by┼ą ist├ş, ┼że s├║bor .apk, ktor├Ż budete pou┼ż├şva┼ą na in┼ítal├íciu aplik├ície, je bezpe─Źn├Ż a ┼że poch├ídza z legit├şmneho, d├┤veryhodn├ęho zdroja. Pri in┼ítal├ícii aplik├ície zo zdroja, ktor├Ż nepozn├íte, alebo z nejasn├Żch str├ínok, ako s├║ napr├şklad tie, ktor├ę pred├ívaj├║ aplik├ície lacno alebo bezplatne, bu─Ćte ve─żmi opatrn├ş, preto┼że tieto s├║bory .apk m├┤┼żu ─Źasto obsahova┼ą ┼íkodliv├Ż softv├ęr, ktor├Ż by mohol po┼íkodi┼ą va┼íe zariadenie. Pri in┼ítal├ícii nov├ęho softv├ęru do zariadenia, ako je telef├│n, ktor├Ż ─Źasto pou┼ż├şvate, je najlep┼íie zosta┼ą na pozore.

Akon├íhle n├íjdete s├║bor .apk z d├┤veryhodn├ęho zdroja, na─Ź├ştajte ho takto:

 1. N├íjdite s├║bor .apk s├║bor, ktor├Ż chcete nalo┼żi┼ą. V tomto pr├şklade pou┼żijeme hru z bal├şka Humble Bundle. Tak┼że sa prihl├íste na webov├║ str├ínku Humble Bundle a cho─Ćte do svojej kni┼żnice, potom kliknut├şm na odkaz na priame stiahnutie stiahnite s├║bor do svojho zariadenia
  Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká? 4
 2. V tejto chv├şli v├ís syst├ęm Android upozorn├ş, ┼że tento typ s├║boru m├┤┼że v├í┼ímu zariadeniu po┼íkodi┼ą. Pokia─ż d├┤verujete zdroju s├║boru, kliknite na OK napriek tomu pokra─Źova┼ą
  Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká? 5
 3. Teraz sa otvor├ş in┼ítal├ítor bal├şka a v hornej ─Źasti sa zobraz├ş obrazovka s n├ízvom aplik├ície. Na obrazovke sa zobraz├ş ot├ízka, ─Źi chcete aplik├íciu nain┼ítalova┼ą, a povie v├ím, do ktor├Żch s├║borov bude ma┼ą aplik├ícia pr├şstup. Ak ste s t├Żm spokojn├ş, kliknite na ikonu In┼ítal├ícia pokra─Źova┼ą
  Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká? 6
 4. Uvid├şte obrazovku, ktor├í hovor├ş In┼ítal├ícia … Po─Źkajte, k├Żm sa in┼ítal├ícia uskuto─Źn├ş, trpezlivo po─Źkajte, preto┼że to m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą pri ve─żk├Żch aplik├íci├ích, ako s├║ hry
  Ako Sideload aplikácie na Android, existujú riziká? 7
 5. Po dokon─Źen├ş v┼íetk├ęho sa zobraz├ş obrazovka s potvrden├şm Aplik├ícia je nain┼ítalovan├í, Kliknite na Otvoren├ę otvori┼ą svoju nov├║ aplik├íciu
 6. Teraz je va┼ía aplik├ícia pripraven├í na pou┼żitie. Malo by to fungova┼ą rovnako ako ka┼żd├í aplik├ícia, ktor├║ in┼ítalujete z Obchodu PlayAko Sideload aplik├ície na Android, existuj├║ rizik├í? 8

Chr├í┼łte sa pomocou VPN

Ak va┼íe zariadenie s Androidom ─Źasto pou┼ż├şvate, a najm├Ą ak sa chyst├íte preh─żad├íva┼ą s├║bory .apk na webov├Żch str├ínkach, ktor├ę nemusia by┼ą d├┤veryhodn├ę, mali by ste podnikn├║┼ą kroky na ochranu pred bezpe─Źnostn├Żmi hrozbami. Jednou z najlep┼í├şch met├│d ochrany pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android je in┼ítal├ícia siete VPN. Toto je aplik├ícia, ktor├║ nain┼ítalujete do svojho zariadenia a ktor├í potom za┼íifruje v┼íetky ├║daje, ktor├ę va┼íe zariadenie odosiela cez internet. ─îi u┼ż ste doma vo svojej sieti alebo pou┼ż├şvate verejn├║ sie┼ą Wi-Fi niekde inde, zaka┼żd├Żm, ke─Ć je pripojen├í va┼ía VPN, ┼íifruje va┼íe ├║daje, aby ich nikto nemohol zachyti┼ą.

Toto ┼íifrovanie ├║dajov v├ís chr├íni pred hrozbami, ako je kr├íde┼ż identity, preto┼że ─żu─Ćom zabra┼łuje ukradn├║┼ą va┼íe ├║daje. Jedn├Żm z be┼żn├Żch probl├ęmov verejn├Żch siet├ş Wi-Fi je to, ┼że pou┼ż├şvatelia s├║ zranite─żn├ş vo─Źi hackerom od in├Żch pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş s├║ pripojen├ş k rovnakej sieti. Pou┼ż├şvatelia v tej istej sieti maj├║ viac povolen├ş na pr├şstup k zariadeniam druhej strany, ako je obvykl├ę na internete, tak┼że pri pou┼ż├şvan├ş t├Żchto verejn├Żch siet├ş mus├şte by┼ą opatrn├ş.

┼áifrovanie VPN tie┼ż ochr├íni va┼íe s├║kromie t├Żm, ┼że zabr├íni poskytovate─żovi internetov├Żch slu┼żieb v viden├ş str├ínok, ktor├ę nav┼ít├şvite na svojom zariaden├ş s Androidom alebo ktor├ę stiahnut├ę s├║bory. Ak neleg├ílne s┼ąahujete softv├ęr alebo m├ędi├í, je obzvl├í┼í┼ą d├┤le┼żit├ę pou┼ż├şva┼ą sie┼ą VPN, preto┼że v├í┼í poskytovate─ż internetov├Żch slu┼żieb m├┤┼że vidie┼ą, ─Źo rob├şte v ich sieti, a ak v├ís niekto chyt├ş, m├┤┼że v├ím by┼ą ulo┼żen├í pokuta alebo st├şhanie. Ak pou┼ż├şvate sie┼ą VPN, ┼íifrovanie znamen├í, ┼że nikto nevid├ş, ─Źo rob├şte online alebo ─Źi s┼ąahujete, tak┼że od poskytovate─ża internetov├Żch slu┼żieb nebudete ma┼ą ┼żiadne nepr├şjemn├ę prekvapenia.

Na┼íe odpor├║─Źan├ę VPN

Vybrali sme niektor├ę konkr├ętne VPN, ktor├ę odpor├║─Źame pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android a ktor├ę v├ím zaistia bezpe─Źnos┼ą pri prehliadan├ş Internetu na va┼íom zariaden├ş s Androidom:

1, ExpressVPN

ExpressVPN - v├Żber editorov

ExpressVPN je jednou z najpopul├írnej┼í├şch siet├ş VPN v─Ćaka svojim siln├Żm str├ínkam vo v┼íetk├Żch k─ż├║─Źov├Żch oblastiach: r├Żchlos┼ą, jednoduch├ę pou┼żitie a bezpe─Źnos┼ą. Bezpe─Źnostn├ę funkcie zah┼Ľ┼łaj├║ z├íkladn├ę funkcie 256-bitov├ęho ┼íifrovania, aby nikto nemohol ┼íifrovanie prelomi┼ą a zobrazi┼ą va┼íe ├║daje, a politiku neprihl├ísenia, aby ste si mohli by┼ą ist├ş, ┼że va┼íe online aktivity nie s├║ zaznamen├ívan├ę alebo spr├şstupnen├ę ┼żiadnym in├Żm. in├í spolo─Źnos┼ą. V softv├ęri n├íjdete ─Ćal┼íie mo┼żnosti zabezpe─Źenia, ako napr├şklad mo┼żnos┼ą povoli┼ą ochranu pred ├║nikom DNS, aby v├ís ─żudia nemohli sledova┼ą pomocou v├í┼ího pou┼ż├şvania DNS, prep├şna─Ź zab├şjania, ktor├Ż v├ís zastav├ş pred ne├║myseln├Żm odosielan├şm ├║dajov prostredn├şctvom nezabezpe─Źen├ęho pripojenia, a kontrola adresy IP, tak┼że m├┤┼żete potvrdi┼ą, ┼że sie┼ą VPN funguje a skry┼ą skuto─Źn├║ adresu IP.

Po─Źet dostupn├Żch serverov je obrovsk├Ż, s viac ako 3, 000 serverov v 94 r├┤znych krajin├ích a pripojenia, ktor├ę z├şskate z t├Żchto serverov, s├║ super r├Żchle a ide├ílne na s┼ąahovanie a streamovanie. Aplik├ícia pre Android sa ve─żmi ─żahko ovl├ída pomocou jednoduch├ęho ve─żk├ęho tla─Źidla na domovskej obrazovke, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş pripoji┼ą sa k sieti VPN a by┼ą chr├ínen├ş jedn├Żm kliknut├şm. Ak m├íte ─Ćal┼íie zariadenia, softv├ęr m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą aj na Windows, Mac OS a Linux, plus niektor├ę hern├ę konzoly a inteligentn├ę telev├şzory a pre prehliada─Źe Google Chrome, Mozilla Firefox a Apple Prehliada─Źe Safari.

Pre─Ź├ştajte si na┼íu ├║pln├║ recenziu ExpressVPN.

Pros

 • Odblokuje americk├Ż Netflix, iPlayer, Hulu
 • R├Żchle serv├şrovanie s minim├ílnou stratou r├Żchlosti
 • OpenVPN, IPSec a IKEv2 ┼íifrovanie
 • Pr├şsne z├ísady neprihl├ísenia osobn├Żch ├║dajov
 • K dispoz├şcii je podpora ┼żiv├ęho chatu.

Zápory

 • Max 3 pripojenie s├║─Źasne
 • Mierne drah┼íie ako konkurencia.

2, IPVanish

ipvanish

IPVanish je bleskovo r├Żchla VPN, ktor├í je ide├ílna pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş nechc├║ spoma─żova┼ą. T├íto r├Żchlos┼ą v┼íak neprich├ídza na ├║kor bezpe─Źnosti, preto┼że existuj├║ z├íkladn├ę bezpe─Źnostn├ę funkcie, ako je siln├ę 256-bitov├ę ┼íifrovanie a z├ísada bez protokolovania. V softv├ęri n├íjdete aj ─Ćal┼íie mo┼żnosti zabezpe─Źenia, ako je prep├şna─Ź zab├şjania, ochrana proti ├║niku DNS, pravideln├í zmena adresy IP a konfigur├ícia DNS. Tak┼że m├┤┼żete pou┼żi┼ą svoje vlastn├ę nastavenia DNS, chr├íni┼ą sa pred ├║nikmi ├║dajov a ak chcete, aby ste si zabezpe─Źili ─Źo najlep┼íiu bezpe─Źnos┼ą, ka┼żd├Żch p├ír min├║t prep├şnajte IP adresu.

K dispoz├şcii je ve─ża serverov so sie┼ąou, ktor├í pokr├Żva viac ako 1, 300 serverov v 60+ krajin├ích. Aplik├ícia pre Android obsahuje pokro─Źilej┼íie funkcie, ako je graf na domovskej str├ínke, ktor├Ż zobrazuje va┼íe prich├ídzaj├║ce a odch├ídzaj├║ce r├Żchlosti a va┼íu IP adresu. Softv├ęr m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą aj na Windows, Mac OS a Linux.

Pre─Ź├ştajte si na┼íu ├║pln├║ recenziu IPVanish.

záver

Ak chcete niekedy nain┼ítalova┼ą aplik├íciu pre Android z in├ęho zdroja ako z Obchodu Play, mus├şte vedie┼ą, ako aplik├íciu nalo┼żi┼ą. Pri tom by ste mali by┼ą opatrn├ş, preto┼że by ste mali in┼ítalova┼ą softv├ęr iba zo zdrojov, ktor├Żm d├┤verujete, preto┼że softv├ęru umo┼żn├şte pr├şstup k citliv├Żm ├║dajom v telef├│ne. Ak v┼íak pozn├íte zdroj svojich aplik├íci├ş a d├┤verujete mu, proces ved─żaj┼íieho na─Ź├ştania je jednoduch├Ż a je u┼żito─Źn├ę ho pozna┼ą.

Vysk├║┼íali ste na svojom zariaden├ş s Androidom aplik├ície s bo─Źn├Żm za┼ąa┼żen├şm? M├íte nejak├ę tipy na n├íjdenie nebezpe─Źn├Żch s├║borov .apk alebo rady, kde n├íjdete bezpe─Źn├ę s├║bory .apks? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie.