Ako si môžete vyrobiť Windows 10 vyzerať a cítiť sa Windows 7

Ako už asi tušíte, Windows 7 budúci mesiac dosiahne koniec svojej životnosti, čo znamená, že spoločnosť Microsoft prestane podporovať operačný systém od 14. januára 2020. Windows 7 je nepochybne najobľúbenejší Windows OS, ale teraz je čas ísť ďalej. Používatelia sa stále držia Windows 7 nemajú inú možnosť, ako aktualizovať na Windows 10. Najlepšie, čo môžu urobiť, je urobiť Windows 10 podobne Windows 7 pokiaľ ide o vzhľad a dojem.

Windows 7 používatelia musia ísť ďalej

Windows 10 je veľký skok Windows 7. Windows 10 sa môže pochváliť mnohými novými funkciami a vylepšeniami z hľadiska zabezpečenia, výkonu a efektivity, ako sú Cortana, Univerzálne aplikácie, Classic Start Menu a ďalšie.

Napriek novým funkciám a vylepšeniam mnohí stále uprednostňujú Windows 7. Teraz Windows 7 sa blíži ku koncu svojej životnosti a Microsoft ho od budúceho mesiaca prestane podporovať. To znamená, že aj tí, ktorí si nikdy nemysleli, že sa vzdajú Windows 7, sa teraz bude musieť s ním rozlúčiť a aktualizovať na Windows 10.

Čo však títo používatelia môžu urobiť, je urobiť Windows 10 vyzerať a cítiť sa Windows 7 aby im nechýbal ich obľúbený Windows OS dosť veľa. S niekoľkými vylepšeními nastavení môžu používatelia ľahko vykonať veľa Windows 7 funkcie podobné tomu, ako vyzerajú a cítia sa v nich Windows 10. Ponuku Štart je možné napríklad upraviť tak, aby vyzerala Windows 7Podobne je možné Explorer, záhlavie, pozadie pracovnej plochy, ikony a ďalšie zmeniť tak, aby sa podobali Windows 7.

Teraz sa pozrime, ako to môžete urobiť Windows 10 lajkov Windows 7.

Ako urobiť Windows 10 lajkov Windows 7

Nasledujú položky v Windows 10, ktoré môžete zmeniť tak, aby vyzerali viac Windows 7:

Úvodná ponuka – ponuka Štart v Windows 10 má moderné rozhranie a obsahuje aplikácie ako Candy Crush a Disney Magic Kingdoms. Môžete odinštalovať niektoré z predinštalovaných bloatware, ale niekoľko aplikácií, ako je Mail, stále zostane. Môžete mať aj ponuku Štart bez dlaždíc. Ak to chcete urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši na dlaždicu a zvoľte „Odopnúť od začiatku“.

Ak naozaj chcete klasiku Windows 7 Pozrite sa, potom budete musieť použiť nástroj tretej strany s názvom Open Shell. Tento nástroj vám poskytne klasiku Windows 7 Ponuka Štart a tiež vám umožní prispôsobiť tlačidlo Štart, priniesť staré používateľské rozhranie pre kopírovanie súborov a starý panel s nástrojmi Windows Prieskumník.

Zmeniť Windows 10 Prieskumník súborov – prieskumník súborov v Windows 10 sa veľmi nelíši od Windows 7. Napriek tomu existuje niekoľko vecí, ktoré by ste chceli zmeniť, a môžete ich zmeniť v časti Súbor> Zmeniť priečinok a možnosti vyhľadávania. Prvá vec, ktorú by ste mali zmeniť, je nová ponuka Rýchly prístup. Za týmto účelom z možností vyhľadávania zmeňte rozbaľovaciu ponuku „Open File Explorer“ na „This PC“. Tiež musíte zrušiť začiarknutie políčok v časti Ochrana osobných údajov týkajúcich sa rýchleho prístupu. Teraz budete môcť bočný panel čistiť odopnutím položiek v časti Rýchly prístup.

Ponuku pásky môžete tiež minimalizovať. Ak to chcete urobiť, kliknite na šípku v pravom hornom rohu. Ak chcete pásku zo systému úplne odstrániť, budete musieť použiť Open Shell.

Upraviť Windows Farebná schéma – predvolená farebná schéma v Windows 10 je tmavšia ako Windows 7. Ak chcete zmeniť farebnú schému, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Krok 1: Kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľné prázdne miesto na Windows 10 domovská obrazovka.

Krok 2: V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť Prispôsobiť.

Krok 3: Teraz pristanete na Windows Rozhranie nastavení. Tu vyberte v ľavom paneli ponuky položku Farby.

Krok 4: Z Windows farby, vyberte modrú farbu, pretože sa veľmi podobá na Windows 7 farebná schéma.

Krok 5: Prejdite do sekcie Ďalšie možnosti a začiarknite nasledujúce políčka – Štart, panel úloh a centrum akcií; Nadpisy.

To je všetko! Teraz sa použije nová farebná schéma.

Odstráňte Cortana Box a zobrazenie úloh z panela úloh – v Windows 10, existuje vyhľadávacie pole od Cortany. Pre Windows 7Rovnako ako rozhranie, budete musieť Cortanu odstrániť z panela úloh vyladením nastavení. Ak to chcete urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši na panel úloh a z možností ponuky zrušte začiarknutie políčka Zobraziť zobrazenie úlohy. Teraz vyberte Cortanu a potom v podponuke vyberte možnosť Skryť.

Zaoberajte sa cloudovými službami – Windows 10 je silne závislý na OneDrive. Ak sa teda chcete zbaviť toho, aby ste sa k tomu dostali bližšie Windows 7, potom to môžete urobiť aj vy. Ak to chcete urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu OneDrive v pravom dolnom rohu obrazovky, vyberte položku Nastavenia a potom kliknite na položku Odpojiť tento počítač. Môžete ho tiež úplne odinštalovať v časti Nastavenia> Aplikácie.

Dostať Windows 7 Tapeta – dodržanie Windows 7 tapeta je jedným z najlepších spôsobov, ako vytvoriť Windows 10 vyzerajú podobne ako Windows 7. Ak to chcete urobiť, najskôr si stiahnite súbor Windows 7 tapetu a potom kliknite pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu a vyberte položku Prispôsobiť. Teraz v aplikácii Nastavenia skontrolujte, či v rozbaľovacej ponuke Pozadie je obrázok. Potom kliknite na tlačidlo Prehľadávať a vyberte položku Windows 7 tapeta.

Po vykonaní vyššie uvedených zmien bude váš Windows 10 bude vyzerať dosť podobne Windows 7. Aby ste sa ešte viac priblížili k Windows 7 Pozrite sa, existuje niekoľko ďalších vylepšení nastavení, ktoré môžete vyskúšať, napríklad použitie miestneho účtu namiesto vášho účtu Microsoft, zmena ikon, vyladenie nastavení skratiek, odstránenie uzamknutej obrazovky, ovládanie ochrany osobných údajov a ďalšie.