Ako sa vyhnúť poškodeniu vypínača vášho mobilu pomocou…

Tipy, ako predísť poškodeniu mobilného vypínača

Každý deň, keď používate svoj mobil, ho mnohokrát zapnete opakovaným stláčaním tlačidla vypínač kým neprestane fungovať. Skontrolujete mobilné na čítanie správ a e-mailov, pripojenie na sociálne siete, kontrolu času, kontrolu agendy a mnoho ďalšieho. Celkovo stlačíte tlačidlo asi 150-krát za deň, a preto sa okamžite poškodí.

Ako predĺžiť životnosť tlačidla napájania

Na predĺženie životnosti vypínač, musíte ho nahradiť nejakou internou funkciou mobilné a tak ho zabudnete stláčať po celý čas. Existuje mnoho aplikácií, ktoré vám umožňujú zapnúť telefón z obrazovky alebo pohybom bez použitia fyzického tlačidla. Nižšie vám prezradíme spôsoby, ako na to.

Zmeňte nastavenia tlačidla napájania

Vymeňte vypínač za vnútorné funkcie mobilu

  • Stiahnite si a aplikácia na zapnutie alebo vypnutie mobilu pohybom.
  • Pomocou gyroskopu a akcelerometra zariadenia nastavte citlivosť na detekciu pohybu a vykonanie zapálenia. Keď ho chcete vypnúť, stačí ho položiť na povrch alebo uložiť do tašky či vrecka.
  • Môžete použiť zástrčku (ako ten, ktorý používate pre slúchadlá), ktorý vám poskytne možnosť používať virtuálne tlačidlo s viacerými funkciami.
  • Overte si, či má model vášho mobilu možnosť zapnúť ho dvojitým dotykom na displej, ak ho máte, stačí si len upraviť, ak ho nemáte, dostanete k nemu aj aplikáciu v obchode.
  • Mnoho predajcov softvéru to umožňuje zapnite ho pomocou snímača odtlačkov prstov Bez toho, aby ste sa čohokoľvek dotkli, použite tento zámok a vyhnete sa dotyku tlačidla napájania.

Tipy, ako zabrániť poškodeniu

Čo ak je už tlačidlo napájania poškodené?

Ak ste opatrenia prijali príliš neskoro a vypínač z mobilu si môžete stiahnuť ktorúkoľvek z predchádzajúcich aplikácií a problém vyriešiť. Ak to považujete za potrebné, vezmite to na technická služba na výmenu tlačidla napájania.

Ak sa váš mobil pred inštaláciou aplikácií úplne vypol alebo už je nainštalovaný, môžete ho zapnúť takto:

  • Ak chcete zapnúť obrazovku, pripojte mobil k elektrickej zásuvke pomocou nabíjačky.
  • Môžete skúsiť pripojiť mobil cez USB k PC.

Dúfame, že tieto tipy predĺžia užitočný život vypínača vášho mobilu a že ho nemusíte dlho meniť.