Ako si udr┼ża┼ą produktivitu pri pr├íci na dia─żku?

Produktivita ovplyv┼łuje bud├║cnos┼ą aj s├║─Źasnos┼ą organiz├ície. Preto je nevyhnutn├ę n├íjs┼ą sp├┤soby, ako zv├Ż┼íi┼ą a udr┼ża┼ą produktivitu vo vzdialenom pracovnom prostred├ş. ┼át├║die zistili, ┼że niektor├ş zamestnanci pracuj├║ci na dia─żku s├║ produkt├şvnej┼í├ş ako t├ş, ktor├ş pracuj├║ v kancel├írii.

Je nevyhnutn├ę zabezpe─Źi┼ą, aby bola produktivita vysok├í, preto┼że v├Ą─Ź┼íina podnikov prech├ídza na pr├ícu na dia─żku. Pomoc s programovan├şm online v├ím m├┤┼że poskytn├║┼ą profesion├ílnu pomoc so zadan├şm a poskytne v├ím lep┼í├ş preh─żad o tejto t├ęme.

Teraz teda po─Ćme diskutova┼ą o tom, ako udr┼ża┼ą produktivitu pri pr├íci na dia─żke na dia─żku.

Zd├┤raznite d├┤le┼żitos┼ą pracovn├ęho priestoru

V├Ą─Ź┼íina be┼żn├Żch kancel├írskych zamestnancov nem├í vo svojich domovoch vyhraden├ę pracovisko z nieko─żk├Żch d├┤vodov. Ke─Ć pand├ęmia COVID-19 tla─Źila cel├Ż svet k pr├íci na dia─żku, kancel├írie boli kuchyne, sp├ílne a gau─Źe.

Na dlhodob├ę anga┼żovanie sa na dia─żku v┼íak t├şm potrebuje dobr├ę strat├ęgie. Pr├íca s prenosn├Żm po─Ź├şta─Źom z kuchynsk├ęho stola je v poriadku nieko─żko dn├ş. Ak to v┼íak trv├í nieko─żko dn├ş, m├┤┼że to zamestnancovi u┼íkodi┼ą.

Pracovn├Ż priestor je navy┼íe d├┤le┼żit├Ż pre podporu inov├íci├ş a kreativity. Pri pr├íci doma m├í myse─ż tendenciu by┼ą presmerovan├í na in├ę pr├íce, ale ke─Ć pracujete v kancel├írii, viac sa s├║stred├şte na pr├ícu.

Vzdialen├Ż t├şm sa potrebuje vybavi┼ą

Je n├íro─Źn├ę uspie┼ą v ka┼żdodennej prev├ídzke na dia─żku bez spr├ívnych n├ístrojov. V├í┼í vzdialen├Ż t├şm mus├ş ma┼ą k dispoz├şcii potrebn├Ż bal├şk vzdialen├Żch technol├│gi├ş, aby mohol vykon├íva┼ą svoju pr├ícu.

Uistite sa preto, ┼że svojmu zamestnancovi d├íte v┼íetko, ─Źo je nevyhnutn├ę na to, aby mohol ├║lohy vykon├íva┼ą bezchybne a v─Źas.

Nasleduj├║ niektor├ę z najob─ż├║benej┼í├şch n├ístrojov, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą udr┼ża┼ą produktivitu pri pr├íci na dia─żku.

  • N├ístroje na pl├ínovanie a spr├ívu, ako napr├şklad Monday.com, reachIt
  • Aplik├ície na odosielanie spr├ív a chat, ako s├║ t├şmy Slack a Microsoft
  • Videokonferen─Źn├ę aplik├ície, ako s├║ Google Meet a Zoom

Nastavte si realistick├ę o─Źak├ívania

Pri nastavovan├ş o─Źak├ívan├ş vezmite na vedomie, ┼że pr├íca na dia─żku je jedine─Źn├í. Vedenie vzdialen├ęho t├şmu m├┤┼że zv├Ż┼íi┼ą produktivitu, ak s├║ nastaven├ę strat├ęgie pr├ív. Na─Źrtnite preto realistick├ę o─Źak├ívania od t├şmov, zamestnancov a mana┼ż├ęrov. Dia─żkov├ę t├şmy musia dosiahnu┼ą svoje stanoven├ę ciele bez oh─żadu na to, kde p├┤sobia, ─Źi u┼ż vzdialene alebo v kancel├írii.

S primeran├Żmi o─Źak├ívaniami m├┤┼żu vzdialen├ę t├şmy udr┼ża┼ą spr├ívnu dynamiku, kritick├║ pri plnen├ş ka┼żdodenn├Żch povinnost├ş. Majte k├│piu prior├şt a pode─żte sa o ┼łu s t├şmom.

Ke─Ć t├şm vie, ┼że ste pochopili obmedzenia pr├íce na dia─żku a rozumiete im, d├í 200% ├║loh, ktor├ę vykon├ívaj├║.

Tieto o─Źak├ívania by mali by┼ą realistick├ę a ─żahko realizovate─żn├ę v prostred├ş, v ktorom ─Źlovek pracuje. Porozpr├ívajte sa s nimi, porozumejte po┼żiadavk├ím a stanovte si ciele a ├║lohy.

Zv├í┼żte ka┼żd├Ż de┼ł nahl├ísenia.

V pr├şpade pr├íce na dia─żku je ka┼żdodenn├Ż pracovn├Ż ─Źas so zamestnancami zriedkav├Ż alebo dokonca ┼żiadny. Ak je to mo┼żn├ę, namiesto ka┼żdodenn├Żch rozhovorov tv├írou v tv├ír si osvojte online check-in. Ak sa prihl├ísite u svojho vzdialen├ęho t├şmu, pom├┤┼że to posilni┼ą prepojenia a pom├┤┼że v├ím to pri stanovovan├ş alebo zos├║la─Ćovan├ş prior├şt.

Check-in m├┤┼że by┼ą skupinov├Ż alebo individu├ílny. Ak to chcete implementova┼ą, zv├í┼żte pravideln├Ż rann├Ż videorozhovor, okam┼żit├║ spr├ívu alebo dokonca telef├│nny hovor. Vyv├í┼żte n├ístroje a m├ędi├í, aby ste zvl├ídli ├║─Źinnos┼ą nahl├ísen├ş.

Tieto pravideln├ę kontroly tie┼ż vn├í┼íaj├║ do zamestnancov hodnotu discipl├şny a vedia, ┼że ich pr├íca je monitorovan├í a kontrolovan├í. Tieto pravideln├ę check-iny ┼íetria situ├íciu, aby sa nepokazila, ke─Ć sa ├║lohy bl├ş┼żia k term├şnom.

Poskytujte emocionálnu a stabilnú podporu

Aby bol v├í┼í vzdialen├Ż t├şm produkt├şvny, potrebuje podporu na v┼íetk├Żch frontoch, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ emocion├ílnu podporu. Aby ste to dosiahli, nastavte t├│n virtu├ílnej kancel├írie. Pripravte p├┤du pre pozit├şvne emocion├ílne zdravie. Aby bol t├şm ─Źo najprodukt├şvnej┼í├ş, podporujte starostlivos┼ą o seba medzi ─Źlenmi t├şmu.

V kancel├írii maj├║ ─Źlenovia t├şmu zvyk chodi┼ą po kancel├írii, zatia─ż ─Źo vo virtu├ílnej kancel├írii to nie je mo┼żn├ę. Povzbudzujte svoj t├şm, aby si urobil prest├ívku v polovici d┼ła, aby si ┼íla zacvi─Źi┼ą.

Tie┼ż sa s nimi v pravideln├Żch intervaloch rozpr├ívajte a p├Żtajte sa ich na aktu├ílny stav ┼żivotn├ęho prostredia, v ktorom ┼żij├║. Ak b├Żvaj├║ s rodinou, op├Żtajte sa na zdravie rodiny a zvl├ídanie ka┼żdodenn├Żch ├║loh at─Ć.

Tieto mal├ę ot├ízky a starosti dlho pom├íhaj├║ poskytova┼ą zamestnancom emo─Źn├║ a stabiln├║ podporu.

Vytvorte si ─Źas na mimopracovn├ę interakcie a budovanie t├şmu

Osobn├ę spojenia s├║ obmedzen├ę, preto┼że zamestnanci pracuj├║ vzdialene na m├şle ─Ćaleko. Zatia─ż ─Źo osobn├ę interakcie maj├║ mnoho v├Żhod, najd├┤le┼żitej┼íou je nepracovn├í interakcia a spojenie. N├íjdite kreat├şvne sp├┤soby, ktor├Żmi m├┤┼żu vzdialen├ę t├şmy hovori┼ą o novink├ích a kon├ş─Źkoch.

T├şm, ktor├Ż pracuje spolo─Źne, je teda ohrani─Źen├Ż. Ak d├┤jde k strate interakcie medzi spoluhr├í─Źmi, nebolo by ─żahk├ę vykon├íva┼ą ka┼żdodenn├ę ├║lohy.

Uzavrie┼ą

Pr├íca na dia─żku je nov├í vec a ka┼żd├Ż sa jej prisp├┤sobil. Pravideln├ę kontroly a prejavovanie ob├ív v┼íak zaistia produktivitu, aj ke─Ć zamestnanci pracuj├║ na dia─żku. Pl├ínovanie interakci├ş t├şmu a pravideln├ę kontroly zaistia, aby bol t├şm disciplinovan├Ż a koncentrovan├Ż. To v┼íetko bude v kone─Źnom d├┤sledku hra┼ą hlavn├║ ├║lohu v raste organiz├ície.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3ahLmyu