Ako sa zbavi┼ą / wordpress / URL va┼íich str├ínok WordPress

Pok├║┼íate sa odstr├íni┼ą / wordpress / z adresy URL svojich webov├Żch str├ínok? Za─Źiato─Źn├şci niekedy in┼ítaluj├║ WordPress do podadres├íra, ─Źo sp├┤sob├ş, ┼że sa / URLpress / objav├ş v adrese URL va┼íich webov├Żch str├ínok.

Ak ste omylom nain┼ítalovali WordPress do podadres├íra a chcete ho presun├║┼ą do kore┼łov├ęho adres├íra, ste na spr├ívnom mieste. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako sa zbavi┼ą / wordpress / z adresy URL v├í┼ího webu WordPress.

Pozn├ímka: Met├│da zobrazen├í v tomto n├ívode funguje aj pre ─Ćal┼íie podadres├íre.

Pre─Źo vid├şte / wordpress / v URL va┼íich str├ínok WordPress

In┼ítal├ícia WordPress je pomerne jednoduch├í a dnes v├Ą─Ź┼íina hostingov├Żch spolo─Źnost├ş WordPress pon├║ka r├Żchle in┼ítala─Źn├ę programy WordPress vo svojom ovl├ídacom paneli hos┼ąovania.

Niektor├ş za─Źiato─Źn├şci, ktor├ş manu├ílne in┼ítaluj├║ WordPress, v┼íak m├┤┼żu skon─Źi┼ą n├íhodnou in┼ítal├íciou v podadres├íri. Tento podadres├ír sa ─Źasto naz├Żva wordpress.

Deje sa to hlavne preto, ┼że pou┼ż├şvatelia nakoniec na─Ź├ştaj├║ prie─Źinok WordPress, ktor├Ż nach├ídzaj├║ v ofici├ílnom stiahnut├ş WordPress.org.

Pozrime sa, ako to ─żahko opravi┼ą a odstr├íni┼ą / wordpress / z adresy URL svojich str├ínok.

Odstr├í┼łte / wordpress / z adresy URL str├ínok WordPress

Ak ste pr├íve nain┼ítalovali program WordPress a na va┼íom webe nie je ┼żiadny obsah, m├┤┼żete pokra─Źova┼ą a za─Źa┼ą znova.

Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą aktu├ílnu in┼ítal├íciu a pod─ża pokynov v na┼íom n├ívode na in┼ítal├íciu programu WordPress znova spr├ívne nain┼ítalova┼ą program WordPress.

Ak ste u┼ż na svoj web pridali obsah, existuj├║ dva jednoduch├ę sp├┤soby odstr├ínenia / wordpress / z adresy URL v├í┼ího webu.

metóda 1: Zmena adresy stránky WordPress

Ak m├íte zaveden├║ str├ínku WordPress, t├íto met├│da je jednoduch┼íia a r├Żchlej┼íia. Nev├Żhodou tejto met├│dy je, ┼że va┼íe medi├ílne s├║bory, napr├şklad obr├ízky, bud├║ v adrese URL st├íle pou┼ż├şva┼ą / wordpress /.

Najprv sa mus├şte prihl├ísi┼ą do administra─Źnej oblasti svojho webu WordPress a prejs┼ą na str├ínku Nastavenia ┬╗V┼íeobecn├ę str.

V┼íimnete si polia ÔÇ×Adresa WordPressÔÇť a ÔÇ×Adresa serveraÔÇť a obe bud├║ ma┼ą rovnak├║ adresu URL.

Mus├şte zmeni┼ą mo┼żnos┼ą Adresa str├ínok a uk├íza┼ą na svoju kore┼łov├║ dom├ęnu, napr. http://www.example.com a ponechajte mo┼żnos┼ą WordPress Address tak, ako je.

Ke─Ć to urob├şte, kliknut├şm na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą zmeny ulo┼żte svoje nastavenia.

Zmena adresy stránky WordPress

─Äalej sa mus├şte pripoji┼ą k svojmu webu pomocou FTP klienta. Po pripojen├ş prejdite do adres├íra / wordpress / a stiahnite si s├║bory .htaccess a index.php do svojho po─Ź├şta─Źa.

Ak nem├┤┼żete n├íjs┼ą s├║bor .htaccess, budete musie┼ą prin├║ti┼ą svojho FTP klienta, aby zobrazoval skryt├ę s├║bory. Ak pou┼ż├şvate Filezilla, mus├şte klikn├║┼ą na Server na li┼íte ponuky a vybra┼ą mo┼żnos┼ą "Vyn├║ti┼ą zobrazenie skryt├Żch s├║borov".

Zobrazi┼ą skryt├ę s├║bory vo va┼íom FTP klientovi

Po stiahnut├ş oboch s├║borov na pracovn├║ plochu by ste mali otvori┼ą s├║bor index.php v textovom editore, ako je napr├şklad Pozn├ímkov├Ż blok. V tomto s├║bore n├íjdete riadok ako je tento:

require( dirname( __FILE__ ) . '/wp-blog-header.php' );

Tento riadok na─Ź├şta s├║bor wp-blog-header.php, ktor├Ż je potrebn├Ż na na─Ź├ştanie va┼íej str├ínky WordPress.

Teraz mus├şte zada┼ą spr├ívne umiestnenie s├║boru nahraden├şm existuj├║ceho riadku t├Żmto:

require( dirname( __FILE__ ) . '/wordpress/wp-blog-header.php' );

Ulo┼żte svoje zmeny a nahrajte s├║bory index.php a .htaccess z pracovnej plochy do kore┼łov├ęho adres├íra va┼íej dom├ęny pomocou FTP. Kore┼łov├Ż prie─Źinok je hlavn├Ż prie─Źinok s vn├║torn├Żm prie─Źinkom wordpress, ktor├Ż sa zvy─Źajne naz├Żva / www / alebo / public_html /

Kore┼łov├Ż adres├ír so samostatn├Żm prie─Źinkom WordPress vo vn├║tri

To je v┼íetko. Teraz m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą svoj web pomocou kore┼łovej dom├ęny a v┼íetko bude fungova┼ą dobre. Ak sa v┼íak potrebujete prihl├ísi┼ą do svojho spr├ívcu WordPress, budete st├íle musie┼ą ├şs┼ą do spr├ívcu wp v adres├íri wordpress takto:

http://www.example.com/wordpress/wp-admin

met├│da 2: presun├║┼ą WordPress do kore┼łov├ęho adres├íra

T├íto met├│da je komplexnej┼íia a v├í┼í web WordPress natrvalo presunie z podadres├íra do kore┼łov├ęho prie─Źinka va┼íej webovej str├ínky.

Pre┼íiel 1, Vytvorte duplik├ítov├Ż bal├ş─Źek

Najprv mus├şte na svoj web nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Duplicator. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Duplik├ítor ┬╗Nastavenia a kliknite na tla─Źidlo Vytvori┼ą nov├Ż.

Vytvorte nov├Ż duplik├ítor

Spust├ş sa sprievodca Duplicator, ktor├Ż vytvor├ş kompletn├Ż in┼ítala─Źn├Ż bal├şk pre va┼íe webov├ę str├ínky. Pokra─Źujte kliknut├şm na ─Ćal┼íie tla─Źidlo.

Doplnok potom spust├ş niektor├ę kontroly. Ak je v┼íetko v poriadku, m├┤┼żete klikn├║┼ą na tla─Źidlo Zostavi┼ą.

Zostavte duplikátor

Duplik├ítor teraz vytvor├ş bal├şk a po┼żiada v├ís o jeho stiahnutie spolu s in┼ítala─Źn├Żm skriptom. Pokra─Źujte a stiahnite oba s├║bory do svojho po─Ź├şta─Źa.

Stiahnite si duplik├ítov├Ż bal├ş─Źek

Prešiel 2, Vytvorte novú databázu pre novú inštaláciu WordPress

M├┤┼żete pou┼żi┼ą existuj├║cu datab├ízu WordPress, ale je lep┼íie vytvori┼ą nov├║, aby bola va┼ía star├í datab├íza bezpe─Źn├í a nezmenen├í. T├Żmto sp├┤sobom by ste sa mohli vr├íti┼ą na svoje str├ínky bez ve─żk├ęho rozruchu, ak by sa nie─Źo pokazilo.

Nav┼ít├şvte ovl├ídac├ş panel cPanel svojho hostingov├ęho ├║─Źtu, prejdite nadol do sekcie ÔÇ×Datab├ízyÔÇť a potom kliknite na ikonu ÔÇ×MySQL DatabasesÔÇť.

Databáza CPanel

Potom jednoducho zadajte n├ízov svojej datab├ízy a kliknite na tla─Źidlo Vytvori┼ą datab├ízu.

Vytvorte databázu

Cpanel pre v├ís teraz vytvor├ş nov├║ datab├ízu. Potom by ste mali prejs┼ą nadol do sekcie ÔÇ×MySQL UsersÔÇť.

Od tejto chv├şle mus├şte poskytn├║┼ą nov├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo pre nov├ęho pou┼ż├şvate─ża datab├ízy a klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Vytvori┼ą pou┼ż├şvate─żaÔÇť.

Vytvorte pou┼ż├şvate─ża MySQL

Teraz by ste mali nov├ęmu pou┼ż├şvate─żovi prideli┼ą datab├ízov├ę povolenia.

Posu┼łte zobrazenie nadol do sekcie ÔÇ×Prida┼ą pou┼ż├şvate─ża do datab├ízyÔÇť. Jednoducho vyberte pou┼ż├şvate─ża z datab├ízy, ktor├║ ste vytvorili, z rozba─żovacej ponuky ved─ża po─ża ÔÇ×Pou┼ż├şvate─żÔÇť, potom vyberte datab├ízu a kliknite na tla─Źidlo Prida┼ą.

Pridajte pou┼ż├şvate─ża do datab├ízy

Va┼ía nov├í datab├íza je teraz pripraven├í na pou┼żitie pri novej in┼ítal├ícii WordPress.

Prešiel 3, Spustite sprievodcu duplikátorom

Teraz mus├şte na─Ź├şta┼ą bal├şk s├║borov Duplicator a in┼ítala─Źn├Ż s├║bor, ktor├Ż ste si predt├Żm stiahli, do kore┼łov├ęho adres├íra svojej webovej str├ínky.

Bude to adres├ír, ktor├Ż obsahuje prie─Źinok / wordpress /.

Nahrajte duplicitn├ę s├║bory do kore┼łov├ęho prie─Źinka na va┼íom webe

Po na─Ź├ştan├ş oboch s├║borov otvorte in┼ítala─Źn├Ż skript v okne preh─żad├íva─Źa. Budete musie┼ą zada┼ą kore┼łov├║ adresu URL svojej str├ínky a potom do nej prida┼ą predponu /installer.php.

https://example.com/installer.php

T├Żm sa otvor├ş Sprievodca in┼ítal├íciou duplik├ítora.

Asistent kop├şrovania

Za─Źiarknite pol├ş─Źko Zmluvn├ę podmienky a potom pokra─Źujte kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×─ÄalejÔÇť.

Potom v├ís po┼żiada o poskytnutie inform├íci├ş z datab├ízy. Zadajte inform├ície pre datab├ízu, ktor├║ sme vytvorili sk├┤r v kroku 2,

Pripojte svoju databázu

Po zadan├ş inform├íci├ş z datab├ízy pokra─Źujte kliknut├şm na tla─Źidlo ─Äalej.

Duplikátor teraz odzipuje zálohu databázy WordPress súboru do novej databázy.

Potom v├ís po┼żiada o aktualiz├íciu adresy URL a cesty. Tu nemus├şte ni─Ź robi┼ą, preto┼że automaticky zist├ş nov├║ adresu URL a cestu. Ak nie, m├┤┼żete ich tu zada┼ą ru─Źne.

Nov├ę nastavenia str├ínok

Duplik├ítor teraz dokon─Ź├ş migr├íciu a budete m├┤c┼ą klikn├║┼ą na prihlasovacie tla─Źidlo spr├ívcu, aby ste sa dostali na svoje webov├ę str├ínky v novom umiestnen├ş.

Migr├ícia bola dokon─Źen├í

Pre┼íiel 4, Nastavte podadres├ír na presmerovanie kore┼łov├ęho prie─Źinka

Gratulujeme, presunuli ste lokalitu WordPress z podadres├íra do kore┼łov├ęho prie─Źinka.

Teraz je ─Źas nakonfigurova┼ą presmerovania, aby va┼íi pou┼ż├şvatelia a vyh─żad├ívacie n├ístroje mohli n├íjs┼ą nov├ę umiestnenie va┼íej webovej str├ínky.

Najprv sa mus├şte pripoji┼ą k svojmu webu WordPress pomocou FTP klienta a potom odstr├íni┼ą / wordpress / old folder.

Odstr├í┼łte star├Ż podadres├ír wordpress

Potom prejdite do administra─Źnej oblasti v├í┼ího webu WordPress. Ke─Ć┼że ste ho presunuli do kore┼łov├ęho adres├íra svojej webovej str├ínky, bude adresa URL spr├ívcu WordPress vyzera┼ą takto:

https://example.com/wp-admin

Teraz mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Presmerovanie. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą N├ístroje ┬╗Presmerovanie str. Doplnok v├ím teraz zobraz├ş sprievodcu nastaven├şm. Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na pokra─Źova┼ą v nastavovan├ş a potom dokon─Źi┼ą nastavenie.

Nastavenia presmerovania

─Äalej mus├şte prejs┼ą na kartu Presmerovania a prida┼ą nov├ę presmerovanie.

Najprv za─Źiarknite pol├ş─Źko ÔÇ×RegexÔÇť v rohu prv├ęho po─ża.

Potom do zdrojovej adresy URL prid├íte adresu https://example.com/wordpress/.* a do cie─żovej adresy URL prid├íte adresu https://example.com/$1,

Presmerujte podadres├ír do kore┼łov├ęho prie─Źinka

Nezabudnite nahradi┼ą dom├ęnu example.com svoj├şm vlastn├Żm n├ízvom dom├ęny. Zmeny ulo┼ż├şte kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą presmerovanieÔÇť.

Odteraz bud├║ v┼íetci pou┼ż├şvatelia, ktor├ş k va┼íej webovej str├ínke pristupuj├║ pomocou / wordpress / v adrese URL, automaticky presmerovan├ş na opravu pr├şspevkov pomocou novej kore┼łovej adresy URL.

To je v┼íetko. D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako sa zbavi┼ą / wordpress / adresy URL va┼íich str├ínok WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą n├í┼ího komplexn├ęho sprievodcu naj─Źastej┼í├şmi chybami WordPress a ich opravou.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,