Ako si do telef├│nu s Androidom stiahnete uk├í┼żku pre v├Żvoj├írov syst├ęmu Android N.

Ak ste o novej aktualiz├ícii syst├ęmu Android N nevedeli, tu je ┼íanca, ako sa zozn├ími┼ą. Android N je k├│dov├ę ozna─Źenie novej aktualiz├ície opera─Źn├ęho syst├ęmu Android (OS) a je k dispoz├şcii mo┼żnos┼ą stiahnu┼ą si ho a vysk├║┼ía┼ą pred uveden├şm na trh.

Aktualiz├ícia sp├┤sobila probl├ęmy mal├ęmu po─Źtu pou┼ż├şvate─żov, preto sa pred spusten├şm s┼ąahovania uistite, ┼że ste pripraven├ş urobi┼ą krok.

Aktualiz├ícia je nabit├í nov├Żmi funkciami, tak┼że ak ste ochotn├ş riskova┼ą, rozhodne sa ju oplat├ş stiahnu┼ą. Uk├í┼żka je v┼íak k dispoz├şcii iba na vybran├Żch zariadeniach Nexus. Ak m├íte Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 9ÔÇ×Pixel C alebo Nexus Player Android TV box si m├┤┼żete stiahnu┼ą aktualiz├íciu, ale v┼íetci ostatn├ş bud├║ musie┼ą po─Źka┼ą.

So zariaden├şm Stock Nexus

Ak m├íte kompatibiln├ę zariadenie Nexus, na ktorom je spusten├Ż ┼ítandardn├Ż softv├ęr, m├┤┼żete v programe Android Beta r├Żchlo n├íjs┼ą uk├í┼żku do svojho zariadenia.

Krok 1:

Prejdite na webovú stránku Android Beta Program.

Krok 2:

Prihl├íste sa pomocou inform├íci├ş o svojom ├║─Źte Google.

Program Android Beta

Krok 3:

V spodnej ─Źasti obrazovky sa zobraz├ş zoznam va┼íich dostupn├Żch zariaden├ş prepojen├Żch s va┼íim ├║─Źtom.

Krok 4:

Kliknite na Zaregistrujte sa za─Źa┼ą.

Krok 5:

V priebehu nieko─żk├Żch min├║t by ste mali dosta┼ą na zariadenie upozornenie, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş za─Źa┼ą s┼ąahovanie.

Program Android Beta

Krok 6:

S├║bor m├í viac ako 1 GB, preto sa najsk├┤r uistite, ┼że m├íte dobr├ę internetov├ę pripojenie (a dostatok vo─żn├ęho miesta).

Krok 7:

Po dokon─Źen├ş s┼ąahovania sa do v├í┼ího zariadenia nain┼ítaluje aktualiz├ícia N.

Je to dos┼ą jednoduch├ę, ak ste sa nemaznali s opera─Źn├Żm syst├ęmom alebo bootloaderom. V ni┼ż┼íie uvedenom sp├┤sobe m├┤┼żete skontrolova┼ą sp├┤sob in┼ítal├ície uk├í┼żky s nain┼ítalovan├Żm vlastn├Żm softv├ęrom.

S nain┼ítalovan├Żm vlastn├Żm firmv├ęrom

Ak ste str├ívili trochu ─Źasu prisp├┤sobovan├şm zariadenia, z├şskanie uk├í┼żky syst├ęmu Android N vo va┼íom zariaden├ş Nexus bude trva┼ą o nie─Źo dlh┼íie.

(T├íto met├│da predpoklad├í, ┼że m├íte nejak├ę znalosti o bootloaderi a termin├íli SDK.)

Krok 1:

Nain┼ítalujte si do svojho po─Ź├şta─Źa s├║pravu Android SDK.

Krok 2:

Povoli┼ą OEM odomknutie prostredn├şctvom Mo┼żnosti v├Żvoj├íra Ponuka.

Krok 3:

M├íte pr├şstup k Mo┼żnosti v├Żvoj├íra ponuku ┼ąuknut├şm na polo┼żku ─î├şslo zostavy nieko─żko kr├ít. ─î├şslo zostavy n├íjdete klepnut├şm O telef├│ne.

Krok 4:

Reštartujte zariadenie do bootloadera.

Krok 5:

Pripojte svoje zariadenie k po─Ź├şta─Źu.

Krok 6:

V z├ívislosti od zariadenia zadajte do termin├ílu SDK jeden z t├Żchto k├│dov:

r├Żchle odomknutie r├Żchleho spustenia

alebo

blikanie odomknutia r├Żchleho spustenia

Krok 7:

Stiahnite si obraz syst├ęmu a rozba─żte ho do adres├íra n├ístrojov platformy SDK, ktor├Ż n├íjdete vo svojom po─Ź├şta─Źi.

Krok 8:

Spusti┼ą Flash v┼íetko, a in┼ítal├ícia sa za─Źne na va┼íom zariaden├ş Nexus. Dokon─Źenie by malo trva┼ą zhruba desa┼ą min├║t.

Krok 9:

Po dokon─Źen├ş re┼ítartujte zariadenie.

Je to met├│da kruhov├ęho objazdu, ale funguje to, ak nem├íte zariadenie na sklade.

Odinštalovanie

Ale ─Źo ke─Ć chcete odstr├íni┼ą uk├í┼żku zo svojho zariadenia? Ak je pre v├ís pr├şli┼í pr├ş┼ąa┼żliv├Ż, nez├║fajte, preto┼że na odin┼ítalovanie uk├í┼żky m├┤┼żete pou┼żi┼ą nieko─żko sp├┤sobov.

Na str├ínku Marshmallow sa m├┤┼żete vr├íti┼ą zo str├ínky beta programu Android. Kliknite Zru┼íi┼ą registr├íciu zariadenia vr├íti┼ą sa. Ak si ┼żel├íte, aby ste to urobili ru─Źne, m├┤┼żete do svojho zariadenia tie┼ż odosla┼ą obraz syst├ęmu z v├Żroby.

Záver

Teraz by ste si vo svojom zariaden├ş Nexus mali ma┼ą mo┼żnos┼ą stiahnu┼ą a vysk├║┼ía┼ą si nov├║ uk├í┼żku pre v├Żvoj├írov syst├ęmu Android N.

Je skvel├ę, ┼że m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą nov├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm Android, ale uvedomte si, ┼że je ─Ćaleko od dokon─Źen├ęho ─Źl├ínku. Vyskytn├║ sa chyby, ale oplat├ş sa pozrie┼ą si funkciu viacer├Żch okien a ─Ćal┼íie nov├ę funkcie. Dajte n├ím vedie┼ą, ─Źo si mysl├şte, ak sa rozhodnete ├şs┼ą do toho!

Ak sme zme┼íkali jednoduch├Ż sp├┤sob, ako z├şska┼ą nov├║ beta verziu syst├ęmu Android N do v├í┼ího zariadenia, alebo m├íte ot├ízky t├Żkaj├║ce sa jednej z met├│d v tomto zozname, dajte n├ím vedie┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch. M├┤┼żete n├ís tie┼ż kontaktova┼ą prostredn├şctvom Facebook alebo Twitter.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku